PDA

View Full Version : Kawasaki ER-6f



babis_o_flou
25/03/2006, 22:02
Προσπαθώ να βρω τι μηχανή να πάρω! Εχω καταλήξει στo KAWASAKI ER-6f! Επειδη θα είναι η πρωτη μου μηχανη θα ηθελα καποια γνώμη καθως δεν ξερω και πολλά!


42310

tifoefs
26/03/2006, 12:44
Παρτο αλλα αν σε δει η κορη μου το εχασες !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

babis_o_flou
26/03/2006, 15:19
Κανένας δεν έχει γνώμη γιαυτο το μηχανάκι???????:smokin: :evil:

George-3-
26/03/2006, 20:02
Eγω αν ημουν στην θεση σου θα δοκιμαζα το Er 6N...κυριως επειδη δεν εχει τοσα ευπαθει πλαστικα.

Αν ειναι ομως το πρωτο σου μηχανακι γιατι δεν δοκιμαζεις κατι μεταχειρο?

idi
26/03/2006, 21:47
εγω νομιζω οτι ειναι πολυ κοντα στο ιδανικο για πρωτο μηχανακι...

δεν εχει γκαζι που τρομάζει... ειναι ελαφρύ σχετικα και ευκολοδήγητο τιμιο μηχανακι all round

αλλα παλι ειναι αρκετο να σε παρασύρει σε ταχύτητες που οι νεοι οδηγοι δεν εχουν μαθει να σέβονται αρα το θεμα ειναι τι εχεις μεσα στο κεφαλι σου... μπορεις να εχεις σύνεση και υπομονή να μη το "πατας" πριν κανεις αρκετα χλμ ??
αρα ειναι αποφάσεις που πρεπει να παρεις μονος γιατι μονο εσυ ξερεις τον εαυτό σου

κανε ένα τεστ ραιντ και δε πως παει αν σ’αρεσει κτλ

λεφτα για εξοπλισμό ασφαλείας ΚΑΛΟ εχεις φυλάξει? μην ακουσω τις π@@@@@ριες τυπου "σιγα σιγα"... αμα δεν εχεις λεφτα για κρανος+jacket+μποτες+γαντια καλύτερα παρε ενα μεταχειρισμένο και σκασε το χρημα για αυτα τα σημαντικά πράγματα που ΙΣΩΣ σου σώσουν τη ζωη καποια μερα


οτι και να γινει...καλες βολτες

adam_tsouk
26/03/2006, 21:54
Πανέμορφο και ευκολοδήγητο.
Προσωπική άποψη έχει πολύ ψηλό τιμόνι. Με την πρώτη ευκαιρία αλλαγή (πχ με του Ζ1000) και δεν χρειαζεται τπτ άλλο. (ε ίσως μια εξάτμιση μετα):lol:

Οδήγησα ενός φίλου στο πάρκιν της έκθεσης μηανών και έπαθα πλάκα! Καμμία σχέση με τον όγκο του Ζ. Ποδήλατο!

Και συγκριτικά με τις τιμές που έχουν τα 250ρια αξίζει....


Σε όλα τα άλλα συμφωνώ με τον idi περί εξοπλισμού...

:wave2:

dimitris74
27/03/2006, 15:42
αυτο που είπε ο adam ειναι το μόνο του ψεγάδι.
θέλει ενα τιμόνι απο z 750 η 1000 γιατι το μαμά είναι εντελλώς άβολο.

adam_tsouk
27/03/2006, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
αυτο που είπε ο adam ειναι το μόνο του ψεγάδι.
θέλει ενα τιμόνι απο z 750 η 1000 γιατι το μαμά είναι εντελλώς άβολο.

του 1000 που είναι αλουμινένιο. :winka:

babis_o_flou
27/03/2006, 20:50
Λοιπον το χω παρει αποφαση απο το πρωί! Θα το πάρω αύριο! όσο για τον εξοπλισμό τον έχω πάρει! και τα χωσα καλά!! Spidi μπουφάν HJC κράνος και το πατελόνι ψάχνω ακόμα!!
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

adam_tsouk
27/03/2006, 21:20
.

adam_tsouk
27/03/2006, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis_o_flou
Λοιπον το χω παρει αποφαση απο το πρωί! Θα το πάρω αύριο! όσο για τον εξοπλισμό τον έχω πάρει! και τα χωσα καλά!! Spidi μπουφάν HJC κράνος και το πατελόνι ψάχνω ακόμα!!
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:


:beer: :beer: :beer:
:beer: :beer: :beer:


"ηταν ωραιος.. ο Μπαμπης ο Φλου" :lol:

tifoefs
29/03/2006, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από babis_o_flou
Λοιπον το χω παρει αποφαση απο το πρωί! Θα το πάρω αύριο! όσο για τον εξοπλισμό τον έχω πάρει! και τα χωσα καλά!! Spidi μπουφάν HJC κράνος και το πατελόνι ψάχνω ακόμα!!
:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Μπραβο ρε !!

Κρυψου απ' τη κορη μου !!

:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

WILDCAT_mmm
06/09/2006, 20:03
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι γουστάρω πολύ αυτό το μηχανάκι λέω να πουλήσω το KLE 500 που έχω και να το πάρω το θέμα όμως είναι οτι θέλω να βγάζει χαμηλά την ιποδύναμη όπως και το KLE μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αν έχει δύναμη χαμηλά??? πχ ένα transalp το πατάει στην επιτάχυνση? ευχαριστώ..

THEOD
06/09/2006, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από WILDCAT_mmm
το θέμα όμως είναι οτι θέλω να βγάζει χαμηλά την ιποδύναμη όπως και το KLE μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αν έχει δύναμη χαμηλά??? πχ ένα transalp το πατάει στην επιτάχυνση? ευχαριστώ..

Το Τράνσαλπ φαντάζομαι ότι το "έχει" ....δεν τίθεται θέμα, αλλά....από πότε το ΚΛΕ "βγάζει" χαμηλά την ιπποδύναμη...???

kostisthegreek
06/09/2006, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πανέμορφο και ευκολοδήγητο.
Προσωπική άποψη έχει πολύ ψηλό τιμόνι. Με την πρώτη ευκαιρία αλλαγή (πχ με του Ζ1000) και δεν χρειαζεται τπτ άλλο. (ε ίσως μια εξάτμιση μετα):lol:
:wave2:


Για να καταλάβω τι "παίζει" με το τιμόνι.
Αν μπει τιμόνι από Ζ χαμηλώνει και σκύβεις πιο πολύ μπροστά?
Κάτι ανάλογο με το σκύψιμο στα ss δηλαδή?

WILDCAT_mmm
06/09/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Το Τράνσαλπ φαντάζομαι ότι το "έχει" ....δεν τίθεται θέμα, αλλά....από πότε το ΚΛΕ "βγάζει" χαμηλά την ιπποδύναμη...???

Φίλε THEOD όταν λεω χαμηλά ενοώ κάτω απο τις 8000 στροφές όχι όπως το fazer π.χ που βγάζει απο τις 10000 και πάνω... εξάλου δικύλινδρο είναι οι 7500 ροπή νομίζω είναι καλά για δικυλινδρο..

kxIII
07/09/2006, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από WILDCAT_mmm
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι γουστάρω πολύ αυτό το μηχανάκι λέω να πουλήσω το KLE 500 που έχω και να το πάρω το θέμα όμως είναι οτι θέλω να βγάζει χαμηλά την ιποδύναμη όπως και το KLE μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αν έχει δύναμη χαμηλά??? πχ ένα transalp το πατάει στην επιτάχυνση? ευχαριστώ..

Το πατάει, το πατάει... ;)
:wave2:

zilmer
07/09/2006, 13:14
απο ροπη δεν θα εχεις προβλημα:) παντου και απο χαμηλα 2κυλινδρο μην ξεχνας.Αν το θες για πολη μονο θα σου προτεινα την ταπεινη μου γνωμη να μην αλλαξεις τιμονι γιατι οδηγας υπερβολικααααα ανετα μεσα στην πολη.Βασικα για να ακριβολογουμε μεσα στην πολη δεν σε πιανει τιποτα:eyepop: οδηγειται πιο ευκολα απο παπι !!

WILDCAT_mmm
08/09/2006, 13:42
Ευχαριστώ παιδιά μάλον θα την πάρω... Μήπως ξέρει κάποιος και πόση τελική ταχύτητα έχει?

zilmer
08/09/2006, 23:40
200+...τωρα ποσο + δεν ξερω-παντως και με δευτερο ατομο πανω ειχα διακοσαρισει σχετιικα γρηγορα

makis206
09/09/2006, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από WILDCAT_mmm
Ευχαριστώ παιδιά μάλον θα την πάρω... Μήπως ξέρει κάποιος και πόση τελική ταχύτητα έχει?

Η Κawasaki δίνει 203χλμ τελικής στο γυμνό, θα έχει άραγε διαφορά το φαιρινγκάτο ;

:beer: :beer:

marios8
09/09/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
από πότε το ΚΛΕ "βγάζει" χαμηλά την ιπποδύναμη...???

φιλε THEOD δεν εχεις δικιο . Το KLE εχει δυναμη πολυ ποιο χαμηλα απο το fazer 600:wave2:

zilmer
09/09/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η Κawasaki δίνει 203χλμ τελικής στο γυμνό, θα έχει άραγε διαφορά το φαιρινγκάτο ;

:beer: :beer:
δεν νομιζω να εχουν εχουν μεγαλες διαφορες-αντε λογω αεροδυναμικης 4-5 χλμ πιο πανω το φαιριγκατο

pelargos1
11/09/2006, 01:02
Εγω παντως στο f εχω δει 205 στις 9500 στροφες με κοφτη στις 11000.Δεν το εχω ανοιξει μεχρι τερμα να μπορω να πω αλλά άλλα 5-7 χλμ/ωρα πρεπει να τα βγαζει.

WILDCAT_mmm
11/09/2006, 22:20
Γειά σας παιδιά σήμερα πήγα και έκανα βόλτα το ER-6 το γυμνό και ένα εχω να πω.... ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!!! τι μηχανάκι είναι αυτό ρε παιδιά??? όταν κάθησα στην σέλλα του τρελάθηκα το σώμα μου κούμπωσε πάνω του.. στο δρόμο πάει πολύ γαμάτα σαν παπί κανεις σφήνες χιχιχι άπεχτο είναι! και δύναμη απο πολύ χαμηλά..

adam_tsouk
11/09/2006, 22:27
καλοριζικο τοτες.... :D :winka:

babis_o_flou
16/02/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zilmer
200+...τωρα ποσο + δεν ξερω-παντως και με δευτερο ατομο πανω ειχα διακοσαρισει σχετιικα γρηγορα

Εχω δει 220+ ( μπορει να ηταν και 230!!!!!!)...Στο μελλον ερχεται και βιντεο..
Προς το παρον δειτε με σε αυτα:

http://www.youtube.com/watch?v=j8pkxWuPbug



:a33: :a33: