PDA

View Full Version : ο τραυλός



Remedy
24/03/2006, 17:56
Τέσσερις φίλοι, ανάμεσα στους οποίους ήταν και ένας τραυλός, αποφασίζουν μια μέρα να πάνε για ψάρεμα με τη βάρκα που είχε ο ένας από αυτούς.
Αφού ανοίχτηκαν στο πέλαγος, ετοίμασαν τα σύνεργά τους και άρχισαν να ψαρεύουν.
Μετά από λίγη ώρα πετάγεται όρθιος ο τραυλός και αρχίζει να φωνάζειτρομαγμένος δείχνοντας προς τη θάλασσα.
-Κα ..κα..κα..κα κα
Πριν προλάβει να τελειώσει την φράση του ένα καράβι πέφτει επάνω στο βαρκάκι και το κάνει κομμάτια.
Αφού πέρασε αρκετός καιρός μέχρι να συνέλθει από το ατύχημα η παρέα ετοιμάζεται να ξαναπάει για ψάρεμα.
Στην αρχή βέβαια κανείς δεν ήθελε τον τραυλό μαζί, αλλά με τα πολλά τον πήραν. Εκεί που ψάρευαν ήσυχα αρκετή ώρα πετάγεται ο τραυλός και αρχίζει να φωνάζει δείχνοντας προς τη θάλασσα.
-Κα κα κα κα κα
Μόλις το ακούνε οι άλλοι τρεις τα παρατάνε όλα και βουτάνε στη θάλασσα για να σωθούν.
-Κα κα κα κα ...καρχαρίας, λέει ο τραυλός.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
24/03/2006, 18:02
.

tifoefs
24/03/2006, 18:43
:rotflmao: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
24/03/2006, 18:48
κα-κα-κα-καηκανε!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

rsp
24/03/2006, 19:29
Καλα ρε Ακατανομαστ, τι κανεις ψαχνεις τα ποστ απο τη Ρεμεντι για να βαλεις το σηματακι? Ρε κοιτα ειχαμε τους recycle control τωρα εχουμε και κριτικους....

adam_tsouk
24/03/2006, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλα ρε Ακατανομαστ, τι κανεις ψαχνεις τα ποστ απο τη Ρεμεντι για να βαλεις το σηματακι? Ρε κοιτα ειχαμε τους recycle control τωρα εχουμε και κριτικους....

γυναικα ειναι;


να την υπερασπιστουμε!


:lol: :lol: :lol:

rsp
24/03/2006, 20:32
Για αρχη δεν τι ξερω τι κοπελα αλλα διαβασα ολα τα ανεκδοτα της Ρεμεντι στη σειρα και με χαλασε που εβλεπα αμεσως μετα τη κριτικη....Στην τελικη δεν σου αρεσει το ανεκδοτακι, μην γελας...



Ασχετο Αδαμαντιε ειδα στις φωτογραφιες οτι αδυνατισες!! Μπραβο καμαρι μου!!

adam_tsouk
24/03/2006, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp

Ασχετο Αδαμαντιε ειδα στις φωτογραφιες οτι αδυνατισες!! Μπραβο καμαρι μου!!
ναι ρε..... αφου κανω διαιτα!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(ποιος τη τραβηξε την εν λόγω φώτο να τον κεράσω)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Άσε πρόβλημα, τώρα τρώω να παχύνω γιατί η φόρμα μου έχει μπόσικα!


:lol: :lol: :lol:

rsp
24/03/2006, 20:45
Κερασεις?? εεεε?? εγω τη τραβηξα!! Θα ερθω τη Δευτερα Δελερ οποτε κερασεις!!!:wave2: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
24/03/2006, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Κερασεις?? εεεε?? εγω τη τραβηξα!! Θα ερθω τη Δευτερα Δελερ οποτε κερασεις!!!:wave2: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


εσυ τη τραβηξες;


για να θυμηθω πόσο καιρό έχω να σε δω........


αααα.... παλιά θα ήταν, γιατί φαινόμουν αδύνατος!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

makis206
24/03/2006, 23:49
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Τώρα θ'αναρρωτιέστε γιατί γελάω, για το ανέκδοτο ή για τ'αστεία του Άνταμ.

Και για τα δύο λοιπόν !:lol: :lol:


:beer: :beer: :beer:

tifoefs
25/03/2006, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ναι ρε..... αφου κανω διαιτα!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(ποιος τη τραβηξε την εν λόγω φώτο να τον κεράσω)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Άσε πρόβλημα, τώρα τρώω να παχύνω γιατί η φόρμα μου έχει μπόσικα!


:lol: :lol: :lol:


Βαλτη σε ζεστο νερο να μπει !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
25/03/2006, 02:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk



Άσε πρόβλημα, τώρα τρώω να παχύνω γιατί η φόρμα μου έχει μπόσικα!


:lol: :lol: :lol:



Γέμισε τα κενά με βαμβάκι!!!!!!:winka: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Remedy
25/03/2006, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλα ρε Ακατανομαστ, τι κανεις ψαχνεις τα ποστ απο τη Ρεμεντι για να βαλεις το σηματακι? Ρε κοιτα ειχαμε τους recycle control τωρα εχουμε και κριτικους....

de peirazei rsp! se opoion aresoume gia tous allous de tha mporesoume pou leei k to asma..
einai ontos spastiko na blepeis tetoies antidraseis. ama den sou aresei kati mporei kalista na to prospernas efoson de se thigei... kai to brisko mallon diskolo na thixtei kapoios apo ena anekdoto..

:wave2:

makis206
25/03/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Remedy
de peirazei rsp! se opoion aresoume gia tous allous de tha mporesoume pou leei k to asma..
einai ontos spastiko na blepeis tetoies antidraseis. ama den sou aresei kati mporei kalista na to prospernas efoson de se thigei... kai to brisko mallon diskolo na thixtei kapoios apo ena anekdoto..
:wave2:

Συμφωνώ απόλυτα ! :a013:

Ρε Ακατανόμαστε, σόρρυ κιόλας αλλά μήπως τραυλίζεις ;;

Για πες ΚΑ-ρπούζι ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
25/03/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Για αρχη δεν τι ξερω τι κοπελα αλλα διαβασα ολα τα ανεκδοτα της Ρεμεντι στη σειρα και με χαλασε που εβλεπα αμεσως μετα τη κριτικη....Στην τελικη δεν σου αρεσει το ανεκδοτακι, μην γελας...




entaks re rsp, ti ginaika sou prosvalame?
apla etixe tin ora pou ta grafe na eimai mesa kai na ta diavazo ena ena, e kai den anteksa..

etsi se thelo remedy, aptoiti

:beer:
:smokin:

Remedy
25/03/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
entaks re rsp, ti ginaika sou prosvalame?
apla etixe tin ora pou ta grafe na eimai mesa kai na ta diavazo ena ena, e kai den anteksa..

etsi se thelo remedy, aptoiti

:beer:
:smokin:

axxmmm!! den ante3es ti akribos filtate akatanomaste :confused:

kai de nomizo oti epidi o rsp eipe tin alitheia na prepei na tou les 'ti gineka sou prosbalame'
etsi den einai;
esi ama epernes to meros kapoiou epidi mporei kati na mi sou arese tha goustares na sou kolisoun tampela;

eleos pia.. ebala kati pou brika 'omorfo' sigkritika me alla anekdota.. thelisa na to moirasto kai tha peraso k apo 40 kimata; :nono: e ohi

oso afora to aptoiti...etsi eimai :blush:

kerasmenes :beer: :beer: :beer:

makis206
25/03/2006, 13:36
Και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να κλείσω αυτό το θέμα για μένα εδώ.

Πραγματικά δεν θέλω να θίξω κανένα και ειδικά τον φίλο Ακατανόμαστο με το προηγούμενο ποστ μου.

Προσωπικά όμως νομίζω πως έχω αποδείξει όπως και τόσα άλλα μέλη του Μοτο gr άλλωστε, οτι αν διαφωνούμε με την άποψη, την πρόταση ή απλά ένα ποστ οποιουδήποτε μέλους, η θα εκφράσω τη διαφωνία μου με φιλικό τρόπο κάνοντας ότι περνάει απο το πληκτρολόγιό μου για να φανεί, η απλώς αλλάζω θρέντ.

Δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν, σας σέβομαι όλους όπως νοιώθω το σεβασμό σας απέναντί μου, και θα φροντίσω πρώτα να μάθω -όσο τουλάχιστον μπορώ- ποια απ'τα μέλη σηκώνουν την πλακίτσα πριν τους την κάνω εγώ, παρόλο που εγώ την δέχομαι απ'όλους απλά και μόνο επειδή σας θεωρώ όλους καλά φιλαράκια που τα λέμε εδώ μέσα σχεδόν καθημερινά.

Όλα αυτά τα λέω γιατί απλούστατα δεν μου άρεσε αυτό που είδα.
3 ανέκδοτα η Remedy, 3 ίδιες απαντήσεις του Ακατανόμαστου που δεν νομίζω να τιμούν τον κόπο που έκανε η Remedy και την όρεξη που είχε να μας κάνει να γελάσουμε λιγάκι.

Με λίγα λόγια και σταράτα, όπως μίλησε κι ο rsp.

Για μένα αυτό το θέμα τελείωσε.

:beer: :beer: :beer: σε όλους.

Akatanomastos
25/03/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Remedy
axxmmm!! den ante3es ti akribos filtate akatanomaste :confused:

kai de nomizo oti epidi o rsp eipe tin alitheia na prepei na tou les 'ti gineka sou prosbalame'
etsi den einai;
esi ama epernes to meros kapoiou epidi mporei kati na mi sou arese tha goustares na sou kolisoun tampela;

eleos pia.. ebala kati pou brika 'omorfo' sigkritika me alla anekdota.. thelisa na to moirasto kai tha peraso k apo 40 kimata; :nono: e ohi

oso afora to aptoiti...etsi eimai :blush:
:beer: :beer: :beer:

mou fenete pos exei traviksei ipervolika afto to thema, opos ta panta <<traviounte>> mesa sto forum..

kai sto kato kato me tin idia logiki pou eprepe ego na allakso tread molis eida ta anekdota kai seis mporousate na perasete to sxolio mou(opos kai kanan oi perissoteroi)

den eixe kamia empatheia to sxolio pros tin remedy oute pros ton rsp.Stin proti tha po oti apla ta anekdota afta den tairiazan me to xioumor mou..
Ston rsp egrapsa afto pou pirakse kai tin remedy dioti mou fanike poli ipervolikos..
afto einai olo.
Na po episis pos kai stin Remedy kai ston RSP proti fora apeythinome prosopika
kai telos niotho na apologoume gia mia apopsi mou kai den to thelo..


kernao dipla gia osous pareksigithikan
:beer: :beer: :beer: :beer:

Akatanomastos
25/03/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206



:beer: :beer: :beer: σε όλους. :yuck:
man afto me to karpouzi itan kalo..
alla oxi den travlizo, oute viazo pethamenes kalogries
:lol: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:

makis206
25/03/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
kernao dipla gia osous pareksigithikan
:beer: :beer: :beer: :beer:

Ένα πράγμα θέλω να σου πω εντελώς φιλικά.

Πριν ποστάρεις, έχε στο μυαλό σου οτι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν σε γνωρίζουν. Ούτ'εμένα ούτε τους περισσότερους, πράγμα που πρέπει να μας κάνει πιο προσεκτικούς στον τρόπο που απαντάμε στον άλλο.

Απλά προσπάθησε να δίνεις με τον γραπτό σου λόγο ή και με τη βοήθεια των εμμότικονς στον άλλο να καταλάβει τον τρόπο που του απαντάς. Δέχομαι απόλυτα αυτά που είπες όπως πρέπει κι εσύ ν'αποδεχτείς την πιθανή παρεξήγηση των παιδιών και την δικιά μου που τελείωσε εδώ.
Δεν νομίζω πως θέλει κανένας να παρεξηγιέται με τον οποιονδήποτε ειδικά όταν δεν γνωρίζονται μεταξύ τους και όταν στην τελική δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν.:winka:

Διπλά μπυράκια κι απο μένα για όλους.

:beer: :beer: :beer:
:beer: :beer: :beer:
:beer: :beer: :beer:

rsp
25/03/2006, 15:42
Αν ηταν κοπελα μου θα αντιδρουσα διαφορετικα, αλλα αν και τη Remedy την συμπαθω πολυ, η αντιδραση μου θα ηταν ιδια οποιο μελος και να τα ειχε γραψει τα ανεκδοτα. Ειναι προσβλητικο να σχολιαζεις με το ιδιο τροπο ολα τα γραπτα καποιου που απλα ηθελε να διασκεδαση το φορουμ, εαν ηταν σε ενα δεν θα το προσεχα αλλα το εκανες σε ολα. Σκεψου να βαζω μια μουτζα σε οτι γραφεις. Βαλε λιγο τον εαυτο σου στη θεση της! Και λες οτι δεν σου αρεσει να απολογισε, μα σε κανεναν δεν αρεσει αλλα καμια φορα χρειαζετε..Και δεν σου κανω επιθεση ολα στα γραφω σε φιλικο τονο και να πιουμε 1000:beer: απλα σου λεω την αποψη μου!!:wave2:

Akatanomastos
25/03/2006, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ειναι προσβλητικο να σχολιαζεις με το ιδιο τροπο ολα τα γραπτα καποιου που απλα ηθελε να διασκεδαση το φορουμ, εαν ηταν σε ενα δεν θα το προσεχα αλλα το εκανες σε ολα. Σκεψου να βαζω μια μουτζα σε οτι γραφεις. Βαλε λιγο τον εαυτο σου στη θεση της! Και λες οτι δεν σου αρεσει να απολογισε, μα σε κανεναν δεν αρεσει αλλα καμια φορα χρειαζετε..:beer: wave2:

ama krino oti prepei na apologitho tha to kano kai as mi ma aresei..
eksigo ksana oti ekrina me auton ton tropo ta anekdota(kai oxi grapta) apla giati to xioumor kai sta 3 to vrika poli krio.

Ean kapoios diafonei me afta pou leo akoma kai na me vrisei mporei alla tha ton vriso kai ego.Ego den evrisa kanenan, to simvolo oti einai kako evala.Kai tonizo pos to arnitiko sxolio itan kathara gia ta anekdota.
Den sou xei tixei na peis stin parea sou anekdotakai na mi gelaei kaneis?To kanate toso megalo thema?

oso giatin idea sou me tous kritikous.. to doulevo:)

rsp
25/03/2006, 19:54
.

Akatanomastos
25/03/2006, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πριν ποστάρεις, έχε στο μυαλό σου οτι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν σε γνωρίζουν.

Απλά προσπάθησε να δίνεις με τον γραπτό σου λόγο ή και με τη βοήθεια των εμμότικονς στον άλλο να καταλάβει τον τρόπο που του απαντάς.

Δεν νομίζω πως θέλει κανένας να παρεξηγιέται με τον οποιονδήποτε ειδικά όταν δεν γνωρίζονται μεταξύ τους και όταν στην τελική δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν.:winka:

:

arxika na sou po pos sto pano minima ap to diko sou, to :yuck: den pigaine gia sena, pigaine ekei pou leo gia tin kalogria,lathos copy paste

oso gia ta ipoloipa tha simfoniso.


Afta

Akatanomastos
25/03/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
.

makis206
25/03/2006, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
to simvolo oti einai kako evala.

Βασικά αυτό το σύμβολο παρεξηγήθηκε απο όλους νομίζω. Αφού δηλώνεις ξεκάθαρα οτι ήταν απλά για τα ανέκδοτα, εγώ προσωπικά το δέχομαι και κερνάω άλλες τόσες μπύρες όσες κέρασα το μεσημέρι.

Απλώς ίσως με το να μη σχολιάσεις τίποτα και στα τρία ανέκδοτα βάζοντας το συγκεκριμένο σήμα και συγκεκριμένα στην Remedy, εγώ προσωπικά υπέθεσα οτι έχεις κάτι μαζί της και το δείχνεις έμμεσα σε όλους μας. Πράγμα που με πείραξε, αλλά τελικά όλα ήταν μια παρεξήγηση κι εγώ χαίρομαι γι'αυτό.

Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος για περισσότερα λόγια ούτε γι'απολογίες απο κανέναν, Σαββατόβραδο είναι, ας πιούμε μπυρόνια παρέα όλοι !

:beer: :beer: :beer:
:beer: :beer: :beer:
:beer: :beer: :beer:

makis206
25/03/2006, 20:08
Όμως το γαμημένο το σηματάκι είναι εύκολα παρεξηγήσιμο παναθεμάτο ! --->:a06:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:

Πιείτε πριν ζεσταθούν !

:beer: :beer: :beer:

makis206
25/03/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
arxika na sou po pos sto pano minima ap to diko sou, to :yuck: den pigaine gia sena, pigaine ekei pou leo gia tin kalogria,lathos copy paste

Ειδικά αυτό μη σ'ανησυχεί καθόλου, δεν το παρατήρησα κάν. :winka:

:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
25/03/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όμως το γαμημένο το σηματάκι είναι εύκολα παρεξηγήσιμο παναθεμάτο ! --->:a06:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:

Πιείτε πριν ζεσταθούν !

:beer: :beer: :beer:


εσυ θα σταματησεις να μας μεθας για να ξεχασουμε το φαι που χρωστας;


:rotflmao: :rotflmao:

PeterMurphy
25/03/2006, 21:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Remedy
de peirazei rsp! se opoion aresoume gia tous allous de tha mporesoume pou leei k to asma..
einai ontos spastiko na blepeis tetoies antidraseis. ama den sou aresei kati mporei kalista na to prospernas efoson de se thigei... kai to brisko mallon diskolo na thixtei kapoios apo ena anekdoto..

:wave2: [/QUOTE

Re min asxoleisai...prosopika gam*to to anekdoto...:smokin: :beer:

Remedy
25/03/2006, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από PeterMurphy

Re min asxoleisai...prosopika gam*to to anekdoto...:smokin: :beer:

:wave2:

Akatanomastos
25/03/2006, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206










esi den emplekese amesa kai exeis kerasei tou kosmou ta mpironia..
den einai sosto
seira mou tora

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2: