PDA

View Full Version : Aγορα Αγ. Βαρβάρας



gaz6
31/03/2006, 10:26
Εχω ακούσει ότι στην Αγ. Βαρβαρα παίζουν μαγαζιά που πουλάνε επώνυμο εξοπλισμό πολύ φτηνά. Ξέρετε τι παίζει? Είναι μαιμούδες? Είναι γνήσια ελαττωματικά?
Τα φώτα σας.....

Nik0s
31/03/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gaz6
Εχω ακούσει ότι στην Αγ. Βαρβαρα παίζουν μαγαζιά που πουλάνε επώνυμο εξοπλισμό πολύ φτηνά. Ξέρετε τι παίζει? Είναι μαιμούδες? Είναι γνήσια ελαττωματικά?
Τα φώτα σας.....


Απλά μην πας κρατώντας μπανάνες.....

:lol: :rotflmao: :lol:

koutroulis
31/03/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Απλά μην πας κρατώντας μπανάνες.....

:lol: :rotflmao: :lol:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zzr2005
31/03/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutroulis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
εγώ έχω ακούσει ότι σκάνε και original πράγματα τα οποία προφανώς έχοτυν αποκτηθεί από κάποια παράτυπη-παράνομη δραστηριότητα (βλέπε κλοπές σε τελωνεια κτλ)...
μάλιστα είχε πάει φίλος να πάρει μπουφαν που το είχε δει πριν λίογο καιρό κ ο καταστηματάρχης του είπε ότι πήγε και σήκωσε όλα τα κομμάτια ένας έμπορος...οπότε μπορείται να αντιληφθείτε ότι άλλα μαγαζιά που πουλάνε υποτίθεται αυθεντικά τα ίδια πράγματα πουλάνε....απλώς τα πουλάνε πιο ακριβά....

Alexander
31/03/2006, 12:19
Δεν θα το ρίσκαρα γιατί θα χρειαστείς και τον Άγ.Χριστόφορο μετά την Αγ.Βαρβάρα...

koutroulis
31/03/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
εγώ έχω ακούσει ότι σκάνε και original πράγματα τα οποία προφανώς έχοτυν αποκτηθεί από κάποια παράτυπη-παράνομη δραστηριότητα (βλέπε κλοπές σε τελωνεια κτλ)...
μάλιστα είχε πάει φίλος να πάρει μπουφαν που το είχε δει πριν λίογο καιρό κ ο καταστηματάρχης του είπε ότι πήγε και σήκωσε όλα τα κομμάτια ένας έμπορος...οπότε μπορείται να αντιληφθείτε ότι άλλα μαγαζιά που πουλάνε υποτίθεται αυθεντικά τα ίδια πράγματα πουλάνε....απλώς τα πουλάνε πιο ακριβά....


δεν αμφιβάλλω γίνονται αυτά που λες


αλλά το ρισκάρεις


στο κάτω κάτω μιλάμε για την ασφάλεια σου

:wave2:

BELZEBOYLIS
31/03/2006, 13:34
Καλά , προφανώς δεν σκέφτεται να πάρει κράνος από εκεί ... αλλά κανένα μπουφάν , αν το δεις οκ ....γιατί οχι.....Δέρμα το ένα δέρμα και το άλλο ....

koutroulis
31/03/2006, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Καλά , προφανώς δεν σκέφτεται να πάρει κράνος από εκεί ... αλλά κανένα μπουφάν , αν το δεις οκ ....γιατί οχι.....Δέρμα το ένα δέρμα και το άλλο ....

κράνος σίγουρα όχι


άλλα και για μπουφάν δεν είμαι σίγουρος


λες?


θέλει πάντως πολύ προσοχή

BELZEBOYLIS
31/03/2006, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutroulis
κράνος σίγουρα όχι


άλλα και για μπουφάν δεν είμαι σίγουρος


λες?


θέλει πάντως πολύ προσοχή


...και το πιο πιθανό είναι, να είναι τα ίδια άλλα λαθραία , όπως αναφέρει και ο φίλος πιο πάνω !!!

XTMPAM
31/03/2006, 14:10
ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ MADE IN SANTA BARBARA!!

zzr2005
31/03/2006, 17:45
πιστεύω ότι αν έχεις κάνει μια βόλτα πριν στους εισαγωγείς μπορείς να συγκρίνεις και να καταλάβεις αν είναι μούφες ή απλά λαθραία άρα για αυτό φθηνότερα...
ειδικά το δέρμα κάνει μπαμ...
επίσης κάνουν μπαμ τα σήματα τα οποία συνήθως στις μαϊμουδιές δεν ειναι καν φοσφοριζέ....
αν τώρα ένα μαϊμού μπουφάν είναι τόσο καλά φτιαγμένο ώστε να μην καταλαβαίνεις τη διαφορά από το κανονικό ε τότε δεν νομίζω ότι τίθεται κ θέμα ασφάλειας...πολά μάλιστα από αυτά έχουν και τα κόκκαλα πλάτης πάνω στην ίδια τιμή και όχι με επιπλέον λεφτά....

lkol
31/03/2006, 20:35
δερμάτινο έχει πάρει ένας φίλος από Αγ. Βαρβάρα, dainese (λέμε τώρα...) και του έχει βγει μια χαρά. Για αυτό άλλωστε στο μοντέλο που έχει κυκλοφορήσει Αγ. Βαρβάρα έριξε η dainese την τιμή του στα 300? από 500 που είχε αρχικά.
Εγώ την τελευταία φορά που πήγα έπαθα πλάκα με κάτι goretex dainese (μην το πάρετε και τοισ μετρητοίς αυτό...) τα οποία ήταν ολόιδια με τα αυθεντικά, κάτι το οποί δεν ισχύει κ στα δερμάτινα που η διαφορά είναι προφανής.
Για καθημερινά δηλαδή super.
Αν το έπαιρνα πάντως, θα του έβαζα τα προστατευτικά από το προηγούμενο μπουφάν (γιατί με την ασφάλεια δεν παίζουμε) κ όποιος καταλάβει τη διαφορά, φαντάζομαι ότι μπορεί να καταλάβει κ τη διαφορά των 200-250? που θα έχει η τσέπη μου.

lkol
31/03/2006, 20:38
α, και βέβαια μην ξεχάσετε να πάρετε και κανα nike millenium που είναι όχι αντιγραφή, άλλα κλώνος.
Εγώ τα έβαλα δίπλα δίπλα με αυθεντικά κ δεν έβρησκα διαφορά με τίποτα.
Κ τιμή... 40?:eyepop:
:sun:

alex-varadero
05/04/2006, 07:12
Παντος εγω εχω παρει 2 μπουφαν dainese δερματινα και ενα παντελονι gore-tex αδιαβροχο με επιγωνατιδες κλπ.
Ολα μια χαρα παιδες συνολο και για τα 3 400 ευρω!!!!!
τα μπουφαν ειναι μαίμουδες οπως και το παντελονι αλλα ουδεμια διαφορα περαν των ανακλαστικων και ίσως τις ποιοτητας σε καποια σημεια.
Παντος για αυθεντικα ουτε λογος αφου το κοστος θα ηταν πανω απο 1000 ευρω
Το ενα το μπουφαν το εχω 2,5 χρονια και ειναι μια χαρα αν εξαιρεσεις οτι εχει ψιλοξεχυλωσει...
κατα τα αλλα μια χαρα!!!!

Reignman
05/04/2006, 11:32
Με βάλατε στη μπρίζα με τα όσα έχετε γράψει. Πού ακριβώς βρίσκονται αυτά τα "καταστήματα" στην Αγ. Βαρβάρα;

island
06/04/2006, 17:48
σήμερα είδα ένα μπουφαν "dainese" απο ύφασμα το φορούσε ένας τσιγκάνος έκανε μπάμ οτι ήταν μαιμού (το μπουφάν έ? όχι ο τσιγκάνος?)

africanos31
07/04/2006, 10:52
ekei δουλευω.Εχει μαιμου dainese που μετα απο 2-3 μηνες ειναι για πεταμα.Το μονο που αξιζει ειναι Nike παπουτσια αλλα και φιρμες τζιν (ετσι κι αλλιως και αυτα που πουλανε τα επωνυμα μαγαζια-τζιν-στη βουλγαρια φτιαχνονται)

Reignman
07/04/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
ekei δουλευω.Εχει μαιμου dainese που μετα απο 2-3 μηνες ειναι για πεταμα.Το μονο που αξιζει ειναι Nike παπουτσια αλλα και φιρμες τζιν (ετσι κι αλλιως και αυτα που πουλανε τα επωνυμα μαγαζια-τζιν-στη βουλγαρια φτιαχνονται)

Η ονομασία του δρόμου που βρίσκονται τα μαγαζιά; :winka:

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
07/04/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Reignman
Η ονομασία του δρόμου που βρίσκονται τα μαγαζιά; :winka:

Παρε την Ιερα Οδο και στο Praktiker στριψε αριστερα.Μετα απο 200 μετρα θα δεις παρα πολλα μαγαζια.Ρωτα εκει και θα σου πουν.Παντως επειδη πηγα προσφατα τα "μεσαια" νουμερα 50-54 δεν υπαρχουν,ασε που ειναι τελειως μουφα τα μπουφαν.Επισης ζηταγανε 120 ευρω για το μπουφαν.Με 150-160 βρισκεις Bering,Ixs,Ixo και μετα αμα ψαξεις σε 3-4 μαγαζια στανταρ θα βρεις τιποτα προσφορες...

Reignman
07/04/2006, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΡΗΤΙΚΟΣ
Παρε την Ιερα Οδο και στο Praktiker στριψε αριστερα.Μετα απο 200 μετρα θα δεις παρα πολλα μαγαζια.Ρωτα εκει και θα σου πουν.Παντως επειδη πηγα προσφατα τα "μεσαια" νουμερα 50-54 δεν υπαρχουν,ασε που ειναι τελειως μουφα τα μπουφαν.Επισης ζηταγανε 120 ευρω για το μπουφαν.Με 150-160 βρισκεις Bering,Ixs,Ixo και μετα αμα ψαξεις σε 3-4 μαγαζια στανταρ θα βρεις τιποτα προσφορες...

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Θα πάω με την πρώτη ευκαρία να δω
για αθλητικά παπούτσια και κανένα μποτάκι για τη μηχανή.
Έχω σακατέψει τα περισσότερα παπούτσια μου και οι μπότες μου,
αν και πανάλαφρες
με κάνουν και βράζω μετά από λίγο.

OdySV
13/04/2006, 13:49
...κάνουν τρελό μπαμ ότι δεν είναι αυθεντικά. Ειδικά για κάποια δεν αξίζει να δώσεις όύτε 50 ευρώ. Για τα κορντούρα αυτό που έχω να πω είναι το εξής:έιδα ένα φίλο φίλου να φοράει ένα dainese και έπαθα πλάκα. ¨Ηταν πραγματικά χωρίς κανένα ψεγάδι και η ποιότητα φαινόταν πολυ καλή(ωστόσο ήταν και κάπως σκοτεινά).
Προσωπικά, δε θα έπαιρνα για κανένα λογο. Σε περίπτωση πτώσης με το δερμάτινο τι γίνεται ??? Ανοίγουν όλες οι ραφές και το δέρμα σκίζεται για πλάκα??? Για κορντούρα πιστεύω στάνταρ δε θα είναι αδιάβροχα και από ασφάλεια το ίδιο με τα δερμάτινα. Γενικά πιστέυω ότι όπως και με τα ΝΙΚΕ και τα λοιπά ρούχα και παπούτσια που πουλιούνται Αγία Βαρβάρα, η αντοχή στο χρόνο είναι πολύ μικρή. Ισως τα τζην να αποτελούν εξαίρεση (από μαιμού Diesel έχει γεμίσει ο τόπος).
Είμαι της γνώμης να αγοράζεις κάτι καλό και ας έιναι ακριβό και να ξέρεις ότι θα αντέξει...
Αυτά.