PDA

View Full Version : 29,30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ, 1 ΜΑΪΟΥ ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ



Σελίδες : [1] 2

nktR
27/03/2006, 21:20
Κανονίζουμε motoπαρέα χωρίς διοργάνωση κάποιου Club (εννοώ χωρίς σκοπό την κερδοφορία) για Απρίλιο 29,30 και όποιος θέλει και Δευτέρα 1 ΜαΙου που είναι επίσημη αργία στην πίστα Σερρών χαβαλέ παρέα, χρήση πίστας, φαγητό έξω στην πόλη και καφέ - ποτό όσοι θέλουν.

Ξενοδοχείο: ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ με πρωϊνό 60 το δίκλινο
όποιος θέλει έρχεται ότι και μηχανή να έχει με παρέα καλή και χαβαλέ...
ψήνω και τον μοτο φωτογράφο του 0-300 Στέλιο Ευφραιμόπουλο να ανέβει και να είμαστε και πλήρης από επαγγελματικές φωτό ... και από ότι ξέρω ετοιμάζει και τη μηχανή του για χρήση πίστας

Λάστιχα: Όσοι περισσότεροι μαζευτούμε τόσο καλύτερη τιμή θα πάρουμε. Ήδη έχουμε μαζευτοί από την παρέα μου 12 ζευγάρια λάστιχα και έχουμε ήδη καλή τιμή και συνεχίζουμε...

Εμείς θα παίξουμε σε SLICK(TRACKDAY) λάστιχα γιατί σε δύο ή τρείς μέρες χρήσης πίστας χαλάς ένα ζευγάρι λάστιχα και αφού το χαλάς γιατί να χαλάσεις λάστιχα δρόμου και να μην χαλάσεις SLICK
και να τα καταευχαριστηθείς με απίστευτες κλίσεις και κράτημα που δεν υπάρχει περίπτωση να το έχεις από λάστιχο δρόμου.
Το έκανα πέρσι και τρελάθηκα. Τρείς μέρες σκληρής χρήσης,
η μηχανή δεν μου έκανε τίποτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ούτε κλίκ γλιστρήματος ούτε ασάφειες πρόσφυσης και 5 δεύτερα κάτω ο χρόνος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.
Μία δοκιμή θα σας πείσει.
Γι αυτό κιόλας στα Καλιφόρνια και στα υπόλοιπα μαθήματα οι καθηγητές κάνουν σαν τρελοί για τα SLICK.
Αυτό ήθελα να μοιραστώ μαζί σας σαν εμπειρία και όταν πηγαίνω Σέρρες πάντα θα συνιστώ SLICK με καιρό καθαρό εννοείται.
Καλά χλμ και γράψτε ότι εμπειρία έχετε αποκτήσει και μοιραστήτε τη με τους υπόλοιπους.
Μπορεί να βοηθήσει και νά πιάσει τόπο
ALE RETOUR
Νίκος

Runner Ducati
28/03/2006, 00:10
ωραιο ειναι... γαματο δηλαδη ακουγεται ρε φιλε... :beer:
αλλα δεν ξερω απο φραγκα... δηλαδη ξερω οτι δεν θα υπαρχει ρευστο... αλλα μεχρι τοτε θα δουμε, χλωμο, αλλα οχι απιθανο...

γαμω τις αφραγκιες μας γαμω...

:(

dbandit
28/03/2006, 00:18
29 μαλλον θαμαι Σερραι, 30 θα κατεβω
Αθηνα...
:wave2:

kinhsh
28/03/2006, 04:15
Aφου η πιστα ειναι ανοιχτη αυτες τις μερες θα δω 2-3 μερες πριν αν θα παω. Οσο για τα λασιχα slic τι λενε ; εχουν διαφορα απο τα αγωνιστικα με χαρακιες τυπου racetec η μισελεν race ;

nktR
28/03/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
ωραιο ειναι... γαματο δηλαδη ακουγεται ρε φιλε... :beer:
αλλα δεν ξερω απο φραγκα... δηλαδη ξερω οτι δεν θα υπαρχει ρευστο... αλλα μεχρι τοτε θα δουμε, χλωμο, αλλα οχι απιθανο...

γαμω τις αφραγκιες μας γαμω...

:(


καλημέρα, Runner
Σε περιμένω πάνω και να συννενοηθούμε για λάστιχα και αναλώσιμα ότι χρειαστείς έχω κανονίσει π.χ. λάδια Motul -35%,
τακάκια -25%, λάστιχα -20%.
Το ανακοινώνω ένα μήνα πριν, γι΄αυτό το λόγο, για να μπορέσει ο καθένας να κάνει τα οικονομικά του λίγο πιο προγραμματισμένα και να τα καταφέρει και να έρθει.
Θέλω να καταφέρεις και να έρθεις. Η παρέα έχει πολύ γέλιο και θα περάσουμε μέσα και έξω από την πίστα πολύ καλά
Νάσαι καλά και περαστικά:beer:

nktR
28/03/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
29 μαλλον θαμαι Σερραι, 30 θα κατεβω
Αθηνα...
:wave2:

και εγώ ψήνομαι για επιστροφή ή 30 απόγευμα ή 1 πρωί

nktR
28/03/2006, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Aφου η πιστα ειναι ανοιχτη αυτες τις μερες θα δω 2-3 μερες πριν αν θα παω. Οσο για τα λασιχα slic τι λενε ; εχουν διαφορα απο τα αγωνιστικα με χαρακιες τυπου racetec η μισελεν race ;

έχουν μεγάλη διαφορά και η γόμα τους είναι για συνθήκες πίστας
και δεν έχουν καθόλου χάραξη για την τέλεια πρόσφυση ;)

alexo
28/03/2006, 14:50
μεσα και εγω με ενα φιλο μου
καιρου επιτρεποντος φυσικα...
και ενδιαφερομαι εγω και για λαστιχα,
τα φοραμε επανω?

nktR
28/03/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
μεσα και εγω με ενα φιλο μου
καιρου επιτρεποντος φυσικα...
και ενδιαφερομαι εγω και για λαστιχα,
τα φοραμε επανω?

Alexo καλό μεσημέρι.
Κανόνισα τιμή και τα παίρνουμε από εδώ 290 ευρώ !!! και αν θες και τοποθετημένα
ή τα παίρνεις μαζί και τα βάζεις πάνω
και ότι άλλο χρειαστείς πες μου

alexo
28/03/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Alexo καλό μεσημέρι.
Κανόνισα τιμή και τα παίρνουμε από εδώ 290 ευρώ !!! και αν θες και τοποθετημένα
ή τα παίρνεις μαζί και τα βάζεις πάνω
και ότι άλλο χρειαστείς πες μου
thanks!!!:)
θα τα πουμε....:smilea:
ps: υποθετω πως μιλαμε για slic
kai για 120/70/17---180/55/17?

nktR
28/03/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
thanks!!!:)
θα τα πουμε....:smilea:
ps: υποθετω πως μιλαμε για slic
kai για 120/70/17---180/55/17?

σωστά slick 120/70/17---180/55/17
τι μηχανή έχεις gsxr 1000?

alexo
28/03/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
σωστά slick 120/70/17---180/55/17
τι μηχανή έχεις gsxr 1000?

ευτυχης κατοχος gsxr1000 k3...:cool:

nktR
28/03/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
ευτυχης κατοχος gsxr1000 k3...:cool:

super θα κάνετε και ενιαία κατηγορία με το καλό μου φίλο Γιώργο με gsxr 1000 και αυτός Κ4:beer:

alexo
28/03/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
super θα κάνετε και ενιαία κατηγορία με το καλό μου φίλο Γιώργο με gsxr 1000 και αυτός Κ4:beer:
kai ο φιλαρακος που θαρθουμε μαζι gsxr1000 k6..
ωραια θα ειμαστε μια χαρουμενη οικογενεια...
εχετε ξανα παει πανω παιδες??

nktR
28/03/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
kai ο φιλαρακος που θαρθουμε μαζι gsxr1000 k6..
ωραια θα ειμαστε μια χαρουμενη οικογενεια...
εχετε ξανα παει πανω παιδες??

Πήγα για πρώτη φορά το 1999 και έμεινα με το στόμα ορθάνοικτο !!!! (είχα εμπειρία πίστας απο το 1998 Μέγαρα)
και πριν από 3 χρόνια είπαμε σαν αντροπαρέα γιατί πλέον οι περισσότεροι είμαστε παντρεμένοι και με παιδιά να το κάνουμε σαν εκδρομή και για να ξεφεύγουμε από την ρουτίνα της καθημερινότητας 2 ή και 3 φορές το χρόνο.
Έχουμε πάει συνολικά με ακυρώσεις λόγω καιρού 4 φορές και η τελευταία που πήγαμε ήταν πάλι πέρσι τον 8,9,10 Απρίλη και περιμένουμε πως και πως να περάσει το Πάσχα για να πάμε.
Εσείς ?

alexo
28/03/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Πήγα για πρώτη φορά το 1999 και έμεινα με το στόμα ορθάνοικτο !!!! (είχα εμπειρία πίστας απο το 1998 Μέγαρα)
και πριν από 3 χρόνια είπαμε σαν αντροπαρέα γιατί πλέον οι περισσότεροι είμαστε παντρεμένοι και με παιδιά να το κάνουμε σαν εκδρομή και για να ξεφεύγουμε από την ρουτίνα της καθημερινότητας 2 ή και 3 φορές το χρόνο.
Έχουμε πάει συνολικά με ακυρώσεις λόγω καιρού 4 φορές και η τελευταία που πήγαμε ήταν πάλι πέρσι τον 8,9,10 Απρίλη και περιμένουμε πως και πως να περάσει το Πάσχα για να πάμε.
Εσείς ?
εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...

nktR
28/03/2006, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...

(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?)
όχι γιατί έχουν βάλει τα καλύτερα υλικά και κυρίως μετά το στρώσιμό της την άφησαν κλειστή την πίστα για ένα χρόνο
με της συνθήκες καιρού, καλές-κακές δηλ. ζέστη-κρύο και μετά την έδωσαν για χρήση.

Οι Σέρρες είναι η καλύτερη περίπτωση για το φίλο σου γιατί δεν θα έχει να ασχοληθεί με χίλια δύο πράγματα όπως στα Μέγαρα. Απλώς θα οδηγεί από χαλαρό τέμπο χωρίς πίεση στα φρένα και χωρίς να ασχολείται με το τι έχει η πίστα μέσα δηλ λακούβες χώμα κλπ.
Η προπόνηση πάντα χρειάζεται και βοηθάει και στη φυσική κατάσταση και εκεί είναι που χρειάζονται τα Μέγαρα.
Αν τα καταφέρω θα περάσω για βόλτα

;)

nktR
03/04/2006, 00:53
...άντε και να ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά...
σήμερα έβαψα το πολυεστερικό παράγγειλα λάστιχα slick (έχω και 1 ακόμα από την προηγούμενη φορά που θα με βγάλει 1 ολόκληρη μέρα), τακάκια 1 κομπλέ σετ, λάδια - ξύδια - φιλτρα
μοντάρισμα λάστιχα, γρανάζια φέρινγκ 1 βδομάδα πριν, Πέμπτη 27
βράδυ αναχώρηση, Παρασκευή - Σάββατο - Κυριακή πίστα και επιστροφή Δευτέρα Πρωτομαγιά....
Περιμένω τις μέρες........και τις Σέρρεεεεςςςςςςςςς..........όλε

stako
03/04/2006, 09:16
Τα λάστιχα τα αλλάζετε μόνοι σας πάνω? Αν ναι, ζυγοστάθμιση πως κάνετε?

nktR
03/04/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Τα λάστιχα τα αλλάζετε μόνοι σας πάνω? Αν ναι, ζυγοστάθμιση πως κάνετε?

Αν θες για λάστιχα έχω ήδη κανονίσει ειδική τιμή μόνο για τις ημερομηνίες της χρήσης πίστας 28,29,30,1 για λάστιχα Race slick Μichelin με 290 ευρώ το ζευγάρι ζυγοσταθμισμένα τοποθετημένα σε επαγγελματικό λαστιχάδικο μοτό στην Καλλιθέα.
Όσο αν θες και για επάνω έχει βουλκανιζατέρ να τα τοποθετήσουμε
αλλά δεν ξέρω αν παίζει και ζυγοστάθμιση.
Εγώ σου προτείνω να τα βάλεις από εδώ για να είσαι σίγουρος για τη δουλειά που θα γίνει.

stako
03/04/2006, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Αν θες για λάστιχα έχω ήδη κανονίσει ειδική τιμή μόνο για τις ημερομηνίες της χρήσης πίστας 28,29,30,1 για λάστιχα Race slick Μichelin με 290 ευρώ το ζευγάρι ζυγοσταθμισμένα τοποθετημένα σε επαγγελματικό λαστιχάδικο μοτό στην Καλλιθέα.
Όσο αν θες και για επάνω έχει βουλκανιζατέρ να τα τοποθετήσουμε
αλλά δεν ξέρω αν παίζει και ζυγοστάθμιση.
Εγώ σου προτείνω να τα βάλεις από εδώ για να είσαι σίγουρος για τη δουλειά που θα γίνει.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για την τιμή για τα λάστιχα, δυστυχώς όμως δεν θα ανέβω αυτό το τριήμερο, έχω πολλά έξοδα καθώς περιμένω νέα πολυεστερικά και θέλω και νέα γάντια και κροκόδειλο αυτό το μήνα...... Όπως καταλαβαίνεις ταμείο ίσον μηδέν......:)

Θα βολευτώ μέχρι Ιούνιο Μέγαρα, μετά Ιούλιο-Αύγουστο ηρεμία και Σεπτέμβρη θα ανέβω για καμιά βδομάδα Θεσσαλονίκη οπότε λέω να πάω 2-3 (και 4 μακάρι) καθημερινές Σέρρες. Από ότι μου είπαν 3 μέρες Σέρρες δεν φτάνουν με τίποτα 1 ζευγάρι λάστιχα και για αυτό αναρωτιόμουν πως και που θα τα αλλάξω πάνω.

nktR
03/04/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για την τιμή για τα λάστιχα, δυστυχώς όμως δεν θα ανέβω αυτό το τριήμερο, έχω πολλά έξοδα καθώς περιμένω νέα πολυεστερικά και θέλω και νέα γάντια και κροκόδειλο αυτό το μήνα...... Όπως καταλαβαίνεις ταμείο ίσον μηδέν......:)

Θα βολευτώ μέχρι Ιούνιο Μέγαρα, μετά Ιούλιο-Αύγουστο ηρεμία και Σεπτέμβρη θα ανέβω για καμιά βδομάδα Θεσσαλονίκη οπότε λέω να πάω 2-3 (και 4 μακάρι) καθημερινές Σέρρες. Από ότι μου είπαν 3 μέρες Σέρρες δεν φτάνουν με τίποτα 1 ζευγάρι λάστιχα και για αυτό αναρωτιόμουν πως και που θα τα αλλάξω πάνω.

Εμείς θα παίξουμε σε SLICK(TRACKDAY) λάστιχα γιατί σε τρείς μέρες χρήσης πίστας χαλάς ένα ζευγάρι λάστιχα και αφού το χαλάς γιατί να χαλάσεις λάστιχα δρόμου και να μην χαλάσεις SLICK
και να τα καταευχαριστηθείς με απίστευτες κλίσεις και κράτημα που δεν υπάρχει περίπτωση να το έχεις από λάστιχο δρόμου.
Το έκανα πέρσι και τρελάθηκα. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ σκληρής χρήσης βγάζεις με σωστές πιέσεις και αναρτησεις,
η μηχανή δεν μου έκανε τίποτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ούτε κλίκ γλιστρήματος ούτε ασάφειες πρόσφυσης και 5 δεύτερα κάτω ο χρόνος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Εάν είναι 4 οι μέρες πάρε και 2ο ζευγάρι πολιτικό που έχεις και ας είναι πατημένο στο κέντρο, μόνο προφίλ θέλεις στο κέντρο φθορά ελάχιστη.
Μία δοκιμή θα σε πείσει.

stako
03/04/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Εμείς θα παίξουμε σε SLICK(TRACKDAY) λάστιχα γιατί σε τρείς μέρες χρήσης πίστας χαλάς ένα ζευγάρι λάστιχα και αφού το χαλάς γιατί να χαλάσεις λάστιχα δρόμου και να μην χαλάσεις SLICK
και να τα καταευχαριστηθείς με απίστευτες κλίσεις και κράτημα που δεν υπάρχει περίπτωση να το έχεις από λάστιχο δρόμου.
Το έκανα πέρσι και τρελάθηκα. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ σκληρής χρήσης βγάζεις με σωστές πιέσεις και αναρτησεις,
η μηχανή δεν μου έκανε τίποτα ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ούτε κλίκ γλιστρήματος ούτε ασάφειες πρόσφυσης και 5 δεύτερα κάτω ο χρόνος. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Εάν είναι 4 οι μέρες πάρε και 2ο ζευγάρι πολιτικό που έχεις και ας είναι πατημένο στο κέντρο, μόνο προφίλ θέλεις στο κέντρο φθορά ελάχιστη.
Μία δοκιμή θα σε πείσει.

Ic, ίσως γίνει έτσι, μέχρι τότε βλέπουμε. ;)

nktR
03/04/2006, 22:07
Σούπερ Road day today. Αδιάβροχη φόρμα, μπότες και επιστροφή από τη δουλειά. Τέλεια βροχή, πρόσφυση ικανοποιητική και παιχνίδι με το μισό γκάζι ψάχνοντας την οριακή πρόσφυση πριν την υδρολίσθηση. Το καλύτερο σχολείο οδήγησης : Η ευλογημένη Βροχή. 1ον γιατί γίνεσαι πολύ καλύτερος (οδηγείς ανάλογα με τις συνθήκες καιρού) 2ον καθαρίζουν οι δρόμοι, για στεγνή γρήγορη οδήγηση, και κυριότερα 3ον δεν δημιουργείς προκαταλήψεις και ταμπού σε έναν καιρό υγρό.

*Όταν ξυπνώ το πρωϊ για τη δουλειά και έχει καλό καιρό παίρνω το 750 και το μεσημέρι μπαίνουμε στη πρίζα με φίλους τηλ. κλπ και παρατάμε δουλειές και πάμε για βόλτα και καφέ.
Ενώ όταν ξυπνώ και βρέχει τρέχοντας βάζω αδιάβροχο γάντια, μπότες κλπ και παίρνω το "σκύλο μου" το VFRάκι μου το 400σαράκι το μονόμπρατσο και λυσσάω πηγαίνοντας για τη δουλειά ξέροντας ότι η μέρα θα είναι άκρα παραγωγική από δουλειά γιατί κανένας δεν πρόκειται να μπεί στην πρίζα να με πάρει τηλ για καφέ.
Αυτά και καλό ξέπλυμα των δρόμων

dbandit
03/04/2006, 23:34
Eισαι Ωραιος :a18:

Καμια φορα και εγω οδηγω στη βροχη
αρκει να ειμαι προετιμασμενος απο πριν...
:wacko:

nktR
03/04/2006, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Eισαι Ωραιος :a18:

Καμια φορα και εγω οδηγω στη βροχη
αρκει να ειμαι προετιμασμενος απο πριν...
:wacko:

κοίτα να δεις τελικά που θα είμαστε πολλοί !
είσαι και εσύ ωραίος γιατί έχεις θέληση
και όχι αυτό που λένε όλοι
"δεν κυκλοφορώ όταν βρέχει, παίρνω το αμάξι":hypnotize

dbandit
04/04/2006, 00:38
"δεν κυκλοφορώ όταν βρέχει, παίρνω το αμάξι"

Αυτα ειναι για τους γιοταδες:rotflmao: :rotflmao:

Τωρα που ειμαστε πολλοι να προσεχουμε λιγο παραπανω...:wave2:

nktR
04/04/2006, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
εγω εχω παει 6-7 φορες απο τοτε που ανοιξε ,με διαφορα μηνανακια(αυτη η ασφαλτος δεν φθειρεται?),
ο φιλος μου ομως ο Πετραν μετα απο 8αετη αποχη απο διτροχα πασης φυσεως,επανερχεται και αφου του τοποθετησω τις βοηθητικες ροδες θα το επιχειρησει...
Προερχεται ομως ευτυχως απο καλα εξελιγμενο οδηγο ιδωτη μεγαραadict της παλιας καλης παχης....
Μια προπονησουλα-επαναεισαγωγη στο αντικειμενο θα επιχειρησουμε στην παχη την κυριακη 2 απριλιου...

καλησπέρα πως πήγε η προπόνηση ?
όλα καλά ?:beer:

nktR
04/04/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Αυτα ειναι για τους γιοταδες:rotflmao: :rotflmao:

Τωρα που ειμαστε πολλοι να προσεχουμε λιγο παραπανω...:wave2:

έτσι να είμαστε όλοι πάντα καλά με καλή διάθεση και καλή παρέα:beer:

Τη κάνω για ύπνο και τα λέμε αύριο γιατί 7.00 έγερση και με χαρά για τη δουλειά :) :(

Loudovikos
04/04/2006, 10:29
Ωπ nktr τωρα που ειδα το avatar σε θυμηθηκα!! Ειχες ερθει την Κυριακη
μεγαρα ε?? Χαζευα το μηχανακι σου και
μετα κοιταγα το δικο μου (gsxr 750 μπλε)
που το εβαψα μονος και τραβαγα τα
μαλλια μου.

Πολυ ωραια επιλογη το γκρι!! :wacko:

nktR
04/04/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
Ωπ nktr τωρα που ειδα το avatar σε θυμηθηκα!! Ειχες ερθει την Κυριακη
μεγαρα ε?? Χαζευα το μηχανακι σου και
μετα κοιταγα το δικο μου (gsxr 750 μπλε)
που το εβαψα μονος και τραβαγα τα
μαλλια μου.

Πολυ ωραια επιλογη το γκρι!! :wacko:

Μια χαρά είναι ότι κάνεις μόνος σου και εγώ το πρώτο πολυεστερικό κλειστό μούτρο που πήρα το έβαψα μόνος μου
και αυτό το πολυεστερικό που έφτιαξα όλο με φανάρια κομπλέ
μάζεψα λεφτά και το πήγα για βάψιμο με τιμή από φίλο Βαφές Μάνος 320 ευρώ ματ.

κοίτα πως ήταν πριν τη βαφή του Μάνου

http://www.bikepics.com/pictures/490529/

http://www.bikepics.com/members/nktgr/03gsxr750/

stako
04/04/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Μια χαρά είναι ότι κάνεις μόνος σου και εγώ το πρώτο πολυεστερικό κλειστό μούτρο που πήρα το έβαψα μόνος μου
και αυτό το πολυεστερικό που έφτιαξα όλο με φανάρια κομπλέ
μάζεψα λεφτά και το πήγα για βάψιμο με τιμή από φίλο Βαφές Μάνος 320 ευρώ ματ.

κοίτα πως ήταν πριν τη βαφή του Μάνου

http://www.bikepics.com/pictures/490529/

http://www.bikepics.com/members/nktgr/03gsxr750/

Τελικά το φινίρισμα εξαρτάται κατά 95% από την βαφή....... Αλλά 300? δεν είναι και λίγα.........γμτ..............

Τέσπα...........

alexo
04/04/2006, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
καλησπέρα πως πήγε η προπόνηση ?
όλα καλά ?:beer: καλησπερα και σε οσους διαβαζουν...
Εγω προσωπικα το ευχαριστηθηκα αρκετα
Ο φιλος μου δεν ηρθε για προληπτικους λογους (φαιρινκ μαμας)αλλα και για προσωρινους οικ.λογους.
Παρολο που αν μαθατε υπηρχε απο νωρις πολυς λαος(3 γκρουπ ιδιωτες+1 αγωνιζομενοι) και επρεπε να περιμενει κανεις 60-80 λεπτα για να ξανακανει 20λεπτο, εγω δεν παραπονιεμαι αφου αυτες ηταν πολυ καλες ανασες που με βοηθησαν να κανω τελικα 5 20λεπτα συνολικα μεχρι τις 7 παρα οπου τα μαζεψα κι επεστρεψα χωμα στο σπιτι...
Ολα καλα και με λιγοτερες φθορες στα τακακια και λαστιχα αποτι φανταζομουν..εξαλου οι συνθηκες που επικρατουσαν δεν επετρεπαν τουλαχιστο σε εμενα να πιεσω και νακατεβασω χρονους ωστε να εχω και φθορες.
αυτα λοιπον και ελπιζω να μπορεσω να επισκευτω τις σερρες πρωτομαγια...

nktR
04/04/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
καλησπερα και σε οσους διαβαζουν...
Εγω προσωπικα το ευχαριστηθηκα αρκετα


Αυτό και μόνο μετράει και οι αντοχές που έχεις.
Καλές προπονήσεις

nktR
05/04/2006, 14:10
ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ.....


43537

nktR
05/04/2006, 14:12
.....ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙΣ


43538

hybrid
06/04/2006, 10:17
Παιδια εχετε παρει τηλεφωνο να επιβεβαιωσετε τη διαθεσιμοτητα της πιστας???
Ακουσα κατι για το Σαββατο 29 για clubs αυτοκινητων (BMW,S2000) .
Σκεφτομαι να ανεβω και κανω τωρα τα κουμαντα μου στα φραγκα... μπορω και εγω να παρω την τιμη αυτη για τα λαστιχα ή οχι ?? Αν ναι ποιο ειναι το μαγαζι ??

Thanx

nktR
06/04/2006, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από hybrid
Παιδια εχετε παρει τηλεφωνο να επιβεβαιωσετε τη διαθεσιμοτητα της πιστας???
Ακουσα κατι για το Σαββατο 29 για clubs αυτοκινητων (BMW,S2000) .
Σκεφτομαι να ανεβω και κανω τωρα τα κουμαντα μου στα φραγκα... μπορω και εγω να παρω την τιμη αυτη για τα λαστιχα ή οχι ?? Αν ναι ποιο ειναι το μαγαζι ??

Thanx

Τώρα ότι πήρα τον Ολύμπιο και η πίστα θα είναι ανοικτή για το κοινό 29,30 και 1. Ναί μπορείς να πάρεις και εσύ λάστιχα. Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα για τα περαιτέρω.
Νίκος

nktR
06/04/2006, 18:18
ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.....


43673

nktR
06/04/2006, 18:19
....ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.....


43674

nktR
06/04/2006, 18:22
..ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ....


43675

fazerakis
07/04/2006, 17:36
H χεδίαση του Ορχομενού είναι πιο καλή για μοτο. Η Πάτρα είναι πολύ φορμουλίστικη, όλο γκάζι στις εξόδους (οι περισότερες στροφές έχουν ανοιγόμενη τροχιά).

Από ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα βέβαια. Ας γίνει κάτι γιατί στο τέλος θα γυρνάμε στις Σέρρες με κλειστά μάτια.:o :o :o
:lol:

nktR
07/04/2006, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
H χεδίαση του Ορχομενού είναι πιο καλή για μοτο. Η Πάτρα είναι πολύ φορμουλίστικη, όλο γκάζι στις εξόδους (οι περισότερες στροφές έχουν ανοιγόμενη τροχιά).

Από ολότελα καλή κι η Παναγιώταινα βέβαια. Ας γίνει κάτι γιατί στο τέλος θα γυρνάμε στις Σέρρες με κλειστά μάτια.:o :o :o
:lol:

και εγώ ψηφίζω Ορχομενό, αλλά για να σου πω την αλήθεια στα 200 ΧΛΜ να είναι και όπου νά είναι...;)

nktR
07/04/2006, 19:40
υπάρχει μηχανικός στο φόρουμ γιατί αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα και έχω μείνει στο Ελληνικό και δεν παίρνει μπροστά ούτε με "ποδαράκι". Έχει βραχυκυκλώσει ένα μπουζί και δεν το βρίσκω....


43767

extreme13
09/04/2006, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
λάστιχα Race slick Μichelin με 290 ευρώ το ζευγάρι


Τα λάστιχα αυτά, είναι χωρίς χάραξη?

nktR
09/04/2006, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
Τα λάστιχα αυτά, είναι χωρίς χάραξη?


ναί είναι αγωνιστικά MICHELIN SLICK RACE με 290 ευρώ και πολιτικά με χάραξη PIRELLI SUPER CORSA PRO γόμες 1,2 με μόνο 335 ευρώ σε διαστάσεις 120 και 180.
Έχουμε πάρει καλές τιμές γιατί έχουμε κλείσει ήδη 8 ζευγάρια slick και 5 με χάραξη !!!!

nktR
09/04/2006, 17:12
ΑΣΧΕΤΟ ΘΕΜΑ

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΣΚΙΤΣΟ !!!!

Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ


43874

extreme13
09/04/2006, 19:26
Υπάρχουν σε διαστάσεις 110-70-17 και 150(ή160)-60-17?

nktR
09/04/2006, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
Υπάρχουν σε διαστάσεις 110-70-17 και 150(ή160)-60-17?

θα ρωτήσω αύριο και θα σου πώ:)

Tropeas
09/04/2006, 20:20
Δεν ρωτάς και μια τιμή για slick αλλά και για πολιτικά σε 120/60/17 & 160/60/17 ?

nktR
09/04/2006, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Δεν ρωτάς και μια τιμή για slick αλλά και για πολιτικά σε 120/60/17 & 160/60/17 ?

οκ θα σου πω αύριο:)

nktR
10/04/2006, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
Υπάρχουν σε διαστάσεις 110-70-17 και 150(ή160)-60-17?

Υπάρχουν και κοστίζουν 240 ευρώ

nktR
10/04/2006, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Δεν ρωτάς και μια τιμή για slick αλλά και για πολιτικά σε 120/60/17 & 160/60/17 ?

Υπάρχουν και κοστίζουν 250 ευρώ

extreme13
10/04/2006, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Υπάρχουν και κοστίζουν 240 ευρώ


Τι πρέπει να κάνω για να μου τα στείλουν? Με ποιόν να μιλίσω?
Δεν είμαι από Αθήνα.

kawasaki ZX-12
10/04/2006, 20:27
εκεινο το σαββατοκυριακο θα ειμαι και γω με την παρεα μου επανω!!!!!!!!!!

θα ειμαστε 2 636 2 ZX12 ενα HAYABUSA !!!!!!!!!!!


κατα πασα πιθανοτητα θα τα πουμε εκει!!!!

nktR
10/04/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
εκεινο το σαββατοκυριακο θα ειμαι και γω με την παρεα μου επανω!!!!!!!!!!

θα ειμαστε 2 636 2 ZX12 ενα HAYABUSA !!!!!!!!!!!


κατα πασα πιθανοτητα θα τα πουμε εκει!!!!

οκ θα βρεθούμε επάνω:wave2:


αυτά μόνο μας λείπουν τα δίχρονα...


44102

nktR
10/04/2006, 23:32
καληνύχτα με δύο ανέκδοτα

>Η Μάρια και η Σοφία ήταν γειτόνισσες και "άσπονδες φίλες" και προσπαθούσε η
> μια να βγάλει τα μάτια της άλλης. Τα σπίτια τους ήταν το ένα απέναντι στο
> άλλο. Μια μέρα λέει η Μαρία στη Σοφία:
> - Να μου πεις πότε είναι τα γενέθλια σου να σου κάνω δώρο κουρτίνες.
> - Και γιατί να μου κάνεις δώρο κουρτίνες;
> - Να τις βάλεις στο παράθυρο σου, γιατι βαρέθηκα να βλέπω τον κώλο του
> άντρα
> σου στο παράθυρο.
> - Εσύ να μου πεις πότε είναι τα γενέθλια σου να σου κάνω δώρο γυαλιά.
> - Γιατί να μου κάνεις δώρο γυαλιά;
> - Γιατί ο κώλος που βλέπεις στο παράθυρο δεν είναι του άντρα μου, αλλά του
> άντρα σου!





ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΖΕΝΤΛΕΜΑΝ!
Είναι μια πραγματική ιστορία που συνέβη πριν 15 χρόνια περίπου σε πτήση της Ολυμπιακής από Αθήνα προς το Ηράκλειο Κρήτης.
Πρωταγωνιστές οι πιλότοι και η επικεφαλής πληρώματος (αυτοί άθελά τους) και ο ορεσίβιος κρητικός που επέστρεφε σπίτι του μετά από εγχείρηση καρδιάς..
Στα μισά της πτήσης, περίπου πάνω από την Μήλο, οι πιλότοι συνηθίζουν να βγάζουν μια ανακοίνωση για το ύψος πτήσης, την ώρα άφιξης, την θερμοκρασία εδάφους και άλλες άχρηστες πληροφορίες..
Έτσι και εκείνη την φορά...

« Σας μιλά ο Κυβερνήτης, πετάμε πάνω από την Μήλο σε ύψος 25,000 πόδων, εξωτερική θερμοκρασία -30 βαθμούς και η άφιξη μας στο Ηράκλειο υπολογίζεται σε 25 λεπτά............»

Έλα μου όμως, που το μικρόφωνο του πιλοτηρίου έμεινε ανοικτό!!! Μετά από λίγο ακούγεται ο εξής διάλογος κυβερνήτη-συγκυβερνήτη

--Α, ρε φιλάρα, να είχαμε μια καφεδιά να γουστάρουμε!!!!!!
---και μια αεροσυνοδό να μας κάνει μια πιπα, απαντά ο άλλος!!!!!!

Οι επιβάτες αποσβολωμένοι και σκανδαλισμένοι περιμένουν την συνέχεια του διαλόγου...

Η επικεφαλής του πληρώματος, έντρομη και κατακόκκινη, τρέχει από το πίσω μέρος του αεροπλάνου, όπου λουφάριζε, να πάει να τους πει να κλείσουν το μικρόφωνο....
....κι όπως περνάει μπροστά από την κρητίκαρο, αυτός την πιάνει από το χέρι και της λέει:


«....και καφέ είπανε...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!»

>;)

dbandit
10/04/2006, 23:34
Ποιο χονδα ειναι αυτο? εν-ες-αρ?

nktR
10/04/2006, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dbandit
Ποιο χονδα ειναι αυτο? εν-ες-αρ?


ναι του Καπιρόσσι και έρχεται και του Κου μπάρος....

:p


44105

nktR
10/04/2006, 23:48
σωστόςςςςςς......


44107

nktR
10/04/2006, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
Τι πρέπει να κάνω για να μου τα στείλουν? Με ποιόν να μιλίσω?
Δεν είμαι από Αθήνα.

καλησπέρα. Σου έστειλα πμ

extreme13
10/04/2006, 23:58
Εσείς αρχίσατε! :rolleyes:


44108

extreme13
11/04/2006, 00:00
.

extreme13
11/04/2006, 00:02
Να δούμε και λίγο Capirossi. :D


44109

extreme13
11/04/2006, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
μας λείπουν τα δίχρονα...


Εμένα δεν μου λείπουν. :D

http://www.bikepics.com/pics/pics/yamaha-tzr250-06-bikepics-468184.jpg


.
http://www.bikepics.com/pics/pics/yamaha-tzr250-06-bikepics-519288.jpg


44110

extreme13
11/04/2006, 00:16
Γιατί δεν εμφανίζονται οι φώτο που έκανα ''IMG''?? :cry:

nktR
11/04/2006, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
Εμένα δεν μου λείπουν. :D

http://www.bikepics.com/pics/pics/yamaha-tzr250-06-bikepics-468184.jpg


.
http://www.bikepics.com/pics/pics/yamaha-tzr250-06-bikepics-519288.jpg

μπράβο extreme κρατάς την κατηγορία ζωντανή !!!!:wacko:

alexo
11/04/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
ναί είναι αγωνιστικά MICHELIN SLICK RACE με 290 ευρώ και πολιτικά με χάραξη PIRELLI SUPER CORSA PRO γόμες 1,2 με μόνο 335 ευρώ σε διαστάσεις 120 και 180.
Έχουμε πάρει καλές τιμές γιατί έχουμε κλείσει ήδη 8 ζευγάρια slick και 5 με χάραξη !!!!
καρησπερα..
1ο μπορω να εχω τιμη γia:
ενα μπροστινο 120,70,17 surer corsa 2 kai ena 190.55.17 sc3 πισω ?
2ο υπαρχουν αυτες οι διαστασεις σε σλικ?
ευχαριστω..

road spirit
11/04/2006, 15:11
γαμωτ γαμωτ, δεν εχω μηχανακι για να ερθω :cry: :cry: :cry:

nktR
11/04/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
καρησπερα..
1ο μπορω να εχω τιμη γia:
ενα μπροστινο 120,70,17 surer corsa 2 kai ena 190.55.17 sc3 πισω ?
2ο υπαρχουν αυτες οι διαστασεις σε σλικ?
ευχαριστω..

alexo καλημέρα

Σε Pirelli Super Corsa μου δίνει τιμή για 120 και 190: 340 ευρώ
και για Michelin Slick Race την ίδια τιμή 290 ευρώ.
Σου στέλνω πμ για τα υπόλοιπα

alexo
11/04/2006, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
alexo καλημέρα

Σε Pirelli Super Corsa μου δίνει τιμή για 120 και 190: 340 ευρώ
και για Michelin Slick Race την ίδια τιμή 290 ευρώ.
Σου στέλνω πμ για τα υπόλοιπα
ευχαριστω για ολα nktR..
Γινεται ενας μικρος αγωνας αυτες τις μερες (οικονομικος),για να πραγματοποιηθει η συμμετοχη μου στο τριημερο...
δεδομενου οτι χρειαζομαι για πανω εκτος των ελαστικων και τακακια εμπρος και μια δισκοπλακα διοτι δυστυχως την εχω χτυπησει στο τρειλερ και εχει στραβωσει... και σερβις στο πισω αμορτισερ.
Παρολαυτα ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα πανω...

nktR
11/04/2006, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
ευχαριστω για ολα nktR..
Γινεται ενας μικρος αγωνας αυτες τις μερες (οικονομικος),για να πραγματοποιηθει η συμμετοχη μου στο τριημερο...
δεδομενου οτι χρειαζομαι για πανω εκτος των ελαστικων και τακακια εμπρος και μια δισκοπλακα διοτι δυστυχως την εχω χτυπησει στο τρειλερ και εχει στραβωσει... και σερβις στο πισω αμορτισερ.
Παρολαυτα ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα πανω...

Η δισκόπλακά σου έχει στραβώσει πολύ ? Μπορεί να στη φτιάξει αν θες ο μηχανικός μου και πρώην αγωνιζόμενος για να μην χρεωθείς με άλλη αρκεί να τη δεί πρώτα για να δεί αν γίνεται. Πές μου αν είναι να σε στείλω από εκεί, είναι στον Πειραιά, πολύ καλός φίλος και γνώστης. Όσο για τακάκια τα παίρνω 29,75 με φπα το σετ GALFER και 33 τα Carbone. Αυτά ελπίζω να βοήθησα.Νίκος

alexo
11/04/2006, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Η δισκόπλακά σου έχει στραβώσει πολύ ? Μπορεί να στη φτιάξει αν θες ο μηχανικός μου και πρώην αγωνιζόμενος για να μην χρεωθείς με άλλη αρκεί να τη δεί πρώτα για να δεί αν γίνεται. Πές μου αν είναι να σε στείλω από εκεί, είναι στον Πειραιά, πολύ καλός φίλος και γνώστης. Όσο για τακάκια τα παίρνω 29,75 με φπα το σετ GALFER και 33 τα Carbone. Αυτά ελπίζω να βοήθησα.Νίκος
thanks θα τα πουμε

alexo
15/04/2006, 08:39
οσο για την δισκοπλακα εχει στραβωσει τοσο οσο που εκτος το πισω-μπρος στο ελαφρυ φρεναρισμα μου "βγαζει" ενα δυνατο κραδασμο στα δυνατα φρενα που τρεμει ολοκληρο το φαιρινκ...και δεν μπορω να βασιστω λογω πιθανου μπλοκαρισματος..(δικαιολογιες..)
(...θυμαμαι παλιοτερα που αλλαζα και το πισω λαστιχο απο δεξια αριστερα για τι στην παχη τρωγοταν παντα νωριτερα δεξια λογω δεξιοστροφης πιστας ,για οικονομια..
)
δεν ξερω αν λογω κοστους αξειζει να δοκιμασω να την ισιωσω και αν θα διαρκεσει το ισιωμα ...
καινουρια εχει 200 ευρω...

nktR
19/04/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
οσο για την δισκοπλακα εχει στραβωσει τοσο οσο που εκτος το πισω-μπρος στο ελαφρυ φρεναρισμα μου "βγαζει" ενα δυνατο κραδασμο στα δυνατα φρενα που τρεμει ολοκληρο το φαιρινκ...και δεν μπορω να βασιστω λογω πιθανου μπλοκαρισματος..(δικαιολογιες..)
(...θυμαμαι παλιοτερα που αλλαζα και το πισω λαστιχο απο δεξια αριστερα για τι στην παχη τρωγοταν παντα νωριτερα δεξια λογω δεξιοστροφης πιστας ,για οικονομια..
)
δεν ξερω αν λογω κοστους αξειζει να δοκιμασω να την ισιωσω και αν θα διαρκεσει το ισιωμα ...
καινουρια εχει 200 ευρω...

καλημέρα alexo
ρώτησα και μου είπε ότι εάν την έχεις δουλέψει είναι πιο δύσκολο να ισιώσει από ότι να μην την έχεις δουλέψει. Καλό θα ήταν να τη δεί πρώτα πριν σου πεί τι είναι καλύτερο να κάνεις γιατί μου είπε ότι εάν είναι δουλεμένη στραβή σε πίστα τότε είναι καλύτερα να πάρεις άλλη.
Καλή Ανάσταση σε όλους

extreme13
20/04/2006, 18:56
malon akyro gia mena. den blepw na prolabainw na etoimasw to mhxanaki. exw idi alaxei to moter, ebala slick elastika, agwrasa stabilizater, ekana allages sta xrwmata...
prepei twra na syndesw karmpirater kai hlektrika. sth ynexeia na kanw kai dokimes na dw an douleyei kala to neo moter. tis hmeres tou pasxa, den tha mporesw na asxolithw me to mhxanaki gia na to teleiwnw. :(

dbandit
20/04/2006, 19:55
Δεν θα ειμαι πανω στις 29...
μου κοψανε την αδεια ... το κερατο τους..:mad:

Κριμα και γουσταρα τοσο να μπω μεσα.
Θα ηταν κ η πρωτη φορα...Στο μελλον
ειδομεν...

Καλη Ανασταση

και καλα να περασετε στη πιστα
και πισω ορθιοι.
:wave2:

nktR
02/05/2006, 10:47
Καλό μήνα !!!
Όλα τέλεια και κυρίως από τους φίλους μας που δεν το βάζουν με τίποτα κάτω.
Μπράβο στον Παντελή και στο Γιάννη που έβαλαν τα γυαλιά σε πολλούς (διανύοντας τη δεύτερη 50 ετία τους) αν και μερικές φορές υπερέβαλαν εαυτό....
Όλα καλά και χωρίς πτώσεις και παρέα σούπερ.
Πάντα τέτοια
Καλημέρα:p

kawasaki ZX-12
02/05/2006, 10:50
απο καιρο τι ελεγε???

εμενα η παρεα μου δεν ξεκινησε γιατι ο καιρος ητανε χαλια!!!!

pantelisFZR1000
02/05/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Καλό μήνα !!!
Όλα τέλεια και κυρίως από τους φίλους μας που δεν το βάζουν με τίποτα κάτω.
Μπράβο στον Παντελή και στο Γιάννη που έβαλαν τα γυαλιά σε πολλούς (διανύοντας τη δεύτερη 50 ετία τους) αν και μερικές φορές υπερέβαλαν εαυτό....
Όλα καλά και χωρίς πτώσεις και παρέα σούπερ.
Πάντα τέτοια
Καλημέρα:p


Καλημέρα, καλό μήνα σε όλους!!!
Νίκο,Στάθη και όλοι οι υπόλοιποι, μπράβο, ευχαριστώ πολύ για όλα!..και κυρίως για τα καλά λόγια!!

Παντελής

nktR
02/05/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
απο καιρο τι ελεγε???

εμενα η παρεα μου δεν ξεκινησε γιατι ο καιρος ητανε χαλια!!!!

μια χαρά ήταν ο καιρός και η πίστα στεγνή. Λίγο μουντός το Σ,Κ

nktR
02/05/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelisFZR1000
Καλημέρα, καλό μήνα σε όλους!!!
Νίκο,Στάθη και όλοι οι υπόλοιποι, μπράβο, ευχαριστώ πολύ για όλα!..και κυρίως για τα καλά λόγια!!

Παντελής

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ !!!!

:) :p

fazerakis
10/05/2006, 12:31
Μερικές φωτό για τα πρακτικά Enjoy


47473

fazerakis
10/05/2006, 12:33
...


47478

fazerakis
10/05/2006, 12:42
.....


47481

fazerakis
10/05/2006, 12:47
...


47482

fazerakis
10/05/2006, 13:48
...


47492

fazerakis
10/05/2006, 13:54
και μια τελευταία στην κορυφή της Κ5
Στο βάθος ο "τρελό-Πάνος" από τη Λάρισα.
Από Σεπτέμβρη πάλι...


47493

fazerakis
10/05/2006, 14:52
Και για να μην ξεχνιόμαστε


47496

Xlitos
10/05/2006, 15:41
nice!
πως σου φαίνεται το suzuki μετά το Fazer?
(οδηγικά)

fazerakis
10/05/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
nice!
πως σου φαίνεται το suzuki μετά το Fazer?
(οδηγικά)

Μεγάλη κουβέντα άνοιξες.
Καβαλάω πλέον το Fazer και νομίζω ότι ανεβαίνω σε κανα Super Moto με χαλασμλενες αναρτήσεις σαν αίσθηση καθώς το GSXR είναι πολύ πιο στιβαρό, σταθερό και εμπνέει εμπιστοσύνη, αλλά από την άλλη δεν έχω καταφέρει να κατεβάσω σημαντικά τα γυρολόγια. 1:32:3 με Fazer 1:29:9 με GSXR τα καλύτερα Σέρρες.
Στα μέγαρα για την ακρίβεια ακόμα δεν δεν έχω ξεπεράσει το 1:06:5 που είχα κάνει οπότε όλα είναι σχετικά.
Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα ξαναέμπαινα σε πίστα με το Fazer αν και θα προτιμούσα ένα εξακοσάρι SS, αυτό το 1000 λίγο να ανοίξεις το γκάζι παραπάνω και βγαίνεις στις εξόδους με ανάποδα.
Συνοπτικά αυτά αλλά όπως είπα είναι μεγάλη αυτή η συζήτηση.
:wave2:

Runner Ducati
10/05/2006, 20:46
Ετσι μπραβο παλικαρι μου, βαλτε καμια φωτο να χαζεψουμε...

:)


:beer: :beer:

nktR
17/05/2006, 08:53
η αγαπημένη μου φωτό

ΜΑΕΣΤΡΟΣ: Στέλιος Ευφραιμόπουλος ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ

nktR
17/05/2006, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
η αγαπημένη μου φωτό

ΜΑΕΣΤΡΟΣ: Στέλιος Ευφραιμόπουλος ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ


48258

nktR
17/05/2006, 09:05
1


48259

nktR
17/05/2006, 09:14
2


48260

nktR
17/05/2006, 09:16
3


48261

nktR
17/05/2006, 09:44
4

ο γιατρός μας παρακαλώ: 50 years + !!!!!!!
και κάνει τα πάντα !!!!


48266

nktR
17/05/2006, 09:47
επισης


48267

nktR
17/05/2006, 09:52
και σκηνές παγκοσμίου....


48268