PDA

View Full Version : Ανατροπή, Πανικός......



code
14/04/2004, 10:17
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 18 μέλη και 9 επισκέπτες στα forums. | Οι περισσότεροι ταυτόχρονοι χρήστες ήταν 72 στις 29-03-2004 στις 11:05 .
Alki_Viades, almalibera, BIKENEST, bikersonly, code, dirtymoto, georgvoy, GyPsy, Julius, nimbus, NLS, sas, Thanos_, TManiac, XTMPAM
______________________________________________
(...και αύτό σχετικό είναι αφού κάθε στιγμή όλα αλλάζουν!!?!?)


Καλημέεεεεεεεεεεεεερααααααααααααα

Σε όλους σας αγαπητά μέλη!!!!

Καλημεεεεεεεεεεεερα και σε σας κύριοι επισκέπτες (...ένα από εσάς είμαι σίγουρη ότι είναι και ο Λου... για φανερώσου ρε και μίλα.... που μας το παίζεις ακόμα επισκέπτης!!!!!!!!!! Ουυυυυ ρε ουυυυυυ!!!!!!!!!!!!!

Μετά από χρόνια και καιρούς μαζί μας και η Tmaniac!!!!!!!!! Καλώς ήρθατε πίσω κυρία μου..... ευχάριστη έκπληξης η παρουσία σας – εύχομαι να μείνει και να παραμείνει ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ!!!! Tα φιλιά μας στο φαντάρο σας!!!!

Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων είχα κάμποσες μέρες να μπω, έρχομαι και βλέπω και ακούω πολλά....

Πολλές φωνές και φασαρία για το ποιοί είμαστε τί κάνουμε, γιατί έτσι, γιατί αλλιώς.....

Για μένα ένα είναι το κοινό που ενώνει, χωρίζει ή διαξιφιζει (απόλυτα καλοδεχούμενα ΟΛΑ!!!) ο έρωτας για τη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ!!!! Ο οποίος για μένα μεταφράζεται σε τρόπο ζωής και όχι απλά σε έκφραση συναισθήματος!!!

Με εκφράζει απόλυτα η άποψη του souperfour για τα όσα έγραψε http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=1855

....μου λείπει και εμένα η απλότητα στο λόγο, στην έκφραση, στην αντίδραση που υπήρχε στο παλιό.....
Ομως θα ήθελα να σας θυμίσω ότι είχαμε πέσει όλοι τότε με τα μούτρα να φάμε τους admin για τις αλλαγές που γουστάραμε να δούμε στο φόρουμ γιατί είναι πολύ υποτυπώδες και τα συναφή.
Μην τρελαινόμαστε λοιπόν για το τί έχει γίνει και το τι έχει έρθει γιατί μόνοι μας το απαιτήσαμε και το δρομολογήσαμε.... ακόμα, ακόμα ας μη ξεχνάμε τις χαρές και τα πανηγύρια όταν μπήκαμε 29/10/03 μέσα και είδαμε προς έκπλήξη όλων την αράδα... «το www.moto.gr αλλάζει.....»

....ήρθαν λοιπόν οι αλλαγές που εμείς οι ίδιοι επιδιώξαμε.... και κατά την ταπεινή άποψη καλώς ήρθαν, προς τι λοιπόν η αναπόληση και αλληλοσπαραγμος?????

Μήπως, λέω, μήπως δε μας φταίνε οι ηλεκτρονικές σελίδες αλλά εμείς οι ίδιοι!??!?!?!?
Μήπως εμείς έχουμε αλλάξει και αυτό που αναπολούμε δεν είναι ο ηλεκτρονικός τρόπος αλληλογραφίας, αλλά ο πραγματικός τρόπος επικοινωνίας μας!??!?!?!??!

Μήπως να κοιτάξουμε καλύτερα τί πραγματικά μας ενοχλεί, άν μας ενοχλεί, τί πραγματικά επιθυμούμε, που δεν το βρίσκουμε τώρα, άν όντως δεν το βρίσκουμε.....

Μήπως η αλλαγή των ηλεκτρονικών σελίδων, του αγαπημένου φόρουμ μας, είναι η πιο εύκολη δικαιολογία μας!??!?!??!

....μπήκα μέσα στο site και παρέμεινα στο φόρουμ γιατί είδα ένα καθρέπτη του τρόπου σκέψης και αντιμετώπισης του τί σημαίνει μοτοσικλέτα και μοτοσικλετιστής και ό,τι αυτό συνεπάγεται, και αυτό μου έδωσε χαρά και ανακούφιση!!!! Δεν χρειαζόταν να εξηγήσω την αγάπή μου και το πως ένιωθα για τη δίκυκλη κυρία σε κανέναν, γιατί πολύ απλά όλοι ένιωθαν το ίδιο!!!!! Χωρίς φαμφάρες και τυμπανοκρουσίες, απλά, λιτά, αληθινά ο καθένας εκδήλωνε την άποψή του και αυτό που είχε μέσα του, χωρίς πολλα,πολλά!!!


Χαίρομαι που είμαι εδώ, χαίρομαι που γνώρισα πολλούς από σας, χαίρομαι που Δημιουργήθηκε πραγματική φιλία με κάποιους από σας, χαίρομαι γιατί η επαφή μαζί σας με έφερε πιο κοντά στο όνειρό μου. Με έκανε να το πιστέψω και να ξεκινήσω να το κάνω πραγματικότητα!!!!!

Σας φιλώ στα μούτρα όλους σταυρωτά και.......... BE COOL!!!!!!!!!!!!!!!!!

OΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

Εμείς τα φτιάχνουμε, εμείς τα χαλάμε!!!! Την επιλογή μας ζούμε κάθε φορά!!!!!!!!!!!!!


Άντε γειααααααααααα!!!!!!!!!!!!



:wave2:

almalibera
14/04/2004, 10:42
...Κανενας σκωτομος και κανενας αλληλοσπαραγμος.

Καταγραφουμε την γνωμη μας σε ενα θεμα και συζηταμε.
Με λιγα λογια λεμε αυτο που προειπε και ο Superfour...

Αλλα γνωμη μας...


Καλημεραααα......

:sun: :wave2:

Μικρή Λουλού
14/04/2004, 10:57
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ...
ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟΖΗΤΑΣ "ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ,ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ...
ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ ΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ...







ΜΑ ΤΙ ΛΕΩ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ..!!:smokin: :smokin: :smokin:

almalibera
14/04/2004, 11:04
φιλε....σωστοτατο αυτο που λες αλλα δεν κολλαει με τον εν λογω προβληματισμο.
Δεν εχει να κανει με καινουργιους μηχανισμους και με την συνήθειά τους αλλα με ανθρωπινες σχέσεις...

code
14/04/2004, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ...
ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟΖΗΤΑΣ "ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ,ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΘΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ...
ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ ΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ...







ΜΑ ΤΙ ΛΕΩ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ..!!:smokin: :smokin: :smokin:



....μια και αναφέρεις τον Ηράκλειτο κύριε, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι δεν αλλάζουν μόνο τα πράγματα γύρω μας, μα και εμείς οι ίδιοι, κάθε στιγμή που περνά είμαστε διαφορετικοί, νιώθουμε διαφορετικοί, εκφραζόμαστε διαφορετικά.
Με αποτέλεσμα ο "επαναπροσδιορισμός" στον οποίο αναφέρεσαι οφείλει να είναι συνεχώμενος και διαρκής.... μόνο έτσι δύναται να ακολουθήσει τις συντελούσες αλλαγές στην ροή της ζωής....

τα σέβή μου....
:)

Μικρή Λουλού
14/04/2004, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
φιλε....σωστοτατο αυτο που λες αλλα δεν κολλαει με τον εν λογω προβληματισμο.
Δεν εχει να κανει με καινουργιους μηχανισμους και με την συνήθειά τους αλλα με ανθρωπινες σχέσεις...

ΟΤΑΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ...
ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ,Η ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ..
ΑΡΑ ΚΑΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ...:)

Μικρή Λουλού
14/04/2004, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
....μια και αναφέρεις τον Ηράκλειτο κύριε, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι δεν αλλάζουν μόνο τα πράγματα γύρω μας, μα και εμείς οι ίδιοι, κάθε στιγμή που περνά είμαστε διαφορετικοί, νιώθουμε διαφορετικοί, εκφραζόμαστε διαφορετικά.
Με αποτέλεσμα ο "επαναπροσδιορισμός" στον οποίο αναφέρεσαι οφείλει να είναι συνεχώμενος και διαρκής.... μόνο έτσι δύναται να ακολουθήσει τις συντελούσες αλλαγές στην ροή της ζωής....

τα σέβή μου....
:)

ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΓΩ...

BAGWAAN SHREE RAJNEESH....

:beer: :beer:

Μικρή Λουλού
14/04/2004, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από code
....μια και αναφέρεις τον Ηράκλειτο κύριε, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι δεν αλλάζουν μόνο τα πράγματα γύρω μας, μα και εμείς οι ίδιοι, κάθε στιγμή που περνά είμαστε διαφορετικοί, νιώθουμε διαφορετικοί, εκφραζόμαστε διαφορετικά.
Με αποτέλεσμα ο "επαναπροσδιορισμός" στον οποίο αναφέρεσαι οφείλει να είναι συνεχώμενος και διαρκής.... μόνο έτσι δύναται να ακολουθήσει τις συντελούσες αλλαγές στην ροή της ζωής....

τα σέβή μου....
:)

TΩΡΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.............................ΑΥΤΟ ΤΟ "ΚΥΡΙΕ" ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ......
ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΣΕΒΑΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ...??

nimbus
14/04/2004, 11:14
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ, ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ, ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ:D
Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ, ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΡΜΟΔΙΟ.
ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΗΛΩΣΩ, ΟΤΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΤΕ. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΑΦΟΡΜΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΦΙΛΙΕΣ, ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ:winka:

niko13g
14/04/2004, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από code


Ομως θα ήθελα να σας θυμίσω ότι είχαμε πέσει όλοι τότε με τα μούτρα να φάμε τους admin για τις αλλαγές που γουστάραμε να δούμε στο φόρουμ γιατί είναι πολύ υποτυπώδες και τα συναφή.
Μην τρελαινόμαστε λοιπόν για το τί έχει γίνει και το τι έχει έρθει γιατί μόνοι μας το απαιτήσαμε και το δρομολογήσαμε.... ακόμα, ακόμα ας μη ξεχνάμε τις χαρές και τα πανηγύρια όταν μπήκαμε 29/10/03 μέσα και είδαμε προς έκπλήξη όλων την αράδα... «το www.moto.gr αλλάζει.....»

....ήρθαν λοιπόν οι αλλαγές που εμείς οι ίδιοι επιδιώξαμε.... και κατά την ταπεινή άποψη καλώς ήρθαν, προς τι λοιπόν η αναπόληση και αλληλοσπαραγμος?????



Τι σημασία έχει που έχει αλλάξει η μορφή του forum ???
Τα συστατικά του forum είναι οι άνθρωποι που το αποτελούν και
Όχι το περιτύλιγμα του.



Αρχικά δημιουργήθηκε από code


Μήπως, λέω, μήπως δε μας φταίνε οι ηλεκτρονικές σελίδες αλλά εμείς οι ίδιοι!??!?!?!?



Οπως πολύ σωστά λες...

:wave2:

hornet
14/04/2004, 11:38
Πολυ προβληματισμος ρε παιδια και πολυ αναλυση.
Ωρες ωρες πρεπει να δεχομαστε τα πραγματα οπως ειναι γιατι αλλιως γινομαστε κουραστικοι.
Ο κωστας μπορει να φανηκε αλλα δεν εννοησε αυτο.Δεν υπαρχει και καμια διαφορα αμα το σκεφτειτε καλα.Αν απομονωσετε τις υπολοιπες ενοτητες και αφησετε μονο τις γενικες εχουμε το παλιο φορουμ.
Τωρα γιατι αλλαξαμε και ποιος ειναι ο μηχανισμος αλλαγης και λοιπα ειναι περιττα.

XTMPAM
14/04/2004, 11:40
ΑΕΙ ΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΕΞΩ!!!

niko13g
14/04/2004, 11:43
Ε.. για κάνα καφέ είσαι ,
Μια σωστή κουβέντα δεν λες .
.
.ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

code
14/04/2004, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Πολυ προβληματισμος ρε παιδια και πολυ αναλυση.
Ωρες ωρες πρεπει να δεχομαστε τα πραγματα οπως ειναι γιατι αλλιως γινομαστε κουραστικοι.
Ο κωστας μπορει να φανηκε αλλα δεν εννοησε αυτο.Δεν υπαρχει και καμια διαφορα αμα το σκεφτειτε καλα.Αν απομονωσετε τις υπολοιπες ενοτητες και αφησετε μονο τις γενικες εχουμε το παλιο φορουμ.
Τωρα γιατι αλλαξαμε και ποιος ειναι ο μηχανισμος αλλαγης και λοιπα ειναι περιττα.



συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!!!!!:beer: :beer:

γι' αυτό άλλωστε κλείνω με το .... "be cool - ΟΛΑ ΚΑΛΑ"!!!!!



:wave2:

bikersonly
14/04/2004, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Πολυ προβληματισμος ρε παιδια και πολυ αναλυση.
Ωρες ωρες πρεπει να δεχομαστε τα πραγματα οπως ειναι γιατι αλλιως γινομαστε κουραστικοι.
Ο κωστας μπορει να φανηκε αλλα δεν εννοησε αυτο.Δεν υπαρχει και καμια διαφορα αμα το σκεφτειτε καλα.Αν απομονωσετε τις υπολοιπες ενοτητες και αφησετε μονο τις γενικες εχουμε το παλιο φορουμ.
Τωρα γιατι αλλαξαμε και ποιος ειναι ο μηχανισμος αλλαγης και λοιπα ειναι περιττα.

Έλα ρε Στάθη!΄Έτσι για αλλαγή μωρέ ο προβληματισμός. Χρειάζεται που και που! :winka:

Το να δεχτούμε τα πράγματα έτσι όπως είναι δεν έχει να κάνει με το πόσο κουραστικοί γινόμαστε.