PDA

View Full Version : Βόλτα Λευκάδα 26/03/2006



Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:28
Και λέω, πήγα που πήγα, πέρασα που πέρασα καλά, ας κάνω και ένα ποστακι να τους δείξω και πόσο ωραία ήταν. Προγραμματισμένη αναχώρηση στις 9 τελική αναχώρηση 10:10. Ο λόγος; Κλασική περίπτωση λόγο αλλαγής της ώρας ,ήμουν σίγουρος ότι θα γινόταν γι’ αυτό και το ραντεβού ήταν σπίτι μου, μην περιμένω και στο δρόμο. Η παρέα ήταν ένα φιλαράκι με ένα GS 1200. Έρχεται στις 10 και μου λέει ότι θα έρθει και ένας φίλος του.

Διάλογος που έγινε

- Θα έρθει και ένας φίλος μου
- Οκ κανένα πρόβλημα
- Ξέρεις υπάρχει ένα πρόβλημα
- Τι;
- Έχει HONDA
- .................(σιωπή)………............Δεν πειράζει όλοι έχουν τα κουσούρια τους
- Ξέρεις, έχει ένα Varadero
- Δηλαδή εκτός από την βαυαρική μαλακία σου θα έχουμε και τον δεινόσαυρο μαζί;

Την συνεχεία την παραλείπω για να συνεχίσω. Αφού μαζέψαμε τον δεινόσαυρο από τον δρόμο ξεκινήσαμε. Το ανέβασμα έγινε από Αντίρριο, Μεσολόγγι, Αγρίνιο, Αμφιλοχία, Βόνιτσα, Λευκάδα. Η μέρα ήταν υπέροχη με έναν απίστευτο :sun: σε όλη την διαδρομή. Στο ανέβασμα δεν σταματήσαμε ούτε για τσιγάρο ( ούτως η άλλος δεν καπνίζουμε) αλλά η διαδρομή δεν έχει και τίποτα το αξιόλογο.

Με χαλαρούς ρυθμούς σε 2 ωριτσες ήμασταν εκεί και πήγαμε τρέχοντας για καφέ και άραγμα. Μια βολτουλα μετά στον πεζόδρομο της πόλης, φάγαμε και μια κρεπουλα έτσι για την λιγούρα και αναχώρηση για πίσω.

Ο γυρισμός έγινε παραλιακά και η διαδρομή ήταν Λευκάδα, Βόνιτσα, Παλαιρος, Μυτικας, Αστακός, Νεοχωρι, Αιτωλικό, Μεσολόγγι, Αντίρριο. Η διαδρομή αυτή είναι από τις αγαπημένες, ειδικά το κομμάτι Παλαιρος Αστακός είναι απίστευτο. Οι στάσεις εδώ ήταν αρκετές και για να χαζέψουμε και για να βγάλουμε καμιά φωτογραφία, αλλά και για να βγάλουμε καμιά μπλούζα γιατί πραγματικά είχε απίστευτη ζεστή. Στο Μεσολόγγι φάγαμε και μια ωραία βροχουλα, αλλά ήταν πραγματικά ωραία., γέμισε ο τόπος αρώματα , εικόνες και χρώματα.

Φτάνοντας στο Αντίρριο δεν μας έκανε καρδιά να γυρίσουμε πίσω, όποτε στα γρήγορα πάρθηκε η απόφαση για καφέ στην Ναύπακτο. Ήπιαμε και το καφεδάκι μας στην Ναύπακτο όπου γινόταν το αδιαχώρητο από μηχανές και γυναίκες, και μετά επιστροφή στα σπίτια.

Καλά περάσαμε και καλά να είμαστε να περνάμε πάντα καλά, και πάντα όρθιοι. :wave2:

ΥΓ 1 Γιατί σε κάθε χωριό που θα περάσεις πρέπει μετά να σε ακολουθήσει ο ξεκρανοτος μάγκας του χωριού με το παπί-street-oti exei και θα σε προσπεράσει από αριστερά -δεξιά-από επάνω και να σου κάνει μια επίδειξη οδηγικων ικανοτήτων;

ΥΓ 2 Προσοχή!! Αν κάποιος κάνει την διαδρομή του γυρισμού να προσέξει τον δρόμο που στρίβει από Νεοχωρι και πηγαίνει στο Αιτωλικό παράλληλα με το αρδευτικό κανάλι, στο τέλος της ευθείας έχει ένα απότομο ανηφορικό γεφυράκι και ακριβώς στην κορυφή του μια τεράστια γούβα μαζί με ένα σπασμένο καπάκι φρεατίου και ακριβώς το ίδιο υπάρχει και στο τελείωμα στο γεφυράκι. Είναι εκεί τουλάχιστον ενάμιση χρόνο και είναι αρκετά επικίνδυνο για μηχανές γιατί το βλέπεις τελευταία στιγμή και έρχεσαι και από την ευθεία σχετικά γρήγορα.

ΥΓ 3 Οποιαδήποτε αναφορά μου σε άλλες εταιρίες μοτοσικλετών έγινε καθαρά για χιουμοριστικούς λόγους ( κατά ένα μέρος :lol: )

ΥΓ 4 Συγνώμη αλλά μου βγήκε λίγο μεγάλο :blush:

ΥΓ 5 Νομίζατε ότι τελείωσε ε;;;;

ΥΓ 6 Τελείωσε :lol:

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:29
Ο καιρός άψογος :sun:


42366

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:30
Η κούκλα έτοιμη


42367

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:31
Ο αργοπορημένος έφτασε


42368

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:31
Και να μαστε στην Λευκάδα


42369

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:32
Πλωτό καφέ


42370

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:33
Που είναι η γέφυρα οεο;


42371

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:34
Greek πατέντα τώρα που η γέφυρα είναι για επισκευή


42373

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:34
Διαδρομή και θεά απίστευτη στον γυρισμό


42374

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:35
!!


42375

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:36
Άφιξη στην Ναύπακτο


42376

Vasilis_Strom
27/03/2006, 01:37
Χαμός στις καφετέριες


42377

lampros_fazer
27/03/2006, 02:06
Ωραίος ρε Kill Bill...:winka: Καλάβρυτα χτες Λευκάδα σήμερα..:a013:
Aν μπορούσα θα ερχόμουνα..





Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
..το ραντεβού ήταν σπίτι μου, μην περιμένω και στο δρόμο.
Είσαι και πονηρός δλδ...

Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
γέμισε ο τόπος αρώματα , εικόνες και χρώματα.
Γράφεις και ποιήματα..?:D:D

crs-k
27/03/2006, 08:19
Παντα τετοια!

:smokin: :beer: :wave2:

Bil
27/03/2006, 08:45
Πού ωραία βόλτα ! Την έχουμε κάνει στο πρόσφατο παρελθόν (καλοκαιράκι) και ήταν τέλεια ;)
Το Posto στην είσοδο της πόλης της Λευκάδας ακόμα κλειστό είναι ;
Στην καφετέρια απέναντι από το πλωτό (μια κατάλευκη) πήγατε ;
Ασε τώρα, τι ρωτάω ... σε 5 ημέρες θα τα δώ από κοντά...

πάντα τέτοια...:wave2:

crs-k
27/03/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Πλωτό καφέ

Απο μεσα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=272896#post272896) ... :D

crazykiller
29/03/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Απο μεσα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=272896#post272896) ... :D

Δηλαδή τι θέλετε τώρα, να κατέβω κάτω αύριο πρωί πρωί να βγάλω καμια 10 φωτογραφίες επιτόπου και να τις ανεβάσω???

Δεν ντρέπεστε λίγο να έρχεστε σπίτι μου και μην μου το λέτε καν??


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Druuna
29/03/2006, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Δηλαδή τι θέλετε τώρα, να κατέβω κάτω αύριο πρωί πρωί να βγάλω καμια 10 φωτογραφίες επιτόπου και να τις ανεβάσω???

Δεν ντρέπεστε λίγο να έρχεστε σπίτι μου και μην μου το λέτε καν??


:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Θελουμε!Θελουμε!!

Ρε πατριωτη μην παζεις με τον πονο μας..:bawl: :smokin: :wave2:

crazykiller
29/03/2006, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Θελουμε!Θελουμε!!

Ρε πατριωτη μην παζεις με τον πονο μας..:bawl: :smokin: :wave2:


ΟΚ!
Μία διαφορετική άποψη της Λευκάδας: (Παραλία Κάθισμα)


42779

iLia
02/04/2006, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil

Το Posto στην είσοδο της πόλης της Λευκάδας ακόμα κλειστό είναι ;



Το POSTO υπαρχει ακομη??? :eyepop: Ειναι το μονο μαγαζι που ξερω εκει..ο αντρας της φιλης μου δουλευε υπευθυνος εκει πριν πολλααααααααα χρονια. Ολο λεω θα ξαναπαω Λευκαδα αλλα απο τοτε που η φιλη εφυγε Αθηνα δεν τα καταφερα.

Druuna
03/04/2006, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Το POSTO υπαρχει ακομη??? :eyepop: Ειναι το μονο μαγαζι που ξερω εκει..ο αντρας της φιλης μου δουλευε υπευθυνος εκει πριν πολλααααααααα χρονια. Ολο λεω θα ξαναπαω Λευκαδα αλλα απο τοτε που η φιλη εφυγε Αθηνα δεν τα καταφερα.



Το ποστο γλυκια μου ειναι ιστορικο μαγαζι και απολυτα διαχρονικο. Υπαρχει και θα υπαρχει.....

:wave2: :beer:

crazykiller
03/04/2006, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Το ποστο γλυκια μου ειναι ιστορικο μαγαζι και απολυτα διαχρονικο. Υπαρχει και θα υπαρχει.....

:wave2: :beer:

:nono: :nono: Πάει το Πόστο, μας άφησε χρόνους!
Έκλεισε. (Όχι δεν στεναχωρέθηκα καθόλου, 2 χρόνια Λευκάδα πάτησα 1 φορά εκεί)

Όχι δεν το έκλεισαν επειδή το αφεντικό ήταν Χρυσή Μύτη και τον έπιασαν, ούτε επειδή οπλοφορούσε παράνομα, απλά ήθελε το κτήριο ο ιδιοκτήτης

iLia
03/04/2006, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller

Όχι δεν το έκλεισαν επειδή το αφεντικό ήταν Χρυσή Μύτη και τον έπιασαν, ούτε επειδή οπλοφορούσε παράνομα, απλά ήθελε το κτήριο ο ιδιοκτήτης

:rotflmao: