PDA

View Full Version : Ιστορίες καλοκαιρινής τρέλας



Kizoku
31/03/2006, 13:46
Καλοκαίρι τώρα και ο έρμος πηγαίνω με το μόλις 7 μηνών μηχανάκι μου καθ'όλα νόμιμα στη λεωφορειολωρίδα επί της Β. Σοφίας. Η μεσαία και η αριστερή λωρίδα δε φουλ κίνηση. Και εκει που ήμουν σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά εκείνη τη μέρα...

Στα 5 το πολύ μέτρα μπροστά μου βλέπω το χαρο με τα μάτια μου. Βανάκι Mercedes στρίβει από τη μεσαία λωρίδα απότομα δεξιά για να χωθεί στον κάθετο, κλέινει το 90% του δρόμου και που να πάω ο γκαντέμης μετά. Πιάνω τα φρένα και προσπαθώ να ελιχθώ. Εντέλει απέφυγα ευτυχώς τα χειρότερα και δεν έσκασα όλος επάνω του. Τον πήρα φάλτσα στο μπροστά προφυλακτήρα και φυσικά σωριάστηκα και έφαγα και και 5-6 μέτρα σύρσιμο επί της ασφάλτου, και έτσι για να γουστάρουμε πάρε και 1300 ευρώπουλα ζημιά.

Ο τυπάς δε να μου ζητάει συγνώμη και τα λοιπά, οπότε λέω εντάξει δεν πάθαμε τίποτα και δεν θα έχουμε και τρεχάματα με ασφαλιστικές και μαλ.....ες. Έλα όμως που την άλλη μέρα μου ζήταγε και τα ρέστα!!! Φταίς και καλά γιατί εγώ λέει σε είδα απο τον καθρέπτη....:hypnotize :hypnotize
Μπράβο ρε μάγκα την άλλη φορά να μας εμβολήσεις κιόλας.

Αφού και στην ασφαλιστική του που πήγα να εισπράξω με ήξεραν μιας και δεν δεχόταν ότι έφταιγε και τους έιχε πρήξει να κάνει αρνητική δήλωση. Ευτυχώς τον πέισανε.:o

koutroulis
31/03/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Καλοκαίρι τώρα και ο έρμος πηγαίνω με το μόλις 7 μηνών μηχανάκι μου καθ'όλα νόμιμα στη λεωφορειολωρίδα επί της Β. Σοφίας. Η μεσαία και η αριστερή λωρίδα δε φουλ κίνηση. Και εκει που ήμουν σίγουρος ότι όλα θα πάνε καλά εκείνη τη μέρα...

Στα 5 το πολύ μέτρα μπροστά μου βλέπω το χαρο με τα μάτια μου. Βανάκι Mercedes στρίβει από τη μεσαία λωρίδα απότομα δεξιά για να χωθεί στον κάθετο, κλέινει το 90% του δρόμου και που να πάω ο γκαντέμης μετά. Πιάνω τα φρένα και προσπαθώ να ελιχθώ. Εντέλει απέφυγα ευτυχώς τα χειρότερα και δεν έσκασα όλος επάνω του. Τον πήρα φάλτσα στο μπροστά προφυλακτήρα και φυσικά σωριάστηκα και έφαγα και και 5-6 μέτρα σύρσιμο επί της ασφάλτου, και έτσι για να γουστάρουμε πάρε και 1300 ευρώπουλα ζημιά.

Ο τυπάς δε να μου ζητάει συγνώμη και τα λοιπά, οπότε λέω εντάξει δεν πάθαμε τίποτα και δεν θα έχουμε και τρεχάματα με ασφαλιστικές και μαλ.....ες. Έλα όμως που την άλλη μέρα μου ζήταγε και τα ρέστα!!! Φταίς και καλά γιατί εγώ λέει σε είδα απο τον καθρέπτη....:hypnotize :hypnotize
Μπράβο ρε μάγκα την άλλη φορά να μας εμβολήσεις κιόλας.

Αφού και στην ασφαλιστική του που πήγα να εισπράξω με ήξεραν μιας και δεν δεχόταν ότι έφταιγε και τους έιχε πρήξει να κάνει αρνητική δήλωση. Ευτυχώς τον πέισανε.:o


έπρεπε να καλέσεις την αστυνομία


για να καταγραφεί το ατύχημα και να έχεις το πόρισμα οποτε αφήνεις το μ@λ@κ@ να λέει τα δικά του


:wave2:

Boxer
31/03/2006, 14:41
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18249

Γαμα τα

Εσυ να σαι καλα:wave2:

stavrobeis
31/03/2006, 15:20
Παίδες, αυτά γίνονται καθημερινά...

Το θέμα είναι...και όλοι πρέπει να το ξέρουμε ότι όταν γίνεται στραβή και έχουμε δίκιο ( :D ) πάντα να καλούμε την τροχαία και αν είναι δυνατόν να μη μετακινουνται τα εμπλεκόμενα οχήματα για να φαίνεται πως έγινε το ατύχημα...

Πριν κάτι μήνες ένας μπαγλαμάς πέρασε ΚΑΘΑΡΑ με ΚΟΚΚΙΝΟ και τσάκισε ένα φιλαράκι (πολύ φτηνα τη γλύτωσε ευτυχώς....)
¨Ετρεξα απτη δουλεια οταν το εμαθα και πηγα στο νοσοκομειο, μετα τον πηγαμε σε αλλο κτλπ.
Ο τυπος που τον χτυπησε ηταν ΣΥΝΤΕΤΡΙΜΕΝΟΣ και έλεγε συγνώμη, δεν έιδα κτλπ κλτπ :a16:

Με τα πολλα΄, οταν ηρθε η ωρα των δικηγορων, τα αρνήθηκε ΟΛΑ και ειπε οτι ο φιλος μου περασε με κοκκινο...
ΕΥτυχως πισω απτο κουτι του ηταν Εισαγγελεας!!! :rotflmao:
Οποτε με αυτον μαρτυρα, πηρε τα.......

Αλλα γενικα, μην εμπιστευεσται ΚΑΝΕΝΑΝ!!!!!!!!! ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΑ ΧΑΡΤΙΑ!

Maira
31/03/2006, 15:58
Σε περίπτωση ατυχήματος, τρείς είναι οι κινήσεις!!!!!

1η) Παίρνεις τον αριθμό κυκλοφορίας του,

2η) Τηλέφωνο στην αστυνομία, και

3η) Φώτο με το κινητό.


Βέβαια με την προυπόθεση ναμπορείς να τα κάνεις όλα αυτά!!!!!

Ας είμαστε καλά κι ας έχουμε τρεχάματα!!!!!

:beer: :wave2: :beer:

koutroulis
31/03/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


Ας είμαστε καλά κι ας έχουμε τρεχάματα!!!!!

:beer: :wave2: :beer:


το κυριότερο
(αν δεν μπορείς να το αποφυγεις)


:wave2:

Kizoku
31/03/2006, 16:06
Παιδιά η μαλ...ια αυτή είναι!!!!
Και μπάτσοι ήταν εκεί και την τροχαία καλέσαμε . Αλλά ο ακατανόμαστος της τροχαίας αφού αξιώθηκε να έρθει μετά από 1.5 ώρα δεν έκανε και τίποτα, απλή αναφορά του συμβάντος και μετά στα αρχ....ια του την έκανε αμέσως.
Άλλωστε από όσα έμαθα γενικά από το συμβάν εκείνο και έπειτα, είναι ότι μπορείς κάλλιστα να αλλάξεις τη δήλωση που έκανες αρχικά.

Και το άλλο το γαμάτο είναι ότι ο ένας ο μπάτσος του είπε του "χάρου" ότι και καλά έτρεχα και έφταιγα εγώ, λες και έχει ρανταρ στο μάτι!!!!!!!! :uplate: :uplate:
Robocop και έτσι!!!!

Βαγγελας
08/04/2006, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Παιδιά η μαλ...ια αυτή είναι!!!!
Και μπάτσοι ήταν εκεί και την τροχαία καλέσαμε . Αλλά ο ακατανόμαστος της τροχαίας αφού αξιώθηκε να έρθει μετά από 1.5 ώρα δεν έκανε και τίποτα, απλή αναφορά του συμβάντος και μετά στα αρχ....ια του την έκανε αμέσως.
Άλλωστε από όσα έμαθα γενικά από το συμβάν εκείνο και έπειτα, είναι ότι μπορείς κάλλιστα να αλλάξεις τη δήλωση που έκανες αρχικά.

Και το άλλο το γαμάτο είναι ότι ο ένας ο μπάτσος του είπε του "χάρου" ότι και καλά έτρεχα και έφταιγα εγώ, λες και έχει ρανταρ στο μάτι!!!!!!!! :uplate: :uplate:
Robocop και έτσι!!!!


φιλε μου αστα να πανε ......... μη σου τυχουν παπαρες !!!! :mad:

Kizoku
08/04/2006, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Βαγγελας
φιλε μου αστα να πανε ......... μη σου τυχουν παπαρες !!!! :mad:

Γενικά πλέον για να βγείς στο δρόμο πρέπει πρώτα να κάνεις απο ένα τάμα σε κάθε άγιο και μετά να ρισκάρεις την έξοδο απο το σπίτι.

Την Πέμπτη το πρωί μια συνάδελφος μου περιέγραφε περιστατικό που είδε το ίδιο πρωινό, όπου ένας νεαρός με μηχανάκι είχε ατύχημα και δυστυχώς μάλλον δεν τα κατάφερε.

Τι να πω?
Προσοχή και πάλι προσοχή παντού και πάντα.