PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΔΙΛΛΗΜΑ



hector
28/03/2006, 11:46
Καλημερα σε ολους!!!Μετα απο αρκετη αναζητηση εφτασα στην ευχαριστη και δυσκολη θεση να αμφιταλαντευομαι μεταξυ δυο εντουρο διχρονων μοτοσυκλετων: ΚΤΜ EXC 250 03' και GAS-GAS EC 250 03' (με OHLINS μπροστινο). Θελω γνωμες (το συντομοτερο δυνατο):D . Επισης θα ηθελα να το δειτε συνολικα το θεμα ( αξιοπιστια, ανταλλακτικα, στησιμο μοτοσυκλετας, μεταπωληση!). Η διαφορα τιμης ειναι 250€ πιο ακριβο το GAS-GAS ενω και τα δυο βρισκονται σε αριστη φυσικη κατασταση.
Α!!! Φυσικα προοριζονται για χρηση εντουρο με εμφαση στα κλειστα μονοπατια:beer: :beer:

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!

ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ Η ΛΑΣΠΗ!!!
:a53:

OldMan
28/03/2006, 12:17
:rolleyes: :look: :rolleyes:

Σιγά καλέ !!!

Δεν στεγνώνει η λάσπη...(αν και με τα παραπάνω μηχανάκια, καλύτερα να πας στα "στεγνα") !!!

Έχουμε και λέμε..:

Το ΚΤΜ (εφόσον είναι '03) έχει πραγματικά 43.1 (old time fashion) ΔΙΧΡΟΝΑ άλογα !!!

Το GasGas (πρέπει να) έχει γύρω στα 36-37 άλογα (προσωπική άποψη - δεν ξέρω να υπάρχουν δυναμομετρήσεις) !!!

Εφόσον το θέλεις για "κλειστά" κομμάτια, το GasGas είναι προτιμώτερο (από άποψη "ήπιας" απόδοσης και πιο "γρήγορης" γεωμετρίας).

Το GasGas υπερτερεί στην πίσω ανάρτηση (το PDS του ΚΤΜ δεν είναι "τέλειο"...), αλλά το πηρούνι του ΚΤΜ βρίσκεται ΜΑΚΡΑΝ του ανταγωνισμού !!!

Από άποψη Service και ανταλλακτικών είναι και τα δύο στην ίδια μοίρα !!!

Από άποψη μεταπώλησης, θεώρησε ήδη τον εαυτό σου παντρεμένο (με Καθολικό γάμο..) με το GasGas !!!




Ααααα...
το GasGas "αγριεύει" εύκολα (αν θέλεις) ενώ το ΚΤΜ "ημερεύει" δύσκολα !!!



Υ.Γ.
Ελπίζω να σε μπέρδεψα αρκετά !!!

:wave2: :beer: :wave2:

STOYBI
29/03/2006, 21:09
Ειχα παρει βολτα το 300σαρι GasGas 03 με (με OHLINS μπροστινο). Και πραγματικα, απο στησιμο μου αρεσε πολυ καλλυτερα απο το ΚΤΜ 05-250 που ειχα καβαλησει την ιδια μερα!!! Παρα πολυ καλο στα κλειστα κομματια ειδικα το μπροστινο του συστημα της OHLINS μου αρεσε πολυ !!! Εφοσον απο αποψη Service και ανταλλακτικών είναι και τα δύο στην ίδια μοίρα οπως λεει και ο OldMan ( Το ιδιο ελεγε και ο κατοχος του GasGas ) θα προτιμουσα μαλλον το GasGas μιας και μαζευτηκαν και πολλα πορτοκαλι στα βουνα !!!

ΥΓ.
Ελπιζω να σε μπερδεψα ακομα περισσοτερο ειδικα οσο αφορα το OHLINS!!!

:lol: :lol:

:beer: :wave2: