PDA

View Full Version : Παπακι ... το μηχανοκινητο



George-3-
27/03/2006, 20:06
Καλησπερα παιδια :wave2:

Ο αδερφος μου θελει να παρει ενα παπακι για να πηγαινει απο το σπιτι στην δουλεια. Οσο και αν προσπαθησα να τον μεταπεισω για να παρει κατι αλλο αυτος θελει αυστηρα παπακι ή εστω scooter. Δεν εχει ξαναοδηγησει μηχανακι αλλα παει ας πουμε μεχρι το περιπτερο. Με συμπλεκτη δεν μπορει αλλα παμε στο θεμα μας.

Απο τα παπια του γυαλισε το Yamaha Crypton. Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να ειναι ετοιμοπαραδοτο αλλα εμενα που θα πληρωνω την νυφη (στρωστο, πηγαινε το καπου κανει ενα θορυβο κλπ κλπ) με ενδιαφερει να ειναι αξιοπιστο και να εχει εγγυηση (οχι 320 χρονια αλλα ενα ετος ας πουμε, εξαλλου τοσο θα το κρατησει υπολογιζω) οποτε και απεκλεισα τα Scooter ειδικα τα Ευρωπαικα.

Για να δουμε τι προτεινουν αυτοι που πανε και ερχονται δουλεια με παπι...

adam_tsouk
27/03/2006, 20:23
δεν έχω παπί (έχει χαριστει στον αδερφό εδώ κ χρόνια) αλλά αν έπερνα αυτή τη στιγμή κάτι θα ήταν το modenas kriss II.

:wave2:

J.R
27/03/2006, 21:43
EEEE τι λεμε τωρα;;;; Ηοnda glx διαχρονικοτατο και αντεχει!!!!!μονο τα λαδακια του και δεν χρειαζεσαι εγκυηση ουτε τιποτα!!!!!:sun:

George-3-
27/03/2006, 22:05
ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ

Δεν θελει με τιποτα μεταχειρο το ξεφτιλισαμε το θεμα αλλα ειναι ανενδοτος....:sick: :mad:

Αν ξερετε και τιμη πειτε...

marios8
27/03/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Καλησπερα παιδια :wave2:

Ο αδερφος μου θελει να παρει ενα παπακι για να πηγαινει απο το σπιτι στην δουλεια. Οσο και αν προσπαθησα να τον μεταπεισω για να παρει κατι αλλο αυτος θελει αυστηρα παπακι ή εστω scooter. Δεν εχει ξαναοδηγησει μηχανακι αλλα παει ας πουμε μεχρι το περιπτερο. Με συμπλεκτη δεν μπορει αλλα παμε στο θεμα μας.

Απο τα παπια του γυαλισε το Yamaha Crypton. Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να ειναι ετοιμοπαραδοτο αλλα εμενα που θα πληρωνω την νυφη (στρωστο, πηγαινε το καπου κανει ενα θορυβο κλπ κλπ) με ενδιαφερει να ειναι αξιοπιστο και να εχει εγγυηση (οχι 320 χρονια αλλα ενα ετος ας πουμε, εξαλλου τοσο θα το κρατησει υπολογιζω) οποτε και απεκλεισα τα Scooter ειδικα τα Ευρωπαικα.

Για να δουμε τι προτεινουν αυτοι που πανε και ερχονται δουλεια με παπι...

Να παρει το Crypton. Ειναι απο τα καλυτερα παπια και Yamaha (Μακραν η καλητερη αντιπροσωπεια):wave2:

George-3-
27/03/2006, 22:42
Και κατι ακομα γιατι δεν με εχει αφησει σε ησυχια.

Ποσο καιρο κανει να το παρει στα χερια του αν πληρωσει μετρητοις? Επισης λεει 1810 Ευρω με Τελη Ταξινομησης και ΦΠΑ...αλλα χωρις μεταφορικα και συναρμολογηση...δηλαδη πλερωνε ποσα ακομα?

Απο απισημη αντιπροσωπεια (ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ δεν ειναι?) ή απο εμπορο (ΒΥΝΙΟΣ κλπ κλπ)

Υ.Γ. Δεν κανω διαφημηση αλλα αυτος ειναι κοντα στο σπιτι μου...

marios8
28/03/2006, 05:13
Γυρω στις 2-3 μερες ωστε να βγαλει αδεια και πινακιδα:wave2:

pontiki
28/03/2006, 10:08
Μόλις πήρα το Modenas Kristar.
Είναι καινούργιο μοντέλο. Πολύ ωραίο εμφανισιακά και από όσο ακούω αρκετά αξιόπιστα (τα παλιά μοντέλα που είναι δοκιμασμένα).
Το παρέλαβα σε 1 μέρα, με άδεια, πινακίδες κτλ. Η τιμή του στα 1900€.
Δες και αυτό:


42575

Desperado
28/03/2006, 17:50
Yamaha crypton r και από εμένα δαγκωτό.... μην μπλέξεις με "περίεργες " μάρκες, σκυλί μαύρο, γιαπωνέζος και yamaha......τι άλλο θέλεις???:D :D :wave2: