PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΟΥ ΣΤΑ 1923ΚΜ



GERM-V650
30/03/2006, 19:28
:cry: ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .20/2/06 ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,V650 .ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΜΕ ΦΟΥΛ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ??? ΑΜΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΤΕ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑ . ΕΧΩ 1923ΚΜ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ . ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ DR650SE ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ . ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ .

thrax
31/03/2006, 07:40
Μηπως θελει λαδωμα η αλυσιδα?

athandim
31/03/2006, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
Μηπως θελει λαδωμα η αλυσιδα?
:confused:

Έχει καμία σχέση η αλυσίδα; Δεν νομίζω....

LIBYKOS
31/03/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από GERM-V650
:cry: ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .20/2/06 ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,V650 .ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΜΕ ΦΟΥΛ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ??? ΑΜΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΤΕ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑ . ΕΧΩ 1923ΚΜ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ . ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ DR650SE ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ . ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ .

Εάν αφήσεις και πατήσεις το συμπλέκτη, θα μπει η ταχύτητα κανονικά.
Αυτό ισχύει και στα κατεβάσματα ( κάποιες φορές ), εάν προσπερνάς τις σχέσεις χωρίς να αφήνεις σε κάποια το συμπλέκτη.

TARAXIAS
31/03/2006, 15:41
re paidia ti kanete sta mhxanakia sas, kathe asxetos toy bgazei ta matia kai meta leei oti ftaiei h mhxanh, ligo prosoxh kai to mhxanaki einai mia xara

argy_kap
02/04/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από GERM-V650
:cry: ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .20/2/06 ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,V650 .ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΜΕ ΦΟΥΛ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ??? ΑΜΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΤΕ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑ . ΕΧΩ 1923ΚΜ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ . ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ DR650SE ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ . ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ .

Μην σε ανχώνει, και εμένα το κάνει απο την αρχή....δεν νομιζο οτι είναι πρόβλημα...

GERM-V650
02/04/2006, 19:53
:confused: ΑΛΥΣΙΔΑ :a26: :a26: :a26: :a26: :a26: ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΙΑ , ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ . ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ , ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΝΕ . ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΠΑΝΩ . ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΕ Β΄ΑΤΟΜΟ ΔΕΝ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΟΠΩΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΙΣΧΗΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ . ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ .

Tropeas
02/04/2006, 21:14
Κοίταξε να ρυθμίσεις την μανέτα του συμπλέκτη καλά,
και να ρίξεις τις στροφές του ρελαντί, γιατί κουμπώνουν ποιο εύκολα μετά οι ταχύτητες.;)

nassosxlvbros
02/04/2006, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Κοίταξε να ρυθμίσεις την μανέτα του συμπλέκτη καλά,
και να ρίξεις τις στροφές του ρελαντί, γιατί κουμπώνουν ποιο εύκολα μετά οι ταχύτητες.;)


Κατα την ταπεινη μου γνωμη,το να ριξεις τις στροφες κατω απο τις προδιαγραφες "και καλα" για να κουμπωνουν οι ταχυτητες καλυτερα δεν ειναι λυση...αυτα ειναι μαστοριλικια ελληνικης εμπνευσεως...καλυτερα στη "μαμα' να θεραπευσει το προβλημα παρα να το "κουκουλωσουμε"...στο φιναλε στην εγγυηση ειναι ας το φτιαξουν...:wave2:

α,ρε Τρανσαλπ...σου λειπαν μερικα αλογακια αλλα 63500 κμ δεν εκανες τσικ....ποιος να σε χαιρεται αραγε...:bawl:

costas81
03/04/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GERM-V650
:confused: ΑΛΥΣΙΔΑ :a26: :a26: :a26: :a26: :a26: ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΙΑ , ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ . ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑΝ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ , ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΝΕ . ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΥΣΤΗΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΠΑΝΩ . ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΕ Β΄ΑΤΟΜΟ ΔΕΝ ΚΟΠΑΝΑΕΙ ΟΠΩΤΕ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΙΣΧΗΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ . ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ .



Και μενα με δευτερο ατομο δεν χτυπαει το μπροστινο συστημα!
Η γνωμη μου ειναι παντος οτι ειναι τα ρουλεμαν του λαιμου!
Το ιδιο θεμα εχει αντιμετωπιστει και με tdm και παντα διορθωνετε με αλλαγγη στα ρουλεμαν του λαιμου! (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ)


Οσο για την πρωτη αφησε στιγμιαια τον συμπλεκτη και ξανα πατατον και θα την παρει κανονικα!
Δωσε και λιγο γκαζι στιγμιαια να ανεβασουν πιεση τα λαδακια και ολα καλα!
Ουτε σε εγγυησεις μην τρεχεις ουτε τιποτα!Έχεις και λιγα χιλιόμετρα κατσε να στρωσει και το σασμανακι και δεν θα εχεις τετοια θεματα!

Tropeas
03/04/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Κατα την ταπεινη μου γνωμη,το να ριξεις τις στροφες κατω απο τις προδιαγραφες "και καλα" για να κουμπωνουν οι ταχυτητες καλυτερα δεν ειναι λυση...αυτα ειναι μαστοριλικια ελληνικης εμπνευσεως...καλυτερα στη "μαμα' να θεραπευσει το προβλημα παρα να το "κουκουλωσουμε"...στο φιναλε στην εγγυηση ειναι ας το φτιαξουν...:wave2:

α,ρε Τρανσαλπ...σου λειπαν μερικα αλογακια αλλα 63500 κμ δεν εκανες τσικ....ποιος να σε χαιρεται αραγε...:bawl: :nono: Δεν είπα πουθενά κάτω απο τα όρια,

και συνήθως όταν μιλάω είναι κάτι που ή το έχει πει κάποιος εξουσιοδοτημένος ή είναι τσεκαρισμένο... ;) (όσοι με ξέρουν καταλαβαίνουν)

Το παραπάνω έγινε και στο δικό μου μηχανάκι απο τον αρχιμάστορα του κεντρικού συνεργείου του Σφακιανάκη στην Σπύρου Πάτση, να ρίξει αρκετά (στο χαμηλότερο όριο του κατασκευαστή) το ρελαντί γιατί όπως μου εκεί το σαζμάν δουλεύει καλύτερα και τις κουμπωνει με την μια, πράγμα που το είδα και εγω μετ΄;α αφού το καβάλησα σαν τεράστια διαφορά....
καθώς επίσης και την ρύθμιση της μανέτας του συμπλέκτη,

δεν παρεξηγώ, απλά διευκρινίζω... ;) :wave2:

gcrook
03/04/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από GERM-V650
:cry: ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ .20/2/06 ΤΟ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ,V650 .ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ :ΜΕ ΦΟΥΛ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ??? ΑΜΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟΤΕ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑ . ΕΧΩ 1923ΚΜ .ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ . ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ DR650SE ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ . ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ .

Καλα οι αλλες σχεσεις;
Εννοεις στο φαναρι η οταν τσουλας με νεκρα και θες να βαλεις πρωτη;
Μαλλον κουλο θα πω, αλλα μηπως οταν σταματας στο φαναρι εχεις πχ τριτη η τεταρτη με συμπλεκτη πατημενο και σταματημενος κατεβαζεις ταχυτητες μεχρι την νεκρα;
Αν ναι τοτε ΚΟΨΕ αυτη την συνηθεια.:wave2:

GERM-V650
05/04/2006, 18:37
ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΝΕΚΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ .ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΦΗΣΩ -ΝΑ ΓΚΑΖΩΣΩ ΛΙΓΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ- ΡΕΛΑΝΤΙ 1200rpm -ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΖΕΣΤΟΣ ΤΡΕΙΣ ΠΑΥΛΕΣ-ΑΜΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΛΕΒΙΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ . ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΥΧΝΙΑ ΝΕΚΡΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΩΤΟΡΥΘΜΙΚΟ . ΕΝ ΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΡΩΤΗ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΚΑΡΦΩΤΗ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΑΛΛΑ ΠΟΝΕΣΑ . ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΗΧΟΥΣ , :a55: ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥΣ :cry: ΜΟΝΟ ΜΕ ULTREX ΔΕΝ ΛΟΥΣΤΗΚΑ ΑΚΟΜΑ . ΛΕΤΕ :a53: ?????? ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ .ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ . ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΗ . ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ?????????:a09:

athandim
05/04/2006, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από GERM-V650
ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ .ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΛΟΓΩ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ . ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΗ . ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ?

Αν έχει παει κανείς από εδώ και έχει εκφέρει άποψη θα είναι εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10568) .....

Όταν με το καλό πας, μην ξεχάσεις να μας πεις τελικά τι έγινε...

:wave2:

practorasrofos
05/04/2006, 19:54
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ DL 650 ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ 1900 ΧΙΛ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΙΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟ ΜΕ ΤΕΡΜΑ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ Η ΠΡΩΤΗ Π.Χ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ Η ΝΑ ΤΟ ΣΠΡΩΞΕΙΣ ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ.ΕΠΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΣΚΑΛΩΝΕΙ Ο ΛΕΒΙΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΕΛΕΙ ΞΑΝΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΩ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΩ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΡΥΘΜΙΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΖΕΣΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ. ΕΙΧΑ ΤΡΑΝSALP ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑΡΝΕΙ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ ΕΧΕΙ ΣΚΟΥΡΙΑΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΛΕΩ ΤΙ ΚΟΥΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ.

GTZ750
05/04/2006, 20:35
μου το εκανε και εμανα στην αρχη αλλα μετα εστρωσε!!

δεν νομιζω να ειναι κατι το ανησυχητικα!!!!

και δεν ειναι προβλημα αμα δεν πατας μεχρι μεσα τον συμπλεκτη!

practorasrofos
05/04/2006, 21:19
μου το εκανε και εμανα στην αρχη αλλα μετα εστρωσε!!

δεν νομιζω να ειναι κατι το ανησυχητικα!!!!

και δεν ειναι προβλημα αμα δεν πατας μεχρι μεσα τον συμπλεκτη!


__________________
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ

ΦΙΛΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΕ ΒΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΚΑΦΕ, ΕΚΕΙ ΣΤΙΡΙΖΩ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.:beer:

gcrook
06/04/2006, 00:20
Προσπαθω να καταλαβω τι μεσολαβησε μεχρι την νεκρα γιαυτο και ρωτησα πως σταματας στο φαναρι γιατι εχει σημασια.
και εμενα μου το κανει οταν ειμαι με τριτη πχ στο φαναρι και αρχιζω να κατεβαζω μεχρι την νεκρα ειναι νορμαλ να παιζεις με τον συμπλεκτη για να κατεβασει, αλλα ειναι μια κακη ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑΔΙΚΗ συνηθεια.

Και το οτι το κιβωτιο χτυπαει δεν μου λεει κατι το ιδιο κιβωτιο εχουμε και μαλιστα το δικο μου κουβαλαει 6 χρονια και 55.000 χλμ και ειναι βουτυρο και σαφεστατο.
Ε αμα η αλυσιδα ειναι σκατα και το δουλευω στην πολη αλυπητα σαν παπι βεβαιως και χτυπαει ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΕΤΣΙ και μαλιστα πολυ περισσοτερο.Ειναι πολλοι παραγοντες τα χλμ το λαδι η θερμοκρασια, ο τροπος που δουλευετε το σασμαν και αλλα πολλα.

Τωρα το οτι πηρατε ‘μπουρδελο‘ οπως λετε παει να πει οτι μαλλον κατι αλλο ειχατε στο μυαλο σας οταν το πηρατε.