PDA

View Full Version : Vasileros Bromas



super_toto
22/03/2006, 16:01
Ελπίζω να είδατε την συνεντευξη του Τζιμάκου στην Στάη. Απίστευτο γέλιο ο τύπος είναι Ο ΠΑΛΙΚΑΡΟΣ!!!

Εγώ θα πάω να το δώ για άλλη μια φορά.


41895

super_toto
22/03/2006, 16:02
δείτε και αυτό


41896

AFTER
22/03/2006, 16:06
ΤΖΙΜΑΚΟΣ RULEZZZZ

adam_tsouk
22/03/2006, 16:06
χμμμ.....


βασικα πηγα το Σαββατο....

Οκ, καλος 9όχι όσο παλαιότερα) με πολλά κλεμενα και παραποιημένα στοιχεία απο νετ....

το χειρότερο ήτα΄ν ότι δώσαμε 140 euros για έναμ σκωτσέζο (και κανα 70ρι το κρασί + 5 ευρώ η κοκα κολα):uplate: για να κλεισει το προγραμμα στις 2 (από τις 11 που ξεκίνησε) και με κανα 30λεπτο διαλειμμα!

νομίζω ότι ο "συντροφος" μας πιανει τον κωλο...... :rolleyes:

alximistis
22/03/2006, 16:24
Τελευταία φορά τον είδα πέρσι.
πολύ καλός αλλά θα συμφωνήσω με τον Άνταμ όχι τόσο όσο παλιά.
Όσο για το σχόλιο...

"το χειρότερο ήτα΄ν ότι δώσαμε 140 euros για έναμ σκωτσέζο (και κανα 70ρι το κρασί + 5 ευρώ η κοκα κολα) για να κλεισει το προγραμμα στις 2 (από τις 11 που ξεκίνησε) και με κανα 30λεπτο διαλειμμα!

νομίζω ότι ο "συντροφος" μας πιανει τον κωλο...... "

φίλε άνταμ η δουλειά πληρώνεται!!!
έστω και συντροφικά...

THEOD
22/03/2006, 16:26
[i] νομίζω ότι ο "συντροφος" μας πιανει τον κωλο...... :rolleyes: [/B]


Και έτσι να είναι....

Ο τζιμάκος σέρνει πίσω του πάνω από 25 χρόνια δύσκολης, επίπονης, πρωτοποριακής, αναρχικής καρριέρας....

Όσοι (παλιοί έως πολύ παλιοί) γνωρίζουν την ιστορία των Μουσικών Ταξιαρχιών από τα πρώτα της βήματα στην Λήδρα, στο Σκάιλαμπ και αργότερα στο ΚΚΚ, στο Κύτταρο, και στο Μετρό, ξέρουν ότι αυτή η καρριέρα έχει περάσει δια πυρός και σιδήρου και μάλιστα σε εποχές πολύ πιο δύσκολες απο την σημερινή(βλέπε ...Αρκουδέας). Εποχές που η χρήση λέξεων και η κριτική στην εξουσία δεν ήταν αποδεκτή ούτε από την κοινωνία ούτε από τις αρχές....

Κατάφερε με κόπο, αίμα και ιδρώτα και έγινε "στάρ" μετά από 20 χρόνια παρά τους ΤΟΝΝΟΥΣ ταλέντο που διέθετε.....Εντάξει ρε παιδιά....Ας κονομήσει τώρα και αυτός....Το αξίζει και με το παραπάνω μόνο και μόνο για το πνεύμα του, την κριτική του σκέψη και την ιστορία του.

Εδώ έχουν βγάλει σήμερα δισεκατομμύρια ένα σκασμό ξέκωλα και ατάλαντα φυντάνια που δεν έχουν προσφέρει στην τέχνη ούτε τ 1/100 αυτών που έχει δώσει ο Τζιμάκος...

Και εμένα με στεναχωρεί να τον βλέπω στην Στάη και στο στάρ σύστεμ γενικότερα...αλλά ρε παιδιά ....ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ....εγώ τον συνγχωρώ....

adam_tsouk
22/03/2006, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
φίλε άνταμ η δουλειά πληρώνεται!!!
έστω και συντροφικά...


:lol: :lol:


δεν αντιλέγω και βασικά δεν είμαι από εκείνους που πάνε κάπου και μετά κλαίγονται.
Αλλά μου κάνει ένα κάτι το να κράζει όλους τους ματσό κτλ και να μην διαφέρει παρά μόνο στα λόγια.:winka:

nassosxlvbros
22/03/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και έτσι να είναι....

Ο τζιμάκος σέρνει πίσω του πάνω από 25 χρόνια δύσκολης, επίπονης, πρωτοποριακής, αναρχικής καρριέρας....

Όσοι (παλιοί έως πολύ παλιοί) γνωρίζουν την ιστορία των Μουσικών Ταξιαρχιών από τα πρώτα της βήματα στην Λήδρα, στο Σκάιλαμπ και αργότερα στο ΚΚΚ, στο Κύτταρο, και στο Μετρό, ξέρουν ότι αυτή η καρριέρα έχει περάσει δια πυρός και σιδήρου και μάλιστα σε εποχές πολύ πιο δύσκολες απο την σημερινή(βλέπε ...Αρκουδέας). Εποχές που η χρήση λέξεων και η κριτική στην εξουσία δεν ήταν αποδεκτή ούτε από την κοινωνία ούτε από τις αρχές....

Κατάφερε με κόπο, αίμα και ιδρώτα και έγινε "στάρ" μετά από 20 χρόνια παρά τους ΤΟΝΝΟΥΣ ταλέντο που διέθετε.....Εντάξει ρε παιδιά....Ας κονομήσει τώρα και αυτός....Το αξίζει και με το παραπάνω μόνο και μόνο για το πνεύμα του, την κριτική του σκέψη και την ιστορία του.

Εδώ έχουν βγάλει σήμερα δισεκατομμύρια ένα σκασμό ξέκωλα και ατάλαντα φυντάνια που δεν έχουν προσφέρει στην τέχνη ούτε τ 1/100 αυτών που έχει δώσει ο Τζιμάκος...

Και εμένα με στεναχωρεί να τον βλέπω στην Στάη και στο στάρ σύστεμ γενικότερα...αλλά ρε παιδιά ....ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ....εγώ τον συνγχωρώ....


+1000
και μη ξεχνατε:

HENDRIX και Καζαντζιδης δεκα χιλιαδες βατ..
να κλασουνε πατατες οι μπατσοι και τα ΜΑΤ...

αρρπππριμπα μουτσατσος!!!:lol:

:beer:

adam_tsouk
22/03/2006, 16:36
Για να μην πω και το χειροτερο..... :mad:


ολο το βραδυ περιμενα να ακουσω το "καγκελα" και δεν το ακουσα!


:mad: :mad: :mad:

nassosxlvbros
22/03/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:lol: :lol:


δεν αντιλέγω και βασικά δεν είμαι από εκείνους που πάνε κάπου και μετά κλαίγονται.
Αλλά μου κάνει ένα κάτι το να κράζει όλους τους ματσό κτλ και να μην διαφέρει παρά μόνο στα λόγια.:winka:

ρε μαστορα ολοι τα ιδια ειναι...οσοι δεν ειναι ...

ειναι χρονια πεθαμενοι...βλεπε Μορισσον,Χεντριξ ....

οι ζωντανοι ε,το ψιλοκανουν το τουμπεκι τους...:lol:

υ.γ. το '86 στην Πατησιων ειχα παει να πληρωσω το νοικι και δεν ειχα ουτε για τσιγαρα...ο Τζιμακος που ολους τους κεφαλαιοκρατες τους κοροιδευε,κυκλοφορουσε με MATRA SIMCA....if u know what I mean...;) δε λεω ο ανθρωπος δεν ειναι κλεφτης ουτε καταχραζεται δημοσιο χρημα...τη δουλεια του κανει -και το εχει πει αλλωστε....

LittleJohn
22/03/2006, 16:47
Τουλάχιστον ο Τζιμάκος αξίζει κάθε ευρώ και χαλάλι του ακόμα και αν κυκλοφορεί με φερράρι !

Εγώ, σ`αυτόν και τον Χάρυ ,τους βγάζω το καπέλο μόνο και μόνο επειδή κατάφεραν και επιβίωσαν αλώβητοι !!!

adam_tsouk
22/03/2006, 16:52
και η υπογραφη του After μεσα στο πνευμα!

:beer: :beer:

nassosxlvbros
22/03/2006, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Για να μην πω και το χειροτερο..... :mad:


ολο το βραδυ περιμενα να ακουσω το "καγκελα" και δεν το ακουσα!


:mad: :mad: :mad:


ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤ!!!!!!!!!
ΔΕ ΤΟ ΠΕ;

αν ημουν εκει (και ημουνα ολιγον ντιρλα )θα τολεγα εγω αχαχαχααχαχα:beer: :beer:

15000 και μια
στραβαδια απολυομαι
33 χρονακια θητεια
στραβαδια απολυομαι...

...............................
(βαριεμαι τα υπολοιπα)


κααγκελααα καγκελααα καααγκελαααα πααααντουουουου
και τα μυαλα στα καγκελα
του αορατου οχτρου
βουλγαααροιοιοι,βουλγαροιι
χααανουμισεεεες βαζεεεελεεες
ολο το εθνοοος προσκυναααααει
σωβρακα και φανελεεες....




:beer: :beer:

alximistis
22/03/2006, 17:40
"15000 και μια
στραβαδια απολυομαι
33 χρονακια θητεια
στραβαδια απολυομαι..."
Και συνεχάμε...

όλο εμένανε σηκώνει να πω μάθημα η δασκάλα
θα την σφάξω σαν κουνέλι
και θα βγω να πάιξω μπαλα...

Τουλάχιστον το... Σουζάνα, η Πουτάνα η ζωή (συγνώμη μοδερατόρες) το είπε;;;
Ή το εγώ σ αγαπώ...;;;

Κι επειδή ο φίλος theod ανέφερε τον μεγάλο, τον... τεράστιο Νίκωνα Αρκουδέα ιδού το ανεπανάληπτο σύνθημα της εποχής τότε:

Αλλαγή δεν γίνεται χωρίς τον Αρκουδέα
Αυτός δεν είναι άνθρωπος αυτός είναι ιδέα...

SF
22/03/2006, 17:54
Από κοντά τον Τζίμη τον παρακολουθούσα όλη τη δεκαετία του 90 (κυρίως στο Μετρό δλδ και μια φορά στο πως-το-λένε τέρμα Αχαρνών "προσεχώς βουλγάρες"). Από τότε με ντεκόρ του καμπινέδες και τους μπιντέδες... Είμαι στα λόγια του Νάσου, αλλά να πω την αμαρτία μου, την πρώτη χρονιά στο Γυάλινο πριν 4-5 χρόνια νομίζω, με παρκαδόρους και μερσεντέ απ'έξω... ξενέρωσα κι έκτοτε δεν ξαναπήγα. Έγινε πολύ της μοδός ο Τζίμης, οπότε δε θα χάσει από τη δική μου απουσία όσο κι αν είναι 'δικό μας παιδί'. Αλλά από τους καμπινέδες στα μερσεντέ, δε μπορώ δε παιδί μου. Χώρια που οι τελευταίοι δίσκοι δεν αξίζουν. 1000 φορές να επανακυκλοφορήσει το ντίσκο τσουτσούνι...

Και να σημειώσω ότι jimis rulz και μόνο για τις χρονιές που χαιρετούσε ΔΙΑ ΧΕΙΡΑΨΙΑΣ *ΟΛΟΥΣ* ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ στο τελείωμα της παράστασης!!!!!!

THEOD
22/03/2006, 18:02
Η ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ενός μεγάλου δημιουργού και παράλληλα ενός σκεπτόμενου ανθρώπου, υπάρχει ΚΑΙ στα τραγούδια του....Ποιός άλλος θα το τολμούσε......

" Ο λάκκος με τα αστεία που σκάβω από παιδί
η τέλεια ληστεία που έχω σκαρφιστεί
με πνίγει σαν παπούτσι ντόπιο και μπαλωμένο
στο χείλος του Ζαλόγγου το τέλος περιμένω

Θέλω να πέσω μέσα
σε χάχανα και γέλια να θαφτώ...."



υ.γ. Ελπίζω να μην περάσει στην ιστορία ως γελωτοποιός.....

Multi-Duc
22/03/2006, 18:28
μη ξεχναμε οτι ο Τζιμακος παραλιγο προσφατα να δει τα ραδικια αναποδα .
Πηγε και ηρθε.

Μακαρι η Ελλαδα αντι για ολους αυτους τους βλαχο-τραγουδιστες να ειχε πεντε Τζιμακους .


:wave2:

dirtbird
22/03/2006, 19:22
Μην γκρινιάζετε για τον Τζιμάκο. Όπως έγραψαν και άλλοι, ας είχαμε 5 σαν και αυτόν και μετά το ψυρίζαμε.

Κέντρο Κουλτούρας και Κατανάλωσης.....
πόσο πίσω , πόσο κοντά και επίκαιρο.:sick:

Να προσθέσω ότι και ο Λαζόπουλος είναι πλέον ιδιαίτερα ανατρεπτικός (στο τηλεοπτικό του πρόγραμμα) και ας έχει υπερβάλλει μερικές φορές (λίγο) σε θέματα μειονοτήτων (για τους σωστούς λόγους όμως).

AFTER
22/03/2006, 20:12
Καγκελα και Νεοελληνας τα καλυτερα

Τελευταια μου εχει κολλησει το

Παμε στην Χιο να αγορασουμε τσιχλιτσες
Να βγουμε στην ακρογιαλλια να κανουμε φουσκιτσες

Και φυσικα ολοι οι μονολογοι με αποθεωση τα:
Φατε ματια ψαρια
Ροζ τηλεφωνο
Εχτες ειχαμε παει και μαμουσαμε στις καταληψεις παλι

:rotflmao:

Ειμαι λιγο ρετρο, τι να κανουμε :beer:

adam_tsouk
22/03/2006, 20:37
άσε Γιώργο, μόνο τον νεοέλληνα χαρήκαμε... :cry:

pepenaxos1
22/03/2006, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
δείτε και αυτό

TZIMAKOS PANTA KAI PANTOY!!!!!!!!!!
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


42003

THEOD
22/03/2006, 21:35
Βοήθειά μας....


42007

H.A.Balafoutre
22/03/2006, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Βοήθειά μας....


Ευχαριστώ πάτερ........

zolotas
22/03/2006, 23:30
χαιρομαι που υπαρχουν ατομα εδω ψαγμενα και οχι μονο για τον πανουση που γινεται συζητηση.........ΝΤΙΣΚΟ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙ:smilea:

GeorgeFZR
23/03/2006, 00:00
Η ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ Α.Ε Παρουσιαζει..

"...Ηρ8ε ο διαολος και μπηκε.που νομιζετε..στης μαρινελλας.......το δισκο ετσι ε? μην παρεξιγη8ω.Μπηκε!! την πηρε για Ροκ ο Διαολος???Ηταν περιεργα κουρεμενη η μαρινελα,πανκ καποια στιγμη.."


http://www.kissamos.com/panousis-parastaseis.html

tifoefs
23/03/2006, 00:18
Εγω γουσταρω τα τραγουδια του γιατι ειναι οι φοβιες του καθενος και οι δικες του που τις εκανε σατυρα.

Μια σατυρα που χρειαζοτανε στην ελλαδα των εικονων και της βιτρινας.

Τελικα ολα ξαναρθαν εκει που αρχισαν ....

:alien:

adam_tsouk
23/03/2006, 09:24
ατακα:

"ολες οι τραγουδιστριες τραγουδάνε λες και τους τραβας τα βυζιά.
Εκτός από την Πρωτοψάλτη που είναι λες και της τραβας τα @@"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

super_toto
23/03/2006, 09:51
Παιδιά ένα πράγμα ισχύει
:a19:
Ο Τζιμάκος είναι τεράστιος. Δεν λέω, πολλά τα μπικικίνια αλλά μην τρελαθούμε κι όλας. Από την στιγμή που υπάχουν εκατοντάδες νυχτερνινά μαγαζιά που γεμίζουν κάθε μέρα από νεοέλληνες έτοιμους να καταθέσουν τον μισθό τους σε κάθε λογής εμετική διασκέδαση, νομίζω ότι το να δώσεις 40 ευρώ στον Πανούση 1 φορά τον χρόνο είναι επένδυση! Για να συνεχίσει όσο αντεχει να κάνει σε όλους αυτό που κάνουν αυτοί σε εμάς κάθε μερα . Να τους γελιοποιεί.
Μόνο και μόνο που βγαίνει στην τηλεόραση κάθε 1 ή 2 χρόνια, σε κάποιον υποτιθέμενο "σοβαρό " δημοσιογράφο και τον κάνει ρόμπα, αξίζει. Εγώ λέω να του στέλνουμε τα λεφτά στο σπίτι του με επιταγή κατευθείαν.
Είναι απίστευτη η ευχαρίστησή μου όταν βλέπω τους έγκριτους και σοβαροφανείς δημοσιογράφους να τον αντιμετωπίζουν αρχικά, με το ειρωνικό χαμόγελο της εξουσίας (που εμπεριέχει και αρκετά ψήγματα περιφρόνισης ) και στο τέλος της συνέντευξης να χαζογελάνε αμήχανα σαν να τον έχουν ακουμπίσει σε δημόσιο χώρο, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ.

ΤΖΙΜΗ ΕΙΣΑΙ ΤΙΤΑΝΑΣ:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

ps. Η μεγαλύτερη ατάκα όλων των εποχών δια στόματος Τζίμη Πανούση:
"Από την στιγμή που οι σερβιέτες έβγαλαν φτερά, το μ@υνί έγινε άπιαστο όνειρο"

tools
23/03/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Και έτσι να είναι....

Ο τζιμάκος σέρνει πίσω του πάνω από 25 χρόνια δύσκολης, επίπονης, πρωτοποριακής, αναρχικής καρριέρας....

Όσοι (παλιοί έως πολύ παλιοί) γνωρίζουν την ιστορία των Μουσικών Ταξιαρχιών από τα πρώτα της βήματα στην Λήδρα, στο Σκάιλαμπ και αργότερα στο ΚΚΚ, στο Κύτταρο, και στο Μετρό, ξέρουν ότι αυτή η καρριέρα έχει περάσει δια πυρός και σιδήρου και μάλιστα σε εποχές πολύ πιο δύσκολες απο την σημερινή(βλέπε ...Αρκουδέας). Εποχές που η χρήση λέξεων και η κριτική στην εξουσία δεν ήταν αποδεκτή ούτε από την κοινωνία ούτε από τις αρχές....

Κατάφερε με κόπο, αίμα και ιδρώτα και έγινε "στάρ" μετά από 20 χρόνια παρά τους ΤΟΝΝΟΥΣ ταλέντο που διέθετε.....Εντάξει ρε παιδιά....Ας κονομήσει τώρα και αυτός....Το αξίζει και με το παραπάνω μόνο και μόνο για το πνεύμα του, την κριτική του σκέψη και την ιστορία του.

Εδώ έχουν βγάλει σήμερα δισεκατομμύρια ένα σκασμό ξέκωλα και ατάλαντα φυντάνια που δεν έχουν προσφέρει στην τέχνη ούτε τ 1/100 αυτών που έχει δώσει ο Τζιμάκος...

Και εμένα με στεναχωρεί να τον βλέπω στην Στάη και στο στάρ σύστεμ γενικότερα...αλλά ρε παιδιά ....ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ....εγώ τον συνγχωρώ....



οχι ρε παιδια,δεν το δεχομαι εγω αυτο.:yuck:

τι παει να πει χαλαλι του?μηπως να πεσω κ στα 4 για το τζιμακο?ετσι μωρε,επειδη ειχε χαιρετισει τον θειο μου δια χειραψιας πριν 10 χρονια...
κ γιατι το σταματησε τωρα αληθεια?

επειδη τα βγαζουν τα ξεκωλα πρεπει να τα δωσουμε κ στο τζιμακο για να αποκατασταθει η ισοροπια στο συμπαν ε?στα @@ κ ο τζιμης κ ολοι αυτοι οι γελοιοι που καποτε αξιζαν κ τωρα εχουν καταντησει καραγκιοζηδες...

τι εχει να προσφερει ο τζιμης σε μενα,που γενηθηκα το 84?γιατι να τα σκασω γερα?κ τι εχει να προσφερει πλεον σε σας που γενηθηκατε...πριν το 84?:winka: αναμνησεις?κ πρεπει να τις πληρωνετε ετσι?:sick:

ναι ενταξει,κ γω γελαω οταν ακουω δηλωσεις,κ καμια φορα σκεφτομαι κ ''ρε το μαγκα''.ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ομως.γιατι για μενα,ειναι μια απ τα ιδια:a06:

υγ.στη σταη δεν τον ειδα,αλλα δεν νομιζω οτι θα αλλαζε κατι


α,η απαντηση ειναι για ολους,οχι για τον theod,απλα επρεπε απο καπου να πιαστω

Sabre
23/03/2006, 10:13
ΤΖΙΜΑΚΟΣ RULEZZZZ!

Ατάκα στην Στάη

"Ας υποθέσουμε ότι μετά την εκπομπή το "κάνουμε" και κατά την διάρκεια της πράξεως εσύ μου λές βρωμόλογα.Πρέπει δηλαδή μετά εγώ να σου κάνω μύνηση για εξύβρισή;" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Απάντηση της Στάη (φανερά ενοχλημένη)

"Θέος φυλάξει όχι"

Και... eat my dust απάντηση απο τον θεό Τζιμάκο:

"Ενοωείς την μύνηση;"

bartlal
23/03/2006, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
οχι ρε παιδια,δεν το δεχομαι εγω αυτο.:yuck:

τι παει να πει χαλαλι του?μηπως να πεσω κ στα 4 για το τζιμακο?ετσι μωρε,επειδη ειχε χαιρετισει τον θειο μου δια χειραψιας πριν 10 χρονια...
κ γιατι το σταματησε τωρα αληθεια?

επειδη τα βγαζουν τα ξεκωλα πρεπει να τα δωσουμε κ στο τζιμακο για να αποκατασταθει η ισοροπια στο συμπαν ε?στα @@ κ ο τζιμης κ ολοι αυτοι οι γελοιοι που καποτε αξιζαν κ τωρα εχουν καταντησει καραγκιοζηδες...

τι εχει να προσφερει ο τζιμης σε μενα,που γενηθηκα το 84?γιατι να τα σκασω γερα?κ τι εχει να προσφερει πλεον σε σας που γενηθηκατε...πριν το 84?:winka: αναμνησεις?κ πρεπει να τις πληρωνετε ετσι?:sick:

ναι ενταξει,κ γω γελαω οταν ακουω δηλωσεις,κ καμια φορα σκεφτομαι κ ''ρε το μαγκα''.ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ομως.γιατι για μενα,ειναι μια απ τα ιδια:a06:



εμενα παντως με καλυψες 108%.... :a46: :a46: :a46:

το οτι ΚΑΠΟΤΕ προσεφερε, και περασε και δυσκολα (θα το δεχτω και αυτο) ΔΕΝ σημαινει οτι ΓΙΑ παντα θα του πληρωνω τα 140αρια που ζηταει. γινεται γραφικος και χαλαει την εικονα που εχτισε τοσα χρονια απο μονος του... και αυτο για μενα ΕΙΝΑΙ καταντια... :wave2:

$py
23/03/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εμενα παντως με καλυψες 108%.... :a46: :a46: :a46:

το οτι ΚΑΠΟΤΕ προσεφερε, και περασε και δυσκολα (θα το δεχτω και αυτο) ΔΕΝ σημαινει οτι ΓΙΑ παντα θα του πληρωνω τα 140αρια που ζηταει. γινεται γραφικος και χαλαει την εικονα που εχτισε τοσα χρονια απο μονος του... και αυτο για μενα ΕΙΝΑΙ καταντια... :wave2:


+1


Kai mono pou vgike sti Stai... :yuck:

super_toto
23/03/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool


τι εχει να προσφερει ο τζιμης σε μενα,που γενηθηκα το 84?γιατι να τα σκασω γερα?κ τι εχει να προσφερει πλεον σε σας που γενηθηκατε...πριν το 84?:winka: αναμνησεις?κ πρεπει να τις πληρωνετε ετσι?:sick:

Το θέμα δεν είναι τι έχει να προσφέρει ο Πανούσης για να του τα σκάσεις γερά. Το θέμα είναι ότι όπου και να πας τα ίδια λεφτά θα δώσεις, γιατί σε περιάζει όταν στα ζητάει ο Πανούσης? Στο κάτω κάτω ένας τραγουδιστής είναι που κοστολογεί το πρόγραμμά του τόσο. Αν δεν σου αρέσει πήγαινε στην Κοκκίνου ή οπου αλλού θες.
Δηλαδή θα έπρεπε όταν όλοι οι άλλοι σου βάζουν 140 το μπουκάλι ο Πανούσης να το βάζει 40? Για ποιό λόγο? Επειδή δεν είναι της αισθήτικής των περισσότερων μήπως?


42036

$py
23/03/2006, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Το θέμα δεν είναι τι έχει να προσφέρει ο Πανούσης για να του τα σκάσεις γερά. Το θέμα είναι ότι όπου και να πας τα ίδια λεφτά θα δώσεις, γιατί σε περιάζει όταν στα ζητάει ο Πανούσης? Στο κάτω κάτω ένας τραγουδιστής είναι που κοστολογεί το πρόγραμμά του τόσο. Αν δεν σου αρέσει πήγαινε στην Κοκκίνου ή οπου αλλού θες.
Δηλαδή θα έπρεπε όταν όλοι οι άλλοι σου βάζουν 140 το μπουκάλι ο Πανούσης να το βάζει 40? Για ποιό λόγο? Επειδή δεν είναι της αισθήτικής των περισσότερων μήπως?


To thema den nomizo pos einai i sigrisi tou Panousi me ta ypoloipa nyxterina 'sximata'. O kathenas mporei na kostologisi ti diaskedasi you oso nomizei.
Ego xalastika pou vgike o Panousis sti Stai gia kathara diafimistikous-proothitikous logous gia to magazi tou. Pou? Sti Stai. Kai eimai sigouros oti ama ton kalouse kai o Xatzinikolaou, pou ton evrize, tha pigene kai ekei.

gcrook
23/03/2006, 11:44
Χαχα τι μου θυμησατε τωρα,
4 χρονια πριν περιπου στο Γυαλινο Θεατρο Συγγρου, περιμεναμε απ΄εξω.
Διπλα μας πανω στον δρομο ηταν ενα γυαλινο κουβουκλιο που εγραφε ‘Δειγμα Δωρεαν‘, και κανενας μας δεν ηξερε τι σκατα ηταν.

Ξαφνικα σκαει μυτη Πανουσης, μπαινει μεσα και αρχιζει να τραγουδαει κατι δημοτικα.:rotflmao:

Μιλαμε ολη η Συγγρου ειχε πεσει κατω και κυλιοντουσαν απο τα γελια.
και οπως ημουνα διπλα του και καπνιζα, γυρναει με κοιταει και μου λεει‘Αιντε να πανε κατω τα φαρμακια‘:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dez
23/03/2006, 11:57
ο πανουσης προλαβε κι αυτοσαρκαστηκε πριν το κανουν οι αλλοι, ξεπουληθηκε πριν ακομα ξεκινησει να τραγουδαει.

Θυμαμαι το κυτταρο :beer: , θυμαμαι τις ταξιαρχιες :beer: , θυμαμαι το τζιμη να χορευει στη la luna (μια la luna υπαρχει!) :beer: . Τι κι αν εχω να παω σε παρασταση του πανω απο 15 χρονια? :D Τον ειδα στη Σταη και ελιωσα στο γελιο κι οταν δε γελουσα, χαμογελουσα ;) γιατι ο πανουσης ειναι ευφυεστατος και παιζει σε πολλα επιπεδα με τον συνομιλητη του.

Να σαι παντα καλα ρε Τζιμακο, εισαι ενας μικρος θεος!

tools
23/03/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Το θέμα δεν είναι τι έχει να προσφέρει ο Πανούσης για να του τα σκάσεις γερά. Το θέμα είναι ότι όπου και να πας τα ίδια λεφτά θα δώσεις, γιατί σε περιάζει όταν στα ζητάει ο Πανούσης? Στο κάτω κάτω ένας τραγουδιστής είναι που κοστολογεί το πρόγραμμά του τόσο. Αν δεν σου αρέσει πήγαινε στην Κοκκίνου ή οπου αλλού θες.
Δηλαδή θα έπρεπε όταν όλοι οι άλλοι σου βάζουν 140 το μπουκάλι ο Πανούσης να το βάζει 40? Για ποιό λόγο? Επειδή δεν είναι της αισθήτικής των περισσότερων μήπως?


ΦΥΣΙΚΑ κ αυτο ειναι το θεμα,τι εχει να μου προσφερει για να του δωσω αυτα που μου ζηταει.τι ειναι ο πανουσης,''λειτουργος'' σαν τους φιλους του τους παπαδες???δε νομιζω,απ'οτι λετε τα παιρνει κ μαλιστα γερα.

γιατι με πειραζει οταν μου τα ζηταει?γιατι το θεωρω κορο'ι'δια.

τι σημαινει οπου κ να πας?μην πας πουθενα!δηλαδη θα πεις,''α ο τζιμακος με κοροιδευει λιγοτερο,ας παω σ'αυτον...''οχι ρε φιλε,να μην το πεις,στο χερι σου ειναι:winka:

κ μην μου πεις τοτε θα μεναμε ολοι σπιτι μας,ξερεις οτι δεν ειναι ετσι...

αν ΕΣΥ(ο οποιοσδηποτε) πιστευεις οτι αξιζει τοτε με γεια σου με χαρα σου,του τα δινεις κ το ευχαριστιεσαι κιολας κ ΜΠΡΑΒΟ σου.αυτο που δεν μπορω ειναι να πηγαινεις κ να λες μετα ''ενταξει μωρε,μου επιασε κ το κωλαρακι λιγο,αλλα πανουσης ειναι αυτος,τοσα εχει κανει,δε γ@μιεται...''

αυτο προσπαθω να πω,δεν μιλαω για την αισθητικη κανενος.:wave2:

BELZEBOYLIS
23/03/2006, 14:11
Συγνώμη …. 20 ευρό η είσοδος με ποτό δεν είναι ;;;; Δύο ποτά να πιεις σε κάποιο μπαρ τα έχεις δώσει ....


.......μην ξεχνάμε ότι φράγκα παίρνει και η επιχείρηση !!!!

cityfly
23/03/2006, 14:11
νομίζω ότι έχει κουραστεί το θέμα

ο πανούσης κάνει μια παράσταση που είναι μάλλον μουσικοθεατρική

κρίνεται από τον κόσμο για το αν το θέαμα που προσφέρει είναι καλό

όλα τα άλλα για μένα είναι περιτά
άλλες οι εποχές τότε που άρχισε κι άλλες τώρα

αν κάποιοι που τον βλέπουν είναι δήθεν ή μερσεντάκηδες ή όπως αλλιώς θέλετε δεν είναι ούτε δικό του θέμα ούτε θα έπρεπε να τον απασχολεί

και που είναι το κακό στο να βγει στη στάη για να κάνει διαφήμιση, αυτή θα έπρεπε να χει το πρόβλημα που από το λίγο που είδα στην αρχή δεν ήξερε πώς να τον αντιμετωπίσει

είναι λοιπόν ένας performer, για να το πούμε και στα νέα ελληνικά
ή σας αρέσει ή όχι όλα τα άλλα που μοιάζουν με θεωρίες συμομωσίας, τυποποιημένες συμπεριφορές για να χαρακτηριστείς επαναστάτης κι όχι τα πιασα και το γύρισα κλπ κλπ
είναι απλώς περιττά

clear
23/03/2006, 14:34
Μόλις σταματήσετε να του τα δίνετε θα σταματήσει να τα ζητάει. Προφανώς κάποιοι εκτιμούν αυτό που έχει να παρουσιάσει και ο Τζιμάκος επιβιώνει.
Τώρα για τις Μερσεντές και τα λοιπά, όταν τον άκουγα στο ΚΚΚ είχα ποδήλατο velamos, τώρα που τον γουστάρω ακόμα έχω μηχανή σχετικά ακριβή (δεν έχω αυτοκίνητο καρδιά μου), τι να κάνει ο Τζίμης να μου απαγορεύσει την είσοδο; Ο τύπος μεγαλώνει και ''προκόβει'' μαζί μας και μπράβο του.




υ.γ. Επειδή το επίθετο μου είναι Πανούσης (pan), θα του ζητήσω ποσοστά για την διαφήμιση που του κάνω στο forum. τώρα ειδικά που τα τσεπώνει χοντρά.

υ.γ. Τζιμάκο αν ακούς πες μας τι έκανες σαν φοιτητής (νομικής) στην Γερμανία. Πλουτοκράτορα, ε' πλουτοκράτορα

adam_tsouk
23/03/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
.......μην ξεχνάμε ότι φράγκα παίρνει και η επιχείρηση !!!!


αυτό ήθελα να το πω κ γω...

Νταξ, δε τα τσεπωνει κ όλα...

tools
23/03/2006, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Συγνώμη …. 20 ευρό η είσοδος με ποτό δεν είναι ;;;; Δύο ποτά να πιεις σε κάποιο μπαρ τα έχεις δώσει ....


.......μην ξεχνάμε ότι φράγκα παίρνει και η επιχείρηση !!!!



επειδη εχει δικιο ο cityfly,το κουρασαμε το θεμα,θα το ληξω εδω.

ΔΕΝ εχω κομπλεξ με τον πανουση
κ δεν μιλησα για 20 ή 50 ή 150 ευρω.δεν ξερω κ ποσα ακριβως ζηταει στην τελικη,απλα αναφερθηκαν καποια ποσα νωριτερα.

δεν ειναι εκει το θεμα,ειναι στο τι υποτιθεται οτι αγοραζει καποιος με τα χρηματα του.οταν αγοραζει την ψυχαγωγια του,τελειωνει το θεμα εκει,κ δεν λεμε κουβεντα ΟΣΑ κ να εδωσε.(περι ορεξεως κοινως)

οταν αγοραζει περασμενα μεγαλεια ομως,εισ γνωσην του κιολας,αλλα ωχαδερφιζει λεγοντας χαλαλι,ΑΥΤΟ με χαλαει.
κ αυτο νομιζω οτι συμβαινει με τον πανουση.

:wave2:

ποιος μιλησε για το ποιον του κοινου του,για mercedes κ bentley?τι σχεση εχει αυτο?εκτος κ αν εσυ πιστευεις οτι εχει κ γι'αυτο το αναφερεις:winka:

BELZEBOYLIS
23/03/2006, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
επειδη εχει δικιο ο cityfly,το κουρασαμε το θεμα,θα το ληξω εδω.

:



Βρε τι μανία έχουν μερικοί , να κλείνουν τις συζητήσεις όποτε θέλουν αυτοί ...... :lol: :wave2:


Τώρα για τα περασμένα μεγαλεία και το ξαναζεσταμένο θέαμα θα το κρίνει ο κόσμος...... :wave2:

THEOD
23/03/2006, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ΦΥΣΙΚΑ κ αυτο ειναι το θεμα,τι εχει να μου προσφερει για να του δωσω αυτα που μου ζηταει.τι ειναι ο πανουσης,''λειτουργος'' σαν τους φιλους του τους παπαδες???δε νομιζω,απ'οτι λετε τα παιρνει κ μαλιστα γερα.

γιατι με πειραζει οταν μου τα ζηταει?γιατι το θεωρω κορο'ι'δια.

τι σημαινει οπου κ να πας?μην πας πουθενα!δηλαδη θα πεις,''α ο τζιμακος με κοροιδευει λιγοτερο,ας παω σ'αυτον...''οχι ρε φιλε,να μην το πεις,στο χερι σου ειναι:winka:

κ μην μου πεις τοτε θα μεναμε ολοι σπιτι μας,ξερεις οτι δεν ειναι ετσι...

αν ΕΣΥ(ο οποιοσδηποτε) πιστευεις οτι αξιζει τοτε με γεια σου με χαρα σου,του τα δινεις κ το ευχαριστιεσαι κιολας κ ΜΠΡΑΒΟ σου.αυτο που δεν μπορω ειναι να πηγαινεις κ να λες μετα ''ενταξει μωρε,μου επιασε κ το κωλαρακι λιγο,αλλα πανουσης ειναι αυτος,τοσα εχει κανει,δε γ@μιεται...''

αυτο προσπαθω να πω,δεν μιλαω για την αισθητικη κανενος.:wave2:

Αγριεμένο σε βλέπω χωρίς λόγο...

Ξέρεις...δεν είναι υποχρεωτικό να "τα σκάσεις" στον Τζιμάκο....Άμα θέλεις πας....

Nefeli
24/03/2006, 10:58
Αυτός ο άνθρωπος δεν μου άρεσε ποτέ

Η αλήθεια είναι ότι είναι έξυπνος και ετοιμόλογος με ατάκες που γράφουν μένουν και επαναλαμβάνονται.

Είναι από τους λίγους πιστεύω που έχουν κάνει την τρέλα τους <<δουλειά>> και αυτό γιατί από τα γεννοφάσκια του είχε τον τρόπο να αράξει και να ασχοληθεί με οτιδήποτε γούσταρε γιατί το παντεσπάνι το είχε.

Μου την δίνει απίστευτα ο τρόπος που αντιμετωπίζει την ζωή των άλλων και όλων….

Τι θέλει να πει ο ποιητής ???

Χτυπάει το κατεστημένο???

Βρίζει κάποιους πως τι που και γιατί?????

Δεν μπορώ βαριέμαι να το αναπτύξω και μόνο που τον βλέπω μου γυρνάν τα άντερα

Έχει την φάτσα του σας φτύνω όλους απαξιώ και σας βάζω κάτω από το ράσο μου

nassosxlvbros
24/03/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Αυτός ο άνθρωπος δεν μου άρεσε ποτέ

Η αλήθεια είναι ότι είναι έξυπνος και ετοιμόλογος με ατάκες που γράφουν μένουν και επαναλαμβάνονται.

Είναι από τους λίγους πιστεύω που έχουν κάνει την τρέλα τους <<δουλειά>> και αυτό γιατί από τα γεννοφάσκια του είχε τον τρόπο να αράξει και να ασχοληθεί με οτιδήποτε γούσταρε γιατί το παντεσπάνι το είχε.

Μου την δίνει απίστευτα ο τρόπος που αντιμετωπίζει την ζωή των άλλων και όλων….

Τι θέλει να πει ο ποιητής ???

Χτυπάει το κατεστημένο???

Βρίζει κάποιους πως τι που και γιατί?????

Δεν μπορώ βαριέμαι να το αναπτύξω και μόνο που τον βλέπω μου γυρνάν τα άντερα

Έχει την φάτσα του σας φτύνω όλους απαξιώ και σας βάζω κάτω από το ράσο μου


...αν διαβασεις παραπανω ποστ μου θα δεις ...."οταν δεν ειχα για τσιγαρα ο τζιμακος με τη φτωχεια την καταραμενη γυρναγε με Matra Simca".....με πιαννννεις; (που λεει και η Αμαλλλια) :lol: :beer:

Akatanomastos
24/03/2006, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από clear
υ.γ. Τζιμάκο αν ακούς πες μας τι έκανες σαν φοιτητής (νομικής) στην Γερμανία. Πλουτοκράτορα, ε' πλουτοκράτορα

Paidia min trelenomaste,an thes na apaksioseis kapoion sigoura tha vreis ton tropo.Oloi antropoi eimaste..
einai lathos na taytizeis to ergo enos kallitexni me afto pou einai san antropos
aksizei na akouseis afta pou leei o panousis kai as kanei sti zoi tou oti thelei.
oloi oi filosofoi kai ideologoi tou parelthontos zousan simfona me afta pou exoun grapsei?

THEOD
24/03/2006, 20:31
παίδες...μια βοήθεια στα γρήγορα....


Ξέρετε που ακριβώς είναι η παράσταση και τι ώρα αρχίζει ???

Μου ήρθε ένα φλάς για σήμερα...

adam_tsouk
24/03/2006, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
παίδες...μια βοήθεια στα γρήγορα....


Ξέρετε που ακριβώς είναι η παράσταση και τι ώρα αρχίζει ???

Μου ήρθε ένα φλάς για σήμερα...

αρχίζει 11 (τελειώνει 2)

Ιερά Οδός 30 (ή 36 δε θυμάμαι)

LUNA DARK

THEOD
24/03/2006, 20:42
θενκς !!! :a33: :a33: :a33:

adam_tsouk
24/03/2006, 20:44
στο 30 είναι το τσέκαρα

adam_tsouk
24/03/2006, 20:46
και κάτι σχετικό με το τοπικ.....


εδώ και κανα χρόνο έχω βρει ένα site που αναεφέρεται στις δουλειές (κυρίως στην τελευταία κάθε φορά) του Πανούση...

έχει αρκετά πραγματάκια.. (πχ βάλανε φώτος απο "τη συνεντευξη που ετσειλε τον Χατζηνικολάου στη 2η θεση":lol:



ΤΖΙΜΑΚΟΣ (http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/)

Akatanomastos
25/03/2006, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και κάτι σχετικό με το τοπικ.....



ΤΖΙΜΑΚΟΣ (http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/)

re adam, to palikari pou exei ti selida einai didaktorikos sto panepistimio mou..
a little world..:wave2:

conkark
03/07/2006, 01:31
Διαπιστώνω και καταγγέλλω ότι κάποιοι συνάδελφοι που εντρυφούν στο ποπ και στο σκυλάδικο, εκφράζουν αρνητικές θέσεις για τον δημιουργό περί ού ο λόγος, περίπου όπως οι γνωστοί-άγνωστοι στις δίκαιες λαϊκές διαδηλώσεις, χρησιμοποιώντας διάφορους λιβέλλους αυθαίρετα. Υπάρχουν κάποιοι που παραλληλίζουν τον Τζιμάκο με τον Πανταζή, την Άντζελα Δημητρίου, το Ζαφείρη Μελά, τον Τσαλίκη και λοιπούς σκύλους, και ισχυρίζονται ότι δεν κατάλαβαν τη διαφορά της προσφοράς. Στοιχηματίζω ότι πρόκειται περί δεξιών και υποστηρικτών του φαύλου κατεστημένου, που τεχνηέντως ως Δούρειος ίππος εισβάλλουν για προβοκάτσια, και στηλιτεύουν κρίνοντας καλλιτέχνες από το πόσο όμορφοι είναι, το έργο τους. Αρα, όλοι μας θα έπρεπε ν'ακούμε Σάκη Ρουβά επειδή είναι και ο πιο ωραίος, και να ψηφίζουμε Αβραμόπουλο ως φωτομοντέλο της πολιτικής. Οι κύριοι ή κυρίες αυτές (δεν γνωρίζω φύλο απ'τα nicks), ουδεμία γνώση από ροκ έχουν και οπωσδήποτε, δεν γνωρίζουν τίποτα από τη κοινωνικοπολιτική θεωρία του αναρχισμού, που ο Προυντόν, ο Κροπότκιν και ο Μαρκούζε φιλοσόφησαν, για το καλό των κοινωνιών εναντίον των εξουσιών της φαυλότητας-όπως αυτές που βιώνουμε χρόνια τώρα-και που ο Τζιμάκος επαγγέλλεται. Το ότι θίγει τα κακώς κείμενα δεν αντιλαμβάνονται ότι τους προσφέρει τον μή συμβιβασμό με τα κάθε είδους λαμόγια, και μες το κεφάλι τους έχουν ένα μπέρδεμα ανερμάτιστο, έναν αχταρμά που όλα τα βάζει στο ίδιο καλάθι. Θλίβομαι ιδιαίτερα που αυτοί οι άνθρωποι είναι μέλη του μοτο, ως λάτρεις των μηχανών, που είναι έκφραση και σύμβολο του ελεύθερου πνεύματος και της ανατροπής των συμβιβασμένων κουτάκηδων. Το -μια ζωή "παρουσιάστε" σαν εκπαιδευμένος σκύλος, εγώ δεν θα πάρω άλλο, φχαριστώ δεν είμαι φίλος- δεν τους λέει απολύτως τίποτα, και το συγκρίνουν με το "τόπε-τόπε ο παπαγάλος" και το "μείνε μαζί μου έγκυος γιατί είμαι φερέγγειος", του μεγάλου βάρδου Πανταζή ,(που αυτοί ακριβώς τον έκαναν μεγάλο)! Λυπάμαι ειλικρινά για το επίπεδο της γνώσης, του ήθους και της αντίληψης ωρισμένων, που ενώ ο Πανούσης καταγγέλλει τα κακώς κείμενα, αυτοί συγχίζονται που κατηγορεί το κατεστημένο σαν κομματόσκυλα του αστικισμού, και δυσανασχετούν μη τυχόν και ο Πανούσης αφυπνήσει κοιμισμένες συνειδήσεις απ'τη Νιρβάνα του Βούδα, και τους κλίσει τα σκυλάδικα, ή ο θείος τους δεν ξαναψηφιστεί για να μπει συμμέτοχος του δικομματισμού, ή μπας και το γλύψιμο δεν τους βάλει στο δημόσιο που τους υποσχέθηκε. Θα θυμούνται μερικοί τον Γιαννόπουλο του Πασόκ, που είχε πλέξει το εγκώμιο των σκυλάδικων, αποκαλώντας τα "πολιτιστικά κέντρα"! Και τις ζεμπεκιές του Αντρέα και του Γιωργάκη και του Μεϊμαράκη κα, στα κανάλια των διαπλεκομένων με τους πολιτικούς.
-----Προτείνω όσοι είναι οπαδοί του φαύλου κατεστημένου, να σχηματίσουν δικό τους κλαμπ, επιτέλους! Διότι φασίστες, ανεγκέφαλοι, οπαδοί των SS, ακροδεξιοί, Κεντρώοι, συνασπισμένοι, κομουνιστές, αριστεροί ανένταχτοι, οικολόγοι, ακτιβιστές και ιδεολόγοι αναρχικοί, είναι σίγουρα ειρωνεία και ουτοπία να θέλουμε να συνυπάρχουμε στο ίδιο κλαμπ! Υπάρχουν κάποιοι μήπως που να θέλουν να συνυπάρχουν με φασίστες; Θα γραφόσασταν ποτέ μέλη σε λέσχη μηχανόβιων SS; Ακόμα και σ'ένα σπίτι όταν το αντρόγυνο έχει διαφορετικές πολιτικές πεποιθήσεις , ο νόμος τους αναγνωρίζει το δικαίωμα διαζυγίου. Αντε λοιπόν να καθαρίσει το τοπίο, να είμαστε μόνο οι δημοκρατικά σκεπτόμενοι και οι οπαδοί του δικαίου μέλη του μοτο. Συγγνώμη για την επιθετικότητά μου, αλλά κάποιες στιγμές εκρήγνυμαι σαν δημοκρατικός άνθρωπος. Δηλαδή ο Πανούσης να κάνει δωρεάν εμφανίσεις,(σαν φιλανθρωπικό ίδρυμα), ενώ οι σκυλάδες να σου παίρνουν και το κεφάλι για να χορεύεις στο ταψί, με τα τραγούδια που τραγουδάνε οι γύφτοι, και που επιβάλλει το εγκάθετο σύστημα της σώου μπιζ, και το σταρ σύστεμ, για να αποβλακώνονται όλοι, μέσα στο περιβάλλον απ'τις κατινάρες που ανεβαίνουν στα τραπέζια για να δείξουν το στριγκ τους-αν φοράνε- και να κάνουν καμάκι και στο πλαϊνό τραπέζι, ενώ να έχουν και την απαίτηση να τις κερνάει και ο μπούλης που τις συνοδεύει! Αίσχος!!!! Αυτή τη κοινωνία θέλουν, για να ξαναψηφίζει τον δικομματισμό που ταλανίζει δεκαετίες τώρα τη χώρα μας. Και δεν επιτρέπουν στον Πανούση να εμφανίζεται στα μεγάλα κανάλια μία φορά στα δύο χρόνια για να μείνει στην απομόνωση και στην αφάνεια και να ατονίσει, και να μην έχουν το δικαίωμα να τον γνωρίσουν και άλλοι άνθρωποι που ενδεχομένως δεν τον ξέρουν. Αυτό μου θυμίζει τον αφανισμό απ'τα μεγάλα κανάλια όλων εκείνων των κομμάτων που είναι εκτός κοινοβουλίου και ΥΠΑΡΧΟΥΝ, διότι βρίσκονται στα ψηφοδέλτια στις εκλογές, όπως είναι το κόμμα της Ένωσης Κεντρώων με τον Βασίλη Λεβέντη που τεχνηέντως τον χλευάζουν και τον κρατούν λυσσαλέα στην αφάνεια διότι λέει την αλήθεια, και τον φοβούνται όπως ο διάολος το λιβάνι. Και το κακό είναι ότι με τη πλύση εγκεφάλου γελάνε πολλοί ανεγκέφαλοι χωρίς να έχουν ακούσει τί πρεσβεύει, μόνο βλέποντας τη σάτυρα του Μητσικώστα. Προτιμούν οι αργυρώνητοι μεγαλοδημοσιογράφοι να καλούν ηθοποιούς και ασχέτους σε πολιτικά πάνελς, απ'το να καλέσουν τον Λεβέντη. Διότι και μία φορά αν εμφανιστεί, είναι σίγουρο ότι θα ανέβη αυτομάτως το ποσοστό του. Και να φανταστούμε ότι είναι το πρώτο κόμμα μετά τον Καρατζαφέρη. Δεν είναι το τελευταίο. Αυτό είναι η Δημοκρατία που πρεσβεύουν; Ούτε η ΕΡΤ, που είναι δημόσια;
-----Στο μόνο που ο Πανούσης είναι κατακριτέος είναι για τη μισαλλοδοξία του. Κανένας δεν έχει το δικαίωμα να προπηλακίζει την πίστη και τη θρησκεία και τα σύμβολα, που ένας ολόκληρος λαός προσκυνά. Για τους παππάδες δεν με νοιάζει, διότι ίσως οι περισσότεροι απ'αυτούς να είναι λαμόγια, ομοφυλόφιλοι και επίορκοι. Αλλά δεν έχει κανείς το δικαίωμα να χλευάζει τη διδασκαλία του Χριστού, ούτε άλλων θρησκειών τους προφήτες.
Συγχαρητήρια στη συντριπτική πλειοψηφία των συναδέλφων, που κατανοούν την προσφορά του Πανούση μέσα σ'αυτό το άθλιο σκηνικό που υποχρεόύμαστε να βιώνουμε καθημερινά, με τα ΚΑΛΆ ΤΟΥ ΔΙΚΟΜΜΑΤΙΣΜΟΎ ΠΟΥ ΑΦΉΝΕΙ ΑΝΈΡΓΟΥΣ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΕΓΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΑΡΑΝΤΑ ΑΝΕΜΟΥΣ, ΕΝΩ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΕΙΤΑΙ ΝΕΚΡΗ ΜΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΛΓΗΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ, ΠΟΥ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΠ'ΤΗ ΒΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ-ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ, ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΑΝ!
Ο έχων ώτα ακούειν, ακουέτω! Και επειδή μερικοί δεν γνωρίζουν αρχαία ελληνικά: Αυτός ο οποίος έχει αυτιά για ν'ακούει, ας ακούσει!


Υ.Γ. ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΤΕ' ΣΕ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕΓΑΛΟΕΚΔΟΤΩΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ' ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΧΡΩΝΤΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ, ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΑΝΗΘΙΚΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ-ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ-ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΣ ΕΥΡΩ ΣΕ ΕΠΟΧΕΣ ΚΡΙΣΗΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ! ΓΙΝΕΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΕΡΕΦΩΝΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΣΑΣ. ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΕΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΡΩΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΣΑΘΡΕΣ!!!!!

blueblack
03/07/2006, 08:37
CONKARK.......

Άφού σέ διάβασα πολύ προσεκτικά .....θέλω νά κάνω τίς παρατηρήσεις μου........
Δέν γίνεται σέ αύτό τό forum όλοι οί άνθρωποι νά είναι τών ίδίων
πολιτικών άποχρώσεων...
ούτε είμαστε έδώ γιά νά άπορρίπτουμε όποιονδήποτε.
Γιά άλλον λόγο είμαστε έδώ....γιά τήν άγάπη ,γιά τήν τρέλλα μας
γιά τή μοτό.
Καί μοτοσυκλετιστές έχει καί δεξιούς καί άριστερούς καί φασίστες
καί άπ΄όλα.........
Ίσως κάπου άλλού θά μπορούσαμε νά κάνουμε πολιτική συζήτηση,
άλλά έδώ...ΔΕΝ...μπορώ νά βλέπω τά κόκκινα τά μπλέ τά πράσινα
καραβάκια.......
Έγώ είμαι τής σαθρής γενιάς καί μεγάλωσα μέ ήρωες μου......
τόν ..ΛΑΜΠΡΑΚΗ.....καί τόν ΤΣΕ....
Άν μού βρείς έσύ σήμερα τέτοιους..........!!!!!!!!!!!!
Άντε ό τελευταίος νά ήταν ό..ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ....!!!!!!!
Τώρα τύποι σάν τό Τζίμμη ,τόν Σαββόπουλο..καί άλλους..
αύτοί έμειναν γιά νά μάς έρεθίζουν τή σκέψη......ΑΛΛΑ...
ΔΕΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ......αν στό λέει ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ...!!!!!!!!
Μόνο μέ τίς πράξεις δείχνεις τό δρόμο φίλε μου....
Καλός καί ό λόγος δέ λέω....άλλά μέχρι ένα σημείο....!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ..
Μόνο άν δέν έχεις νά χάσεις τίποτε κάνεις έπανάσταση...
Ή άν ήσουν Γκεβάρα......
Καί δυστυχώς γιά μάς ......ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ.....ΟΛΟΥΣ....νά έχουμε
κάτι νά χάσουμε......
Άλλος τή θεσούλα του ,άλλος τό βόλεμα του, άλλος τό σπιτάκι του,
άλλος τό μηχανάκι του.....καί πάει λέγοντας..
Όπότε τί μένει....τραβιέσαι στή γωνία καί σάν μοναχικός λύκος πιά
περιμένεις τό τέλος άφού προσπάθησες καί δέν μπόρεσες νά άλλάξεις τόν κόσμο.....!!!!!
Θυμάσαι σύ κανέναν ..ΖΩΝΤΑΝΟ...κανέναν πού νά γέρασε....???
Άπ'ολους αύτούς πού όραματίστηκαν κόσμο δίκαιο καί ίσο γιά όλους..??
Έδώ γιά κάθε άναρχικό ύπάρχει καί ένας μπάτσος άπό πίσω...καί
μαλακίζονται καί οί δύο.....!!
Σέ ότι έχει σχέση μέ τίς μοτό μας είμαι στή διάθεση σου.....ώς πρός
τά ύπόλοιπα νομίζω πώς είπα ήδη πολλά ....σέ λάθος χώρο.
Πάντως θά σέ διαβάζω....!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

conkark
04/07/2006, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
CONKARK.......

Άφού σέ διάβασα πολύ προσεκτικά .....θέλω νά κάνω τίς παρατηρήσεις μου........
Δέν γίνεται σέ αύτό τό forum όλοι οί άνθρωποι νά είναι τών ίδίων
πολιτικών άποχρώσεων...
ούτε είμαστε έδώ γιά νά άπορρίπτουμε όποιονδήποτε.
Γιά άλλον λόγο είμαστε έδώ....γιά τήν άγάπη ,γιά τήν τρέλλα μας
γιά τή μοτό.
Καί μοτοσυκλετιστές έχει καί δεξιούς καί άριστερούς καί φασίστες
καί άπ΄όλα.........
Ίσως κάπου άλλού θά μπορούσαμε νά κάνουμε πολιτική συζήτηση,
άλλά έδώ...ΔΕΝ...μπορώ νά βλέπω τά κόκκινα τά μπλέ τά πράσινα
καραβάκια.......
Έγώ είμαι τής σαθρής γενιάς καί μεγάλωσα μέ ήρωες μου......
τόν ..ΛΑΜΠΡΑΚΗ.....καί τόν ΤΣΕ....
Άν μού βρείς έσύ σήμερα τέτοιους..........!!!!!!!!!!!!
Άντε ό τελευταίος νά ήταν ό..ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ....!!!!!!!
Τώρα τύποι σάν τό Τζίμμη ,τόν Σαββόπουλο..καί άλλους..
αύτοί έμειναν γιά νά μάς έρεθίζουν τή σκέψη......ΑΛΛΑ...
ΔΕΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ......αν στό λέει ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ...!!!!!!!!
Μόνο μέ τίς πράξεις δείχνεις τό δρόμο φίλε μου....
Καλός καί ό λόγος δέ λέω....άλλά μέχρι ένα σημείο....!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ..
Μόνο άν δέν έχεις νά χάσεις τίποτε κάνεις έπανάσταση...
Ή άν ήσουν Γκεβάρα......
Καί δυστυχώς γιά μάς ......ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ.....ΟΛΟΥΣ....νά έχουμε
κάτι νά χάσουμε......
Άλλος τή θεσούλα του ,άλλος τό βόλεμα του, άλλος τό σπιτάκι του,
άλλος τό μηχανάκι του.....καί πάει λέγοντας..
Όπότε τί μένει....τραβιέσαι στή γωνία καί σάν μοναχικός λύκος πιά
περιμένεις τό τέλος άφού προσπάθησες καί δέν μπόρεσες νά άλλάξεις τόν κόσμο.....!!!!!
Θυμάσαι σύ κανέναν ..ΖΩΝΤΑΝΟ...κανέναν πού νά γέρασε....???
Άπ'ολους αύτούς πού όραματίστηκαν κόσμο δίκαιο καί ίσο γιά όλους..??
Έδώ γιά κάθε άναρχικό ύπάρχει καί ένας μπάτσος άπό πίσω...καί
μαλακίζονται καί οί δύο.....!!
Σέ ότι έχει σχέση μέ τίς μοτό μας είμαι στή διάθεση σου.....ώς πρός
τά ύπόλοιπα νομίζω πώς είπα ήδη πολλά ....σέ λάθος χώρο.
Πάντως θά σέ διαβάζω....!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:


Αγαπητέ Λάζαρε, εν Χριστώ αδελφέ :)
σαυτό το forum ας συμμετέχει και η κουτσή Μαρία. Εμένα μ'ενοχλεί το ότι στο motoclub θα πρέπει να συνυπάρχουν ετερόκλητα στοιχεία, όπως το ίδιο θα μ'ενοχλούσε αν στη βουλή θα υπήρχε κόμμα δικτατόρων χουντικών.
Δηλ, εσύ θα γραφόσουν σε μια λέσχη μοτο φασιστών; Τελικά το μόνο κοινό μας που είναι η μηχανή, θεωρείς ότι είναι ικανή να εξαγνίσει ως ελιξίριο και πανάκεια, και να αναβιβάζει στο απυρόβλητο άτομα με ιδέες που προσβάλλουν τα δημοκρατικά αισθήματα των υπολοίπων; Ή θα καμωνόμαστε ότι δεν μας πειράζει και θα σφυράμε αδιάφορα εθελοτυφλώντας και στρουθοκαμηλίζοντας, ή θα προσποιούμαστε και θα υποκρινόμαστε τους φίλους; Δε γίνεται όμως να είμαστε απ'όλους αρεστοί. Απλά προσωπικά είμαι ειλικρινής και εκφράζω ελεύθερα την άποψή μου. Και πιστεύω ότι αυτός ο πολυσυλλεκτικός αχταρμάς ίσως να έπρεπε να χρήζει αναθεώρησης. Διότι και στη φύση υπάρχουν στοιχεία που δεν ενώνονται με άλλα σε σώμα.
Επειτα, πιστεύω ότι οι ιδέες οφείλουν να μεταδίδονται απρόσκοπτα και δημόσια. Τουλάχιστον μια τυπική δημοκρατία υπάρχει. Και να πάψουμε να νοιώθουμε ενδοιασμούς και φόβους, διότι το κατεστημένο Σ'ΑΥΤΟ ποντάρει. Γιαυτό έχει βγάλει και τη βρώμα ότι η ψήφος είναι μυστική. Για να μην επικοινωνούν μεταξύ τους οι πολίτες και ακολουθήσουν τίποτα ρηξικέλευθες ιδέες και χάσουν κανα πρόβατο απ'το μαντρί. Θάρρος και παρρησία χρειάζονται. Είναι καιρός να βγαίνετε απ'τα καβούκια σας ορισμένοι! Διότι δημόσιο βήμα δεν μας παρέχουν. Μόνο σπίτια μας θα μιλάμε για σοβαρά θέματα; Και πού ο χρόνος; Δουλεύουμε 10-12 ώρες, άλλες δύο η διαδρομή, μετά λίγη ενασχόληση με τα παιδιά οι παντρεμένοι, κάτι το φαγητό, κάτι τα τρέχοντα προβλήματα, κάτι ν'ακούσουμε τις κατευθυνόμενες και χαλκευμένες ειδήσεις, απ'τα κανάλια των διαπλεκομένων, πάει η μέρα. Για είλωτες μας θέλουν, να μας ακριβαίνουν τη ζωή, και να μας κάνουν πλύση εγκεφάλου απ'τις τηλεοράσεις, εφόσον δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα.(βλέπε το "1984" του Τζωρτζ Όργουελ). Ή μήπως λέω ψέμματα; ( Το κόμμα μοιράζει κρατικό οξυγόνο δυό μήνες το χρόνο, στα μέλη του μόνο).
Γιαυτό και όσοι δεν κοιμούνται στο λήθαργό τους, οφείλουμε να εκμεταλλευτούμε δεόντως το δημόσιο ετούτο βήμα, και όχι μόνο για να σαχλαμαρίζουμε.
Συμφωνώ απόλυτα για τον Λαμπράκη και τον Τσε, διότι ήταν κοινωνικοί επαναστάτες και τους "έφαγε" το κατεστημένο.(Ήθελε λέει νάναι λέφτερος. Σκοτώστε τον!). Όμως διαφωνώ με το επιχείρημα του τσιγάρου. Να μη συγκρίνουμε ανόμοιες καταστάσεις. Εκτός αυτού ποιός σου είπε ότι δεν αποτελεί μορφή πολιτικής πράξης, όταν ο τραγουδοποιός εκπέμπει μήνυμα κόντρα στο φαύλο κατεστημένο; Η διακίνηση ιδεών, ως στρατευμένη μουσική, δεν αποτελεί προτροπή; Ή αν ήθελε ο Τζίμης δεν θα μπορούσε να ενταχθεί στο σκυλάδικο; Και εν τέλει, δεν είναι καλύτερο το να λες πράγματα απ'το να λες "αυνανίες", όπως οι σκύλοι; Δεν είπαμε ότι ο Πανούσης είναι άγιος! Όσο για όσους δεν διαθέτουν τα χρήματα για τραπέζι, υπάρχει και η δυνατότητα να καθήσουν στο μπαρ με 20 περίπου Ευρώ. Αλλά αυτά είναι δικαιολογίες, διότι για τα σκυλάδικα πού τα βρίσκουν; Απλά ο Πανούσης τους χτυπάει το σύστημα που αυτοί στηρίζουν! ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.
----Επίσης δεν μου αρέσει αυτή η ηττοπάθεια του ότι στην Ελλάδα τελείωσαν οι επαναστάσεις. Ποιός το είπε αυτό; Δεν αντέδρασαν οι νεολαίες κόντρα στο αντιλαϊκό επικείμενο νομοσχέδιο της δεξιάς; Ο Τάσος Παπαδόπουλος στη Κύπρο δεν πέρασε το ΟΧΙ του; Οι εργαζόμενοι και οι συνταξιούχοι, δεν αντιδρούν και τα βάζουν με τα ΜΑΤ της εξουσίας; Δεν υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που ακούν ροκ; Όλα αυτά δεν καταδεικνύουν ότι ο Έλληνας έχει ακόμα στις φλέβες του τη φλόγα μιας επανάστασης; Βέβαια, εσύ κολλάς στο ένοπλο είδος επανάστασης άλλων εποχών. Σήμερα my friend, οι επαναστάσεις έχουν όλες τις ανωτέρω μορφές, με κορωνίδα την επανάσταση στην κάλπη! Μόνο που το βδελυρό κατεστημένο δεν αφήνει τον Έλληνα να ψηφίσει ελεύθερα, με την πλύση εγκεφάλου, με ψευδείς υποσχέσεις ότι θα βάλουν το παιδί του στο δημόσιο, με τον φόβο απόλυσης δημοσίων υπαλλήλων επίσης, κρατούν σε ομηρία των συνέλληνα ψηφοφόρο, καθώς επίσης κάτι αμετανόητοι και ξεμωραμένοι χουντοδεξιοί που ακολουθούν το δόγμα:-Εγώ δεξιός γεννήθηκα, δεξιός θα πεθάνω! ...Ήμαρτον ρε παιδιά, που λέει κι ο Γεωργίου:lol: Και δεν τους ενδιαφέρει αν αυτή η δεξιά είναι κόντρα στα συμφέροντά τους, ή ξεπουλάει την ίδια τη πατρίδα μας! Εμείς όμως που ανήκουμε σε άλλες γενιές, θα πρέπει να ξεφύγουμε απ'το συναισθηματικό κόλλημα των πατεράδων ή παππούδων μας, διότι δεν είμαστε φερέφωνα, αλλά αντίθετα μορφωνόμαστε (έστω και μ'αυτή τη ψευτοπαιδεία), και πρέπει να είμαστε ανεξάρτητες προσωπικότητες, με κριτική και ενάργεια σκέψη. Λες επίσης ότι επειδή φοβάσαι μη χάσεις κάτι, κάθεσαι στη γωνίτσα σου και περιμένεις το τέλος με απάθεια και μοιρολατρεία. Δηλαδή βλέπεις την άβυσσο να σε πλησιάζει απειλητικά, αλλά δεν αντιδράς. Δηλαδή παίζεις το παιχνίδι της εξουσίας, και μάλιστα είσαι και ηθικός αυτουργός της γενικής κατάντιας. Ε, εγώ τί να σου πω; Νομίζεις ότι θα κρατήσεις τη θεσούλα σου (σε κόβω για δημόσιο υπάλληλο), αν η Ελλάδα βουλιάξει; Ή δεν βλέπεις τις εθελούσιες εξόδους που ήδη η δεξιά εγκαινίασε; Την ακρίβεια, την ανεργία, τα ψέμματα, το ότι οι νέες γενιές δεν βλέπουν μέλλον, τα λόγια, την έλλειψη ζήτησης εξειδικευμένης επιστημονικής εργασίας, τα δημόσια λαδώματα, τις πολιτικές λαμογιές, τις κλοπές του χρηματιστήριου, την πορνεία, τους λαθρομετανάστες παντού γύρω μας με το εισαγόμενο έγκλημα, τους πενιχρούς μισθούς, την αδικία, την αναξιοκρατία,τους πένητες, τους επαίτες, τους αστέγους, τη σκυλονεολαία που τους δίνουν τον Γονίδη ως πρότυπο, τα κοριτσάκια που τα κάνουν λεσβίες, τα αγόρια που τα ωθούν στην "αδελφοσύνη", τους παντρεμένους που ζητάνε ομαδικό σεξ, τις ύβρεις στα ιδανικά του Χριστού, και τόσα άλλα, αυτά δεν σου κάνουν εντύπωση; Δεν επαναστατείς μέσα σου; Δεν θα ήθελες κάτι να προσφέρεις μήπως και κάτι αλλάξει κάποτε-έστω για τα παιδιά σου, που με δική σου ευθύνη γεννήθηκαν μέσα στη σάπια αυτή κοινωνία; Δεν έχεις ακούσει ποτέ για τους ενεργούς πολίτες; Ο Λεωνίδας κι ο Κολοκοτρώνης γιαυτή την πατρίδα έχυσαν το αίμα τους; Τί θάχεις να διδάξεις στα παιδιά σου, που θεωρούν τον πατέρα τους πρότυπο και ήρωα; Η κοινωνίες δεν αλλάζουν από παιδιά-φερέφωνα των γονιών τους. Οι κοινωνίες αλλάζουν με καινούργες ιδέες. Ο αρχαίος ηγέτης Περικλής έλεγε ότι ο πολίτης που δεν ασχολείται με τα κοινά, είναι άχρηστος πολίτης!
Ό,τι αξίζει όμως, πονάει κι είναι δύσκολο...και οι μάχες κερδίζονται δια πυρός και σιδήρου!
--Αγαπητέ Λάζαρε, πιστεύω ακράδαντα ότι είναι καλύτερα να προσφέρω κι ας σκοτωθώ για την πίστη και τα ιδανικά μου, παρά να ζω σαν το φυτό, στην ευτέλεια και τον φιλοτομαρισμό του βολέματος της τηλεοπτικής θαλπωρής, της άτολμης και μίζερης ζωής μου...


Υ.Γ. Με έμφαση στην αγνότητα του μικρού παιδιού που το φορτώνουν μ'ένα σωρό βάρη, την εποχή του παιχνιδιού, από Τζίμη:
......................Όλο εμένανε σηκώνει
......................να πω μάθημα, η δασκάλα,
......................θα τη σφάξω σαν κουνέλι,
......................και θα βγω να παίξω μπάλλα! :a19: :a23:

conkark
04/07/2006, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
Paidia min trelenomaste,an thes na apaksioseis kapoion sigoura tha vreis ton tropo.Oloi antropoi eimaste..
einai lathos na taytizeis to ergo enos kallitexni me afto pou einai san antropos
aksizei na akouseis afta pou leei o panousis kai as kanei sti zoi tou oti thelei.
oloi oi filosofoi kai ideologoi tou parelthontos zousan simfona me afta pou exoun grapsei?


Μπράβο σας κύριε ακατανόμαστε. Μαζί σου. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Ας το καταλάβουν κάποιοι. Δηλ, κομουνιστές πλούσιοι δεν υπάρχουν; Βέβαια, αν συνυπάρχουν και ιδεολογία και προσωπικό παράδειγμα, αυτό είναι το καλύτερο. Αλλά το πνεύμα πρόθυμον, η δε σαρξ ασθενεί... :wave2:

tsiros_temp
04/07/2006, 02:25
Ο στίχος του και η μουσική του είναι ΑΑ. Πραγματικά υψηλής πιστότητας ροκ.

Αυτό με νοιάζει κατά κύριο λόγο. Οποιεσδήποτε άλλες γελοιότητες από αυτόν προς άλλους, ή από άλλους εναντίων του (καθώς και μακροσκελείς αναλύσεις επί αναλύσεων πάνω σε αυτές τις δύο δραστηριότητες) τις προσπερνώ. Επουσιώδη, το λιγότερο.

tsiros_temp
04/07/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΔΕΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ......αν στό λέει ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ...!!!!!!!!

Από ό,τι πληκτρολόγησες, αυτό ξεχωρίζει. Διαφωνώ κάθετα. Δεν περιμένω ο άλλος να είναι σωστός για να με διορθώσει. Συνήθως προσπάθεια να σε διορθώσει θα κάνει κάποιος που το έχει φάει το κεφάλι του με τις μαλακίες που κάνει. Ποιανού τα λόγια έχουν μεγαλύτερο κύρος; Αν σου πει κάποιος "μην καπνίζεις" που είναι υγιής, ή κάποιος που κάνει χημιοθεραπεία (για τον προφανή λόγο); Βάζω στοίχημα το αριστερό μου αρχίδι ότι αν στο πει ο δεύτερος, όχι μόνο το κάπνισμα θα σταματήσεις, ακόμα και το τσιγάρισμα φαγητών θα σταματήσεις...

Για παράδειγμα. Εγώ, έχω χάσει κομμάτια από τα δάχτυλά μου επειδή όταν σκούπιζα την αλυσίδα, η ρόδα γύρναγε. Αν σου πω "να έχεις κλειστή τη μηχανή όταν πας να καθαρίσεις την αλυσίδα", τί θα κάνεις; Θα μου πεις "ΔΕ ΣΒΗΝΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ............αν στό λέει ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ.....!!!!!!!!!!!!" ;

Ή μιλάς για κάποια άλλη περίπτωση;

tsiros_temp
04/07/2006, 02:31
conkark, κάτι πήγε στραβά, ή ιδέα μου είναι;

conkark
04/07/2006, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
conkark, κάτι πήγε στραβά, ή ιδέα μου είναι;


Τί εννοείς;

tsiros_temp
04/07/2006, 04:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
Τί εννοείς;

Πριν, τα 2 μακροσκελή ποστ σου, θα ορκιζόμουν ότι είναι ίδια... και όχι μόνο αυτό, αλλά το 2ο ήταν σε θέση που θα έπρεπε να είναι ένα δικό μου... Τώρα που το ξανακοιτάω, τα ποστ όλα είναι εκεί που πρέπει και όπως πρέπει.

Μάλλον πρέπει να πάω για ύπνο...

MOZART
04/07/2006, 08:10
εγω εχω ενα πω για τον Πανουση.Σαν πακετο ειναι καλος και γελαμε μιας και μας αφυπνιζει πολυ εξυπνα.Σαν μουσικος ομως δεν εχει προσφερει τιποτα στον χωρο.μονο τσικνοτραγουδακια.
http://www.edu.uoc.gr/~math2172/panousis/ ΑΥΤΟ αν θελετε να διαβασετε κατι παραπανω.
οσο για το φιλο που μας εγραψε περι κομματων και τα λοιπα θα σου πω οτι παιζω μπασσο αλλα επειδη πεινασα μετα απο 5 χρονια προσπαθειας θα δουλεψω κανα 20 χρονια και μετα θα το παιξω Τζιμακος γιατι αν δεν εχεις χρημα ειναι πολυ suzana η ζωη.
οσο για τις συνεντευξεις και τα φραγκα που παιρνει εχω να σου πω οτι οι τρυπες ουδεποτε δωσανε συνεντευξη στην TV και ειδικα σε ασχετο(η σταη καποια στιγμη στον τζιμη:τελικα εχεις καλη φωνη:eyepop: )επισης οπου παιζουν τα λεφτα ειναι πολυ λιγοτερα και οποτε τους καυλωνε παιζανε και τσαμπα.
οσο για τον Γονιδη και τους υπολοιπους θα πω οτι η μουσικη δεν ειναι μονο ροκ καθε ειδος χρειαζεται και καθε ειδος παιρνει πραγματα απο το αλλο.

MOZART
04/07/2006, 08:22
"Ή δεν βλέπεις τις εθελούσιες εξόδους που ήδη η δεξιά εγκαινίασε; Την ακρίβεια, την ανεργία, τα ψέμματα, το ότι οι νέες γενιές δεν βλέπουν μέλλον, τα λόγια, την έλλειψη ζήτησης εξειδικευμένης επιστημονικής εργασίας, τα δημόσια λαδώματα, τις πολιτικές λαμογιές, τις κλοπές του χρηματιστήριου, την πορνεία, τους λαθρομετανάστες παντού γύρω μας με το εισαγόμενο έγκλημα, τους πενιχρούς μισθούς, την αδικία, την αναξιοκρατία,τους πένητες, τους επαίτες, τους αστέγους, τη σκυλονεολαία που τους δίνουν τον Γονίδη ως πρότυπο, τα κοριτσάκια που τα κάνουν λεσβίες, τα αγόρια που τα ωθούν στην "αδελφοσύνη", τους παντρεμένους που ζητάνε ομαδικό σεξ, τις ύβρεις στα ιδανικά του Χριστού, "
ολα αυτα ρε φιλε η δεξια τα εκανε και μαλιστα σε δυο χρονια.
για συμαζεψου λιγο γιατι μπερδευεις την πουτσ@ με την βουρτσα.
Αν γουσταρεις παντως τον κουμουνισμο υπαρχουν χωρες που μπορεις να μεινεις να δεις και την προοδο που φερνει η αριστερα στον λαο της.

blueblack
04/07/2006, 11:07
ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.............

Άνοίξαμε φίλοι......πού τάχει όλα καί συμφέρει......!!!!!
Τό πρόβλημα δέν είναι γιά μένα προσωπικά άν θά άνοίξω τό στόμα
μου φίλε conkark....
Tό έχω άνοίξει πρίν 30 χρόνια......σέ πολύ πιό δύσκολους καιρούς
Είμαι γνωστός ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΤΙΠΟΤΕ....
καί...ΑΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΙΑ.....!!!!!!!!!!
Ή πρώτη μου κρυάδα ήταν στά δέκα μου χρόνια όταν ό πατέρας μου προσπαθούσε νά μού έξηγήσει ...ΓΙΑΤΙ....δέν θά πάρω
τό βιβλιάριο τής ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗΣ....μέ τά δύο χιλιάρικα όταν κέρδισα
στήν έκθεση γιά τήν άποταμίευση στήν τετάρτη δημοτικού......64-65........ΩΡΑΙΕΣ......ΜΕΡΕΣ....!!
Μούδωσαν βέβαια έναν σκέτο μεταλλικό κουμπαρά τού ταχυδρομικού ταμιευτηρίου......!!!!!!!
Μήν κρίνεις .....λοιπόν....τό πόσο δημόσιος ύπάλληλος είμαι....
ΝΑΙ.....έχεις δίκαιο...τώρα πιά είμαι ...ΑΧΡΗΣΤΟΣ.....άλλά τό τί δίνω
στό παιδί μου.......ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ.....!!
Δέν νομίζω όμως ότι θά έπρεπε νά φέρουμε τήν κουβέντα στό τί
είμαι ή τί δέν είμαι....ΕΓΩ....,έπειδή έκανα τίς παρατηρήσεις μου καί
είχα τίς διαφωνίες μου στό κείμενο σου...
Όπως βλέπεις δέν έγραψα τό τί είσαι ΕΣΥ...ή τό τί θά μπορούσες νά ΕΙΣΑΙ......!!!!!!!!
Καί τά έγραψα αύτά γιά νά μήν τό ξαναγυρίσουμε σέ προσωπικό
έπίπεδο,είναι ...ΛΑΘΟΣ...
ΤΩΡΑ.....αύτό μέ τό τσιγάρο όποιος τό κατάλαβε ή όποιος...
ΗΘΕΛΕ.....νά τό καταλάβει έχει καλώς...
Τό ποτήρι είναι καί μισογεμάτο.....καί μισοάδειο...!!
Όσο γιά τίς έπαναστάσεις τών συνδικαλιστών καί τά παιχνιδάκια
τών κομμάτων τά έφαγα στή μάπα πιά....
Πολύ μού άρέσει πλέον νά κάθομαι έτσι στή γωνία καπελλωμένος καί νά ..........
περιμένω τό τέλος..!!!!!!!!
Βαρέθηκα νά ΚΛΑΝΕΙ.....ή Μόσχα πού δέν ύπάρχει πιά καί νά
ΜΥΡΙΖΩ....έγώ...!!!!!!!!!
Δέν είναι όλα άπό άριστερά καλά καμωμένα....
Σιχάθηκα τό δεκάλογο τού καλού άριστερού....
ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.....γίνονται πλέον στό όνομα τού..ΧΡΗΜΑΤΟΣ....
καί όχι τού ΧΡΩΜΑΤΟΣ.....!!!!!!!!!!!!
Μέ πήγες πολύ πίσω ρέ φίλε....
Συγχώρα με γιά τό ύφος τής γραφής.....
Ήταν τό προσωπικό γιαυτό άπάντησα ....άλλιώς είναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ
ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.........ή κουβέντα..
Χρόνια τώρα...
Μήν παραμυθιάζεσαι όλοι οί παλιοί έχουμε φάκελλο...
Μπορεί νά τούς έκαψε ό Άντρέας
ΑΛΛΑ......είχαν βγεί τά κομπιούτερ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΕΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ
ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ....Άπ'ότι θυμάμαι ούτε ό Κολοκοτρώνης ήτανε..!!
Αύτό δέν μπορεί νά μού τό κόψει κανείς...
Τό σώμα μπορεί νά βαρέθηκε...
άλλά τό πνεύμα ζεί....
Καί όπως θυμάσαι καί άπό τόν Όργουελ τό πνεύμα είναι τό
πρόβλημα τής έξουσίας...
Άν μού έπιτρέπεις μιά συμβουλή μέ αύτό τό ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ...πού γράφεις...άποψη μου...μάλλον ΦΟΒΙΖΕΙΣ...τούς νέους παρά
τούς βγάζεις άπό τό λήθαργο...
Αύτή ή γλώσσα είναι πολύ ξερή ...μού θυμίζει τότε πρίν άπό χρόνια
στή Βουλγαρία πού πήγα νά βγάλω φωτογραφία μπροστά στόν τάφο τού Δημητρόφ ...καί ήρθε ό φαντάρος καί μού άρπαξε τή
μηχανή άπό τά χέρια....ΝΟ..ΝΟ...μού είπε..!!!!!
Ή τό άλλο όταν ρώτησα γιατί δέν έχετε αύτοκίνητα έδώ ρέ παιδιά...???
Ά....άφού έχουμε λεωφορεία....καί άμα θές άμάξι δηλαδή ή μηχανάκι τί κάνεις....??
Γράφεσαι στή λίστα καί περιμένεις 5 χρόνια γιά νά πάρεις Βάρτμπουργκ....έκτός άμα είσαι στό κόμμα μέλος,τότε μπορεί σέ
2-3...!!!
Όσο γιά τίς έπαναστάσεις ό καιρός τους έχει περάσει.....
ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ........!!!!!!!
Μέ δυό παπαδοπαίδια καί τρείς ρουφιάνους....
ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.......ΔΕ........ΓΙΝΕΤΑΙ......!!!!!!
:wave2: :wave2:

conkark
05/07/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
"Ή δεν βλέπεις τις εθελούσιες εξόδους που ήδη η δεξιά εγκαινίασε; Την ακρίβεια, την ανεργία, τα ψέμματα, το ότι οι νέες γενιές δεν βλέπουν μέλλον, τα λόγια, την έλλειψη ζήτησης εξειδικευμένης επιστημονικής εργασίας, τα δημόσια λαδώματα, τις πολιτικές λαμογιές, τις κλοπές του χρηματιστήριου, την πορνεία, τους λαθρομετανάστες παντού γύρω μας με το εισαγόμενο έγκλημα, τους πενιχρούς μισθούς, την αδικία, την αναξιοκρατία,τους πένητες, τους επαίτες, τους αστέγους, τη σκυλονεολαία που τους δίνουν τον Γονίδη ως πρότυπο, τα κοριτσάκια που τα κάνουν λεσβίες, τα αγόρια που τα ωθούν στην "αδελφοσύνη", τους παντρεμένους που ζητάνε ομαδικό σεξ, τις ύβρεις στα ιδανικά του Χριστού, "
ολα αυτα ρε φιλε η δεξια τα εκανε και μαλιστα σε δυο χρονια.
για συμαζεψου λιγο γιατι μπερδευεις την πουτσ@ με την βουρτσα.
Αν γουσταρεις παντως τον κουμουνισμο υπαρχουν χωρες που μπορεις να μεινεις να δεις και την προοδο που φερνει η αριστερα στον λαο της.


ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΓΙΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΥΒΡΑΙΟΛΟΓΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΙΓΕΣΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ; ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΗΠΩΣ; Ή ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ; Ή ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΠΟΥ ΓΛΥΦΕΙΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΞΕΡΟΚΟΜΑΤΟ; ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΦΑ'ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ. ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΤΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΟΥΝΙΣΜΟΎ; ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ; ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΑΙΣΧΡΟ ΒΑΘΜΟ. ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΗ, ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΣ ΕΥΡΩ, ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΞΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΙΔΡΥΜΑ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΣΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΑ ΣΑΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΕΝ ΧΟΡΩ ΤΟ ΑΕΊΜΝΗΣΤΟ: "ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ-ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΟ...", ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΣ Ν.Δ. ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ :a029: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΟΜΩΣ. ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ , ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΎΡΙΟ ΤΙ ΩΡΑΊΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΊΝΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΔΕΝ ΘΑΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣ: ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΠΑΣΣΟ ΣΤΑ ΜΕΜΕΤΙΑ. :a18: :a20:
ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΛΑΜΠ ΜΕ ΣΕΝΑ :a56:

tsiros_temp
05/07/2006, 01:48
Μα καλά, ακόμα δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι είναι στην ιδιοσυγκρασία σας η κόντρα και ότι δεν έχετε διαφορές, αλλά σα μαγνήτες που είναι ομοίως διευθετημένοι, απωθείστε από συνήθειο;

Θα σας έλεγα "ξυπνήστε!" αλλά είναι ξεκάθαρο ότι όλοι μας εδώ μέσα είστε ήδη ξύπνιοι!

ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟ "ΠΆΝΩ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ!

Δεν είναι δυνατόν να αλλάξει κάτι. Αυτό όμως που μπορούν να κάνουν, όσοι μπορούν, είναι να σηκώνουν το κεφάλι και να κοιτάνε προς τα που πηγαίνουν όλοι, καθώς παρασέρνονται από τη μάζα.

conkark
05/07/2006, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.............

Άνοίξαμε φίλοι......πού τάχει όλα καί συμφέρει......!!!!!
Τό πρόβλημα δέν είναι γιά μένα προσωπικά άν θά άνοίξω τό στόμα
μου φίλε conkark....
Tό έχω άνοίξει πρίν 30 χρόνια......σέ πολύ πιό δύσκολους καιρούς
Είμαι γνωστός ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΤΙΠΟΤΕ....
καί...ΑΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΙΑ.....!!!!!!!!!!
Ή πρώτη μου κρυάδα ήταν στά δέκα μου χρόνια όταν ό πατέρας μου προσπαθούσε νά μού έξηγήσει ...ΓΙΑΤΙ....δέν θά πάρω
τό βιβλιάριο τής ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗΣ....μέ τά δύο χιλιάρικα όταν κέρδισα
στήν έκθεση γιά τήν άποταμίευση στήν τετάρτη δημοτικού......64-65........ΩΡΑΙΕΣ......ΜΕΡΕΣ....!!
Μούδωσαν βέβαια έναν σκέτο μεταλλικό κουμπαρά τού ταχυδρομικού ταμιευτηρίου......!!!!!!!
Μήν κρίνεις .....λοιπόν....τό πόσο δημόσιος ύπάλληλος είμαι....
ΝΑΙ.....έχεις δίκαιο...τώρα πιά είμαι ...ΑΧΡΗΣΤΟΣ.....άλλά τό τί δίνω
στό παιδί μου.......ΑΣΤΟ ΦΙΛΕ.....!!
Δέν νομίζω όμως ότι θά έπρεπε νά φέρουμε τήν κουβέντα στό τί
είμαι ή τί δέν είμαι....ΕΓΩ....,έπειδή έκανα τίς παρατηρήσεις μου καί
είχα τίς διαφωνίες μου στό κείμενο σου...
Όπως βλέπεις δέν έγραψα τό τί είσαι ΕΣΥ...ή τό τί θά μπορούσες νά ΕΙΣΑΙ......!!!!!!!!
Καί τά έγραψα αύτά γιά νά μήν τό ξαναγυρίσουμε σέ προσωπικό
έπίπεδο,είναι ...ΛΑΘΟΣ...
ΤΩΡΑ.....αύτό μέ τό τσιγάρο όποιος τό κατάλαβε ή όποιος...
ΗΘΕΛΕ.....νά τό καταλάβει έχει καλώς...
Τό ποτήρι είναι καί μισογεμάτο.....καί μισοάδειο...!!
Όσο γιά τίς έπαναστάσεις τών συνδικαλιστών καί τά παιχνιδάκια
τών κομμάτων τά έφαγα στή μάπα πιά....
Πολύ μού άρέσει πλέον νά κάθομαι έτσι στή γωνία καπελλωμένος καί νά ..........
περιμένω τό τέλος..!!!!!!!!
Βαρέθηκα νά ΚΛΑΝΕΙ.....ή Μόσχα πού δέν ύπάρχει πιά καί νά
ΜΥΡΙΖΩ....έγώ...!!!!!!!!!
Δέν είναι όλα άπό άριστερά καλά καμωμένα....
Σιχάθηκα τό δεκάλογο τού καλού άριστερού....
ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ.....γίνονται πλέον στό όνομα τού..ΧΡΗΜΑΤΟΣ....
καί όχι τού ΧΡΩΜΑΤΟΣ.....!!!!!!!!!!!!
Μέ πήγες πολύ πίσω ρέ φίλε....
Συγχώρα με γιά τό ύφος τής γραφής.....
Ήταν τό προσωπικό γιαυτό άπάντησα ....άλλιώς είναι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ
ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.........ή κουβέντα..
Χρόνια τώρα...
Μήν παραμυθιάζεσαι όλοι οί παλιοί έχουμε φάκελλο...
Μπορεί νά τούς έκαψε ό Άντρέας
ΑΛΛΑ......είχαν βγεί τά κομπιούτερ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΛΕΦΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ
ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ....Άπ'ότι θυμάμαι ούτε ό Κολοκοτρώνης ήτανε..!!
Αύτό δέν μπορεί νά μού τό κόψει κανείς...
Τό σώμα μπορεί νά βαρέθηκε...
άλλά τό πνεύμα ζεί....
Καί όπως θυμάσαι καί άπό τόν Όργουελ τό πνεύμα είναι τό
πρόβλημα τής έξουσίας...
Άν μού έπιτρέπεις μιά συμβουλή μέ αύτό τό ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ...πού γράφεις...άποψη μου...μάλλον ΦΟΒΙΖΕΙΣ...τούς νέους παρά
τούς βγάζεις άπό τό λήθαργο...
Αύτή ή γλώσσα είναι πολύ ξερή ...μού θυμίζει τότε πρίν άπό χρόνια
στή Βουλγαρία πού πήγα νά βγάλω φωτογραφία μπροστά στόν τάφο τού Δημητρόφ ...καί ήρθε ό φαντάρος καί μού άρπαξε τή
μηχανή άπό τά χέρια....ΝΟ..ΝΟ...μού είπε..!!!!!
Ή τό άλλο όταν ρώτησα γιατί δέν έχετε αύτοκίνητα έδώ ρέ παιδιά...???
Ά....άφού έχουμε λεωφορεία....καί άμα θές άμάξι δηλαδή ή μηχανάκι τί κάνεις....??
Γράφεσαι στή λίστα καί περιμένεις 5 χρόνια γιά νά πάρεις Βάρτμπουργκ....έκτός άμα είσαι στό κόμμα μέλος,τότε μπορεί σέ
2-3...!!!
Όσο γιά τίς έπαναστάσεις ό καιρός τους έχει περάσει.....
ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ........!!!!!!!
Μέ δυό παπαδοπαίδια καί τρείς ρουφιάνους....
ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.......ΔΕ........ΓΙΝΕΤΑΙ......!!!!!!
:wave2: :wave2:


ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ,
ΑΠ' Ο,ΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΏΝΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ, ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ. Η ΠΟΡΩΣΗ ΟΜΩΣ, ΒΛΑΠΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΗ ΤΣΙΜΠΛΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ. ΤΟ '64 ΚΈΡΔΙΣΕΣ ΕΝΑΝ ΚΟΥΜΠΑΡΆ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΊΟΥ (ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ), ΚΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΙΑΥΤΟ-ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ- ΕΝΩ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ. ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΛΑΤΙΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ; ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΔΕΞΙΩΣΕΙΣ, ΤΑ ΣΥΝΕΧΗ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ, ΤΙΣ ΠΡΟΙΚΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΙΓΚΗΠΩΝ, ΤΙΣ ΑΜΑΞΕΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΤΙΑΝΟΥΣ, ΤΙΣ ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ, ΤΟΥΣ ΑΥΛΑΡΧΕΣ, ΧΟΫΔΑΔΕΣ, ΛΕΥΙΔΗΔΕΣ, ΑΡΝΑΟΥΤΗΔΕΣ ΚΛΠ ; ΚΑΙ ΕΠΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΙΑΚΟΣΙΟΥΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ! ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΤΑ ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ;
Ο ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΕΝΤΡΩΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΩΦΕΛΗΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ: ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΤΩΧΟΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗ ΜΟΡΦΩΣΗ. ΕΞΟΠΛΗΣΕ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΕ 8.000 ΑΝΤΡΕΣ, ΑΝΤΙΤΑΧΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΖΟΝΣΟΝ! ΘΕΣΠΙΣΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΥΝΤΑΞΗ. ΕΔΩΣΕ ΜΙΣΘΟ ΣΤΟΥ ΙΕΡΕΙΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΥΜΦΙΛΙΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΞΙΑΣ ΕΙΧΑΝ ΑΓΡΙΕΨΕΙ. ΚΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑ. ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΑΤΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ, ΤΟΝ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΌ ΕΝΆΜΙΣΥ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΨΗΦΙΣΤΕΙ ΜΕ 53%. ΓΙΑΥΤΟ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΙΟΥΛΙΑΝΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΦΟΙΤΗΤΗ ΤΗΣ ΑΣΟΕΕ, ΣΩΤΗΡΗ ΠΕ'ΤΡΟΥΛΑ. ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΒΑΛΑΝΕ ΤΗ ΧΟΥΝΤΑ ΣΕ ΛΙΓΟ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΧΑΛΚΕΥΜΕΝΗ, MY FRIEND. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ'ΠΑΝΕ ΕΤΣΙ, ΒΛΕΠΕΙΣ.
--ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΤΟ ΜΙΣΟΑΔΕΙΟ Η ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ ΑΠΑΝΤΩ: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΕΧΕΙ ΝΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΜΕΣΗ. ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ.
--ΕΠΕΙΤΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΒΑΡΕΘΗΚΕΣ ΝΑ ΚΛΑΝΕΙ Η ΜΟΣΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙΣ ΕΣΥ. ΕΝΝΟΕΙΣ, ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΚΛΑΣΙΜΟ ΤΟ ΕΙΣΠΝΕΕΙΣ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ;
--ΜΗ ΠΛΑΝΑΣΑΙ ΟΤΙ ΦΟΒΙΖΩ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ. ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΞΥΠΝΟΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΩΡΕΙΤΑΙ ΩΣ ΔΑΜΟΚΛΕΙΟΣ ΣΠΑΘΗ, ΠΑΝΩ ΑΠ' ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥΣ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΩΣΩ Ν'ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΧΘΟΝΙΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΡΠΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΦΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΤΟΥΣ.
--ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΣΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ, ΔΙΟΤΙ ΣΤΗΛΙΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΛΟΙΔΟΡΕΙΣ ΜΟΝΟ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΜΠΛΟΚ. ΑΡΑΓΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΚΕΙ; ΕΡΓΑΣΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑΝ ΟΛΟΙ. ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΟΛΟΙ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΟΛΟΙ. ΒΕΒΑΙΑ, ΕΙΧΑΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑ. ΚΑΤΙ ΌΜΩΣ, ΜΕ ΩΘΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΑΣΤΕΓΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ, ΤΗ ΦΤΩΧΕΙΑ, ΤΑ ΠΤΥΧΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΝΤΙΚΡΥΣΜΑ, ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΕΝΟΙΚΙΩΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΘΟ, ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΛΠ, ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ, ΣΤΟ ΔΥΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΕΞΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ! Ο ΠΛΟΥΣΙΟΣ ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟΣ, ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΦΤΩΧΟΤΕΡΟΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ. ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΗΓΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΔΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ-ΠΟΛΙΤΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΕΝΤΡΩΟΣ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΑΪΜΟΥ ΠΑΣΟΚ!
ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΚΙ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΣΤΟ ΝΙΚ ΣΟΥ, ΠΡΟΒΑΛΛΕΙΣ ΒΙΤΡΙΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΟΤΡΑΓΟΥΔΑ, ΜΕ Ό,ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΩΘΕΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ, ΚΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΑΚΑΘΕΚΤΟ ΤΗΝ ΧΜΜΜ, ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. :( "ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ, ΧΑΝΟΥΜΙΣΕΣ, ΒΑΖΕΛΕΣ, ΟΛΟ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΠΡΟΣΚΥΝΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΚΑΙ ΦΑΝΕΛΕΣ", ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠ'ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΝΟΥΣΗΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ. ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΑΜΑ ΘΕΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΠΙΠΤΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΕΚΘΕΤΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΒΡΙΖΟΥΜΕ. :a10:

Υ.Γ. ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ, ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ. Σ'ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

conkark
05/07/2006, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Μα καλά, ακόμα δεν έχετε πάρει χαμπάρι ότι είναι στην ιδιοσυγκρασία σας η κόντρα και ότι δεν έχετε διαφορές, αλλά σα μαγνήτες που είναι ομοίως διευθετημένοι, απωθείστε από συνήθειο;

Θα σας έλεγα "ξυπνήστε!" αλλά είναι ξεκάθαρο ότι όλοι μας εδώ μέσα είστε ήδη ξύπνιοι!

ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟ "ΠΆΝΩ" ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ!

Δεν είναι δυνατόν να αλλάξει κάτι. Αυτό όμως που μπορούν να κάνουν, όσοι μπορούν, είναι να σηκώνουν το κεφάλι και να κοιτάνε προς τα που πηγαίνουν όλοι, καθώς παρασέρνονται από τη μάζα.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΣΙΡΟ, Η ΚΟΝΤΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ, ΚΑΙ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ ΚΟΣΜΑΚΗΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΕΚΤΟΣ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ :a15: :a19:

"ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΡΑΙΝΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥ'Ν" ΤΡΥΠΕΣ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ; ΟΧΙ ΡΕ ΤΣΙΡΟ ΜΟΥ, ΜΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΗΤΤΟΠΑΘΗΣ ΚΙ ΕΣΥ. ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ; ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΚΑΛΠΗ. ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑ. ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ; ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠ'ΤΗ ΠΟΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΑΔΩΝ ΜΑΣ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ; ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ. ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ: ΜΙΑ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ, ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ. ΟΙ ΕΞΟΥΣΙΕΣ, ΕΩΣ ΤΩΡΑ, ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ Μ'ΑΥΤΟ. Ε, ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΘΑ ΚΑΤΑΧΡΩΝΤΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ; ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ; ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΦΩΝΕΣ, ΟΥΤΕ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΜΑΥΡΙΣΜΑ ΣΤΗ ΚΑΛΠΗ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ. ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ. ΔΙΟΤΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΕΛΠΙΔΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΜΕ ΘΑΝΑΤΟ. ΜΙΛΑΩ ΣΩΣΤΑ Ή ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ;:a47:

tsiros_temp
05/07/2006, 03:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ;

Όχι, και ούτε πρόκειται :smokin:

Τί μου λές τώρα; Με χειροκροτούσαν στο αμφιθέατρο όταν, την ώρα που οι κομματισμένοι τσιρίζαν αναμαλλιασμένοι για και-γω-δε-ξέρω-τι, έγραψα με τεράστια γράμματα στον πίνακα

ΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΜΕ ΦΟΥΡΝΕΛΟ
ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΧΤΙΣΟΥΜΕ

conkark
05/07/2006, 03:25
Κόκκινοι σταυροί στις πόρτες
μπάτσοι και φρικιά στις κόντρες
και χιλιάδες παπάκια
με βενζίνα στην άσφαλτο

Γκόμενες όλο καμάρι
όλοι οι άντρες πρώην φαντάροι
μια ζωή θητεία,
ξεφτίλα και βόλεμα

Γαμάτε γιατί χανόμαστε

Φυλακές ψυχιατρεία,
εργοστάσια νεκροταφεία
και το βράδυ στις ταβέρνες
ρετσίνα κι αντάρτικα

Καταναλωτικά γουρούνια
μας κρεμάσανε κουδούνια
αν δεν μπεις στο κοπάδι,
πίσσα και πούπουλα
:a19:

MOZART
05/07/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΓΙΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΥΒΡΑΙΟΛΟΓΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΙΓΕΣΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ; ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΗΠΩΣ; Ή ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΠΕΣΩ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ; Ή ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΠΟΥ ΓΛΥΦΕΙΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΞΕΡΟΚΟΜΑΤΟ; ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΦΑ'ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ. ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΤΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΟΜΟΥΝΙΣΜΟΎ; ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ; ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΑΙΣΧΡΟ ΒΑΘΜΟ. ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΜΙΛΗΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΗ, ΔΙΟΤΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΣ ΕΥΡΩ, ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΞΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥΣ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΙΔΡΥΜΑ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΣΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΑΣΑΜΕ ΤΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΑ ΣΑΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΕΝ ΧΟΡΩ ΤΟ ΑΕΊΜΝΗΣΤΟ: "ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ-ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗ ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΟ...", ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΣ Ν.Δ. ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ :a029: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΟΜΩΣ. ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ , ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΎΡΙΟ ΤΙ ΩΡΑΊΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΊΝΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΔΕΝ ΘΑΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣ: ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΠΑΣΣΟ ΣΤΑ ΜΕΜΕΤΙΑ. :a18: :a20:
ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΛΑΜΠ ΜΕ ΣΕΝΑ :a56:
πρωτον ανθρωπε με το ανωτερο επιπεδο δεν ειπα οτι ειμαι δεξιος αλλα μαλλον εισαι τοσο ανοητος που οταν ξεκινας να μιλας εκτος οτι μας πριζεις τα @ρχιδια λες οτι σου κατεβει.Τι υπουργους και παπαριες μας γραφεις ονειρα θερινης νυκτος ειναι τα μηπως σου.
οσο για την ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ που αναφερεις το φιλαρακι σου ο τζιμακος μια χαρα την υοθετει και δεν πας να λες οτι θες.Στην Τουρκια δεν προκειται να παω γιατι τους εφαγα στην μαπα στην θητεια μου το φιλαρακι σου ομως ο τζιμακος δεν πηγε γιατι θελει αρχιδι@ για να πας.οσο για τα κομματα εκτος βουλης να ξερεις οτι κυβερνηση δεν γινεται με τρια ατομα που εχουν στα ψηφοδελτια.
Αν θλιβεσαι να εισαι στο ιδιο κλαμπ με εμενα δεν επρεπε να μπεις στον κοπο να απαντησεις.Παρε τον μπουλο λοιπον και το V-strom και πηγαινε να παρεις αερα.Εδω ειναι forum μοτοσυκλετας ροκ ασυμβιβαστε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .
Εισαι απλα γραφικος

Nostra
05/07/2006, 11:12
:a014::a014::a014::a014::a014::a014:

conkark
06/07/2006, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
πρωτον ανθρωπε με το ανωτερο επιπεδο δεν ειπα οτι ειμαι δεξιος αλλα μαλλον εισαι τοσο ανοητος που οταν ξεκινας να μιλας εκτος οτι μας πριζεις τα @ρχιδια λες οτι σου κατεβει.Τι υπουργους και παπαριες μας γραφεις ονειρα θερινης νυκτος ειναι τα μηπως σου.
οσο για την ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ που αναφερεις το φιλαρακι σου ο τζιμακος μια χαρα την υοθετει και δεν πας να λες οτι θες.Στην Τουρκια δεν προκειται να παω γιατι τους εφαγα στην μαπα στην θητεια μου το φιλαρακι σου ομως ο τζιμακος δεν πηγε γιατι θελει αρχιδι@ για να πας.οσο για τα κομματα εκτος βουλης να ξερεις οτι κυβερνηση δεν γινεται με τρια ατομα που εχουν στα ψηφοδελτια.
Αν θλιβεσαι να εισαι στο ιδιο κλαμπ με εμενα δεν επρεπε να μπεις στον κοπο να απαντησεις.Παρε τον μπουλο λοιπον και το V-strom και πηγαινε να παρεις αερα.Εδω ειναι forum μοτοσυκλετας ροκ ασυμβιβαστε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .
Εισαι απλα γραφικος


Η απάντησή μου σε δημόσια βρωμόστομους σαν κι εσένα είναι: ΟΥΣΤ ΦΑΣΙΣΤΑ:a57: :a56:

blueblack
06/07/2006, 09:17
ΦΙΛΕ ΜΟΥ CONKARK..........

Νομίζω πώς μάλλον άστειεύεσαι μαζί μου.....
Είμαι σίγουρος ότι συνεχίζεται τό ήλεκτρονικό φακέλλωμα...
Γιαυτό γιά όποιον ...ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.....
είμαι .....ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ......καί όλη μου τή ζωή...
όταν ψήφιζα κατά καιρούς....ψήφιζα καί ψηφίζω .......ΑΡΙΣΤΕΡΑ.....άνθρώπους μέ άριστερές ίδέες....
Όχι άπό παράδοση όπως οί δεξιοί.....άλλά γιατί διάβασα, σπούδασα,
καί έμαθα ....ΙΣΤΟΡΙΑ......όχι τού.....ΣΧΟΛΕΙΟΥ...!!!
Όχι ότι οί δεξιοί δέν είναι σπουδαγμένοι , άλλά ίσως νομίζουν ότι είναι πλούσιοι.....άλλιώς 40τόσο τά έκατό λεφτάδες στή Έλλάδα....??
Ούτε σόγια έχουν αύτοί πού ψηφίζω ούτε μέσα μαζικής ένημέρωσης..Τό Γλέζο
γιά παράδειγμα σίγουρα τόν ξέρεις... είναι..όλοι αύτοί πού βαρέθηκαν νά ντρέπονται καί κάθησαν στήν άκρη σάν καί μένα...
ΟΧΙ ΟΜΩΣ......αύτούς πού πιάσαν τά κονσερβοκούτια τό 50...
ούτε αύτούς πού φάγανε τόν Άρη...!!!!
Τό internet ΔΕΝ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ....ούτε γιά τρομοκράτες ούτε ΓΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.........!!!!!!!!
Είμαι άπό τή φύση μου φιλήσυχος άνθρωπος καί όταν όργίζομαι μέ
κάποιον τό πολύ νά ευχηθώ νά πάθει καρκίνο,άσε πού μετά έχω
τύψεις........!!!!!!
Τήν ίστορία φίλε μου δέν τήν έμαθα άπό τό σχολείο ΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΩΝ.....αύτό είναι σίγουρο...
ΑΛΛΙΩΣ δέν θά μάθαινα ποιός μεγάλος δημοκράτης , σάν ύπουργός
τότε ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΓΥΑΡΟ....καί όταν τόν ρώτησαν ΓΙΑΤΙ....είπε
έ....τί θέλατε νά τούς σκοτώνουμε....!!!!!
Δυό φορές φίλε μου μετά τά γεγονότα τής Βάρκιζας πήγε ή Έλλάδα
νά σταθεί ΑΡΙΣΤΕΡΑ......
καί τίς δύο ήρθε τό μεγάλο ΚΕΝΤΡΟ....νά τήν έξαφανίσει..
Τήν πρώτη , άντε νά στά πώ γιά νά μήν παιδεύεσαι, τότε πού άνέφερες....μέ τούς μεγάλους Δημοκράτες....τό 53%...ήταν κέντρο??
καί τή δεύτερη μέ τό πράσινο χρώμα πού τυχαία είχε τό χρώμα
τού δολλαρίου....!!!!!!!!!
Αύτό έκανε τό κέντρο τόσα χρόνια στήν Έλλάδα....
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕ......ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ....
άλλοτε στό όνομα τής δημοκρατίας καί άλλοτε στό όνομα τής Δήμητρας....!!!!
Ό μεγάλος έκτονωτής τού ΑΝΤΙΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ......τού Έλληνικού λαού...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....
Άλλά φίλε μου τό γράψιμο σου δέν είναι γράψιμο κεντρώου....
παρά .....ξεχασμένου έκτός έποχής [μ-λ] όπως τότε πού είμασταν
φοιτητές μέ τά πράσινα τά τζάκετ πού νομίζαμε όλοι ότι είμαστε
Γκουεβάρες....!!!!!!!!!!
Τί νά πώ γιά τούς Άμερικάνους ...
Ένα μόνο...ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ....???
Άκόμα άναρωτιούνται αύτοί οί καλοί άνθρωποι...οί σύγχρονοι Ρωμαίοι....γιατί τούς ήρθαν οί πύργοι στό κεφάλι....
Τί νά πώ για ένα λαό άνθρωπε μου πού ή εύημερία του βασίζεται
στό πόσα όπλα θά πουλήσουν καί πόσους λαούς θά πνίξουν στό αίμα.....???????
Όσο γιά τά καλά καί τά κακά τού άνατολικού μπλόκ πού λές ότι
κοροιδεύω......άστα νά πάνε....
ΑΥΤΟΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ......ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.......
Προφανώς ό Μάρξ καί τά φιλαράκια του δέν είχαν αύτό στό νού τους......έκεί στά καφέ τής Γερμανίας....!!!!!!!!
Δέν είχαν σκεφθεί ότι κάποτε ή χώρα τους θά χωρίζονταν μέ ένα
τείχος στά δύο.....καί ότι άπό τή μιά μεριά θά ήταν οί καλοί καί άπό τήν άλλη οί κακοί....!!!!
Αύτό μόνο στά φέουδα γινόταν...
Μόνο πού όλοι πήδαγαν έκεί πού ήταν οί ...ΚΑΚΟΙ.....
Είναι σάν τήν ΚΟΛΑΣΗ....φαίνεται...!!!!!!!!
Μάλλον δέν ήθελαν νά δουλέψουν , καί νά έχουν όλοι ζεστό νερό τζάμπα,καί περίθαλψη δωρεάν .....γιαυτό πήδαγαν...!!!!!!!
Άστα φίλε μου.....
ΓΙΑΤΙ..........καί οί δύο......είμαστε
ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ........ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.....!!!!!!!
Βαρέθηκα φίλε μου τά σφυροδρέπανα......γιαυτό έβαλα στό άβατάρ
τήν ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ.....καί πολύ μού άρέσει, καί χαρακτηρίστε με όπως θέλετε.....Καί μπάλλα μπορείς νά βλέπεις , καί τάβλι νά παίζεις, καί πολιτικοποιημένος νά είσαι....
Όποιος βλέπει....ΚΑΙ.....ποδόσφαιρο δέν είναι ήλίθιος....
Η ζωή έχει καί άλλες χαρές.....μή κάνουμε σάν τούς παπάδες...μή τό ένα,μή τό άλλο...24ώρες τήν ήμέρα μέ τό κόμμα..!!!!!!
Τό ποδόσφαιρο είναι τό όπιο τού φτωχού......
Τό λέω κατά παράφρασιν αύτό.....!!!
Καί ξέρεις γιατί.........γιατί είναι τό μόνο πράμμα στόν κόσμο
ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ....!!!!!
Είναι ώραία ψευδαίσθηση....
Δέν άντέχει άλλο πολιτική κουβέντα αύτό τό forum , ούτε διακυρήξεις, ούτε άφορισμούς τού τύπου άμαρτωλοί μετανοείτε.......!!!!!!
Έδώ μέσα έχει 15000 χιλιάδες , είναι έπόμενο νά έχει άπό όλα
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ....
Καί είμαι έδώ γιά τά λάστιχα , καί τά μπουζί, καί τό πώς στρίβει τό
μηχανάκι.......ΚΑΙ ΟΧΙ........
γιά τό άν πρέπει νά μιλήσω μέ τό φασίστα ή όχι...
Έξάλλου όπως είπε καί κάποιος άρχηγός σέ..ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ....όλα
θά έχουν ξεχαστεί.
Καί ούτε πού μέ νοιάζει άν θά μού μάθει ό άναρχικός τί λάστιχα νά βάλω.....!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΩ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ......!!!
Ούτε τίς παρέες μου θά έπιλέξω άπό ΕΔΩ....
Τότε νά κάνουμε ένα forum γιά δεξιούς , ένα γιά άριστερούς,
ΕΝΑ ΓΙΑ ΧΑΦΙΕΔΕΣ.........κ.λ.π.
ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ
Πάει παιδιά αύτά περάσαν....
Άλλού είναι ή μάχη τώρα καί όχι στά χρώματα πιά...
Έγώ τό μηχανάκι μου μόνο έχω.....!!!!
Περνάτε έσείς καλά.....καί άφήστε με καί μένα.....
ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΩ.....!!!!!!!!!!!
Ή Έλλάδα άπό τόν καιρό τού Περικλή καί τού Λεωνίδα είναι γεμάτη άπό.........ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.....καί.....ΧΑΦΙΕΔΕΣ...!!!!!!!!
Όσο γιά τό Τζιμμάκο καί τούς όμοίους του καλά αύτά πού λέει...
άλλά...ΔΑΣΚΑΛΕ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΣ....γιατί όταν αύτός βολτάριζε στάς Εύρώπας καί γέμιζε τό πνεύμα του.....
ΕΓΩ... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ κοίταγα έπί ένα χρόνο τόν Άγιο Εύστράτιο.....σάν ύποσμηνίτης, στή μονάδα άνεπιθυμήτων τής Πολεμικής Άεροπορίας......!!!!!!!!!!!!!
Δέν μπορεί έμένα ό κάθε ΤΕΤΟΙΟΣ Τζιμμάκος ούτε όραμα νά μού δώσει......ούτε λύση,ούτε διέξοδο....
ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ.......!!!!!!!
Πρίν άπό καμμιά εικοσιπενταριά χρόνια μέ τόν Παπακωνσταντίνου
στά γήπεδα καί Καρυωτάκη κάτι γινόταν.....!!!!!
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ...!!!




:wave2: :wave2:

TROOPER
06/07/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ ΜΟΥ CONKARK..........

Νομίζω πώς μάλλον άστειεύεσαι μαζί μου.....
Είμαι σίγουρος ότι συνεχίζεται τό ήλεκτρονικό φακέλλωμα...
Γιαυτό γιά όποιον ...ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.....
είμαι .....ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ......καί όλη μου τή ζωή...
όταν ψήφιζα κατά καιρούς....ψήφιζα καί ψηφίζω .......ΑΡΙΣΤΕΡΑ.....άνθρώπους μέ άριστερές ίδέες....
Όχι άπό παράδοση όπως οί δεξιοί.....άλλά γιατί διάβασα, σπούδασα,
καί έμαθα ....ΙΣΤΟΡΙΑ......όχι τού.....ΣΧΟΛΕΙΟΥ...!!!
Όχι ότι οί δεξιοί δέν είναι σπουδαγμένοι , άλλά ίσως νομίζουν ότι είναι πλούσιοι.....άλλιώς 40τόσο τά έκατό λεφτάδες στή Έλλάδα....??
Ούτε σόγια έχουν αύτοί πού ψηφίζω ούτε μέσα μαζικής ένημέρωσης..Τό Γλέζο
γιά παράδειγμα σίγουρα τόν ξέρεις... είναι..όλοι αύτοί πού βαρέθηκαν νά ντρέπονται καί κάθησαν στήν άκρη σάν καί μένα...
ΟΧΙ ΟΜΩΣ......αύτούς πού πιάσαν τά κονσερβοκούτια τό 50...
ούτε αύτούς πού φάγανε τόν Άρη...!!!!
Τό internet ΔΕΝ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ....ούτε γιά τρομοκράτες ούτε ΓΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.........!!!!!!!!
Είμαι άπό τή φύση μου φιλήσυχος άνθρωπος καί όταν όργίζομαι μέ
κάποιον τό πολύ νά ευχηθώ νά πάθει καρκίνο,άσε πού μετά έχω
τύψεις........!!!!!!
Τήν ίστορία φίλε μου δέν τήν έμαθα άπό τό σχολείο ΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΩΝ.....αύτό είναι σίγουρο...
ΑΛΛΙΩΣ δέν θά μάθαινα ποιός μεγάλος δημοκράτης , σάν ύπουργός
τότε ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΓΥΑΡΟ....καί όταν τόν ρώτησαν ΓΙΑΤΙ....είπε
έ....τί θέλατε νά τούς σκοτώνουμε....!!!!!
Δυό φορές φίλε μου μετά τά γεγονότα τής Βάρκιζας πήγε ή Έλλάδα
νά σταθεί ΑΡΙΣΤΕΡΑ......
καί τίς δύο ήρθε τό μεγάλο ΚΕΝΤΡΟ....νά τήν έξαφανίσει..
Τήν πρώτη , άντε νά στά πώ γιά νά μήν παιδεύεσαι, τότε πού άνέφερες....μέ τούς μεγάλους Δημοκράτες....τό 53%...ήταν κέντρο??
καί τή δεύτερη μέ τό πράσινο χρώμα πού τυχαία είχε τό χρώμα
τού δολλαρίου....!!!!!!!!!
Αύτό έκανε τό κέντρο τόσα χρόνια στήν Έλλάδα....
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕ......ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ....
άλλοτε στό όνομα τής δημοκρατίας καί άλλοτε στό όνομα τής Δήμητρας....!!!!
Ό μεγάλος έκτονωτής τού ΑΝΤΙΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ......τού Έλληνικού λαού...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....
Άλλά φίλε μου τό γράψιμο σου δέν είναι γράψιμο κεντρώου....
παρά .....ξεχασμένου έκτός έποχής [μ-λ] όπως τότε πού είμασταν
φοιτητές μέ τά πράσινα τά τζάκετ πού νομίζαμε όλοι ότι είμαστε
Γκουεβάρες....!!!!!!!!!!
Τί νά πώ γιά τούς Άμερικάνους ...
Ένα μόνο...ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ....???
Άκόμα άναρωτιούνται αύτοί οί καλοί άνθρωποι...οί σύγχρονοι Ρωμαίοι....γιατί τούς ήρθαν οί πύργοι στό κεφάλι....
Τί νά πώ για ένα λαό άνθρωπε μου πού ή εύημερία του βασίζεται
στό πόσα όπλα θά πουλήσουν καί πόσους λαούς θά πνίξουν στό αίμα.....???????
Όσο γιά τά καλά καί τά κακά τού άνατολικού μπλόκ πού λές ότι
κοροιδεύω......άστα νά πάνε....
ΑΥΤΟΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ......ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.......
Προφανώς ό Μάρξ καί τά φιλαράκια του δέν είχαν αύτό στό νού τους......έκεί στά καφέ τής Γερμανίας....!!!!!!!!
Δέν είχαν σκεφθεί ότι κάποτε ή χώρα τους θά χωρίζονταν μέ ένα
τείχος στά δύο.....καί ότι άπό τή μιά μεριά θά ήταν οί καλοί καί άπό τήν άλλη οί κακοί....!!!!
Αύτό μόνο στά φέουδα γινόταν...
Μόνο πού όλοι πήδαγαν έκεί πού ήταν οί ...ΚΑΚΟΙ.....
Είναι σάν τήν ΚΟΛΑΣΗ....φαίνεται...!!!!!!!!
Μάλλον δέν ήθελαν νά δουλέψουν , καί νά έχουν όλοι ζεστό νερό τζάμπα,καί περίθαλψη δωρεάν .....γιαυτό πήδαγαν...!!!!!!!
Άστα φίλε μου.....
ΓΙΑΤΙ..........καί οί δύο......είμαστε
ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ........ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.....!!!!!!!
Βαρέθηκα φίλε μου τά σφυροδρέπανα......γιαυτό έβαλα στό άβατάρ
τήν ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ.....καί πολύ μού άρέσει, καί χαρακτηρίστε με όπως θέλετε.....Καί μπάλλα μπορείς νά βλέπεις , καί τάβλι νά παίζεις, καί πολιτικοποιημένος νά είσαι....
Όποιος βλέπει....ΚΑΙ.....ποδόσφαιρο δέν είναι ήλίθιος....
Η ζωή έχει καί άλλες χαρές.....μή κάνουμε σάν τούς παπάδες...μή τό ένα,μή τό άλλο...24ώρες τήν ήμέρα μέ τό κόμμα..!!!!!!
Τό ποδόσφαιρο είναι τό όπιο τού φτωχού......
Τό λέω κατά παράφρασιν αύτό.....!!!
Καί ξέρεις γιατί.........γιατί είναι τό μόνο πράμμα στόν κόσμο
ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ....!!!!!
Είναι ώραία ψευδαίσθηση....
Δέν άντέχει άλλο πολιτική κουβέντα αύτό τό forum , ούτε διακυρήξεις, ούτε άφορισμούς τού τύπου άμαρτωλοί μετανοείτε.......!!!!!!
Έδώ μέσα έχει 15000 χιλιάδες , είναι έπόμενο νά έχει άπό όλα
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ....
Καί είμαι έδώ γιά τά λάστιχα , καί τά μπουζί, καί τό πώς στρίβει τό
μηχανάκι.......ΚΑΙ ΟΧΙ........
γιά τό άν πρέπει νά μιλήσω μέ τό φασίστα ή όχι...
Έξάλλου όπως είπε καί κάποιος άρχηγός σέ..ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ....όλα
θά έχουν ξεχαστεί.
Καί ούτε πού μέ νοιάζει άν θά μού μάθει ό άναρχικός τί λάστιχα νά βάλω.....!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΩ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ......!!!
Ούτε τίς παρέες μου θά έπιλέξω άπό ΕΔΩ....
Τότε νά κάνουμε ένα forum γιά δεξιούς , ένα γιά άριστερούς,
ΕΝΑ ΓΙΑ ΧΑΦΙΕΔΕΣ.........κ.λ.π.
ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ
Πάει παιδιά αύτά περάσαν....
Άλλού είναι ή μάχη τώρα καί όχι στά χρώματα πιά...
Έγώ τό μηχανάκι μου μόνο έχω.....!!!!
Περνάτε έσείς καλά.....καί άφήστε με καί μένα.....
ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΩ.....!!!!!!!!!!!
Ή Έλλάδα άπό τόν καιρό τού Περικλή καί τού Λεωνίδα είναι γεμάτη άπό.........ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.....καί.....ΧΑΦΙΕΔΕΣ...!!!!!!!!
Όσο γιά τό Τζιμμάκο καί τούς όμοίους του καλά αύτά πού λέει...
άλλά...ΔΑΣΚΑΛΕ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΣ....γιατί όταν αύτός βολτάριζε στάς Εύρώπας καί γέμιζε τό πνεύμα του.....
ΕΓΩ... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ κοίταγα έπί ένα χρόνο τόν Άγιο Εύστράτιο.....σάν ύποσμηνίτης, στή μονάδα άνεπιθυμήτων τής Πολεμικής Άεροπορίας......!!!!!!!!!!!!!
Δέν μπορεί έμένα ό κάθε ΤΕΤΟΙΟΣ Τζιμμάκος ούτε όραμα νά μού δώσει......ούτε λύση,ούτε διέξοδο....
ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ.......!!!!!!!
Πρίν άπό καμμιά εικοσιπενταριά χρόνια μέ τόν Παπακωνσταντίνου
στά γήπεδα καί Καρυωτάκη κάτι γινόταν.....!!!!!
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ...!!!




:wave2: :wave2:





:a19: :a18:

MOZART
06/07/2006, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
Η απάντησή μου σε δημόσια βρωμόστομους σαν κι εσένα είναι: ΟΥΣΤ ΦΑΣΙΣΤΑ:a57: :a56:
φανηκε λοιπον και το δικο σου επιπεδο.ουστ να πεις τον σκυλο σου βλακα.Οσο για το fuck you να το λες σε κανενα φιλαρακι μαλ@κα γιατι δεν με ξερεις.
Τωρα για τον φασιστα ενας ακραιος αριστερος σαν εσενα ειναι τοσο κοντα με εναν ακραιο δεξιο οσο η Ιαπωνια με τον Καναδα.
Ευτυχως δεν μενω σε καμια απο τις δυο χωρες οπως εσυ.Αυτα που γραφεις παντως θα κανουν και τον τζιμακο να γελαει με τοσο κουτοχορτο που τρως απο την αριστερα.
Να σαι καλα και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου γιατι μαλλον η ψωνιστικη φωτογραφια που μας κοτσαρες στο avatar ειναι λαθος.επρεπε να βαλεις ενα ψηφοδελτιο και με σταυρους στα ατομα που θελεις να ψηφισουμε.
Εισαι απλα τοσο γραφικος οσο και ενα γκρεμισμενο σπιτακι στα ζαγοροχωρια.

zolotas
06/07/2006, 20:43
Αγαπητοι φιλοι της μοτοσυκλετας


Διοργανωνεται μοτοβολτα μονο για οσους μετασχουν στο ποστ αυτο.Ωρα συγκεντρωσης 24:00 στο καφε μπαρ "Πολυξυλο".Προορισμος : κατοπιν συζητησης των μελων και θα περιλαμβανει(αφιλοκερδως) :

1. διανυκτερευση σε 3 αστερων ξενοδοχειο
2.συζητησεις και ομιλιες
3.δεν περιλαμβανεται ποτο (για ευνοητους λογους)
4.αναμνηστικο t-shirt

δηλωσεις συμμετοχων στο γραφειο "Πανω χερι-Κατω χερι" στην οδο '' Κουτουλιας 46 ''.

Καλη διασκεδαση

conkark
06/07/2006, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
Αγαπητοι φιλοι της μοτοσυκλετας


Διοργανωνεται μοτοβολτα μονο για οσους μετασχουν στο ποστ αυτο.Ωρα συγκεντρωσης 24:00 στο καφε μπαρ "Πολυξυλο".Προορισμος : κατοπιν συζητησης των μελων και θα περιλαμβανει(αφιλοκερδως) :

1. διανυκτερευση σε 3 αστερων ξενοδοχειο
2.συζητησεις και ομιλιες
3.δεν περιλαμβανεται ποτο (για ευνοητους λογους)
4.αναμνηστικο t-shirt

δηλωσεις συμμετοχων στο γραφειο "Πανω χερι-Κατω χερι" στην οδο '' Κουτουλιας 46 ''.

Καλη διασκεδαση


Συνάδελφε ZOLOTA ΕΊΣΑΙ ΩΡΑΊΟΣ:rotflmao: :bawl: :a10:

conkark
06/07/2006, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
φανηκε λοιπον και το δικο σου επιπεδο.ουστ να πεις τον σκυλο σου βλακα.Οσο για το fuck you να το λες σε κανενα φιλαρακι μαλ@κα γιατι δεν με ξερεις.
Τωρα για τον φασιστα ενας ακραιος αριστερος σαν εσενα ειναι τοσο κοντα με εναν ακραιο δεξιο οσο η Ιαπωνια με τον Καναδα.
Ευτυχως δεν μενω σε καμια απο τις δυο χωρες οπως εσυ.Αυτα που γραφεις παντως θα κανουν και τον τζιμακο να γελαει με τοσο κουτοχορτο που τρως απο την αριστερα.
Να σαι καλα και δεν θα ξανασχοληθω μαζι σου γιατι μαλλον η ψωνιστικη φωτογραφια που μας κοτσαρες στο avatar ειναι λαθος.επρεπε να βαλεις ενα ψηφοδελτιο και με σταυρους στα ατομα που θελεις να ψηφισουμε.
Εισαι απλα τοσο γραφικος οσο και ενα γκρεμισμενο σπιτακι στα ζαγοροχωρια.


Κύριε υβριστή συνάδερφε, πριν την απάντησή μου με το "ουστ"...παραθέτω με τί ξεκίνησες ΕΣΥ, για να το δουν όλοι:
----"για συμαζεψου λιγο γιατι μπερδευεις την πουτσ@ με την βουρτσα... πρωτον ανθρωπε με το ανωτερο επιπεδο δεν ειπα οτι ειμαι δεξιος αλλα μαλλον εισαι τοσο ανοητος που οταν ξεκινας να μιλας εκτος οτι μας πριζεις τα @ρχιδια λες οτι σου κατεβει.Τι υπουργους και παπαριες μας γραφεις ονειρα θερινης νυκτος ειναι τα μηπως σου.
οσο για την ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ που αναφερεις το φιλαρακι σου ο τζιμακος μια χαρα την υοθετει και δεν πας να λες οτι θες.Στην Τουρκια δεν προκειται να παω γιατι τους εφαγα στην μαπα στην θητεια μου το φιλαρακι σου ομως ο τζιμακος δεν πηγε γιατι θελει αρχιδι@ για να πας.
Αν θλιβεσαι να εισαι στο ιδιο κλαμπ με εμενα δεν επρεπε να μπεις στον κοπο να απαντησεις.Παρε τον μπουλο λοιπον και το V-strom και πηγαινε να παρεις αερα.Εδω ειναι forum μοτοσυκλετας ροκ ασυμβιβαστε .
Εισαι απλα γραφικος"

ΚΑΙ ΣΕ ΡΩΤΑΩ: ΜΕΤΑ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΟΧΕΤΟ, ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ; ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΥΔΑΙΟΣ ΚΑΙ ΒΡΩΜΟΣΤΟΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΤΟΥΜΠΕΚΙΑΖΟΝΤΑΙ; ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ, ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΤΥΧΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΨΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΥΡΙΟΙ ΣΤΗ ΦΡΑΣΕΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ.
---ΑΣΧΕΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ Ο,ΤΙ ΣΕ ΕΘΙΞΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΚΙΑ. ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΧΘΡΟΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ. ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΡΕ ΦΙΛΕ, ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΟΣΜΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ; ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΛΗΝΕΣ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ; ΣΕ ΚΑΛΩ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!
:wave2: :a10:

THEOD
06/07/2006, 22:19
Θα ήθελα να επισημάνω στους απανταχού επικριτές ότι ο σημερινός Τζιμάκος δεν προέκυψε τα τελευταία χρόνια εκ παρθενογέννησης....

Και αν σήμερα καυστικοί στίχοι και αθυροστομίες προβάλονται στην τηλεόραση στην παιδική ζώνη, αυτό δεν ίσχυε πάντα...

Τυχαίνει να έχω παρακολουθήσει την πορεία του Τζιμάκου από τα πρώτα του βήματα στην Λήδρα (πριν η Πλάκα καταντήσει τουριστική ατραξιόν), στο Σκάιλαμπ, στο ΚΚΚ, στο Κύταρο, στο Μετρό και οπουδήποτε αλλού...Δύσκολες και αγριεμένες εποχές άγνωστες στους νεότερους...
Το "και γω σ'αγαπώ γαμώ το Χριστό μου" το 1978 ήταν απίστευτο άκουσμα και στοίχισε στον Τζίμη, τον Δρόλαπα και στα υπόλοιπα παιδιά των Μουσικών Ταξιαρχιών ατελείωτες μηνύσεις και ξενύχτια στα κρατητήρια....
Να επισημάνω την πρωτοποριακή χρήση του Ελληνικού στίχου που την εποχή εκείνη ήταν ολοκληρωτικά καταδικασμένη στο Ελληνικό ροκ (Sharp ties, Σώκρατες, Vavoura band κλπ), καθώς και μια απίστευτα πολιτική, κριτική, (ΚΑΙ αυτοκριτική) στάση τόσο στον στίχο όσο και στο ενδιάμεσο σώου...
Μόνο ο Κλύν στην Μέδουσα προσπαθούσε για κάτι τέτοιο αλλά φυσικά όντας ΜΕΣΑ στο στάρ-σύστεμ με όλα την ασφάλεια που αυτό συνεπαγόταν και όχι στον αναρχικό (τότε) χώρο του Ελληνικού ρόκ...

Τα χρόνια πέρασαν, οι συνθήκες άλλαξαν, ο Τζιμάκος όμως πάντα κρατούσε με συνέπεια τα ηνία του χώρου που ΑΥΤΟΣ δημιούργησε....Και όχι μόνο κάνοντας αυτό που οι περισσότεροι γνωρίζουν...Εξίσου καυστικά και ανατρεπτικά είναι τα βιβλία του (που ελάχιστοι γνωρίζουν) καθώς και η προσπάθειά του να εισχωρήσει και στην μεγάλη οθόνη με τον Δράκουλα των Εξαρχείων....

Πως να το κάνουμε....διαθέτει πολύπλευρο ταλέντο....ΓΡΑΦΕΙ μόνος του την μουσική του και όχι ΤΥΧΑΙΑ μουσική...Καμμία σχέση με τα ξεσηκωμένα ντισκολαικά της εποχής....καθαρή ροκ μουσική και ταυτόχρονα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ελληνικά στοιχεία...Ακούστε την φλογέρα στο "όχι άλλο Νταλάρα" και θα καταλάβετε....
Απίστευτη ποικιλία ακουσμάτων....Από το καθαρόαίμο χέβυ-μετάλ του Νεοέλληνα, το λάτιν φάνκ του "αχ Ευρώπη" μέχρι απίστευτα ερωτικές μπαλάντες.

Και πάντα επενδεδυμένη με ΕΛΛΗΝΙΚΟ στίχο που τσακίζει κόκκαλα...Είτε πρόκειται για πολιτική σάτυρα, είτε για κριτική του σύχγρονου τρόπου ζωής, είτε αντιπολεμικό, είτε ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ερωτικό...

Και φυσικά δεν σταματάει εκεί...το όλο σόου πέρα από το γέλιο που βγάζει (πράγμα που με ενοχλεί μιας και στην συνείδηση των "αμύητων" έχει περάσει ως γελωτοποιός...) είναι ή ήταν τέλος πάντων μια χίμμαιρα εναντίον των ελλατωμάτων της κοινωνίας μας και του τρόπου ζωής μας....Πάντα είχε αυτήν την φοβερή ικανότητα να εκφράζει με μια ατάκα αυτό που όλοι βλέπουμε και νοιώθουμε γύρω μας αλλά δεν τολμούσαμε να ξεστομίσουμε....

Και αυτή η φωνή....Φιλική, καθάρια, μελωδική, βροντερή και ας κρατιέται χαμηλά σε ένταση τα τελευταία χρόνια επειδή έτσι επιβάλλει η σύγχρονη ακουστική των μεγάλων μαγαζιών...Φωνή που μπορεί εύκολα να τραγουδήσει από ροκιά μέχρι Βαμβακάρη...

Ακόμα και όταν συζητάς μαζί του εκτός σκηνής δεν μπορείς να μην γοητευτείς από την πραότητα, την ευγένεια (ναι κύριοι ο πραγματικός Τζιμάκος είναι πολύ λιγότερο ομιλητικός και πολύ περισσότερο συνεσταλμένος από ότι φαντάζεστε...), και την ευστροφία της σκέψης του...Ακούει, παρατηρεί, καταγράφει, με τρόπο που ελάχιστοι μπορούν ή θέλουν να κάνουν - εκεί οφείλει και την ακρίβεια των σχολίων του.

Ναι εντάξει το δέχομαι, μεγάλωσε πια, επαναλαμβάνεται συχνά, το στάρ-σύστεμ τον ακούμπηξε, αλλά ρε παιδιά...προσωπικά αν και παρακολουθώ πλέον με ένα "μάγκωμα" στην καρδιά τις παραστάσεις του, δεν μπορώ παρά να νοιώθω τυχερός που μπόρεσα να βιώσω αυτή την πορεία έστω και αν έχει πλέον φτάσει στο τέλος της (και το ξέρει και ο ίδιος...).

Ακόμα και τώρα όμως κρατάει ένα επίπεδο παρουσίας...δεν έχει ισοπεδωθεί από τα μήντια και το στάρ-σύστεμ...Δεν είναι τυχαίο που ΑΠΑΙΤΗΣΕ να βγεί ΖΩΝΤΑΝΑ στην Στάη (ανήκουστο για τέτοια σόου...) και όχι να πασσάρει μια μαγειρεμένη και φτιασιδωμένη κονσέρβα, δεν είναι τυχαίο που παρουσιάζεται ελάχιστα από τα κανάλια, δεν θα τον δείς στα πρωινάδικα μαζί με τιε γλάστρες και τους αστρολόγους, και δεν φιγουράρει πρώτη μούρη στα σκανδαλοθηρικά έντυπα...

Από εμένα έχει τον σεβασμό μου και το ευχαριστώ για αυτά που μου πρόσφερε...
Αν θα μου επέτρεπε μια "συμβουλή" το μόνο που θα μπορούσα να πώ είναι να μην κηλιδώσει στο τέλος αυτό που με τόσο κόπο έφτιαξε μια ολόκληρη ζωή...

Τζίμη...."ο λάκκος με τα αστεία" έχει πλησιάσει πολύ....

THEOD
06/07/2006, 22:22
Απλά να προσθέσω ότι όσα γράφηκαν ανωτέρω ώς δήθεν πολιτικές θέσεις δεν με αγγίζουν και δεν έχουν ΚΑΜΜΙΑ σχέση με το θέμα του πόστ...
Και ο Τζίμης θα γέλαγε με κλισαρισμένες απόψεις και απαρχαιωμένες τοποθετήσεις...

conkark
06/07/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ ΜΟΥ CONKARK..........

Νομίζω πώς μάλλον άστειεύεσαι μαζί μου.....
Είμαι σίγουρος ότι συνεχίζεται τό ήλεκτρονικό φακέλλωμα...
Γιαυτό γιά όποιον ...ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ.....
είμαι .....ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ......καί όλη μου τή ζωή...
όταν ψήφιζα κατά καιρούς....ψήφιζα καί ψηφίζω .......ΑΡΙΣΤΕΡΑ.....άνθρώπους μέ άριστερές ίδέες....
Όχι άπό παράδοση όπως οί δεξιοί.....άλλά γιατί διάβασα, σπούδασα,
καί έμαθα ....ΙΣΤΟΡΙΑ......όχι τού.....ΣΧΟΛΕΙΟΥ...!!!
Όχι ότι οί δεξιοί δέν είναι σπουδαγμένοι , άλλά ίσως νομίζουν ότι είναι πλούσιοι.....άλλιώς 40τόσο τά έκατό λεφτάδες στή Έλλάδα....??
Ούτε σόγια έχουν αύτοί πού ψηφίζω ούτε μέσα μαζικής ένημέρωσης..Τό Γλέζο
γιά παράδειγμα σίγουρα τόν ξέρεις... είναι..όλοι αύτοί πού βαρέθηκαν νά ντρέπονται καί κάθησαν στήν άκρη σάν καί μένα...
ΟΧΙ ΟΜΩΣ......αύτούς πού πιάσαν τά κονσερβοκούτια τό 50...
ούτε αύτούς πού φάγανε τόν Άρη...!!!!
Τό internet ΔΕΝ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ....ούτε γιά τρομοκράτες ούτε ΓΙΑ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.........!!!!!!!!
Είμαι άπό τή φύση μου φιλήσυχος άνθρωπος καί όταν όργίζομαι μέ
κάποιον τό πολύ νά ευχηθώ νά πάθει καρκίνο,άσε πού μετά έχω
τύψεις........!!!!!!
Τήν ίστορία φίλε μου δέν τήν έμαθα άπό τό σχολείο ΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΩΝ.....αύτό είναι σίγουρο...
ΑΛΛΙΩΣ δέν θά μάθαινα ποιός μεγάλος δημοκράτης , σάν ύπουργός
τότε ΑΝΟΙΞΕ ΤΗ ΓΥΑΡΟ....καί όταν τόν ρώτησαν ΓΙΑΤΙ....είπε
έ....τί θέλατε νά τούς σκοτώνουμε....!!!!!
Δυό φορές φίλε μου μετά τά γεγονότα τής Βάρκιζας πήγε ή Έλλάδα
νά σταθεί ΑΡΙΣΤΕΡΑ......
καί τίς δύο ήρθε τό μεγάλο ΚΕΝΤΡΟ....νά τήν έξαφανίσει..
Τήν πρώτη , άντε νά στά πώ γιά νά μήν παιδεύεσαι, τότε πού άνέφερες....μέ τούς μεγάλους Δημοκράτες....τό 53%...ήταν κέντρο??
καί τή δεύτερη μέ τό πράσινο χρώμα πού τυχαία είχε τό χρώμα
τού δολλαρίου....!!!!!!!!!
Αύτό έκανε τό κέντρο τόσα χρόνια στήν Έλλάδα....
ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕ......ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ....
άλλοτε στό όνομα τής δημοκρατίας καί άλλοτε στό όνομα τής Δήμητρας....!!!!
Ό μεγάλος έκτονωτής τού ΑΝΤΙΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ......τού Έλληνικού λαού...
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....
Άλλά φίλε μου τό γράψιμο σου δέν είναι γράψιμο κεντρώου....
παρά .....ξεχασμένου έκτός έποχής [μ-λ] όπως τότε πού είμασταν
φοιτητές μέ τά πράσινα τά τζάκετ πού νομίζαμε όλοι ότι είμαστε
Γκουεβάρες....!!!!!!!!!!
Τί νά πώ γιά τούς Άμερικάνους ...
Ένα μόνο...ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ....???
Άκόμα άναρωτιούνται αύτοί οί καλοί άνθρωποι...οί σύγχρονοι Ρωμαίοι....γιατί τούς ήρθαν οί πύργοι στό κεφάλι....
Τί νά πώ για ένα λαό άνθρωπε μου πού ή εύημερία του βασίζεται
στό πόσα όπλα θά πουλήσουν καί πόσους λαούς θά πνίξουν στό αίμα.....???????
Όσο γιά τά καλά καί τά κακά τού άνατολικού μπλόκ πού λές ότι
κοροιδεύω......άστα νά πάνε....
ΑΥΤΟΔΙΑΛΥΘΗΚΑΝ......ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.......
Προφανώς ό Μάρξ καί τά φιλαράκια του δέν είχαν αύτό στό νού τους......έκεί στά καφέ τής Γερμανίας....!!!!!!!!
Δέν είχαν σκεφθεί ότι κάποτε ή χώρα τους θά χωρίζονταν μέ ένα
τείχος στά δύο.....καί ότι άπό τή μιά μεριά θά ήταν οί καλοί καί άπό τήν άλλη οί κακοί....!!!!
Αύτό μόνο στά φέουδα γινόταν...
Μόνο πού όλοι πήδαγαν έκεί πού ήταν οί ...ΚΑΚΟΙ.....
Είναι σάν τήν ΚΟΛΑΣΗ....φαίνεται...!!!!!!!!
Μάλλον δέν ήθελαν νά δουλέψουν , καί νά έχουν όλοι ζεστό νερό τζάμπα,καί περίθαλψη δωρεάν .....γιαυτό πήδαγαν...!!!!!!!
Άστα φίλε μου.....
ΓΙΑΤΙ..........καί οί δύο......είμαστε
ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ........ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ.....!!!!!!!
Βαρέθηκα φίλε μου τά σφυροδρέπανα......γιαυτό έβαλα στό άβατάρ
τήν ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ.....καί πολύ μού άρέσει, καί χαρακτηρίστε με όπως θέλετε.....Καί μπάλλα μπορείς νά βλέπεις , καί τάβλι νά παίζεις, καί πολιτικοποιημένος νά είσαι....
Όποιος βλέπει....ΚΑΙ.....ποδόσφαιρο δέν είναι ήλίθιος....
Η ζωή έχει καί άλλες χαρές.....μή κάνουμε σάν τούς παπάδες...μή τό ένα,μή τό άλλο...24ώρες τήν ήμέρα μέ τό κόμμα..!!!!!!
Τό ποδόσφαιρο είναι τό όπιο τού φτωχού......
Τό λέω κατά παράφρασιν αύτό.....!!!
Καί ξέρεις γιατί.........γιατί είναι τό μόνο πράμμα στόν κόσμο
ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ....!!!!!
Είναι ώραία ψευδαίσθηση....
Δέν άντέχει άλλο πολιτική κουβέντα αύτό τό forum , ούτε διακυρήξεις, ούτε άφορισμούς τού τύπου άμαρτωλοί μετανοείτε.......!!!!!!
Έδώ μέσα έχει 15000 χιλιάδες , είναι έπόμενο νά έχει άπό όλα
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ....
Καί είμαι έδώ γιά τά λάστιχα , καί τά μπουζί, καί τό πώς στρίβει τό
μηχανάκι.......ΚΑΙ ΟΧΙ........
γιά τό άν πρέπει νά μιλήσω μέ τό φασίστα ή όχι...
Έξάλλου όπως είπε καί κάποιος άρχηγός σέ..ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ....όλα
θά έχουν ξεχαστεί.
Καί ούτε πού μέ νοιάζει άν θά μού μάθει ό άναρχικός τί λάστιχα νά βάλω.....!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΘΑ ΠΙΩ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ......!!!
Ούτε τίς παρέες μου θά έπιλέξω άπό ΕΔΩ....
Τότε νά κάνουμε ένα forum γιά δεξιούς , ένα γιά άριστερούς,
ΕΝΑ ΓΙΑ ΧΑΦΙΕΔΕΣ.........κ.λ.π.
ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ
Πάει παιδιά αύτά περάσαν....
Άλλού είναι ή μάχη τώρα καί όχι στά χρώματα πιά...
Έγώ τό μηχανάκι μου μόνο έχω.....!!!!
Περνάτε έσείς καλά.....καί άφήστε με καί μένα.....
ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΩ.....!!!!!!!!!!!
Ή Έλλάδα άπό τόν καιρό τού Περικλή καί τού Λεωνίδα είναι γεμάτη άπό.........ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ.....καί.....ΧΑΦΙΕΔΕΣ...!!!!!!!!
Όσο γιά τό Τζιμμάκο καί τούς όμοίους του καλά αύτά πού λέει...
άλλά...ΔΑΣΚΑΛΕ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΣ....γιατί όταν αύτός βολτάριζε στάς Εύρώπας καί γέμιζε τό πνεύμα του.....
ΕΓΩ... Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ κοίταγα έπί ένα χρόνο τόν Άγιο Εύστράτιο.....σάν ύποσμηνίτης, στή μονάδα άνεπιθυμήτων τής Πολεμικής Άεροπορίας......!!!!!!!!!!!!!
Δέν μπορεί έμένα ό κάθε ΤΕΤΟΙΟΣ Τζιμμάκος ούτε όραμα νά μού δώσει......ούτε λύση,ούτε διέξοδο....
ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΦΥΠΝΙΣΕΙ.......!!!!!!!
Πρίν άπό καμμιά εικοσιπενταριά χρόνια μέ τόν Παπακωνσταντίνου
στά γήπεδα καί Καρυωτάκη κάτι γινόταν.....!!!!!
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ
ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ...!!!




:wave2: :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:a19: :a18:


MY FRIEND, δεν είχα καμιά διάθεση, αλλά ούτε και την πρόθεση να σε θίξω. Αν κάποια στιγμή η συζήτηση μας φέρνει στο πάθος, ενώ προσπαθούμε να υποστηρίξουμε τα επιχειρήματά μας, ας μη το θεωρούμε κακία διότι δεν είναι. Απλά ανθρώπινη αδυναμία. Αλλά αν είναι να έχουμε διαφορετικές θέσεις για τη μουσική και τη στάση μας ως άνθρωποι και πολίτες αυτής της χώρας, και αν τις εκφράζουμε για να παρεξηγιώμαστε, τότε ή δεν θα έπρεπε να συζητάμε καθόλου, ή να μιλάμε μόνο για μηχανές.
--Αν τώρα "έπεσα έξω" στη πολιτική μαντεψιά που σου έκανα, έκρινα αυτά που έγραψες και Τίποτα άλλο, αφού δεν γνωριζόμαστε. Και άλλα έγραφες πριν. Αν μου έγραφες αυτά που λες τώρα, δεν νομίζω να σε αποκαλούσα δεξιό. Ωστόσο, τον Γεώργιο Παπανδρέου, τον αδικείς, διότι χρησιμοποιείς τα επιχειρήματα των κομουνιστών, που δεν υπολογίζετε ότι από πίσω, κινούσε τα νήματα το παλάτι, και οι Άγγλοι. Δεν μπορούσε ασφαλώς να τους πάει κόντρα. Και στο κάτω-κάτω, αν στη θέση του ήταν η δεξιά, θα σκότωνε τους κομουνιστές μέχρις ενός. Αμφιβάλλεις γιαυτό; Θυμίσου την στρατιωτική οργάνωση "Ιδέα", θυμίσου τους γερμανοτσολιάδες, τους μπουραντάδες, τους ταγματασφαλίτες, τους χίτες. Ακόμα και τον Μεταξά, τον Παπάγο και την ΕΡΕ του γέρου του Καραμανλή. Ισα-ίσα που ο Γ. Παπανδρέου τους γλύτωσε από βέβαιο θάνατο. Αν έχεις τη θέληση να το καταλάβεις αυτό, έχει καλώς. Του οφείλουν τη ζωή τους. Γιαυτό τον "έριξαν" τα ανάκτορα και οι Άγγλοι στο τέλος, και τον άφησαν μόνο ενάμισυ χρόνο. Αυτό θα έπρεπε να σε υποψιάζει. Και μη θεωρείς ότι τον αποκαλώ "άγιο", αλλά απ'τους πλέον λαοφιλείς προέδρους της Ελλάδας. Και μόνο τη δωρεάν παιδεία ν'αναλογιστείς, έχει τεράστιες προεκτάσεις, όταν η δεξιά πάντα ήθελε ιδιωτική εκπαίδευση, για ναχουν το προτέρημα της μόρφωσης μόνο οι πλούσιοι. Γιαυτό και ο Μητσοτάκης αντέδρασε, όταν του ανέθεσε να το δρομολογήσει. Επίσης μου αναφέρεις τον Αντρέα, και με αποκαλείς "Αμερικανάκι", ενώ σου έγραψα ότι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΕΝΤΡΩΟΣ ήταν ο Γεώργιος. Θέλει προσοχή αυτό, διότι με χαρακτηρίζεις Πασοκτζή, που θεωρώ την άλλη όψη της Ν.Δ. ως πολιτική γραμμή.
---Προτείνω ανακωχή, δεν έχω τίποτα να μοιράσω μαζί σου, και μου είσαι και συμπαθής ειλικρινά, διότι αν και διαφωνήσαμε δεν χρησιμοπόιήσαμε υβρεολόγιο. Κι επί πλέον έχεις το θάρρος και τη παρρησία, να δηλώνεις δημόσια κι ελεύθερα την πολιτική σου ταυτότητα. Και αυτό σε τιμά και πιστεύω ότι είναι καλό να το κάνουν όλοι. Και να γυρίσουν τη πλάτη στο κατεστημένο που λέει ότι η ψήφος -και καλά- είναι μυστική. Σε καλώ στη συζήτηση που άνοιξα σχετικά με τις γνώμες μας για τον δικομματισμό. Κι αν γνωριστούμε κι από κοντά μπορεί να συμφωνήσουμε σε περισσότερα θέματα.
Με θετικά συναισθήματα. Κωνσταντίνος.

conkark
06/07/2006, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Θα ήθελα να επισημάνω στους απανταχού επικριτές ότι ο σημερινός Τζιμάκος δεν προέκυψε τα τελευταία χρόνια εκ παρθενογέννησης....

Και αν σήμερα καυστικοί στίχοι και αθυροστομίες προβάλονται στην τηλεόραση στην παιδική ζώνη, αυτό δεν ίσχυε πάντα...

Τυχαίνει να έχω παρακολουθήσει την πορεία του Τζιμάκου από τα πρώτα του βήματα στην Λήδρα (πριν η Πλάκα καταντήσει τουριστική ατραξιόν), στο Σκάιλαμπ, στο ΚΚΚ, στο Κύταρο, στο Μετρό και οπουδήποτε αλλού...Δύσκολες και αγριεμένες εποχές άγνωστες στους νεότερους...
Το "και γω σ'αγαπώ γαμώ το Χριστό μου" το 1978 ήταν απίστευτο άκουσμα και στοίχισε στον Τζίμη, τον Δρόλαπα και στα υπόλοιπα παιδιά των Μουσικών Ταξιαρχιών ατελείωτες μηνύσεις και ξενύχτια στα κρατητήρια....
Να επισημάνω την πρωτοποριακή χρήση του Ελληνικού στίχου που την εποχή εκείνη ήταν ολοκληρωτικά καταδικασμένη στο Ελληνικό ροκ (Sharp ties, Σώκρατες, Vavoura band κλπ), καθώς και μια απίστευτα πολιτική, κριτική, (ΚΑΙ αυτοκριτική) στάση τόσο στον στίχο όσο και στο ενδιάμεσο σώου...
Μόνο ο Κλύν στην Μέδουσα προσπαθούσε για κάτι τέτοιο αλλά φυσικά όντας ΜΕΣΑ στο στάρ-σύστεμ με όλα την ασφάλεια που αυτό συνεπαγόταν και όχι στον αναρχικό (τότε) χώρο του Ελληνικού ρόκ...

Τα χρόνια πέρασαν, οι συνθήκες άλλαξαν, ο Τζιμάκος όμως πάντα κρατούσε με συνέπεια τα ηνία του χώρου που ΑΥΤΟΣ δημιούργησε....Και όχι μόνο κάνοντας αυτό που οι περισσότεροι γνωρίζουν...Εξίσου καυστικά και ανατρεπτικά είναι τα βιβλία του (που ελάχιστοι γνωρίζουν) καθώς και η προσπάθειά του να εισχωρήσει και στην μεγάλη οθόνη με τον Δράκουλα των Εξαρχείων....

Πως να το κάνουμε....διαθέτει πολύπλευρο ταλέντο....ΓΡΑΦΕΙ μόνος του την μουσική του και όχι ΤΥΧΑΙΑ μουσική...Καμμία σχέση με τα ξεσηκωμένα ντισκολαικά της εποχής....καθαρή ροκ μουσική και ταυτόχρονα με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ελληνικά στοιχεία...Ακούστε την φλογέρα στο "όχι άλλο Νταλάρα" και θα καταλάβετε....
Απίστευτη ποικιλία ακουσμάτων....Από το καθαρόαίμο χέβυ-μετάλ του Νεοέλληνα, το λάτιν φάνκ του "αχ Ευρώπη" μέχρι απίστευτα ερωτικές μπαλάντες.

Και πάντα επενδεδυμένη με ΕΛΛΗΝΙΚΟ στίχο που τσακίζει κόκκαλα...Είτε πρόκειται για πολιτική σάτυρα, είτε για κριτική του σύχγρονου τρόπου ζωής, είτε αντιπολεμικό, είτε ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ερωτικό...

Και φυσικά δεν σταματάει εκεί...το όλο σόου πέρα από το γέλιο που βγάζει (πράγμα που με ενοχλεί μιας και στην συνείδηση των "αμύητων" έχει περάσει ως γελωτοποιός...) είναι ή ήταν τέλος πάντων μια χίμμαιρα εναντίον των ελλατωμάτων της κοινωνίας μας και του τρόπου ζωής μας....Πάντα είχε αυτήν την φοβερή ικανότητα να εκφράζει με μια ατάκα αυτό που όλοι βλέπουμε και νοιώθουμε γύρω μας αλλά δεν τολμούσαμε να ξεστομίσουμε....

Και αυτή η φωνή....Φιλική, καθάρια, μελωδική, βροντερή και ας κρατιέται χαμηλά σε ένταση τα τελευταία χρόνια επειδή έτσι επιβάλλει η σύγχρονη ακουστική των μεγάλων μαγαζιών...Φωνή που μπορεί εύκολα να τραγουδήσει από ροκιά μέχρι Βαμβακάρη...

Ακόμα και όταν συζητάς μαζί του εκτός σκηνής δεν μπορείς να μην γοητευτείς από την πραότητα, την ευγένεια (ναι κύριοι ο πραγματικός Τζιμάκος είναι πολύ λιγότερο ομιλητικός και πολύ περισσότερο συνεσταλμένος από ότι φαντάζεστε...), και την ευστροφία της σκέψης του...Ακούει, παρατηρεί, καταγράφει, με τρόπο που ελάχιστοι μπορούν ή θέλουν να κάνουν - εκεί οφείλει και την ακρίβεια των σχολίων του.

Ναι εντάξει το δέχομαι, μεγάλωσε πια, επαναλαμβάνεται συχνά, το στάρ-σύστεμ τον ακούμπηξε, αλλά ρε παιδιά...προσωπικά αν και παρακολουθώ πλέον με ένα "μάγκωμα" στην καρδιά τις παραστάσεις του, δεν μπορώ παρά να νοιώθω τυχερός που μπόρεσα να βιώσω αυτή την πορεία έστω και αν έχει πλέον φτάσει στο τέλος της (και το ξέρει και ο ίδιος...).

Ακόμα και τώρα όμως κρατάει ένα επίπεδο παρουσίας...δεν έχει ισοπεδωθεί από τα μήντια και το στάρ-σύστεμ...Δεν είναι τυχαίο που ΑΠΑΙΤΗΣΕ να βγεί ΖΩΝΤΑΝΑ στην Στάη (ανήκουστο για τέτοια σόου...) και όχι να πασσάρει μια μαγειρεμένη και φτιασιδωμένη κονσέρβα, δεν είναι τυχαίο που παρουσιάζεται ελάχιστα από τα κανάλια, δεν θα τον δείς στα πρωινάδικα μαζί με τιε γλάστρες και τους αστρολόγους, και δεν φιγουράρει πρώτη μούρη στα σκανδαλοθηρικά έντυπα...

Από εμένα έχει τον σεβασμό μου και το ευχαριστώ για αυτά που μου πρόσφερε...
Αν θα μου επέτρεπε μια "συμβουλή" το μόνο που θα μπορούσα να πώ είναι να μην κηλιδώσει στο τέλος αυτό που με τόσο κόπο έφτιαξε μια ολόκληρη ζωή...

Τζίμη...."ο λάκκος με τα αστεία" έχει πλησιάσει πολύ....


Αγαπητέ συνάδελφε, πίστευα ότι όλοι εδώ μέσα αντιλαμβάνονται τα πράγματα όπως εσύ κι εγώ. Αλλά δεν ηταν έτσι :( Η μερίδα της γενιάς μας, που ήταν ανένταχτη κομματικά, βίωσε διαφορετικές καταστάσεις και τα βλέπει αλλοιώς. Τώρα, όσοι θίγονται απ'τον Πανούση, λοιδορούν τον ίδιο. Κι επαναλαμβάνω ότι δεν πρέπει να γίνεται παραλληλισμός με το καλλιτεχνικό έργο και την εφαρμογή του στη ζωή του. Άλλο κρίνω καλλιτεχνικά και άλλο κρίνω τη ζωή κάποιου. Αν σ'αυτά τα δύο υπάρχει συνταύτιση, έχουμε το τέλειο. Αλλά σίγουρα είναι να υπάρχει κάτι στο έργο σου, απ'το ναμην υπάρχει τίποτα.
Νά'σαι καλά ρε φίλε:wave2:

blueblack
07/07/2006, 00:09
ΦΙΛΕ CONKARK...........

Μάλλον έγώ δέ γράφω καλά καί δέν μπορείς νά μέ καταλάβεις....
Ή φράση Αμερικανάκι είσαι..?? δέν άπευθυνόταν προσωπικά σέ σένα......άλλά είναι μιά κοινότυπη έκφραση........όλων όσων
είναι πάνω άπό 40-45 χρονών......
καί έννοεί τήν παρομοιώδη καί βλακώδη άφέλεια ένός λαού πού ψάχνει τήν ταυτότητα του μέσα άπό ένα τουρλουμπούκι άσπρων ,μαύρων ,κίτρινων....ίνδιάνων καί καουμπόηδων...!!!!!!!!!!!!!
Τώρα έκεί πού τά μπέρδεψες μέ τό παλάτι δέ φταίω έγώ....
Δέ νομίζω ότι ύπήρχε καί ύπάρχει Έλληνας πού έχει τήν άφέλεια νά πιστεύει ότι τό 64 κυβερνούσε ό Γέρος καί όχι ό Παυλίτος...!!!!!!!!!!!!!!!
Περί τής θεωρείας δέ ...ΤΟ ΜΗ ΧΕΙΡΟΝ ΒΕΛΤΙΣΤΟΝ....
Ένα έχω νά πώ έπειδή βρέθηκα σέ αύτή τή θέση καί ή καρέκλα είναι πολύ γλυκειά.....
ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.....
ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ....
Παρά είσαι άπό κάτω καί άντιστέκεσαι.....Αύτό έπρεπε νά κάνει καί ό Γέρος καί όχι νά τό παίζει κυβέρνηση άνδρείκελο....
Πιά ή διαφορά του μέ τήν κυβέρνηση Έβερτ τής Κατοχής..???
Ύπουργός δέν ήταν όταν άνοιξε τή Γυάρο..??
Γιά νά μάς σώσει τό έκανε..??
ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ....
Πού ήταν αύτός όταν ή Έλλάδα, όταν ό λαός βογκούσε στά
ξερονήσια..?? Ύπουργός....τίνος...??
Ή ίστορία τής μπανανίας μας φίλε μου ήταν γραμμένη 20 χρόνια
πρίν πιστεύω.....σέ κάποιο Ύπουργείο Έξωτερικών...!!!!
Μετά άπό δύο-τρείς άνταλλαγές άπόψεων πιστεύω ότι άντιλήφθηκες τό ύφος καί τό ήθος τής γραφής μου....
Προσπαθώ νά γράψω τίς άπόψεις μου καί νά άμυνθώ άν χρειαστεί γιά τόν εαύτό μου προσπαθώντας...ΠΑΝΤΑ........νά μή θίξω καί
νά μή προσβάλλω τούς άλλους..........
Άλλά καμμιά φορά ή όρμή.....ύπερισχύει.......!!!!!!
Γιά νά πάω καί στό θέμα μας σέ πολλά συμφωνώ γιά τό Τζιμμάκο
μαζί σας ....ΑΛΛΑ δέ μπορώ νά τού συγχωρήσω ότι αύτά πού λέει......
ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ....
ΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΣΟΥ ΧΑΝΕΙΣ.....!!!!!!!!!
Είμαι πιά ένας γιαλατζή άριστερός μέ δεξιά γούστα...!!!!!!!!!!!

Καλό βράδυ σέ όλους..... :wave2:

conkark
07/07/2006, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΦΙΛΕ CONKARK...........

Μάλλον έγώ δέ γράφω καλά καί δέν μπορείς νά μέ καταλάβεις....
Ή φράση Αμερικανάκι είσαι..?? δέν άπευθυνόταν προσωπικά σέ σένα......άλλά είναι μιά κοινότυπη έκφραση........όλων όσων
είναι πάνω άπό 40-45 χρονών......
καί έννοεί τήν παρομοιώδη καί βλακώδη άφέλεια ένός λαού πού ψάχνει τήν ταυτότητα του μέσα άπό ένα τουρλουμπούκι άσπρων ,μαύρων ,κίτρινων....ίνδιάνων καί καουμπόηδων...!!!!!!!!!!!!!
Τώρα έκεί πού τά μπέρδεψες μέ τό παλάτι δέ φταίω έγώ....
Δέ νομίζω ότι ύπήρχε καί ύπάρχει Έλληνας πού έχει τήν άφέλεια νά πιστεύει ότι τό 64 κυβερνούσε ό Γέρος καί όχι ό Παυλίτος...!!!!!!!!!!!!!!!
Περί τής θεωρείας δέ ...ΤΟ ΜΗ ΧΕΙΡΟΝ ΒΕΛΤΙΣΤΟΝ....
Ένα έχω νά πώ έπειδή βρέθηκα σέ αύτή τή θέση καί ή καρέκλα είναι πολύ γλυκειά.....
ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ.....
ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΗΡΕΤΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ....
Παρά είσαι άπό κάτω καί άντιστέκεσαι.....Αύτό έπρεπε νά κάνει καί ό Γέρος καί όχι νά τό παίζει κυβέρνηση άνδρείκελο....
Πιά ή διαφορά του μέ τήν κυβέρνηση Έβερτ τής Κατοχής..???
Ύπουργός δέν ήταν όταν άνοιξε τή Γυάρο..??
Γιά νά μάς σώσει τό έκανε..??
ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ....
Πού ήταν αύτός όταν ή Έλλάδα, όταν ό λαός βογκούσε στά
ξερονήσια..?? Ύπουργός....τίνος...??
Ή ίστορία τής μπανανίας μας φίλε μου ήταν γραμμένη 20 χρόνια
πρίν πιστεύω.....σέ κάποιο Ύπουργείο Έξωτερικών...!!!!
Μετά άπό δύο-τρείς άνταλλαγές άπόψεων πιστεύω ότι άντιλήφθηκες τό ύφος καί τό ήθος τής γραφής μου....
Προσπαθώ νά γράψω τίς άπόψεις μου καί νά άμυνθώ άν χρειαστεί γιά τόν εαύτό μου προσπαθώντας...ΠΑΝΤΑ........νά μή θίξω καί
νά μή προσβάλλω τούς άλλους..........
Άλλά καμμιά φορά ή όρμή.....ύπερισχύει.......!!!!!!
Γιά νά πάω καί στό θέμα μας σέ πολλά συμφωνώ γιά τό Τζιμμάκο
μαζί σας ....ΑΛΛΑ δέ μπορώ νά τού συγχωρήσω ότι αύτά πού λέει......
ΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ....
ΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΣΟΥ ΧΑΝΕΙΣ.....!!!!!!!!!
Είμαι πιά ένας γιαλατζή άριστερός μέ δεξιά γούστα...!!!!!!!!!!!

Καλό βράδυ σέ όλους..... :wave2:



Για το αμερικανάκι εντάξει. Δεν τ'οπιασα. Sorry:) Αλλά σ'αυτό θα κολλήσουμε; Κατάλαβα ότι γνωρίζεις από πολιτική. Πάντως τον Γέρο τον αδικείς, όπως και να'χει. Δεν νομίζω ότι είναι δόκιμη η σύγκριση του Γέρου με τον Έβερτ. Επί Εβερτ γινόντουσαν και βασανισμοί στους κομουνιστές. Για το ότι πήγε κόντρα με τον Τζόνσον και εξόπλισε τη Κύπρο, αυτό μικρό πράγμα ήτανε; Και οι "Times" της Νέας Υόρκης έγραφαν:" ΆΝΤΡΑΣ πρωθυπουργός στην Ελλάδα". Και πάλι σου λέω ότι κανένα δεν θεωρώ άγιο. Συμφωνούμε σε πολλά. Άλλά αυτά που έχει πει ο Πανούσης στα τραγούδια του και με τον τρόπο αυτόν, δεν τα έχω ακούσει από άλλους καλλιτέχνες, οι οποίοι είναι πλήρως συμβιβασμένοι με το σταρ σύστεμ. Και χρειάζονται κότσια να ορθώσεις ανάστημα στο κατεστημένο. Ακόμα και να τα πεις. Έτσι δεν είναι;
Πιστεύω ότι είσαι καλός άνθρωπος. Τα λέμε φίλε:wave2:

MOZART
07/07/2006, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
Ή ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΠΟΥ ΓΛΥΦΕΙΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΞΕΡΟΚΟΜΑΤΟ; ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΦΑ'ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΜΑΠΑ. ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΟΜΩΣ. ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΟΫΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ , ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΎΡΙΟ ΤΙ ΩΡΑΊΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΊΝΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΔΕΝ ΘΑΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΝ ΜΟΥΣΙΚΟΣ: ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΟΥΡΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΠΑΣΣΟ ΣΤΑ ΜΕΜΕΤΙΑ. :a18: :a20:
ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΝΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΛΑΜΠ ΜΕ ΣΕΝΑ :a56:
τα λεγομενα σου ειναι αυτα φιλαρακι.Εκτος οτι με συκοφαντεις γιατι δεν δηλωσα πουθενα οτι ειμαι δεξιος μιλας για το επιπεδο μου και την νοημοσυνη μου.Ετσι λοιπον μην κανεις παραπονα για το λεξιλογιο μου γιατι δεν νομιζω οτι καταλαβαινεις το "αστοχα"διαφορετικα απο την "παπαρια".Δεν θα γλυψω ποτε κανενα γιατι εχω μαθει να δουλευω και οποιος δουλευει ανταμοιβεται.
οσο για την χειραψια μαλλον πρεπει να ζητησεις συγνωμη πρωτα.

stavrogin
07/07/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa


Μάλλον έγώ δέ γράφω καλά καί δέν μπορείς νά μέ καταλάβεις....
:wave2:


O τροπος που γραφεις ειναι απολυτως ιδιαιτερος, ...

...Χρησιμα πραγματα,αλλα και αχρηστα να ειναι ,ειναι αρεστα.

για μενα ...απολυτα κατανοητος...και η Φρειδερικη και ο Κουμπαρας και ο Γερος(τον κακο του το φλαρο) και ο Ταφος του Δημητρωφ, και δεν υπαρχει κανενα "αλλα".

Και για να δωσω κι ενα νοημα σε ολο αυτο το "γλυψιμο"...
Οπως ελεγε κι ο Ρ. Αποστολιδης
"...αναρωτιομουν απογοητευμενος τι καταφερα με ολους αυτους τους αγωνες και τα δικαστηρια και τους καυγαδες,βλεποντας την σημερινη καταντια,και τοτε συνειδητοποιησα πως ειμουν νικητης".

Ηταν νικητης γιατι ναι μεν αυτος δεν καταφερε να γυρισει τον "ηλιο"

Αλλα ουτε και κοτζαμ ηλιος ,χωρα, δραματα,δεξιες, αριστερες,καταφεραν να τον αλλαξουν.Αυτο ειναι πολυ μεγαλη νικη και κατ εμε αρκει.Γιατι οποιος τον νταραβεριζεται ,κερδιζει.και το περιβαλλον που ρχετε σε επαφη μαζι του ,αλλαζει...


Τον σεβασμο μου:beer: