PDA

View Full Version : Kawasaki klx



gskrekos
02/04/2006, 18:32
Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος, και θα θελα την γνωμη σας για την kawasaki klx 250cc του 2000, σκεφτομαι να την παρω, ειναι καλη, θα ειναι η πρωτη μου μηχανη.

Dodok edessa
02/04/2006, 19:04
είναι πολύ τίμια μότο που παρόλο τα χρόνια του (1993) ακόμα και σήμερα ειναι πολύ καλή αγορά.
Το μόνο μελανό σημείο του είναι η δύσκολη εκκίνηση με την μίζα.
Γιαυτο προσπάθησε να είναι όπως και δηποτε με μίζα .
Τα ελληνικά μοντέλα εχουνε στροφόμετρο και συμβατικό πιρουνι,τα εισαγωγής ειναι χωρις στροφόμετρο ,με μικρο φαναράκι στην μάσκα ,αλουμινιενο ψαλίδι και βεβαιως + 3-4 αλογάκια ,και τα μοντελα με μιζα εχουν συμβατικο πιρουνι εν αντιθέση με το usd των απλων KLX250sr.,.
βεβαια εαν βρεις και το klx250R αρπαξε το γιατι ειναι πραγματικό σχολείο ....:D
εαν εχεις καποια αλλη απορια πες μιας και εχουν περάσει ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΟΣΕΙΣ του klx απο τα χερια μου εκτος του d-traker.
πάντως ειναι απο τα μοτο που πραγματικά χαίρεσαι τα λεφτα που εδωσες για να το αποκτήσεις
:wave2: :wave2:

gskrekos
02/04/2006, 19:59
Ποια αλλη προτεινεις στο ιδιο στυλ μηχανης, τι να κανω αυτες μου αρεσουν.

Dodok edessa
02/04/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gskrekos
Ποια αλλη προτεινεις στο ιδιο στυλ μηχανης, τι να κανω αυτες μου αρεσουν.


και καλα κάνης και σου αρέσουν αυτές ,γιατι είναι οι ιδανικές για να μάθεις τόσο σε χώμα οσο και στην πολη να συμπεριφέρεσαι μοτοσυκλετιστικα ...
αν σε ενδιαφέρει στα ίδια πανω κατω είναι το ΤΤR 250 με μίζα ,καλύτερο στην άσφαλτο απο το klx αρκετά πισω ομως στοην οδήγηση στο χώμα
ειναι και το DR 250-350 αλλα ποτε δεν με τραβηξε αυτο το μηχανακι μονο και μονο απο θεμα αισθητικής ..εσυ αποφασίζεις :wave2:
Α!!!το klx ειναι υδροψυκτο με βεντιλατερ κατι που ειναι ανεκτίμητο σε αρκετές των περιπτώσεων
:wave2:

gskrekos
02/04/2006, 21:00
Ποια τιμη ειναι καλη για την klx, μοντελο του 2000.

Dodok edessa
04/04/2006, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gskrekos
Ποια τιμη ειναι καλη για την klx, μοντελο του 2000.

νομιζω οτι γυρω στα 2000 - 2500 ευρω θα ηταν καλά..αν ειναι σε αριστη κατασταση
αλλα αν ειναι εισαγωγης μονο απο το αριθμό πλαισιου θα το καταλαβεις και ισως απο τα σωληνακια των φρενων ...
εχει και μια διευθυνση στο ιντερνετ klxzone.com η κατι τετοιο.εκει θα βρεις παρα πολλα θεματα καθως και τους αριθμους πλαισιου ανα ετος :wave2:

gskrekos
04/04/2006, 21:43
Καλα εσυ εισαι θεος ξερεις τα παντα, ευχαριστω πολυ.

Dodok edessa
04/04/2006, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gskrekos
Καλα εσυ εισαι θεος ξερεις τα παντα, ευχαριστω πολυ.



:lol: :blush: :blush: :lol: :wave2:


43481