PDA

View Full Version : Ο πιο καλός ο μαθητής...



sairous
27/03/2006, 21:23
Αν είχατε την τύχη να διαβάσετε τα δύο προηγούμενα θέματα μου όλα είχαν το ίδιο θέμα...

Θα ήθελα να εκφράσω μερικές απορίες που με τρώνε...
1)Ποιά είναι η διαδικασία για το δίπλωμα 50cc
2)Ποιός ο τρόπος έξέτασης
3)Αν έχει θεωριτική εξέταση πάνω σε ποιο βιβλίο και που μπορώ να το βρω


Simply άσχετος είμαι και ρωτάω...



:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

J.R
27/03/2006, 21:38
φιλε καλησπερα, καταρχας για 50cc δεν βγαζεις διπλωμα αλλα αδεια οδηγησης μοτοποδηλατου, και το βγαζεις απο την τροχαια στην οποια ανηκει η περιοχη σου. θεωρια δινεις οτι εχει σχεση με τη οδηγικη συμπεριφορα της μηχανης (εφοσον εχεις διπλωμα auto αλλιως δινεις και σηματα). Δεν εχει υποχρεωτικα μαθηματα, κλεινεις ημερομηνια και αφου περασεις θεωρια δινεις οδηγηση. Το βιβλιο το ειχα βρει απο ενα φιλο αλλα ρωτα στην τροχαια θα σου πουν(πιστευω...:D ) .Οδηγηση δινεις με δικο σου παπι η δανειζεσαι καποιου που εξεταζεται εκεινη τη μερα και κανεις μια ευθεια χωρις να πατησεις γραμη και μετα δυο οχταρια (με κονους) βγαζοντας φλασακι κτλ...πανε χρονια απο τοτε που το εδωσα και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι. η ολη υποθεση κοστιζει περιπου 50 γιουργια (παντα με επιφυλαξη). Αυτα, ελπιζω να βοηθησα...ειναι απλη διαδικασια παντως!!!good luck!!:wave2:

sairous
27/03/2006, 21:43
Δεν έχω κανένα δίπλωμα...αν δεν σου είναι κόπος λες λίγο για τα σήματα και τα σχετικά της μοτο...Μία εξέταση ή δύο διαφορετικές?
Βιβλίο για τα σήματα που βρίσκω? Έχουν τα κοινά βιβλιοπωλεία?

J.R
27/03/2006, 21:56
αφου δεν εχεις διπλωμα αυτοκινητου τοτε οπως σου ειπα δινεις και τα σηματα,τα ιδια που δινεις και για αμαξι+τη θεωρια μηχανης(αρα θες 2 ξεχωριστα βιβλια) απο οσο ξερω ειναι μια η εξεταση, το βιβλιο και απο το υπουργειο συγκινωνιων η και βιβλιοπωλειο (για το δευτερο δεν ξερω). αλλα πεταξου μεχρι την τροχαια και θα λυθουν ολλες οι αποριες!!!

sairous
27/03/2006, 21:59
Μιας και η ΔΕΗ δεν κάνει και καμιά τρελή δουλειά πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς και μου δίνετε τα φώτα σας:)

tifoefs
28/03/2006, 01:58
Ποιος φουστης πατησε το διακοπτη παλι ;;

Σκοταδιασε ο τοπος !

:mad: :mad: :mad: