PDA

View Full Version : Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται ....



ctpanoramix
15/04/2004, 17:43
με τη μείωση του ΦΠΑ στα κράνη?

Πότε επιτέλους θα γίνει αυτή η πολυσυζητημένη μείωση?


Και κάτι άσχετο.......

Μπουφάν-------Δερμάτινο ή cordura? ακούω γνώμες πρέπει να πάρω απόφαση επιτέλους γιατί έχω βρει ένα dainese δερμάτινο που άν μου το πάρουν χλωμό να ξαναβρίσκω στο νουμερό μου το συγκεκριμένο

gmakris
15/04/2004, 20:16
Το δερματινο εχει καλυτερο look, ειναι ποιο αεροδυναμικο, καθαριζει ευκολα
Το cordura ειναι οικονομικοτερο, 100% αδιαβροχο, αναπνεει καλυτερα - για on off γενικα προτιμας cordura

milaber
16/04/2004, 01:42
Ξέρω πως πριν λίγο καιρό η νέα κυβέρνηση είπε πως θα μειωθεί στο 8% και μάλλιστα είχαν κάνει και αρκετά αφιερώματα τα κανάλια.
Μάλλον σκοπεύουν να το ρίξουν σύντομα.

stratospr
16/04/2004, 08:52
Για να μειωθεί ο ΦΠΑ σε κάποιο προϊόν, πρέπει να εγκριθεί από την ΕΕ πρώτα...
Και όπως είχε αναφερθεί σε κάποιο άλλο ποστ εδώ παλαιότερα, υπάρχει ήδη μια πρώτη αρνητική απάντηση απο την ΕΕ... :(
Αλλά φυσικά αυτό "ξεχάσανε" να μας το πούνε προεκλογικά :mad:

ruyjin
16/04/2004, 09:19
Aγορασα μπουφαν πριν 1 μηνα και ειχα κι εγω την ιδια απορία. Τελικά αποφάσισα και πείρα goratex. Ήθελα κι εγώ δερμάτινο αλλά βρήκα ένα dainese γαμάτο. Και φυσικά θα διαφωνήσω τελείως με την άποψη πως τα γκορντούρΑ είναι πιο φθηνά. Αντιθέτως στα γκορντούρα ανάλογα με την κατασκευή μπορεί να ξεφύγει πολύ η τιμή. άσε που στα ίδια χρήματα αυτά που σου προσφέρει είναι πολύ περισσότερα από το δερμάτινο της ίδιας τιμής.
Σου μιλά κάποιος που πίστευε πως θα πάρει δερμάτινο :)
Πόσα χρήματα διαθέτεις, έχω κοιτάξει σχεδόν ότι μπουφάν κυκλοφορεί, μπορεί να μπορώ να σε βοηθήσω....

SpyrosTDM
16/04/2004, 12:11
ΦΘΗΝΑ ΚΡΑΝΟΙ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΑ.ΗΔΗ Η ΠΡΩΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΙΤΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΟΥ ΦΠΑ ΣΤΑ ΚΡΑΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΟΡΙΦΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΕ ΕΙΔΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΗΣ Ε.Ε
ΤΩΡΑ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΦΠΑ.....
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΑΙ

milaber
16/04/2004, 14:34
Δίκιο έχεις...
Θα πέσουν π.χ. από τα 200 ευρά στα 183, ή από τα 300 στα 275...

ctpanoramix
20/04/2004, 16:48
dainese δερματινο και δεν το μετανιωσα για την ωρα, σιγουρα το χειμωνα θα χρειαστω και ενα αδιαβροχο cordura αλλα την ασφαλεια που νιωθω τωρα δεν την εχω ξανανιωσει πανω σε μηχανη (αυτο ειναι καλο ή κακο?) :D