PDA

View Full Version : CRASH COUNT Για τους μοντερειτορς



THEOD
14/04/2004, 14:09
Μια ιδέα λέω...
Αντι ο καθένας να γράφει για την όποια σοβαρή η αστεία πτώση του στις Γενικές η στα Στραβά και ανάποδα, να δημιουργειθεί μια κατηγορία για αυτές.
Η κατηγορία αυτή μπορεί να έχει αρίθμηση ως προς τον αριθμό των καταγεγραμμένων πτώσεων (count number) και εκεί ο καθένας να περιγράφει πως, που, πότε και γιατί κατά την γνώμη του έγινε.
Ο αριθμός των συνολικών πτώσεων θα μπορούσε και να ήταν μόνιμα ορατός σε κάποιο εμφανές σημείο του φόρουμ μπας και τρομάξουν μερικοί και βάλουν μυαλό !
'Ετσι και θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη και στατιστική εικόνα, και οποιος θέλει θα μπορεί να τις βρεί και να τις διαβάσει εύκολα αντλωντας συμπεράσματα για τα λάθη που έκαναν άλλοι και να μην τα επαναλαμβάνει...

Καλό μου ακούγεται.

niko13g
14/04/2004, 14:16
Ωραία ιδέα !

DUKASII
14/04/2004, 14:17
KAI MENA MARESEI H IDEA SOY....

KAI EXO NA GRAAAAPSOOOOOOOOO....:rolleyes: :rolleyes:

almalibera
14/04/2004, 14:21
Καλοοοο.....

συμφωνωωωωωω..........:)


Να γραφουμε τις τουμπες μας. Απο τις πιο χαζες μεχρι........(αστο καλυτερα..μακαρι να μεινουμε ολοι μονο στις χαζες...).

Εχω και εγω στο στο βιβλιαριο της πορειας μου......(ευτυχως μεχρι στιγμης οχι πολυ σοβαρες).

milaber
14/04/2004, 21:17
Κάτι μου λέει πως θα περάσει και τις γενικές σε posts...

:p :wave2: :p

DEMINIO
14/04/2004, 22:02
Νταξ, καλή ιδέα..:rolleyes:

Έχουμε και μπόλικο υλικό...:lol:

Αλλά όχι να μπει και πρώτη μούρη.. ψιλοαντιαισθητικό δεν θα είναι;... :confused:
Σαν να μπαίνεις σε site για σκοποβολή και να βλέπεις κολλητά φωτογραφίες από πυροβολημένους... :look: :eyepop: :lol:

milaber
15/04/2004, 02:24
Κάπου θα μπορούν να το χώσουν...

Να μην το βλέπει και ο πολύς ο κόσμος και μας πάρουν στο ψιλό!

:lol:

tifozif1
15/04/2004, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ο αριθμός των συνολικών πτώσεων θα μπορούσε και να ήταν μόνιμα ορατός σε κάποιο εμφανές σημείο του φόρουμ μπας και τρομάξουν μερικοί και βάλουν μυαλό !


Kai αν μας την πέσει ο Bush με τιποτα στρατα και αεροπλανοφόρα γιατί τρομοκρατούμε τον πλανήτη ??? Τι κάνουμε ? Πως θα του εξηγήσουμε ?

Το έχει και λίγο ακατοίκητο ... (εώς και πάρα πολύ)

niko13g
15/04/2004, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO


Αλλά όχι να μπει και πρώτη μούρη.. ψιλοαντιαισθητικό δεν θα είναι;... :confused:
Σαν να μπαίνεις σε site για σκοποβολή και να βλέπεις κολλητά φωτογραφίες από πυροβολημένους... :look: :eyepop: :lol:

Έλα μωρέ σιγά τώρα ….
Και στα τσιγάρα που παίρνω πρώτη μούρη βλέπω ότι
Όπου νάνε θα πεθάνω !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hornet
16/04/2004, 13:19
Για ειδικη ενοτητα λιγο χλωμο το κοβω αλλα μπορω να φτιαξω ενα ποστ το οποιο να ειναι sticky και να βαλουμε μεσα ολοι μας τα τουμπιδια μας και μονο και οσον αφορα τον μετρητη θα τον φροντιζουμε ολοι μας αναγραφοντας τον στο ποστ.

nimbus
18/04/2004, 00:01
ΑΝ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΙ ΤΟΥΜΠΕΣ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕ ΤΟ DNA, ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ ΕΝΑΝ ΑΙΩΝΑ!!! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΩ ΧΕΧΕ:lol: ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ:winka: :lol:

milaber
18/04/2004, 00:49
Γαιτί καλέ εσύ;

Εμείς δηλαδή που είμαστε έτοιμοι να τις μοιραστούμε τι είμαστε;

:wave2:

nimbus
18/04/2004, 09:38
είναι κι αυτό μια άποψη συνονοματε. Αλλά να! άλλη χάρη έχει η περιγραφεί από κοντά κι αλλιώς το διάβασμα...στο φόρουμ, δεν μπορείς να κάνεις αναπαράσταση:winka:

milaber
18/04/2004, 17:05
είναι κι αυτό μια άποψη συνονοματε. Αλλά να! άλλη χάρη έχει η περιγραφεί από κοντά κι αλλιώς το διάβασμα...στο φόρουμ, δεν μπορείς να κάνεις αναπαράσταση

Εσύ πάλι μπορείς να μας στέλνεις videάκια!
Αφού δεν μπορείς να κάνεις σωστή αναπαράσταση...

:lol: :lol: :lol:

Κανένας
18/04/2004, 17:55
Καλή μας nimbus
Την μια κρατάς κρυφό το όνομα σου
Την άλλη βγάζεις μαυροασπρες και ασπρόμαυρες φωτογραφίες
Και τώρα μας κρύβεις το αμαρτωλό και αρματολό παρελθόν σου
Μήπως να σε λεμε nimbus κρυψίνους?
:):beer: :)

milaber
18/04/2004, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Καλή μας nimbus
Την μια κρατάς κρυφό το όνομα σου
Την άλλη βγάζεις μαυροασπρες και ασπρόμαυρες φωτογραφίες
Και τώρα μας κρύβεις το αμαρτωλό και αρματολό παρελθόν σου
Μήπως να σε λεμε nimbus κρυψίνους?
:):beer: :)

Aν και το όνομα το έχουμε μάθει...
...καλή ιδέα είναι!

:lol: :lol: :lol:

nimbus
18/04/2004, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Καλή μας nimbus
Την μια κρατάς κρυφό το όνομα σου
Την άλλη βγάζεις μαυροασπρες και ασπρόμαυρες φωτογραφίες
Και τώρα μας κρύβεις το αμαρτωλό και αρματολό παρελθόν σου
Μήπως να σε λεμε nimbus κρυψίνους?
:):beer: :)

ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΘΗΚΕΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ?:lol: :lol: :lol:
ΟΛΗ ΣΟΥ Η ΕΓΝΟΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ? :lol: ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΧΑΛΑΣΑΝΕ? ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΑΩ..:winka: ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ:lol:
ΦΟΒΕΡΗ ΑΜΑΡΤΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΜΠΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΧΑΧΑΧΑ:rotflmao:
ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ???:confused: :lol: :lol:

hornet
19/04/2004, 10:02
Ρε παιδακια μπορειτε να μην τα ισοπεδωνετε ολα
Τωρα βρηκαμε παιχνιδι καινουριο;
Αμαν ρε milaber δεν ειναι ολα για την πλακα και για το χαβαλε
Ρε nimbus ασε το στυλακι "ναι θελω αλλα τελικα δεν θελω"
Τωρα εσεις οι δυο απο μονοι σας τι σχεση εχετε με το συγκεκριμενο και το κανετε χαβαλε.Ο ανθρωπος ειπε και δεν το ειπε στις γενικες αλλα το εβαλε σε συγκεκριμενο σημειο για να το δουν καποιοι πολυ συγκεκριμενοι ανθρωποι και να κανουν καποια σχολια η καποιες ενεργειες.Σας εχω παρατηρησει αρκετες φορες να σκιζετε ποστ ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να κανετε χαβαλε χωρις καμια ουσια (μοτοσυκλεττιστικη εννοω γιατι για τα αλλα δεν με ενδιαφερει) και πλεον εχω ψιλοβαρεθει να κοβω και να ραβω συνεχεια!!!!Σας παρακαλω πολυ σταματηστε το,ειμαστε το forum οπου ο χαβαλες ειναι το δυνατο σημειο αλλα οταν ο αλλος βαζει κατι που εχει νοημα και μπορει να γινει πραξη και συζηταμε πως να γινει καταθεστε την αποψη σας αλλα αυτα που βλεπω δεν αποψεις αλλα ..... (βαλτε οποια λεξη θελετε εσεις)
Αυτα και μην μου κρατατε κακια αλλα που και που θελει και λιγο σοβαροτητα!!!

Αυτα
Σταθης

swtos
19/04/2004, 10:48
Δεν πάτε καθόλου καλά μου φαίνεται...
Ρε Θέλετε Διακοπές.... άκου να ανοίξουμε έκθεση με τούμπες ....
Σας έχει "βαρέσει" η κίνηση της Αθήνας στο κεφάλι.

Διαφωνώ ριζικά γιατί οι πτώσεις δημιουργούν αρνητικά
συναισθήματα και ενίοτε φόβους, που αποτρέπουν πολύ κόσμο
από την ενασχόληση με τη μοτοσικλέτα.

Αντμινστράτορες, φτιάξτε αυτό το ρημάδι το chat και αφήστε
τις εκθέσεις στραπατσαρισμένων μηχανών ....

Καλημέρα Βαρεμένο Παλιοφόρουμ ......

Κανένας
19/04/2004, 11:08
Φίλτατε Στάθη εγώ ρώτησα την νιμπους κρυψίνους γιατί δεν θα ήθελε να μοιραστεί της εμπειρίες της μαζί μας και όχι να χαλάσω το ποστ ζητώ συγνώμη όχι γιατί απευθύνθηκες σε εμένα αλλά γιατί προκάλεσα παραπάνω ποστ από ότι ίσως έπρεπε
Φίλτατε swtos ο σκοπός μιας τέτοιας κατηγοριας θα ήταν, όχι για να φοβόμαστε, αλλά για να σεβόμαστε το αντικείμενο του πόθου και συμβίωσης
Νομίζω λοιπόν το να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας και κυρίως το ΓΙΑΤΙ μόνο καλό θα μας κάνει
:)

DUKASII
19/04/2004, 11:13
GRAPSO EGO GIA TOYMPES...TO PITHANOTERO..EINAI NA KOPSEI KAPOIOS TO OYISKI...AN TIS DIABASEI..PARA NA FOBITHEI TH MOTOSYKLETA!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
19/04/2004, 11:16
ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ, ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΟΣΤ:bawl: ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΛΗΦΘΕΙ...
ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΙΔΕΑ!
ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΜΠΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ(ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΔΥΝΕΣ):wave2:

swtos
19/04/2004, 11:35
Δηλαδή τι μαθαίνετε απ' αυτό το θέαμα ??????



Μήπως να μην ξανακαβαλήσετε ποτέ ????

Να φτιάξουμε μήπως τα σκηνικά της τροχαίας πριν μερικά χρόνια
που έβαζε σε επίμαχα σημεία διαλυμένα αυτοκίνητα για να
νουθετεί τους οδηγούς ???


ΥΓ. Αύριο θα σβήσω τη συγκεριμένη φωτό, ώστε να μην αυτοαναιρούμαι ....
[[[[[ Tην Εσβησα ]]]]]]]]

Κανένας
19/04/2004, 14:25
swtos νομίζω ότι είσαι υπερβολικός
Το να μάθω το που και υπό ποιες συνθήκες έπεσε κάποιος μοτοσικλετιστής –τρια
συνεισφέρει στην παθητική μας ασφάλεια μεγαλώνοντας το εύρος γνώσεων αποφυγής ατυχήματος
θεωρώ την φωτογραφία που έβαλες μακάβρια ακόμα και αν δεν τραυματίστηκε μοτοσικλετιστής (που αυτό εύχομαι )
και αν γίνεται να την αποσύρεις χωρίς να περιμένεις το αύριο
Δεν ζήτησε κανείς να βάλουμε φωτογραφίες …
:( :sad:

Julius
19/04/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
swtos νομίζω ότι είσαι υπερβολικός
Το να μάθω το που και υπό ποιες συνθήκες έπεσε κάποιος μοτοσικλετιστής –τρια
συνεισφέρει στην παθητική μας ασφάλεια μεγαλώνοντας το εύρος γνώσεων αποφυγής ατυχήματος
θεωρώ την φωτογραφία που έβαλες μακάβρια ακόμα και δεν τραυματίστηκε μοτοσικλετιστής (που αυτό εύχομαι )
και αν γίνεται να την αποσύρεις χωρίς να περιμένεις το αύριο
Δεν ζήτησε κανείς να βάλουμε φωτογραφίες …
:( :sad:

Sthn parapano perisnh h' propersinh (den thimame akrivos) fotografia vlepoume thn CBRoukla toy Daskalou - Swtoy opou thn esteile sta xorafia me thn voitheia dierxomenou skylou (opou ton esteile sta thimarakia)

DUKASII
19/04/2004, 14:41
NA EBAZES KALHTERA MIA FOTO..TOY SKYLOY.....

HTANE AYTOKTONIA PAIDIA..DE FTEEI H MOTOSYKLETA ...

Κανένας
19/04/2004, 15:03
Ω ρέ γαμώτο κρίμα τον σκύλο
Εγώ έχω παει από γάτα αλλά δεν την βρήκαμε να την ρωτήσουμε αν ήθελε να αυτοκτονήσει
:rotflmao: :smilea:

milaber
19/04/2004, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Ρε παιδακια μπορειτε να μην τα ισοπεδωνετε ολα
Τωρα βρηκαμε παιχνιδι καινουριο;
Αμαν ρε milaber δεν ειναι ολα για την πλακα και για το χαβαλε
Ρε nimbus ασε το στυλακι "ναι θελω αλλα τελικα δεν θελω"
Τωρα εσεις οι δυο απο μονοι σας τι σχεση εχετε με το συγκεκριμενο και το κανετε χαβαλε.Ο ανθρωπος ειπε και δεν το ειπε στις γενικες αλλα το εβαλε σε συγκεκριμενο σημειο για να το δουν καποιοι πολυ συγκεκριμενοι ανθρωποι και να κανουν καποια σχολια η καποιες ενεργειες.Σας εχω παρατηρησει αρκετες φορες να σκιζετε ποστ ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να κανετε χαβαλε χωρις καμια ουσια (μοτοσυκλεττιστικη εννοω γιατι για τα αλλα δεν με ενδιαφερει) και πλεον εχω ψιλοβαρεθει να κοβω και να ραβω συνεχεια!!!!Σας παρακαλω πολυ σταματηστε το,ειμαστε το forum οπου ο χαβαλες ειναι το δυνατο σημειο αλλα οταν ο αλλος βαζει κατι που εχει νοημα και μπορει να γινει πραξη και συζηταμε πως να γινει καταθεστε την αποψη σας αλλα αυτα που βλεπω δεν αποψεις αλλα ..... (βαλτε οποια λεξη θελετε εσεις)
Αυτα και μην μου κρατατε κακια αλλα που και που θελει και λιγο σοβαροτητα!!!

Αυτα
Σταθης

Συγγνώμη Στάθη ειλικρινά αν σε βάλαμε σε κόπο.
Απλά παραξενεύομαι λιγάκι γιατί είναι "παράδοση" να αλλάζουν θέμα όλα τα post εδώ μέσα!
Δεν θέλω να δημιουργώ κανένα πρόβλημα, αλλά δεκάδες είναι τα posts με διαμάχες παρεϊστικες μελών που γνωρίζονται και έξω!
Δεν σε είδα να λες τίποτα και για αυτά, τα δικά μας σε πείραξαν;
Και εμένα μου έχουν χαλάσει πολλά...
...αλλά δεν γκρινιάζω!
Και αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο post δεν μπήκε και με τόσο "σοβαρό" λόγο, για αυτό και ανάλογες ήταν και οι απαντήσεις όλων!
Συγγνώμη και πάλι αν σε έχουμε κουράσει και αν φαίνομαι μαλάκας τώρα...

:(

swtos
19/04/2004, 22:11
Re: NaviAlligator

Ακριβώς εξαιτίας των ιδιαίτερων συνθηκών κάθε πτώσης
(πλην των τελείως αστείων) θεωρώ πως είναι πολύ δύσκολη
η αναπαράσταση όπως και η ακριβής επανάληψη. Η επιπόλαια
πτώση για κάποιον μπορεί να είναι μοιραία για κάποιον άλλο και το
αντίστροφο. Αυτό ακριβώς ήθελα να σας τονίσω. Δηλαδή πότε
μιά πτώση μπορεί να θεωρηθεί μη μακάβρια ?
Μπορούμε να τις σταθμίσουμε ? Αν ναι, συμφωνώ να κάνουμε συζήτηση.

Γενικότερα πιστεύω πως κάποιος αγωνιζόμενος μπορεί να μας
βοηθήσει στους τρόπους αποφυγής μιάς πτώσης, ενώ η εξιστόρηση
των πτώσεών μας και των πιθανών αντιδράσεων μόνο σύγχυση θα μας φέρει.

Πιστεύω πως πρέπει να ασχολούμαστε με ομορφότερες καταστάσεις και όπως είπες και συ με λιγότερο μακάβρια θεάματα.

Για παράδειγμα ο ΒΒκος. Αν ήταν και ο σκύλος τόσο ξεροκέφαλος, (όσο ο ββκος) μπορεί το θέαμα να ήταν χειρότερο ....

ΥΓ. Παθητική Ασφάλεια έχουν μόνο οι καναπέδες ..... Αν ψάχνετε
για παθητική ασφάλεια στις μοτοσικλέτες... πάρτε αυτοκίνητο ....

Α να μην ξεχνιόμαστε, Καλά Κρασά.