PDA

View Full Version : Πάει το dark.... ;( Γαμώ τα χρωματά μου....



skous
27/03/2006, 18:44
Έλεος....

Πέρνω σήμερα την μηχανή μετά απο 2 μέρες που ο ηλίθιος την είχα αφήσει ξεσκέπαστη.
Και τι να δώ ....

Δίπλα απο το φανάρι μια τεράστια κουτσουλιά που έχει στάξει, σαν ροχάλα...

το θέμα είναι ότι έχω το νταρκ, οπότε με το που βγάζω την κουτσουλιά με απλό νερό και χαρτί, βλέπω απο κάτω σημάδι...

Όχι κανονικό σημάδι, απλά αλλοίωση του χρώματος, έχει γίνει πιο "μουντό" και φαίνετε σαν να είναι τώρα κανονική ροχάλα...

Έχει κανείς να προτίνει κάτι; Γενικά τα ντάρκ, εάν πάθεις κάτι τέτοιο τον πούλο ε;;;


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

zephyr1
27/03/2006, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Έλεος....

Πέρνω σήμερα την μηχανή μετά απο 2 μέρες που ο ηλίθιος την είχα αφήσει ξεσκέπαστη.
Και τι να δώ ....

Δίπλα απο το φανάρι μια τεράστια κουτσουλιά που έχει στάξει, σαν ροχάλα...

το θέμα είναι ότι έχω το νταρκ, οπότε με το που βγάζω την κουτσουλιά με απλό νερό και χαρτί, βλέπω απο κάτω σημάδι...

Όχι κανονικό σημάδι, απλά αλλοίωση του χρώματος, έχει γίνει πιο "μουντό" και φαίνετε σαν να είναι τώρα κανονική ροχάλα...

Έχει κανείς να προτίνει κάτι; Γενικά τα ντάρκ, εάν πάθεις κάτι τέτοιο τον πούλο ε;;;


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Συγνωμη skous αλλα μιλας ειλικρινα οτι εμεινε σημαδι?(δλδ αμα το κουτσουλιασει ελεφαντας τι θα παθει):confused:

Για προσπαθησε με κανα καθαριστικο να το καθαρισεις με λιγο υπομονη & ειμαι σιγουρος οτι θα καθαριση.:wave2:

skous
27/03/2006, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Συγνωμη skous αλλα μιλας ειλικρινα οτι εμεινε σημαδι?(δλδ αμα το κουτσουλιασει ελεφαντας τι θα παθει):confused:

Για προσπαθησε με κανα καθαριστικο να το καθαρισεις με λιγο υπομονη & ειμαι σιγουρος οτι θα καθαριση.:wave2:

Απλά με νερό το καθάρισα.

Θα δώ με σαπούνι τι θα γίνει το βράδυ.

Το θέμα είναι ότι οι κουτσουλιές είανι άτιμο πράγμα.. και εάν είανι 2 ημερών, γαμησε τα....

tsoukas77
27/03/2006, 21:28
Καποια αλοιφη ισως;

Παντως,αυτο το dark,ειναι απιστευτο πραγματικα!

skous
27/03/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Καποια αλοιφη ισως;

Παντως,αυτο το dark,ειναι απιστευτο πραγματικα!

apistefto einai alla einai kai apisteyti malakia to poso eykola borei na pa8ei kati...

dbandit
27/03/2006, 21:46
To dark ειναι αυτο που δεν εχει βερνικι? Τοτε προβλημα, γιατι με τις κουτσουλιες σκαει το χρωμα... Βαζε συχνα κερι...

mtsop
27/03/2006, 23:06
Άμα πέσει τοξική κουτσουλιά δεν γλυτώνεις με τίποτα :rotflmao: :rotflmao:

skous
28/03/2006, 02:01
paides gnwrizei kaneis kamia laifi gamo tin trela mou gamwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Vstrommer71
28/03/2006, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mtsop
Άμα πέσει τοξική κουτσουλιά δεν γλυτώνεις με τίποτα :rotflmao: :rotflmao:
Δηλαδη εαν η καρακαξα ειχε φαει...φασολαδα θα ειχε καταστραφει το μηχανακι?:eyepop: :eek:

mtsop
28/03/2006, 02:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
...Δίπλα απο το φανάρι μια τεράστια κουτσουλιά που έχει στάξει, σαν ροχάλα...

Μπορεί να μην ήταν καρακάξα αλλά σίγουρα κάτι είχε φάει και το είχε πειράξει :lol: :lol:


Πλάκα στη πλάκα πάντως σίγουρα θα υπάρχει κάποια αλοιφή για την τσίρλα....

Alelos
28/03/2006, 21:04
Δηλαδη να παρω κουκουλα??
Και εγω το dark εχω(πιο φτηνο και πιο μπανικο-γνωμη μου.)

Και δεν εχω και χωρο να το καβατζωνω ειναι ακαλυπτο:( :( :(

skous
29/03/2006, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alelos
Δηλαδη να παρω κουκουλα??
Και εγω το dark εχω(πιο φτηνο και πιο μπανικο-γνωμη μου.)

Και δεν εχω και χωρο να το καβατζωνω ειναι ακαλυπτο:( :( :(

koukoula xoris deyteri skepsi...

TATAR
01/04/2006, 20:14
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ VIAKAL, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΥΕΙ ΤΑ ΑΛΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΕΝΕΤΙΚΑ.

adam_tsouk
01/04/2006, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ VIAKAL, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΛΥΕΙ ΤΑ ΑΛΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ. ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΕΝΕΤΙΚΑ.


εισαι σίγουρος γι αυτό;

Επειδή αυτά συνήθως είναι δυνατά απορρυπαντικά.


Πάντα κουκούλα φίλε... (εγώ γλύτωσα τα τσισακια της γάτας την προηγούμενη βδομάδα. :winka:

tfd1978
19/04/2006, 11:44
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ (ΣΟΦΗ ΚΙΝΗΣΗ!), ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ 3Μ. ΤΗΝ ΕΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

tfd1978
19/04/2006, 11:49
ΕΠΙΣΗΣ, ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΣΕ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΩ (ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!!!) ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ, ΣΠΡΕΫ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΤΗΣ WURTH, ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ Η' ΑΠΟ ΕΙΔΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ!!ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ!ΚΑΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!) ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΚΟΥΛΑ!!!!!!!!!! :)

skous
19/04/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tfd1978
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΑ (ΣΟΦΗ ΚΙΝΗΣΗ!), ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ 3Μ. ΤΗΝ ΕΧΩ, ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ. ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.


poia krema akrivos?
pou tin vriskw?

skous
22/04/2006, 16:05
ΧΕΛΟΟΥ????????????

tfd1978
24/04/2006, 14:25
ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΘΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΓΙΑ ΒΑΦΗ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ 3Μ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΣΠΡΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΛΙΤΡΟ. ΕΙΑΝΙ ΔΥΟ ΕΙΔΩΝ. ΓΙΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ. ΕΣΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΙΓΜΑΤΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΠΕΣ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ. 'Η ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ ΕΓΩ 'Η ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΝΤΩΣ. ΟΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ!!! :D

nickmonstro
24/04/2006, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tfd1978
ΕΠΙΣΗΣ, ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΣΕ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΩ (ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!!!) ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ, ΣΠΡΕΫ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΤΗΣ WURTH, ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ Η' ΑΠΟ ΕΙΔΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ!!ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ!ΚΑΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!) ΠΑΝΤΑ ΚΟΥΚΟΥΛΑ!!!!!!!!!! :) Το σπρει σιληκονης ειναι κομπλε παιδια ιδιαιτερα για το Dark!!!!:wave2:

zero76
24/04/2006, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Το σπρει σιληκονης ειναι κομπλε παιδια ιδιαιτερα για το Dark!!!!:wave2:

den gualizei meta me auto?
balte kamia foto na doume pio lete

skous
25/04/2006, 01:55
vasika den xerw alla kapou diabasa oti

keri: kanei gia gialisteres epifanies ktl
silikoni: kanei gia mi vamena kai mat plastika (opws p.x. to dark)

nickmonstro
25/04/2006, 17:58
Η αληθεια ειναι οτι γυαλιζει λιγο στην αρχη.αλλα η σιλικονη οπως απλωνει φτιαχνει ενα λεπτο στρωμα πανω στο ντεποζιτο και ειναι πολυ καλο για προστασια

tfd1978
28/04/2006, 19:35
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ. ΛΙΓΟ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ. ΑΛΛΑ Η ΓΥΑΛΑΔΑ ΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ ΒΡΟΧΗ, ΗΛΙΟ, ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΙΣ ΔΙΑΒΡΩΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΚΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΕΡΝΙΚΙ ΕΠΑΝΩ. ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΟ DARK ΔΗΛΑΔΗ. Η ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ. ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ. ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ.