PDA

View Full Version : Δώστε δύναμη στο λαό !



Nik0s
31/03/2006, 15:58
Προτείνω να μπορούμε να φτιάξουμε όλοι polls (γιατί έχουν πλάκα και δεν απαιτούν μπλα-μπλα) και να μπορούμε να κλειδώνουμε κατά βούληση τα ποστ μας ώστε να μην μπορεί να σπαμάρει ο κάθε spammer (ονόματα δεν λέμε!)


ΤΩΡΑ !

:lol: :rotflmao: :lol:


Σοβαρά, γιατί όχι ?

$py
31/03/2006, 16:05
+1 gia ta polls

tora gia to kleidoma den me peirazei :D

Nik0s
31/03/2006, 16:23
Το κλείδωμα, για να μην ξεφύγουμε τελείως, θα μπορούσε να ισχύει ας πούμε μόνο στα Ταξιδιωτικά, ή στις Αγγελίες κτλ.

$py
31/03/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Το κλείδωμα, για να μην ξεφύγουμε τελείως, θα μπορούσε να ισχύει ας πούμε μόνο στα Ταξιδιωτικά, ή στις Αγγελίες κτλ.

Me tosous spamers (onomata de leme) de pa na tou valeis kai synagermo ektos apo kleidoma, tha vroun tropo autoi na sto xalasoun.

:lol:

latris mixanis
01/04/2006, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Το κλείδωμα, για να μην ξεφύγουμε τελείως, θα μπορούσε να ισχύει ας πούμε μόνο στα Ταξιδιωτικά, ή στις Αγγελίες κτλ.

Κανονικά πρέπει να μπει παντού ,δεν υπάρχει ποστ που να μην σπαμάρουμε...:rolleyes:

:wave2:

makis206
01/04/2006, 12:27
Σέβομαι απόλυτα την άποψη όσων φίλων δεν αντέχουν να ανοίγουν ένα θρεντ για να διαβάσουν κάτι που τους ενδιαφέρει ή για να πάρουν κάποιες απαντήσεις σε ένα θέμα που ζητούν τα φώτα των πιο έμπειρων κι αντί αυτού, να βλέπουν ανάμεσα 2, 3, 5, 10 μηνύματα που ουδεμία σχέση με τον τίτλο του θρεντ έχουν.

Απ'την άλλη όμως, εγώ πιστεύω οτι αυτά τα μηνύματα είναι που με κάνουν να νοιώθω το οτι ενώ βρίσκομαι τόσο μακρυά σας, είναι σαν να βρίσκομαι σε ένα τραπέζι καφετέριας μαζί σας και να κάνουμε μια κουβέντα με τη συμμετοχή όλων. Στην face to face κουβέντα κάπως έτσι είναι τα πράγματα, λίγο ο ένας θα πει το αστειάκι του, λίγο ο άλλος θα πετάξει αυτό που του κατέβηκε αστραπιαία στο μυαλό, λίγο.. λίγο.. και τελικά πιστεύω οτι αυτό είναι που μας φέρνει πιο κοντά.

Ένα πράγμα μόνο με χαλάει λίγο, όταν σε ένα θρεντ η κουβέντα έχει ξεφύγει τόσο πολύ που τελικά δεν έχει απαντήσει κανείς στον τίτλο που καλούμαστε να ποστάρουμε !:lol:
Κι αυτό γιατί με στεναχωρεί η πιθανή αγανάκτηση που ίσως νοιώσει ο εκάστοτε φίλος που ανοίγει το θρεντ.

Αλλά σε γενικές γραμμές εγώ προσωπικά νοιώθω το φόρουμ πολύ φιλικό και με κάνει να ξυπνάω το πρωί ξέροντας πως εδώ θα βρώ την παρέα που με πολύ όρεξη από μέρους μου θα γίνω μέλος της.
Πιστέψτε με, το σπάμμινγκ μου έδωσε ένα πολύ σημαντικό πράγμα. Ενώ βρίσκομαι τόσο μακρυά κατάφερα να κάνω κάποιους φίλους που αν και δεν τους έχω συναντήσει ποτέ, νοιώθω την σχέση μας αυτή πολύ δυνατή. Και αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος που μ'ευχαριστεί η καθημερινή μου επαφή μαζί σας μέσω ενός πληκτρολογίου.

Νομίζω οτι ανήκω στην κατηγορία των μελών που ονόματα δε λέμε:lol: αλλά παρόλα αυτά κάνω ότι μπορώ για να δείξω πόσο σέβομαι την άποψη του καθενός. Όπως επίσης είμαι οποιαδήποτε στιγμή έτοιμος να ζητήσω συγνώμη απο οποιοδήποτε μέλος στεναχώρησα ή ενόχλησα με το να σπαμμάρω στο θρεντ του.

:beer: :beer:

$py
01/04/2006, 18:21
Ntaks re Maki, den eipe kaneis gia sena...:a9:







:a22:










:beer: :beer:

Nik0s
01/04/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σέβομαι απόλυτα την άποψη όσων φίλων δεν αντέχουν να ανοίγουν ένα θρεντ για να διαβάσουν κάτι που τους ενδιαφέρει ή για να πάρουν κάποιες απαντήσεις...



Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, δεν εννοώ ακριβώς αυτό το spamming. Αυτό που περιγράφεις εσύ maki είναι ευχάριστο και καλοδεχούμενο.

Αλλά να, ας πούμε θες να φτιάξεις ένα ταξιδιωτικό, που το έχεις δουλέψει και θες να το παρουσιάσεις όσο δυνατόν καλύτερα (όχι επειδή είσαι ψώνιο αλλά επειδή γουστάρεις), και δε θες να παρεμβάλεται κάθε λίγο και λιγάκι κάποιος/α να χαλάει τη ροή του ή κάτι τελοςπάντων (και ξανά, δεν το κατακρίνω ξεκαθαρίζω).

Μπορεί να θες να πεις δυο-τρία πράγματα σοβαρά στα τεχνικά, να θες να φτιάξεις κάτι που αξίζει να μείνει καθαρό, έστω μέχρι να ολοκληρωθεί !

Σε πολλά fora που επισκέπτομαι έχω προσέξει πως η δυνατότητα κλειδώματος του ποστ υπάρχει.

Τεσπα, για σκεφτείτε το εσείς ψηλά με την εξουσία... αλλιώς θα βγω για πορεία :smokin: :lol:

:wave2:

makis206
01/04/2006, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αλλά να, ας πούμε θες να φτιάξεις ένα ταξιδιωτικό, που το έχεις δουλέψει και θες να το παρουσιάσεις όσο δυνατόν καλύτερα (όχι επειδή είσαι ψώνιο αλλά επειδή γουστάρεις), και δε θες να παρεμβάλεται κάθε λίγο και λιγάκι κάποιος/α να χαλάει τη ροή του ή κάτι τελοςπάντων (και ξανά, δεν το κατακρίνω ξεκαθαρίζω).
Μπορεί να θες να πεις δυο-τρία πράγματα σοβαρά στα τεχνικά, να θες να φτιάξεις κάτι που αξίζει να μείνει καθαρό, έστω μέχρι να ολοκληρωθεί !

Σ'αυτά συμφωνώ απόλυτα Νικόλα, κι εγώ νομίζω πως πρέπει να σεβόμαστε τον κόπο οποιουδήποτε έχει την επιθυμία να μας παρουσιάσει μια καλή και σωστή δουλειά που μπορεί να χρησιμεύσει οποτεδήποτε. Άν και απ'την άλλη υπάρχουν και οι μοντερέϊτορς που έχουν τη δυνατότητα να σβήσουν ότι χαλάει την εικόνα μιας πολύ καλής δουλειάς.:winka:
Παρόλα αυτά η πρότασή σου είναι καλοδεχούμενη κι απο μένα.

:beer: :beer: :beer:

makis206
01/04/2006, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ntaks re Maki, den eipe kaneis gia sena...:a9:
:a22:
:beer: :beer:

Ε τότε να τα λέτε τα ονόματα ρε !:cool:

:lol: :lol:




:beer: :beer: :beer:

crs-k
01/04/2006, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
...................................
Αλλά να, ας πούμε θες να φτιάξεις ένα ταξιδιωτικό, που το έχεις δουλέψει και θες να το παρουσιάσεις όσο δυνατόν καλύτερα (όχι επειδή είσαι ψώνιο αλλά επειδή γουστάρεις), και δε θες να παρεμβάλεται κάθε λίγο και λιγάκι κάποιος/α να χαλάει τη ροή του ή κάτι τελοςπάντων (και ξανά, δεν το κατακρίνω ξεκαθαρίζω).

Μπορεί να θες να πεις δυο-τρία πράγματα σοβαρά στα τεχνικά, να θες να φτιάξεις κάτι που αξίζει να μείνει καθαρό, έστω μέχρι να ολοκληρωθεί !
................................


Να σΕ πω εγω την (απλη, απλουστατη) "λυση", παληκαριμ' ... :D

Ειναι αυτη που εφαρμοζω κι εγω ΠΑΝΤΑ! :winka:

Ετοιμαζω απο πριν τα κειμενα και τις θεσεις που θα μπουν οι φωτος και οταν αρχιζω την καταχωρηση, ο ρυθμος ειναι τετοιος που ΔΕΝ προλαβαινει να "διακοψη" καποιος την ροη ... :smilea:
Μεχρι να προλαβει να διαβασει και να απαντησει, εχει πεσει κι αλλο(α) ποστ ... :lol:

Παραγειγμα προετοιμασιας κειμενου:

(Τιτλος) Εκδρομη στο ...

Ηταν βαθια χαραματα οταν ξεκινησαμε μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ...

Θα μπει Φωτο 23546


Και μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ...

Θα μπει Φωτο 23547

.......................................

κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ

........................................


Επερασαμ' ομορφα, ομορφα, ομορφα ... :wave2:





Καταλαβες ή να κανω και κάκα? :confused:

:lol: :rotflmao: :lol:



Εεεε ....
Τωρα αν κατσει και κανενας ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΒΙΑΣΤΙΚΟΣ αναμεσα ... :(

ΔΕΝ πειραζει ... :wacko:
Μιας κι ενα ποστ ΔΕΝ χαλαει την εικονα που θες να "περασεις" ... :winka:


:smokin: :beer: :wave2:

makis206
02/04/2006, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να σΕ πω εγω την (απλη, απλουστατη) "λυση", παληκαριμ' ... :D
Ειναι αυτη που εφαρμοζω κι εγω ΠΑΝΤΑ! :winka:
Ετοιμαζω απο πριν τα κειμενα και τις θεσεις που θα μπουν οι φωτος και οταν αρχιζω την καταχωρηση, ο ρυθμος ειναι τετοιος που ΔΕΝ προλαβαινει να "διακοψη" καποιος την ροη ... :smilea:
Μεχρι να προλαβει να διαβασει και να απαντησει, εχει πεσει κι αλλο(α) ποστ ... :lol:

Πολύ καλή λύση, θέλω να προτείνω μία ακόμα που πιθανόν κάποιοι να μην έχουν σκεφτεί.

Έχω σκοπό να ποστάρω 10 μηνύματα και δεν θά'θελα να υπάρξει κάποια διακοπή ανάμεσα ; Γράφω στο πρώτο ποστ όταν ανοίγω τη νέα συζήτηση:

"Παρακαλώ να μην διακοπεί η ροή των φωτό/ποστς/κλπ" και κάνω κανονικά τα ποσταρίσματα. Μόλις τελειώσω κάνω μια απλή "επεξεργασία" στο πρώτο ποστ σβήνοντας αυτή την παράκληση. :winka:

Πολύ απλό και νομίζω πως θα το σεβαστούν όλα τα μέλη, τουλάχιστον για το διάστημα που χρειάζομαι μέχρι να τελειώσω χωρίς κάποια διακοπή.

Το είχε κάνει πριν λίγες μέρες κι ο cityfly που ήθελε να ανοίξει ένα θρεντ που περιελάμβανε μια ροή 30+ φωτογραφιών (άρα και ποστς) και δεν του το χάλασε κανένας.:winka:

:beer: :beer: :beer:

Nik0s
02/04/2006, 02:09
Ας κάνουμε λοιπόν ένα poll (γιατί τα ξεχάσαμε αυτά :D ), να αποφασίσουμε αν θα μπορούμε να κλειδώνουμε τα ποστ μας !

:lol: :rotflmao: :lol:

sonic22
02/04/2006, 03:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ntaks re Maki, den eipe kaneis gia sena...:a9: mipws egw KIRIE?:look:

ade kai plisiazei megali vdomada...

vrite ton Iouda kai kremaste to amesa!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
02/04/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ας κάνουμε λοιπόν ένα poll (γιατί τα ξεχάσαμε αυτά :D )

Βασικά εγώ δεν τα ξέχασα απλώς κάνω την πάπια γιατί δεν ξέρω τι είναι..:blush: :blush: :lol: :lol:

Nik0s
03/04/2006, 19:10
:a55:

costas81
06/04/2006, 11:33
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Julius
06/04/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Προτείνω να μπορούμε να φτιάξουμε όλοι polls (γιατί έχουν πλάκα και δεν απαιτούν μπλα-μπλα) και να μπορούμε να κλειδώνουμε κατά βούληση τα ποστ μας ώστε να μην μπορεί να σπαμάρει ο κάθε spammer (ονόματα δεν λέμε!)


ΤΩΡΑ !

:lol: :rotflmao: :lol:


Σοβαρά, γιατί όχι ?

Niko auto ipotithete oti kanoune oi moderators file, kratane ta post "kathara"


oso gia ta polls, sthn arxi toy neou forum, ta polls eitane anoikta gia xristes...... namhn sou po ti egine

o kathe enas evaze to diko toy asxeto kai eixe ginei mpaxalo, meta apo 4-5 meres akatasxeton poll...... kopikan dia pantos


tora opoios exei kapoia idea sovari gia poll mporei na epikoinonisei me kapoion moderator gia na to vgalei ston aera

Julius
06/04/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Niko auto ipotithete oti kanoune oi moderators file, kratane ta post "kathara"


oso gia ta polls, sthn arxi toy neou forum, ta polls eitane anoikta gia xristes...... namhn sou po ti egine

o kathe enas evaze to diko toy asxeto kai eixe ginei mpaxalo, meta apo 4-5 meres akatasxeton poll...... kopikan dia pantos


tora opoios exei kapoia idea sovari gia poll mporei na epikoinonisei me kapoion moderator gia na to vgalei ston aera

a! kai kati akoma, ean se kapoio post soy thoreis oti merikes apantiseis xalane thn roh tvn grafomenon sou, ta kaneis report (yparxei sxetiko pliktro) kai svinonte apo moderator

Nik0s
06/04/2006, 12:16
OK JUL !! :beer:

:wave2:

Julius
06/04/2006, 12:31
sou xalasa thn idea man?


auto pou perigrrafeis einai idaniko forum re file alla den ginete na ylopoihthei...... to prospathisan kai sthn sovietiki enosi kai eides telika pou kateliksan

:eek:



:D :D :D

Nik0s
06/04/2006, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
sou xalasa thn idea man?


auto pou perigrrafeis einai idaniko forum re file alla den ginete na ylopoihthei...... to prospathisan kai sthn sovietiki enosi kai eides telika pou kateliksan

:eek:



:D :D :D

Εντάξει, θα γούσταρα πολύ να έχουμε polls κτλ... αλλά από την άλλη φαντάζομαι τι έχει να γίνει αν αρχίσει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του....:eyepop:

Θα πάω στη Ρωσία μου φαίνεται να μείνω.... έχει άλλα καλά εκεί ! :evil: :evil: :evil:


:wave2:

crs-k
06/04/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
...........................
Θα πάω στη Ρωσία μου φαίνεται να μείνω.... έχει άλλα καλά εκεί ! :evil: :evil: :evil:
:wave2:



Αργησες καμποσα χρονια ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

Julius
06/04/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Εντάξει, θα γούσταρα πολύ να έχουμε polls κτλ... αλλά από την άλλη φαντάζομαι τι έχει να γίνει αν αρχίσει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του....:eyepop:

Θα πάω στη Ρωσία μου φαίνεται να μείνω.... έχει άλλα καλά εκεί ! :evil: :evil: :evil:


:wave2:

The vlepoume pali poll toy still.....


psifiste ti na valo sto ktm mou

1 krosia sto timoni
3 sissy bar
4 blacklight
5 autokolita toy pao
6 ola ta parapano
7 koula se agapo poly

Julius
06/04/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Εντάξει, θα γούσταρα πολύ να έχουμε polls κτλ... αλλά από την άλλη φαντάζομαι τι έχει να γίνει αν αρχίσει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του....:eyepop:

Θα πάω στη Ρωσία μου φαίνεται να μείνω.... έχει άλλα καλά εκεί ! :evil: :evil: :evil:


:wave2:

psakse palia posts (den nomizo na svistikan) me polls na psofiseis sto gelio

Cpt. Haddock
06/04/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
The vlepoume pali poll toy still.....


psifiste ti na valo sto ktm mou

1 krosia sto timoni
3 sissy bar
4 blacklight
5 autokolita toy pao
6 ola ta parapano
7 koula se agapo poly

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
06/04/2006, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
psifiste ti na valo sto ktm mou

7 koula se agapo poly

Εξαρτάται πως λένε την γυναίκα σου ...

(Υποθέτω βγαίνει και σε άλλα Ονόματα).

:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
06/04/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
..................................
7 koula se agapo poly


Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εξαρτάται πως λένε την γυναίκα σου ...
(Υποθέτω βγαίνει και σε άλλα Ονόματα).
:wave2: :wave2: :wave2:


Ελα μωρε ...
Μου κανει κι ετσι εμενα ... :wacko:

Ειτε με μια ψιλοδιορθωση ... :D

Ειτε (ακομα καλυτερα) με συμπληρωμα απο κατω την δικαιολογια ... :winka:

"Ελα μωρε, που να θυμαμαι πως μου το 'χες πει πριν 25 χρονιααα ..." :dizzy:

OldMan
06/04/2006, 12:56
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Πετύχαμε ορεξάτο το αφεντικό (λόγω αλλαγής ολόσωμης FMF) και spammάρουμε ???