PDA

View Full Version : Ferrari joke



iLia
01/04/2006, 14:13
Mou eipan oti mporw na kanw post kai jokes sta agglika . An mou eipan la8os....syggnwmh :blush:

The Ferrari Formula 1 Team sacked its entire pit crew yesterday. The announcement followed Ferrari's decision to take advantage of the UK Government's Youth Opportunity Scheme and employ young people from Liverpool.

The decision to hire them was brought on by a recent documentary on how unemployed youths from Liverpool area were able to remove a set of wheels in less than six seconds without proper equipment, whereas Ferrari's existing crew can only do it in eight seconds with millions of euros worth of high tech equipment.

Prime Minister Tony Blair went on record as saying this was a bold move by the Ferrari management, which demonstrated the international recognition of the UK under New Labour.

As most races are won and lost in the pits, Ferrari now have the advantage over every team.

However, Ferrari may have got more than they bargained for. At the crew's first practice session the Liverpool pit crew successfully changed the tyres in under six seconds, but within 12 seconds they had re-sprayed, re-badged, and sold the vehicle to the McLaren Team for eight bottles of Stella, a kilo of speed and some photos of Coulthard's bird in the shower.

iLia
01/04/2006, 14:14
Mporw na to metaphrasw kiolas an theletai :rotflmao:

Λεωνίδας
01/04/2006, 14:19
Μπορείς να γράφεις Ελληνικά ή Αγγλικά (όχι όμως greeklish); :wave2:
Α καλό το ανέκδοτο :lol:

iLia
01/04/2006, 14:22
Leonida didaskw agglika kai spania grafw me ellinikous xarakthres. Ema8a na daktylografw ( me ena daktylo akomh) sta agglika logw chat kai dyskoleuomai afantasta na grapsw ellhnika ( ase pou h orthografia mou sta ellinika otan daktylografw pasxei):blush:

Η μεταφραση υπαρχει για οποιον ενδιαφερεται :cool:

AFTER
01/04/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Leonida didaskw agglika kai spania grafw me ellinikous xarakthres. Ema8a na daktylografw ( me ena daktylo akomh) sta agglika logw chat kai dyskoleuomai afantasta na grapsw ellhnika ( ase pou h orthografia mou sta ellinika otan daktylografw pasxei):blush:

Η μεταφραση υπαρχει για οποιον ενδιαφερεται :cool:

Αυτο δεν ειναι δικαιολογια

Πρεπει να γραφεις Ελληνικα με Ελληνικους χαρακτηρες

1. Μην βιαζετε την γλωσσα μας(οτι πιο πολυτιμο εχουμε)
2. Δεν θα σε διαβαζει κανεις με greeklish

:wave2:
Καλη συνεχεια

Λεωνίδας
01/04/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο δεν ειναι δικαιολογια

Πρεπει να γραφεις Ελληνικα με Ελληνικους χαρακτηρες

1. Μην βιαζετε την γλωσσα μας(οτι πιο πολυτιμο εχουμε)
2. Δεν θα σε διαβαζει κανεις με greeklish

:wave2:
Καλη συνεχεια
AFTER ...
1. Έχουμε και πιο πολύτιμα πράγματα (την κουζίνα μας π.χ. :lol: )
2. Όλοι (νομίζω) τα διαβάζουμε απλά είναι λίιιιιγο πιο κουραστικά
:wave2:

iLia
01/04/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο δεν ειναι δικαιολογια

Πρεπει να γραφεις Ελληνικα με Ελληνικους χαρακτηρες

1. Μην βιαζετε την γλωσσα μας(οτι πιο πολυτιμο εχουμε)
2. Δεν θα σε διαβαζει κανεις με greeklish

:wave2:
Καλη συνεχεια


Δεν 'βιαζω' τιποτα. Απλα 'βιαζομαι' συνηθως και αργω πολυ μεχρι να βρω γραμματα του στυλ 'θ' και 'φ'. Και επειδη δεν επιτρεπω στον εαυτο μου να ειμαι ανορθογραφη....μου παιρνει περιπου 5' για να γραψω 5 γραμμες.

Οσο για το αν γραφω ελληνικα...εκατσα και το μετεφρασα αλλα πατησα κατα λαθος το αλλο κουτακι και σβυστηκε.:eyepop:

Λεωνίδας
01/04/2006, 14:57
Έχει συζητηθεί πολλές φορές το θέμα, αν είναι τόσο πρόβλημα γράφε greeklish αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα τα Ελληνικά :wave2:

AFTER
01/04/2006, 19:29
Για δες και αυτο (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp)

;)

Motoulis
01/04/2006, 20:04
:lol: :rotflmao: :lol:
όπως και να το έχεις γράψει πολύ καλό
:beer: :beer: :wave2:

cityfly
01/04/2006, 20:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sotpag
01/04/2006, 20:24
alla ti leei








































αλλα τι λεει .........

adam_tsouk
01/04/2006, 20:26
ειναι παλιο!


ακου Coulthard!



:lol: :lol: :lol:

cityfly
01/04/2006, 20:32
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

iLia
02/04/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για δες και αυτο (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp)

;)

Υστερα απο τα μηνυματα σας ( μηνηματα?? αυτη η λεξη μου σπαει τα νευρα γιατι δεν ξερω με τι γραφεται ) γραφω Ελληνικα!:rotflmao:

sotpag...θα το μεταφρασω παλι ( και θα προσπαθησω να μην το ξανασβυσω παλι :blush: )

adam... δεν ξερω τι/ποιος ειναι ο Coulthard. :confused: ( Ο φιλος μου μολις μου ειπε οτι ειναι οδηγος της F1)

iLia
02/04/2006, 13:57
Η ομαδα F1 της Φερραρι απελυσε ολο το προσωπικο που δουλευουν στα 'pit' χθες. Η ανακοινωση ηταν επακολουθο της ανακοινωσης της Φερραρι να επωφεληθει του προγραμματος 'Ευκαιριες για Νεους' της Βρετανικης κυβερνησης και να προσλαβει νεους απο το Λιβερπουλ.

Α αποφαση να τους προσλαβει προηλθε απο ενα προσφατο ντοκυμαντερ για το πως ανεργοι απο την περιοχη του Λιβερπουλ ειναι ικανοι να αφαιρεσουν ενα σετ τροχους σε λιγοτερο απο 6" χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο, ενω το υπαρχον προσωπικο της Φερραρι μπορει να το κανει μονο σε 8" χρησιμοποιωντας εξοπλισμο υψηλης τεχνολογιας και αξιας εκατομυρριων ευρω.

Ο πρωθυπουργος Τονυ Μπλερ σε δηλωση του on record ειπε πως αυτη ειναι μια θαραλλεα κινηση της Φερραρι που αποδεικνυει την διεθνη αναγνωριση της Βρετανιας υπο την καθοδηγηση του κομματος των Εργατικων.

Καθως οι πιο πολλοι αγωνες/κουρσες κερδιζονται και χανονται στα 'pit' η Φερραρι τωρα εχει το πλεονεκτημα εναντι των αλλων ομαδων.

Προλα αυτα η Φερραρι ισως 'ελαβε πιο πολλα απο οσα ζητησε'. Στην 1η δοκιμαστικη της ομαδας των 'pit', η ομαδα του Λιβερπουλ επιτυχως αλλαξε τους τροχους σε λιγοτερο απο 6" αλλα μεσα στα επομενα 12" ειχαν ξαναβαψει, αλλαξει σημανση και πουλησει το οχημα στην Μακλαρεν για 8 μπουκαλια μπυρα STELLA, ενα κιλο speed και μια φωτο της γκομενας του Coulthard στο ντους.


:sun:

Akatanomastos
02/04/2006, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για δες και αυτο (http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp)

;)

kala milame polli respect i selida..
idou kai to dokimastiko:

GREEKLISH
tora poia me afti ti selida i metatropi apo greeklish se ellinika ginete paixnidaki
dokimi:
adraxti
avesalo
pes mou pou kathese mana mou
ena kai na kaei
gamo
ELLINIKA
τώρα ποια με αυτή τι σελίδα η μετατροπή από greeklish σε ελληνικά γίνετε παιχνιδάκι
δοκιμη:
αδράχτι
"αβεσαλο"
πες μου που κάθεσαι μάνα μου
ένα και να καεί
γάμο

:wave2:
:lol: :lol: :lol:

koutroulis
03/04/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Η ομαδα F1 της Φερραρι απελυσε ολο το προσωπικο που δουλευουν στα 'pit' χθες. Η ανακοινωση ηταν επακολουθο της ανακοινωσης της Φερραρι να επωφεληθει του προγραμματος 'Ευκαιριες για Νεους' της Βρετανικης κυβερνησης και να προσλαβει νεους απο το Λιβερπουλ.

Α αποφαση να τους προσλαβει προηλθε απο ενα προσφατο ντοκυμαντερ για το πως ανεργοι απο την περιοχη του Λιβερπουλ ειναι ικανοι να αφαιρεσουν ενα σετ τροχους σε λιγοτερο απο 6" χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο, ενω το υπαρχον προσωπικο της Φερραρι μπορει να το κανει μονο σε 8" χρησιμοποιωντας εξοπλισμο υψηλης τεχνολογιας και αξιας εκατομυρριων ευρω.

Ο πρωθυπουργος Τονυ Μπλερ σε δηλωση του on record ειπε πως αυτη ειναι μια θαραλλεα κινηση της Φερραρι που αποδεικνυει την διεθνη αναγνωριση της Βρετανιας υπο την καθοδηγηση του κομματος των Εργατικων.

Καθως οι πιο πολλοι αγωνες/κουρσες κερδιζονται και χανονται στα 'pit' η Φερραρι τωρα εχει το πλεονεκτημα εναντι των αλλων ομαδων.

Προλα αυτα η Φερραρι ισως 'ελαβε πιο πολλα απο οσα ζητησε'. Στην 1η δοκιμαστικη της ομαδας των 'pit', η ομαδα του Λιβερπουλ επιτυχως αλλαξε τους τροχους σε λιγοτερο απο 6" αλλα μεσα στα επομενα 12" ειχαν ξαναβαψει, αλλαξει σημανση και πουλησει το οχημα στην Μακλαρεν για 8 μπουκαλια μπυρα STELLA, ενα κιλο speed και μια φωτο της γκομενας του Coulthard στο ντους.


:sun:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sotpag
06/04/2006, 00:59
τωρα μαλιστα να γελασουμε και εμεις τα μικρα ζαδ(ζ)α:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2:

iLia
06/04/2006, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
τωρα μαλιστα να γελασουμε και εμεις τα μικρα ζαδ(ζ)α:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2: :wave2:

Αποφευγω να βαζω μονο τη μεταφραση γιατι οσο καλη και να ειμαι...στο πρωτοτυπο ακουγεται αλλιως. Μεταφρασα και το αλλο και μαλλον θα τα μεταφραζω ολα απο εδω και περα. Απλα βαριεμαι συνηθως :blush: