PDA

View Full Version : Ena mikros oneiropolos!!!!!!!!!!



nikolas_g87
02/04/2006, 12:44
Eimai 19xronon kai proerxomai apo patera kai theio mhxanovious(xerete eseis oi palaioteroi roda tsada k kopana epoxh) kai dystyxos to oikogeneiako mou perivallon dn mou exei kopseo ta ftera kai mou exei katastrepsei ola mou ta oneira gia tis mixanes pou toso agapo!Mazi me tous ypoloipous kai o pateras mou kai o theios m fysika!!!!!!!!Toulaxiston m exei parei ena scooter 50cc(Yamaha Slider)kai kykloforo alla ego dn eimai ena aplos odigos!!!Exo exadlisei ta oria tou ta exo kanei ola!!!!!!Opote tous elega na mou paroun ena mixanaki(oxi scooter gt ta exo kanei ola pia me ta scooter)gia na tous peiso eftasa sto shmeio na tous parakalao na mou paroun ena Aprilia RS50 h GasGas Rookie SM50,dld ta pio teleia 50aria pou yparxoun mono kai mono gia na nioso kai go ligo afto pou tosa xronia(apo tote pou thymamai ton euauto mou)epithymousa!Alla synexeia mou elege(o pateras mou)doulepse kai pare,h de mhtera m oute pou to syzhtaei!!!E kai eftase loipon afth h stigmh!!!Douleuo?Nai(sto theio mou alla dn exei shmasia)kai skefthka kai go san paidi eftase h ora pou toso kairo perimena,kai vrika to mhxanaki pou oneireuomoun(Aprilia RS125)se prosith timh ennooeite oti tha douleuo kairo gia na to xexreoso(dhladh doseis)alla kryfa apo tous dikous mou kai tha tous to pao kai tha meinoun---kai tha tous po ego"eseis dn mou legate toso kairo na doulepso kai na paro?E loipon doulepsa kai pira!!!!!!"------Ti na po auta elpizo na ta katafero!!!!!!!!

tsoukas77
02/04/2006, 12:48
Ποιος πραγματικος μηχανοβιος αποτρεπει καποιον αλλον να αγορασει μοτοσυκλετα;Αλλο να δωσει συμβουλες και αλλο να αποτρεψει.
Για εμενα,αυτος δεν ηταν ποτε πραγματικος μηχανοβιος.

George-3-
02/04/2006, 12:53
Επειδη κατι παρομοιο εκανα και εγω. Πιστευω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους το ανακοινωσεις τουλαχιστον... Θα παρω μηχανη... Εχω στο μυαλο μου αυτο και αυτο και δεν μου αλαζετε γνωμη ή ειστε μαζι μου ή εναντιων μου. Μεχρι να το παρεις θα ειναι εναντιων σου μετα θα το δεχτουν ισων να μην σε στηριξουν αλλα τουλαχιστον δεν θα τους ερθεια αποτομα.

Υ.Γ. Γιατι RS και οχι καποιο αλλο ιαπωνικο με τα μισα λεφτα... υποψιν οτι ειμαι Ιταλοφιλος αλλα σε αυτην την κατηγορια 125 - 250 διχρονα αν δεν εχεις να σκασεις λεφτα πηγαινε Ανατολικα καλυτερα.

:wave2:

nikolas_g87
02/04/2006, 12:54
Xrisimopoioun tin dikaiologia oti oi shmerinoi dromoi einai epikyndinoi kai dn einai opos tote!!!!!Alla kai s'auto tous eixa dosei mia lysh(na mou paroun ena katharoaimo) alla oute auth tous arese!!!!!!Apla goneis!!!!!!!!!!!!

nikolas_g87
02/04/2006, 12:57
Ego pali iaponofilos alla sta 125 dixrona dn exoun kati ektos apo DT125,eixa skeftei kai gia GasGas 125sm kai ta ypoloipa 125aria alla polla lefta!!!!!Sosto auto tha kano george!!!!!

lopi
02/04/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolas_g87
Ego pali iaponofilos alla sta 125 dixrona dn exoun kati ektos apo DT125,eixa skeftei kai gia GasGas 125sm kai ta ypoloipa 125aria alla polla lefta!!!!!Sosto auto tha kano george!!!!!



'DOULEPSE KAI PARE MONOS SOU'


.................gnosto mou akougetai.....

George-3-
02/04/2006, 13:56
125... Eγω τους πηγα 250. Αλλα ειναι λαθος να μην τους το πεις οπως εκανα εγω. Υπαρχουν τα TZR 125. Δεν εχουν αναποδα και τα ρεστα αλλα για να συνηθισεις ενα street δεν υπαρχει λογος για κορυφαια περιφερειακα.

nikolas_g87
02/04/2006, 14:44
'DOULEPSE KAI PARE MONOS SOU'



File lopi auto kano ,douleuo,kai prospatho na spoudaso parallila, alla fainete dn diavases kala to arxiko panopano!!!!(Douleuo?Nai)

PeterMurphy
02/04/2006, 17:47
Mias bdomadas katebasmena moytra tha blepeis,mi xeneroneis more...oti exoyn dikio einai dedomeno.Tosa blepoyn..alla pes toys to mwre...siga..

div400
02/04/2006, 21:33
οσα λες ειναι φυσιολογικη αντιδραση των γονεων και δεν αλλαζουν και 49 χρονων να φτασεις!
φιλαρακι, δουλευωντας και αγοραζοντας με δικα σου μεσα το μηχανακι, εχεις φτασει στα μισά του δρομου κια ΜΠΡΑΒΟ σου

το υπολοιπο μισο θα ειναι το πιο δυσκολο (και κραταει πολυ περισσοτερο απο τις δοσεις... μια ζωη).

να αποδειξεις(κυριως και πρωτα απο ολα ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ και μετα στους δικου σου) οτι εχεις παρει στα σοβαρα αυτο που λες οτι αγαπας και λαχταρουσες.να γινεις πρωτα απο ολα ΑΣΦΑΛΗΣ οδηγος (για σενα πρωτα και πανω απο ολα και παλι). να δειξεις οτι θελεις και μπορεις να βελτωθεις σαν οδηγος, οτι ξερεις και εχεις συναισθηση οτι καβαλας μηχανη και ολους τους κινδυνους που θα αντιμετωπισεις στους δρομους.

δηλ να μην γινεις σαν ''ολα τα υπολοιπα πιτιρικια που κανουν μαλακιες στους δρομους με τα κολομηχανακια τους''(κατι τετοιο δεν λενε?), μην ξεχνας οτι αυτους βλεπουν οι δικοι σου και βγαζουν συμπερασμα και οχι εσενα (ακομα δηλ).

γιαυτο να ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ (σκοπιμα δεν λεω να ξοδεψεις) σε εξοπλισμο ασφαλειας (θα επρεπε να ειχες κανει πριν καν παρεις το μηχανακι :D ) και ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΑΝΤΑ!!!! ασχετα αν σε κοροιδευουν οι φιλοι σου , που θα το κανουν αλλα μην μασας. και με την πρωτη ευκαιρια να πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης ( εγω να δω ποτε θα παω επιτελους )

αυτα για αρχη και καλοριζικη η μηχανη σου φιλε

ααααχχ τα νιατα και η πρωτη μηχανη......

:rotflmao: :wave2: :beer: :beer: :beer:

Alx 84
02/04/2006, 23:33
Φίλε Νικόλα καλώς ήρθες! Σε καταλαβαίνω απόλυτα, αφού είμαι κι εγώ στην ίδια φάση με τη μητέρα μου (που θα πάει, θα σπάσει). Υπομονή λοιπόν, μάζεψε χρήματα και καλορίζικο!

Καλά κουράγια!

Α!!! και που είσαι... Πάντα κράνος ε;:winka:

VANDA
02/04/2006, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
οσα λες ειναι φυσιολογικη αντιδραση των γονεων και δεν αλλαζουν και 49 χρονων να φτασεις!
φιλαρακι, δουλευωντας και αγοραζοντας με δικα σου μεσα το μηχανακι, εχεις φτασει στα μισά του δρομου κια ΜΠΡΑΒΟ σου

το υπολοιπο μισο θα ειναι το πιο δυσκολο (και κραταει πολυ περισσοτερο απο τις δοσεις... μια ζωη).

να αποδειξεις(κυριως και πρωτα απο ολα ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ και μετα στους δικου σου) οτι εχεις παρει στα σοβαρα αυτο που λες οτι αγαπας και λαχταρουσες.να γινεις πρωτα απο ολα ΑΣΦΑΛΗΣ οδηγος (για σενα πρωτα και πανω απο ολα και παλι). να δειξεις οτι θελεις και μπορεις να βελτωθεις σαν οδηγος, οτι ξερεις και εχεις συναισθηση οτι καβαλας μηχανη και ολους τους κινδυνους που θα αντιμετωπισεις στους δρομους.

δηλ να μην γινεις σαν ''ολα τα υπολοιπα πιτιρικια που κανουν μαλακιες στους δρομους με τα κολομηχανακια τους''(κατι τετοιο δεν λενε?), μην ξεχνας οτι αυτους βλεπουν οι δικοι σου και βγαζουν συμπερασμα και οχι εσενα (ακομα δηλ).

γιαυτο να ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ (σκοπιμα δεν λεω να ξοδεψεις) σε εξοπλισμο ασφαλειας (θα επρεπε να ειχες κανει πριν καν παρεις το μηχανακι :D ) και ΝΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΑΝΤΑ!!!! ασχετα αν σε κοροιδευουν οι φιλοι σου , που θα το κανουν αλλα μην μασας. και με την πρωτη ευκαιρια να πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης ( εγω να δω ποτε θα παω επιτελους )

αυτα για αρχη και καλοριζικη η μηχανη σου φιλε

ααααχχ τα νιατα και η πρωτη μηχανη......

:rotflmao: :wave2: :beer: :beer: :beer:



+1 (εύγε)

Smith
03/04/2006, 03:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Επειδη κατι παρομοιο εκανα και εγω. Πιστευω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους το ανακοινωσεις τουλαχιστον... Θα παρω μηχανη... Εχω στο μυαλο μου αυτο και αυτο και δεν μου αλαζετε γνωμη ή ειστε μαζι μου ή εναντιων μου. Μεχρι να το παρεις θα ειναι εναντιων σου μετα θα το δεχτουν ισων να μην σε στηριξουν αλλα τουλαχιστον δεν θα τους ερθεια αποτομα.

Υ.Γ. Γιατι RS και οχι καποιο αλλο ιαπωνικο με τα μισα λεφτα... υποψιν οτι ειμαι Ιταλοφιλος αλλα σε αυτην την κατηγορια 125 - 250 διχρονα αν δεν εχεις να σκασεις λεφτα πηγαινε Ανατολικα καλυτερα.

:wave2:

E..ας πούμε το καινούργιο RS 125 της aprilia...δεν λέει...??? Αμα είχα περίσσια φράγκα θα το έπερνα για μεσα στην πόλη και καφέ και κοντινές βολτούλες...πιστέυω ότι είναι πανεμορφο........ :beer: :beer: