PDA

View Full Version : gia na doume ti exo na po



afrotwin
02/04/2006, 21:37
8elo na 8ikso mia katastasi pou exi ekselix8i ton telefteo kero ke es8anome tin anagki na to kano

teleftea vlepo kenouria atoma sto forum ke mou aresi kenouria atoma me mixanes oxi kenouria user names

ke merikes kenouries ginekes, i palies anava8mismenes motosikletistika pou ke afto mou aresi episis

ti simveni omos
afto to forum exi apoktisi tin fimi tou xavalediarikou
exoun ma8i i perisoteroi oti ginete xavales ke exoun mazefti edo gia na diaskedasoun ke oi pliopsifia ton melon den exi motosikleta
ksekinisan me tin protropi mpes na dis ti gelio pefti....

ektos ke an 8elete na pistepsete oti apo ta 13.000 meloi ine toulaxiston oi misoi mixanovioi
:lol:

malon grafiades ine ke asxetoi
mexri edo kanena provlima,ke ti egine

afto to forum omos ine kseka8aro oti ine gia motosikletistes
ke o xavales tou ine motosikletistikos ke i nootropia tou ine motosikletistiki
diladi periexi ligo apo tin drastiriotita mas tin ikanotita mas ke tin antilipsi mas san motosikletistes

diladi ixe motosikletistiki koultoura
i motosikleta itan kirios i aformi gia na vre8oume oloi mazi ke na antalaksoume oti exoume o ka8e enas

ego as poume imoun o satanas tis pareas:lol:
kapios DIT pou den kserete i perisoteri itan o zogkler tis pareas
o sta8is itan o sofos tis pareas ke pai legontas

simera exoun mezefti pola atoma pou aplos kavalane motosikleta ala kata poso ine motosikletistes ine ena erotima
iparxoun sigoura atoma pou 8eoroun tin moto aplos ena anagkeo metaforiko meso ke tipota alo
sigoura merikoi edo exoun dokimasi ton eafto tous os mixanovioi as poume

tetia atoma erxonte sto site na vroun parea na xavalediasoun ke oti prokipsi
exoume ke periptosis opou sinevisan gkomenika ke ala tetia koufa ke ixame oloklira katevata me saxlamara olikis aleseos

simera exoume xavale gia psilou pidima asxetou me tin moto ekfrasi prosopikis saxlamaras tou ka8e ena ke os ena va8mo ine ke afto anekto

ala an 8eloume pragmatika na kanoume tin zoi mas endiaferon san motosikletistes giati se afto to forum afto imaste mias ke edo den ine to date.gr oute to ime o oreos-orea.gr oute kosmopolitan i www.navronagamiso.gr
ke kalo ine na katalavoun merikoi oti safos den imaste i mixanes mas ke oute me xaraktirizoun ta kilindrompistona mou

ala zo me tin koultoura tou mixanoviou
pou simeni simetexo se diafora pou simvenoun giro apo tis motosikletes
px pao se agones motosikletas se ekdilosis akoma ke se diadilosis afto 8a exi san apotelesma na petixenonte diafora pou aforoun emas tous motosikletistes

px na anava8misti i piotita dieksagogis agonon na antimetopizonte pio sovara ta etimata ton motosikletiston
ke ala....

ke an nomizete oti den exi kanena noima afti i prooptiki afto simveni giati den iste motosikletistes apla pezete tis koumpares me ta mixanakia
gialantzi mixanovioi....:lol:

afrotwin
02/04/2006, 21:52
ektos apo xavale ke saxlamara imaste ke mia kinotita pou mpori na kani diafora apo to na diaskedasoume na ksefigoume apo tin ka8imerinotita mexri na zisoume orees peripeties
iparxoun atoma pou sigoura mporoun na sas didaksoun diafora ala den mpenoun ston kopo giati to mono endiafero sas ine o xavales ke kakis piotitas pou xiroterevi me ton kero

merikoi prepi na katalavoun oti to forum den ine pedikos sta8mos xoris na simeni oti prepi na 8isiasoun tin pedikotita mesa tous

sas to leo ego pou exo mpi anamesa se polous ke i perisoteri vlepete tous alous san anagkeo kako iste mazi ke elpizete na ine idaniki i parea ke varieste ton eafto sas ke tous alous,sto delear as poume...

giati simveni afto giati den iparxi pragmatikotita pou na mas enoni
den mpori dio an8ropous na tous enosi i kini tous tasi gia apraksia.....

exo akousi apo polous poso exoun vare8i ke ala tetiou idous
sigoura epidi martirao katastasis poli 8a spefsoun na ana8ematisoun
ala to kano is gnosi mou
i pio poli iste anousioi motosikletistika..

ke den milao gia aftous pou exoun vri ton kolito tous eki
opos ke ego exo kani kapious filous ke merikous tous stirizo
ala milame gia ena sinolo atomon pou den mporoun na siniparksoun me ousia giati den ine fevgati motosikletistika
oses fores vre8ikame sto delear meta apo kapia empiria opos volta as poume itan 8avmasio

afto pou 8elo na po kirios ine oti prepi na katalavete oti prepi na simveni kati gia na gelame oxi na xaskogelame san par8enes gkomenes

kante pragmata na simvenoun giati oxi mono kolous 8a vazoume gia xavale sto moto ala sto telos 8a mpenoun ke diafora ala pio anousia 8emata

bonepeeler
02/04/2006, 22:20
Εγώ πάντως μπήκα εδώ χωρίς να ξέρω τι θα βρω.

Τελικά βρήκα κάποιες πολύ καλές παρέες.Με άλλους κόλλησα περισσότερο,με άλλους λιγότερο.

Με άλλους,θέλω να πιστεύω πως είμαστε φίλοι.:winka: με όλη την έννοια της λέξης.

Βρήκα άτομα τα όποια μου συμπαραστάθηκαν σε δύσκολες στιγμές και τα ευχαριστώ γι'αυτό.
Δε μου συμπαραστάθηκαν μόνο μοτοσυκλετιστικά αλλά και ανθρώπινα.

Γι'αυτά και μόνο ευχαριστώ τους δημιουργούς αυτού του site.

Μου φαίνεται πως αυτά που έγραψα δεν κολλάνε εδώ.:lol: :lol: :lol: Κάποια στιγμή ήθελα να τα πω και μου ήρθε τώρα.:lol: :lol: :lol:

gcrook
02/04/2006, 23:24
Ενα μεγαλα ευχαριστω στον οχι και ιδαιτερα φιλο:lol: Λεωνιδα:wave2: , που μπορεσε και ταξινομησε τις σκορπιες σκεψεις που κανουμε πολλοι εδω μεσα τωρα τελευταια, και τις μετετρεψε σε λεξεις με ουσια.
Δυστυχως για πολλους η μοτοσυκλετα ειναι ενα μεσο για να βρουν αυτο που τους λειπει,....το οποιο θα μπορουσαν να το βρουν και χωρις αυτην απ'οτι φαινεται.
Απο τις λιγες φορες που βρηκα κειμενο που με εκφραζει ΑΠΟΛΥΤΑ.

Ναι ειναι μοτοσυκλετιστικο φορουμ.
Ναι πολλοι κοπιαζουν για να παραμεινει.
Καποιοι ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ, για να παραμεινει και προσφερουν διαρκως.
Και ναι ολοι αυτοι θα συνεχισουν να υπαρχουν και να συναντιουνται εντος και εκτος φορουμ.
Αλλωστε η ιστορια εδω δειξει καποια πραγματα σχετικα με αυτα που προανεφερε ο Αφρο.

Οι υπολοιποι μπορουν να συνεχισουν να ανεβαζουν το "κοντερ".

(Εξαιρουνται καποια πολυ συγκεκριμενα ατομα που απο την αρχη ηταν πολυ ειλικρινεις, και λογω συνθηκων αποστασεων κτλ δηλωσαν οτι απλα θελουν να κρατουν επαφη με καποιο τροπο με την Ελλαδα και την μοτοσυκλετα):wave2:

crazykiller
03/04/2006, 10:06
Αν και τις πιο πολλές διαφωνούσα με τις απόψεις του Afro, πάντα τις διαβάζω γιατί αν και :yuck: για μένα, είναι διαφορετικές και τεκμηριωμένες.

Σήμερα είναι η πρώτη φορά που συμφωνώ απολύτως.

Τελευταία έχω ξεκόψει αρκετά. Και αυτό όχι γιατί μπήκα στο kawasaki forum, αλλά γιατί κουράζομαι εδώ.

Ο υπολογιστής είναι πάντα ανοιχτός και τα 4 φόρουμ που διαβάζω καθημερινά είναι επίσης πάντα ανοιχτά. Στο μοτο όμως σε κάθε search για νέα μηνύματα που κάνω, to 80% είναι spam και χαβαλές! Δεν λέω καλή και η πλάκα, αλλά όταν λέμε και κάτι σοβαρό.

Αυτή την στιγμή διαβάζω μόνο τα Τεχνικά του Οldman, τα Ταξιδιωτικά και τις επικεφαλίδες από τις Γενικές.

Και επειδή δεν έχω την ευχέρεια του χειρισμού του λόγου δεν έλεγα τπτα μην παρεξηγηθώ.

+1 στον afro :wave2: :wave2:

KaTaNaS
03/04/2006, 10:34
les kai mphkes sto myalo re file!

perissotero thelw ma meinw sto oti NA ZOYME TIS ZWES MAS


kai meta as sxoliazoyme epoikodomhtika!


kai oi gkomenes kales kai ta kwlarakia kala kai o xabales gamatos alla san "subroutines" kai oxi "bash dedomenwn" !

Μικρή Λουλού
03/04/2006, 13:27
:smokin:

χωρις σχολια.

Electra
03/04/2006, 15:54
Συμφωνώ, ως επί το πλείστον.

tools
03/04/2006, 15:57
τι γινεται?
δεν το εχετε παρει γραμμη ακομα?
δεν το διαβαζετε επειδη ειναι γκρικλις?:evil:
ή μηπως συμφωνειτε ολοι κ γιαυτο δεν απαντατε???:winka:

οταν το ειδα το πρωι σκεφτηκα πως μεχρι το βραδυ θα εχει 10 σελιδες min,αλλα δεν βλεπω πολυ ενδιαφερον...

κ εγω συμφωνω με την αποψη του αφρου.
δεν ξερω αν ταυτιζομαι,αλλα η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο κ γω χαλιεμαι λιγο κ ηθελα να το πω αλλα σκεφτομουν ''κατσε ρε,με 250 ποστ σε 2 χρονια θα βγεις να μιλησεις?κατσε στ'αυγα σου καλυτερα''.
δεν χαλιεμαι τοσο ωστε να σηκωθω να φυγω,αλλα αφου το εθιξε ο αφρο,καλο θα ηταν να δουμε που βρισκομαστε...

τελοσπαντων,περισσοτερα στην πορεια.

υγ:εχουν υπαρξει παρομοιες συζητησεις στο παρελθον.ας προσπαθησουμε να την εκμεταλλευτουμε αυτη την φορα,να βγει κατι καλο:wave2:

tsoukas77
03/04/2006, 16:17
Προσωπικα,δεν βλεπω καποια μεγαλη αλλαγη στο forum τα δυο χρονια που το παρακολουθω.Ισως αυτο συμβαινει επειδη μπαινω σε συγκεκριμενα θεματα και δεν εχω αντιληφθει καποια φθινουσα πορεια,οπως αναφερθηκε.

Για να ειμαι ειλικρινης,δεν μπηκα ουτε για να γελασω,ουτε για να κανω νεες παρεες.Μπηκα μονο και μονο για να μοιραστω καποια μοτοσυκλετιστικα θεματα με ατομα που θα με καταλαβαιναν και για να παρω απο αυτα τα ατομα ο,τι χρειαζομουν.

Μιλαμε για μια μικρογραφια της κοινωνιας,με κοινο χαρακτηριστικο ομως την αγαπη μας και το παθος μας,την μοτοσυκλετα.Αν παψει να υφισταται αυτο το κοινο χαρακτηριστικο,για εμενα χανει καθε νοημα υπαρξης και το forum.

Nik0s
03/04/2006, 16:21
Ο Λεωνίδας λέει κάποια σωστά πράγματα. Η αλήθεια είναι όμως ότι η ταυτότητα ενός forum δεν δημιουργείτε τόσο από τους χρήστες, όσο από τους Administrators - Moderators. Αυτοί είναι, που σε οποιοδήποτε forum θέτουν κάποιους κανόνες, κάποια guidelines, το "etiquette" (κάτι σαν τρόπους διαγωγής). Ο οποιοσδήποτε χρήστης δεν φέρει καμία ευθύνη αν μπει, γράψει 5 παπαριές και αφού γελάσουν άλλοι 10 μετά ξαναμπεί και γράψει άλλες πέντε... Αν δεν του πει κάποιος "Μην το κάνεις γιατί εδώ είμαστε σοβαροί κτλ κτλ" (παράδειγμα έτσι?) θα βρει έδαφος για περισσότερο καλαμπούρι, spamming, κώλους και ότι άλλο.

Δε λέω οτι οι admins κάνουν κακή δουλειά έτσι ? - κάθε άλλο. Ακριβώς επειδή υπάρχει ένα ελεύθερο πνεύμα και σεβασμός στους χρήστες, έχουμε "χαλαρώσει" κατά κάποιο τρόπο...

Μια καλή ιδέα, θα ήταν το FAQ να περιέχει και κάποιος βασικούς κανόνες διαγωγής, όπως στα περισσότερα forum. Το δικό μας έχει μόνο τεχνικές ερωτ-απαντήσεις. Ας πούμε, δεν βρίζουμε, δεν προσβάλουμε, δεν βάζουμε χυδαίες φωτό, δεν σπαμάρουμε αγγελίες κτλ... Υπάρχουν βέβαια και κάποια sticky σε κάποιες κατηγορίες αλλά... :rolleyes:

Στην αντίπερα όχθη, υπάρχει και μια πολύ μεγάλη μερίδα χρηστών που είναι εδώ στο moto ακριβώς επειδή επικρατεί μια χαβαλετζίδικη ατμόσφαιρα και βγάζει γέλιο...

Ας αποφασίσουμε λοιπόν, ΤΙ forum είμαστε και ας εφαρμόσουμε κάποιους 'κανόνες¨προς την κατεύθυνση αυτή.

:wave2:

zolotas
03/04/2006, 16:32
4 στα 10 θεματα ειναι ανεκδοτα και αλλα 3 διαμαχες οπαδικες τα οποια δεν με ενδιαφερουν ......θεματα καλα πεφτουν αλλα δεν εχει και πολυ ανταποκριση τελευταια,ετσι νομιζω
παντως εχω διαβασει πολλα καλα θεματα απο την αρχη του φορουμ και δεν εχω παραπονα.

και σιγουρα πολλοι βαρεθηκαν γιατι αν ψαξεις απο το 2002 λιγα μελη συμμετεχουν.

sonic22
03/04/2006, 17:23
mipws telika to provlima einai idio me auto tis TV?

thelw na pw pws kai o xavales kai ola einai mesa se ena forum pou den exei san thema tin moto alla tous anthrwpous giro apo tin moto.
kai ok isos merikes fores paraginete to kako...
alla alimono olla xwrane se na anoixto forum.

to kako omws to polemas me to kalo kai oxi me batsous kai troxonomous...


an to ejidikeusoume poli to forum tha katadisoume na asxoloude 10-20 atoma to poli...
an to afisoume stin tixi tou tha xathei to noima...



telos na pw kati
exoun bei polla atoma (me included) prosfata sto forum kai isos na min exoun piasei akoma to noima...
edw ena keik pas na ftiajeis kai an rijeis apotoma ta ilika thelei polli anakatema gia na omogenopoiithei...
dwste ligo xrono alla kai swstes kateuthinseis eseis (emeis) oi palioteroi kai tha desei to gliko...

ligo anakatema akoma xreiazete...:D

:beer: :beer: :beer:

EKEINOS
03/04/2006, 21:25
Εγω σαν νεος θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Ποια στοιχεια κανουν καποιο μηχανοβιο ???? Οταν μπηκα δεν ηξερα τι να περιμενω το μονο που με απογοητευσε ελαφρως ειναι τα λιγα ταξιδιωτικα κατα τ'αλλα συμετεχω μονο σ'αυτα που με ενδιαφερουν.Αναλογα το θεμα με αλλους συμφωνω με αλλους διαφωνω με πολους θα μπορουσαμε να ταιριαξουμε αν ειχαμε τον χρονο και τον τοπικο παραγοντα με το μερος μας. Πηρα συμβουλες βοηθηθηκα εμαθα πραγματα,ειδα και μερικους παραξενους ολλα καλοδεχουμενα.Μπορουνε ομως οι διαχειριστες να κοντρολαρουνε πραγματα αν δεν τους χαρακτηρισουνε δικτακτορες,εγω πριν μιλησω κοιταζω το προφιλ αυτου που γραφει ωστε εγω στα σαραντα με τις αποψεις μου να μην αναλωνωμαι με ανοητες αντιπαραθεσεις και χαζες κουβεντες.
Επισεις παρακαλω γραφτε στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ σεβαστητε τα γραφομενα σας.

sairous
03/04/2006, 22:32
Ως άμεσα πληγώμενος από τις σκέψης του AFRO (τον οποίο εκτιμώ ιδιαίτερα εδώ μέσα) θα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου:

Είμαι καινούργιος στον χώρο των μηχανών, ακόμα δεν έχω κάποιο δικό μου μηχάνημα....Για πρώτη φορά δειλά δειλά μπήκα σε αυτό το FORUM πριν κανα μήνα...
Είναι ειλικρινά το πρώτο forum που άξιζε (και συνεχίζει)να ασχολιθώ σοβαρά...

Βρήκα απαντήσεις και βοήθεια σε πολλά ερωτήματα μου και σας ευχαριστώ που ασχολιθήκατε μαζί μου
Πραγματικά περιμένω την ώρα που θα καθήσω μπροστά στον υπολογιστή και θα μπω να διαβάσω.

Όσο αφορά την σχετικότητα τον POST με τις μηχανές ας μου επιτραπεί να πω ότι έχω παρατηρήσει τελευταία μια κάμψη


Αυτά είχα να πω ...

GST
03/04/2006, 23:08
ενα ποστ μπορει να θεωρηθει και επιτυχιμενο χωρις απαραιτητα να φτασει στις 15 σελιδες ... απλα αυτοι που θα το διαβασουν θα αποκομισουν και κατι χωρις να χρειαστει να απαντησουν η να πουν τη γνωμη τους για κατι αυτονοητο.... καποιοα στιγμη πρεπει να σκεφτομαστε και να πρατουμε και ωριμα ...καλως ο χαβαλες αλλα εκει που πρεπει ... εδω τα εχουμε ισοπεδωσει ολα ... πας να γραψεις κατι σοβαρο και ενδιαμεσα υπαρχουν αλλες τοσες μπουρδες και λογοπαιγνια ...δηλαδη πως να μην ξενερωσεις ..ο καθενας γραφει οτι του κατεβει απλα για να επιβεβαιωση την υπαρξη του εδω ... σκεψου λιγο πριν γραψεις ....αυτο μονο εχω να πω

free rider
04/04/2006, 01:47
μου φαίνεται αστεία η παρωδία της αυτοκριτικής σε ένα φόρουμ....

σαν του μοτο.γρ…

σε λίγο θα τύχει να διαβάσει κανένας και αυτοbiografia των έξέχοντων μελών αντε και καμιάς πριμαντόνας απ εδω μέσα...

τι τραβάνε τα ματάκια μου..
τρομερό..


μπάααα κάποιο λάθος θα έγινε..


πάλι σε λάθος.... φόρουμ μπήκα..

monstermind
04/04/2006, 07:31
Η αλήθεια είναι πως και εμένα μου φαίνεται κάπως φάουλ η άποψη. Οχι ότι δεν περιέχει αλήθειες, αλλά... εδώ είναι φόρουμ, δεν είναι λέσχη, δεν έχει face control, ούτε πληρώνει κανείς τίποτα. Το φόρουμ αυτό άλλωστε είναι μια κοινότητα ανθρώπων, μια μικρογραφία της ευρύτερης ανθρώπινης ελληνικής κοινότητας, και ως φυσικό υπακούει τους νόμους της κοινωνιολογίας.

Όσο τα μέλη είμασταν/ήταν λίγα, καθορίζαν την κουλτούρα και το πνεύμα της ομάδας, κρατώντας κάποια στάνταρ και αποθώντας την μάζα. Όσοι μπήκαν στα πρώτα βήματα του φόρουμ (ή δεύτερα) πιστεύω πως νιώσαν μια δυσκολία να γίνουν "μέλη" της παρέας. Τώρα, καθώς τα μέλη πληθαίνουν είναι φυσικό να χαλαρώνει η ουσία της παρέας και τρόπον τινά να "χαλάει".

και εγώ το ένιωσα αυτό, (το ότι έχει "χαλάσει" η συνταγή) και μάλιστα πολύ έντονα, καθώς για κάποιο διάστημα λόγο του τρακαρίσματος δεν έμπαινα στο φόρουμ, και όταν ξαναμπήκα δεν βρήκα ούτε άνα θέμα "άξιο" να μιλήσω, και ένα σωρό άτομα που δεν ήξερα.

καλώς ή κακώς, αναπτύσεται μια υποκειμενική παρακμή οι σπόροι της οποίας προυπήρχαν αλλά δεν έβρισκαν πρόσφορο έδαφος.

προσωπικά τις περισσότερες φορές που μπαίνω στο φόρουμ, πηγαίνω και διαβάζω παλαιές συζυτήσεις και καβγάδες με περίσσιο πάθος.

Όπως και να έχει, το "φάουλ" της άποψης αποτελεί το στοιχείο εκείνο που δηλώνει πως κάποιοι είχαν βρεί εδω μέσα τον κοινωνικό περίγυρο που δεν μπορούσαν να βρούν στην "αληθινή" ζωη. Ο χρόνος τους αναλωνόταν σε μεγάλο βαθμό στο να διαβάζουν λιγότερο ή περισσότερο όλα τα θέματα καθημερινά (ευκολο καθώς ήταν σχετικά λίγα), και να αντλούν όλα τα συναισθήματα που προκαλούν οι κοινωνικές σχέσεις πίσω από μια οθόνη προβάλλοντας στοιχεία του εαυτού τους κατα όπως αυτοί ήθελαν, καθορίζοντας έτσι και το προϊόν της είσπραξης αυτών (των στοιχείων).

.

monstermind
04/04/2006, 07:35
οι 290 απαντήσεις στο "αξίζει η ζωή σου για μια μηχανή" ..

:confused:

πιστεύω το αποδεικνύουν

:yuck:

RTnick
04/04/2006, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
καλώς ή κακώς, αναπτύσεται μια υποκειμενική παρακμή οι σπόροι της οποίας προυπήρχαν αλλά δεν έβρισκαν πρόσφορο έδαφος.

Μήπως όμως είναι η φυσική πορεία ενός φόρουμ, μίας παρέας, της κοινωνίας κλπ.... και έτσι θα έπρεπε να το δει κανείς ???

Μήπως δηλαδή είναι καλό? Ίσως μέσα από αυτήν την διαδικάσια ωριμάζουν καλύτερα οι "σπόροι" και επιβιώνουν μόνο αυτοί που πρέπει?

Maira
04/04/2006, 08:26
Είμαι καινούργια στο forum, αλλά πιστεύω ότι μπορώ να φέρω μια άποψη και μια γνώμη.

Αναφέρθηκε ότι κάποιοι μπήκαν μόνο για τον χαβαλέ και την παρέα. Όταν μπήκα στο forum, μπήκα τυχαία. Πληκτρολόγησα το όνομα του περιοδικού και βρέθηκα εδώ. Σε έναν άγνωστο τόπο, με άγνωστους ανθρώπους. Το μόνο μας κοινό, όπως πίστευα και πιστεύω ήταν η αγάπη μας για τις μηχανές. Για τις κοινές μας εμπειρίες όταν είμαστε πάνω σ' αυτό το δίτροχο αγρίμι, που θα πρέπει ο καθένας με τον τρόπο του να εξημερώσει!

Στην πίτα πήγα. Πίστευα ότι θα μπορέσω να γνωρίσω μερικούς από εσάς και να συζητήσουμε. Αντ' αυτού δεν μας απεύθυνε κανείς τον λόγο παρά μόνο κάποιος που δεν μας εξήγησε καν ποιος ήταν. Ένοιωσα πολύ άσχημα που δεν μπορούσα να μιλήσω σε τόσους ανθρώπους που είχαμε καποια κοινά.

Οι μέρες πέρασαν και μέσα από τις σελίδες αυτού του forum, πήρα το θάρρος και πάλι και πήγα στο Δέλεαρ. Και ναι η δεύτερη προσέγγιση είχε πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από την πρώτη. Τώρα γνωρίζω κάποιους από εσάς και δεν μιλάμε πια απρώσοπα σε μια οθόνη!

Το forum έχει topics για σοβαρές συζητήσεις, στις οποίες και πάλι, σαν Έλληνες, θα κάνουμε και λίγο χαβαλε. Υπάρχουν και συζητήσεις για να γελάσεις, για να πεις μια καλημέρα, για να πεις τον πόνο σου για το σκασμένο λάστιχο ή την σπασμένη αλυσίδα.

Όλοι έχουμε ένα κοινό. Την αγάπη μας για τη μηχανή. Για να αγαπάς κάτι όμως, με το οποίο όμως βάζεις τη ζωή σου σε κίνδυνο κάθε μέρα, κάτι δεν πάει καλά!!!:hypnotize

Δεν είμαστε άνθρωποι ου παίρνουμε τη ζωή μας στην πλάκα αλλά ζούμε με λίγο παραπάνω ελαφρότητα από άλλους. Δεν μας αγγίζει το άγχος και η σοβαροφάνεια.

Αυτό το forum είναι η ευκαιρία για μας με αυτό το κοινο, να κάνουμε τόσα πολλά! Από το να αλλάξουμε κάποιο νόμο που μας αφορά μέχρι το να μιλήσουμε για την κατσαρίδα που έβαλε κάποιος.

Το κάθε πράγμα στη σωστή συζήτηση! Αυτό μας κάνει μηχανόβιους αλλά πάνω απ' όλα μας κάνει ανθρώπους. Και πάνω απ' όλα είμαστε άνθρωποι! Σίγουρα δεν θα ταιριάξουν όλοι με όλους αλλά δεν χρειάζονται ούτε επιθέσεις ούτε προσβολές. Κάποιος παλιότερος, ναι, να μου δώσει μια συμβουλή, και επιλέγω αν θα την ακολουθήσω. Αλλά δεν χρειάζεται να με προσβάλει όταν δεν έχω κάνει εγώ κάτι για να τον θήξω προσωπικά!

Συζητήσεις, αστεία, πειράγματα, αναζητήσεις, βόλτες....όλα υπάρχουν. Είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ μηχανόβιοι. Έχουμε την διάθεση να ζούμε τα πάντα και πόσο μάλλον με ανθρώπους που μας ενώνει κάτι τόσο σημαντικό!!

Αυτά τα λίγα και συγνώμη αν η άποψή μου δεν συμβαδίζει με κάποιων άλλων. Είμαι άνθρωπος και έχω μια άλλη οπτική!


:wave2:

Πάντα Όρθιοι!

:blush:

ZZRakias
04/04/2006, 09:34
Μου κανει εντυπωση που ο afro εβαλε ενα τετοιο ποστ... Παλιοτερα εισουνα απο τους υπερμαχους του ανεξελεγκτου χαβαλε...

Για να μην παρεξηγηθω δεν στην πεφτω, ουτε ειρωνευομαι... Απλα μου κανει εντυπωση...

Τελος παντων, καθε φορουμ εδω μεσα εχει διαμορφωσει μια κουλτουρα πιστευω... Το μοτο εχει διαμορφωσει την κουλτουρα του χαλαρου και χαβαλεδιαρικου φορουμ (οχι οτι δεν εχει και ΠΟΛΥ σοβαρα θεματα) και ο αριθμος των μελων του δειχνει οτι ο κοσμος το προτιμα παιδια...

Καποιοι αλλοι (μεταξυ των οποιων και εγω) ψαχνουν κατι σε λιγο πιο μεση κατασταση... Τελικα ο καθενας βρισκει αυτο που τον ενδιαφερει...

Ο κυρ ZouZouRas της γειτονιας σας...

afrotwin
04/04/2006, 10:34
[i]αναλωνωμαι με ανοητες αντιπαραθεσεις και χαζες κουβεντες.
Επισεις παρακαλω γραφτε στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ σεβαστητε τα γραφομενα σας. [/B]

8a mou epitrepsete gia mia fora akoma na ta paro sto kranio
exoume pi xiliades fores oti den mas endiaferi pos grafi-ekfrazete o ka8e enas arki na min 8igi ipolipsis pou mono ego ksero na to kano...:lol: :lol:

filarako kalo 8a ine na min ksanagrapsis oute esi oute kanenas ipodiksis
an kati se enoxli se disaresti iparxoun ala forum pou 8a se ikanopiopisoun gia to i8os tous ton eliniko tropo grafis tous ta e8nikistika tous dedomena

edo apagorevete i katef8insi i ipodiksi ke ala saltsoidi pseftoidanika

ke flamandika ama goustari kapios as grapsi kanis den to apagorevi

an se kourazi min ta diavazis opos kanoun merikoi....:lol:

ke ipodiksis ston iko sou ke ston steno kiklo sou edo ine xaos ke 8a paramini

wild_cat/anima
04/04/2006, 10:43
quote:[i]αναλωνωμαι με ανοητες αντιπαραθεσεις και χαζες κουβεντες.
Επισεις παρακαλω γραφτε στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ σεβαστητε τα γραφομενα σας. [/B]


δεν θα ασχοληθώ με το αν πρέπει να γράφουμε με greeklish ή όχι ......



αλλά σίγουρα τα προτιμώ από το να βλέπω "αναλωνωμαι",
"Επισεις"............

Julius
04/04/2006, 10:58
Τα spam και τα καραγκιοζιλίκια σβήνονται


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=11378

afrotwin
04/04/2006, 11:04
min mpenete se diadikasia na apologiste gia afto pou iste apla ma8ete na seveste ke ligo tous alous

nomizo oti i parea sto delear ine arketi ke gia ton xavale tis ke gia fisiki epafi ke antalagi ekrimaton:lol:

edo den xriazete na ine mia proektasi tou

anti8etos to na ine antalagi apopseon xavale ke oti alo afora ena gegonos mia ekdromi mia ekdilosi ke opiadipote ali drastiriotita afora emas mesa apo tin motosikletistiki iparksi mas afto ine 8emito ke aneksitila iperoxo....:lol:

ala to ka8imerino anousio kous kous ine kourastiko fortiko ke ala asxima dina
as to apofigoume

erxeste edo gnorizete filous kante tous parea kante xavale peraste oso omorfa mporite
ala edo sto forum den xriazete aftos o oxlos pou katantai kourastikos gia an8ropous pou erxonte gia polous alous logous sin tous dikous sas

ke o xavales exi ke aftos piotita ke ousia
den ine mia leksi pou xaraktirizi genika ena kati ke afto to kati kinigame
min iste sigouri oti kanete kalo xavale:lol:
edo ipo8ike oti an8ropos diavazi palia kimena gi ana gelasi
ke i pio kenourioi den katalavenete ti enoi

ala as afisoume tin kenouria epoxi me ta kenouria dedomena tis na er8i,to kenourio ema ton neon,ton epireasmenon apo to 1990 ke meta:lol:
pedia edo den ine tileorasi den imaste tou poli fasaria gia to tipota den mas pernoun i kameres asxeta an epimenete na sas akolou8oun pantou stin zoi sas ke tis fernete ke moni sas gia na desi to gliko

ksexaste tis kameres ksexaste tin ikona den iste oute 8a ginete diasimi edo se afto to forum
poli 8igonte pou tous fotografizete den ine oloi psonia
akoma ke o kalos mou ex8ros dilose tin apex8ia tou se afto
ligo eleos

ego protino opios ferni kamera sto delear na mpougelonete
ke tote 8a exoume ke ena oreo 8ema gia xavale:lol:


to ti kanoun 50 atoma sto delear den afora ena forum me terastio ari8mo melon ke oute ine mono gia afta ta meloi

aftes i xazes eksigisis aforoun merikous diskinitous stin skepsi
pio apla den ginete na ta leme
oute xriazete na apologiste gia tipota
kanis den sas katigori gia kati
isos sas protrepi pros tin xrisi tomi
pan metro aristo ke ta lipa gia na pername oloi kala

ke oso ke an sas fenete periergo iparxoun ke skeptomenoi sigratimenoi-xamilon tonon me diaforetika endiaferonta ke anazitisi ousias se afto to forum

nomizo oti den xriazete na pite tipota alo

na pernate kala me parees me drastiriotites me gelia ke xares ala giro apo mia fotia stin paralia se mia parea ka8isti se kapio meros tou planiti efxome se olous na vroun omorfes stigmes akoma ke ton erota tis zois tous ke na erxonte edo na mirastoun tin ousia tou pragmatos
ke ta stigmiotipa dekta me dio tris foto epi tis ousias ke ola kala


na iste oloi kala


:wave2:

Maira
04/04/2006, 11:33
Το forum θα πρέπει να μπορεί να δεχτεί τις διαφορετικές προσωπικότητες, αρκεί να σέβεται η μια την άλλη. Καλό θα ήταν, και πάντα άποψή μου, είναι να σεβόμαστε και αυτούς που ανοίγουν μια σοβαρή συζήτηση αλλά και αυτούς που κάνουν χαβαλέ σε μια συζήτηση για χαβαλέ.

Το θέμα δεν είναι τι λέμε, αν βέβαια αν αυτό δεν είναι προσβλητικό για κάποιον συγκεκριμένα, αλλά που το λέμε και γιατί.

Δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η νέα γενιά, και εγώ μαζί, μας νοιάζουν οι κάμερες και τα φώτα της δημοσιότητας. Αυτό δε συμβαδίζει με όλους εμάς που καβαλάμε μηχανή και η ίδια μας η αγάπη μας "αναγκάζει" για την ασφάλειά μας να μην έχουμε ένα περιποιημένο μαλλί, ή να φοράμε κάτι που θα μας κολλάκευε περισσότερο από μια προστατευτική μπότα.

Και το λέω εγώ που δεν έχω προστατευτικά!!!Κι αυτό για άλλους λόγους και όχι γιατί μου χαλάει την εμφάνηση. Δεν μπορεί να κατηγορήται μια ομάδα ανθρώπων επειδή δεν έζησε πριν από μια δεκαετία.

Όλα αλλάζουν. Αυτό θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι. Ίσως σε μια δεκαετία τα πράγματα να έχουν αλλάξει τρεις φορές περισσότερο εδώ, σ'αυτό το forum. Αυτό δε σημαίνει πως θα πρέπει όλοι εμείς οι "παλιοί" να αρχήσουμε τις γκρίνιες και τις κατηγορίες.

Ας μην είμαστε κοντόφθαλμοι!!!!Απλά να υπάρχει σεβασμός και κάθε πράγμα και συζήτηση στη σωστή θέση!!!!

:wave2:

monstermind
04/04/2006, 11:45
νομίζω ότι η απουσία σαφούς ερωτήματος και σαφής θέσης-άποψης έχει προκαλλέσει τον αποπροσανατολισμό αυτής της κουβέντας. και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει τα αίτια και τους σκοπούς πίσω από τα λεγόμενα του ποιητή. μήπως θα μπορούσε τηρώντας τον νόμο της λεκτικής επικοινωνίας των αρχαίων Σπαρτιατών να μας διαφωτίσει?

afrotwin
04/04/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Το forum θα πρέπει να μπορεί να δεχτεί τις διαφορετικές προσωπικότητες, αρκεί να σέβεται η μια την άλλη. Καλό θα ήταν, και πάντα άποψή μου, είναι να σεβόμαστε και αυτούς που ανοίγουν μια σοβαρή συζήτηση αλλά και αυτούς που κάνουν χαβαλέ σε μια συζήτηση για χαβαλέ.

Το θέμα δεν είναι τι λέμε, αν βέβαια αν αυτό δεν είναι προσβλητικό για κάποιον συγκεκριμένα, αλλά που το λέμε και γιατί.

Δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η νέα γενιά, και εγώ μαζί, μας νοιάζουν οι κάμερες και τα φώτα της δημοσιότητας. Αυτό δε συμβαδίζει με όλους εμάς που καβαλάμε μηχανή και η ίδια μας η αγάπη μας "αναγκάζει" για την ασφάλειά μας να μην έχουμε ένα περιποιημένο μαλλί, ή να φοράμε κάτι που θα μας κολλάκευε περισσότερο από μια προστατευτική μπότα.

Και το λέω εγώ που δεν έχω προστατευτικά!!!Κι αυτό για άλλους λόγους και όχι γιατί μου χαλάει την εμφάνηση. Δεν μπορεί να κατηγορήται μια ομάδα ανθρώπων επειδή δεν έζησε πριν από μια δεκαετία.

Όλα αλλάζουν. Αυτό θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι. Ίσως σε μια δεκαετία τα πράγματα να έχουν αλλάξει τρεις φορές περισσότερο εδώ, σ'αυτό το forum. Αυτό δε σημαίνει πως θα πρέπει όλοι εμείς οι "παλιοί" να αρχήσουμε τις γκρίνιες και τις κατηγορίες.

Ας μην είμαστε κοντόφθαλμοι!!!!Απλά να υπάρχει σεβασμός και κάθε πράγμα και συζήτηση στη σωστή θέση!!!!

:wave2:

edo den sizitame gia na eksiperetisoume enan

afrotwin
04/04/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
νομίζω ότι η απουσία σαφούς ερωτήματος και σαφής θέσης-άποψης έχει προκαλλέσει τον αποπροσανατολισμό αυτής της κουβέντας. και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν είμαι σίγουρος αν έχω καταλάβει τα αίτια και τους σκοπούς πίσω από τα λεγόμενα του ποιητή. μήπως θα μπορούσε τηρώντας τον νόμο της λεκτικής επικοινωνίας των αρχαίων Σπαρτιατών να μας διαφωτίσει?

kapote ekana ena test efioias gia mikra pedia ke vgika fito skrapas:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
eno to sto test gia psilous diktes imoun pedi tsimani:rotflmao: :rotflmao:

isos den ine 8ema gia na asxoli8is esi marine
exi diaforetiki glosa apo tin diki sou
ke to 8ema den ine na katalavis esi

Maira
04/04/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
edo den sizitame gia na eksiperetisoume enan

Μα δε μιλησε κανείς για την εξηπηρέτηση ενός. Εδώ μιλάμε για το σύνολο! Κι αν δεν μπορεί να σεβαστει ο ένας τον άλλο και πόσο μάλλον τα λεγόμενα του τότε δεν μπορεί να λειτουργείσει σωστά τίποτα!!!

Απλά δε θα πρέπει να είμαστε απόλυτοι με βάση τι γινόταν στο παρελθόν. Ας το αφήσουμε εκεί και ας μάθουμε κάτι από αυτό. Δεν μπορεί να επαναληφθεί. Θα πρέπει επιτέλους να δεχτούμε τις αλλαγές και να τις προσαρμόσουμε έτσι ώστε να γίνουν όλα λίγο καλύτερα!!!

:wave2:

dukeandthecity
04/04/2006, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
.......to ti kanoun 50 atoma sto delear den afora ena forum me terastio ari8mo melon ke oute ine mono gia afta ta meloi........



Για δες την επισκεψημοτιτα και τον αριθμο των post που πιάνει ενα topic με την λέξη ΔΕΛΕΑΡ μέσα.

Ειναι το internetικο big brother μας ρε αδερφέ. Ανθρωποι καθημερινοι που τους ξέρουμε μεσα απο φωτο συναντιούνται, βρίζονται και παιζει και κανα κ@λαράκι για να δέσει το γλυκό. Φορουμ υπαρχουν πολλα. 13.000 μέλλοι, οχι. Αναλογίστηκες γιατι?

Και στο κατω κατω απρόσωπες γραμματοσειρές είμαστε όλοι μας. :wave2:

noble
04/04/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Μα δε μιλησε κανείς για την εξηπηρέτηση ενός. Εδώ μιλάμε για το σύνολο! Κι αν δεν μπορεί να σεβαστει ο ένας τον άλλο και πόσο μάλλον τα λεγόμενα του τότε δεν μπορεί να λειτουργείσει σωστά τίποτα!!!

Απλά δε θα πρέπει να είμαστε απόλυτοι με βάση τι γινόταν στο παρελθόν. Ας το αφήσουμε εκεί και ας μάθουμε κάτι από αυτό. Δεν μπορεί να επαναληφθεί. Θα πρέπει επιτέλους να δεχτούμε τις αλλαγές και να τις προσαρμόσουμε έτσι ώστε να γίνουν όλα λίγο καλύτερα!!!

:wave2:





λες
Κι αν δεν μπορεί να σεβαστει ο ένας τον άλλο
δεν υπάρχει μόνο το να μας σέβονται,αλλά και το να σεβόμαστε:winka:
εκεί ας σκεφτεί ο καθένας που εξήγει κι απολογείται,αν υπήρξε οκ.και δεν χρειάζεται ν'απαντήσει πουθενά!
ο άνθρωπος που ξεκίνησε το πόστ δεν νομίζω οτι συγκρίνει εποχές.εξάλλου ειναι απ τα προχωρημένα μυαλά του φόρουμ και του κόσμου απ 'οτι πρέπει να 'χεις καταλάβει.κρίνει όμως τη παρούσα καταστάση που δεν του αρέσει!
είναι σαν να μας λέει κάποιος τη γνώμη του και μια συμβουλή,αν θέλουμε τη σκεφτόμαστε και τη κρατάμε,διαφορετικά τη πετάμε στο ποτάμι.
μέχρι εκεί μπορεί να φτάσει η παρέμβαση ενος ανθρώπου σ'εναν άλλο.κι είναι υπέροχο να συμβαίνει,γιατί αυτό σημαίνει οτι νοιάζεται αρκετά...
παράδειγμα οτι κι άλλοι έχουν πρόβλημα κάνεις ομως δεν θέλησε να το εκφράσει(μαζί κι εγω!)
:wave2:

Maira
04/04/2006, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
λες
δεν υπάρχει μόνο το να μας σέβονται,αλλά και το να σεβόμαστε:winka:
εκεί ας σκεφτεί ο καθένας που εξήγει κι απολογείται,αν υπήρξε οκ.και δεν χρειάζεται ν'απαντήσει πουθενά!
ο άνθρωπος που ξεκίνησε το πόστ δεν νομίζω οτι συγκρίνει εποχές.εξάλλου ειναι απ τα προχωρημένα μυαλά του φόρουμ και του κόσμου απ 'οτι πρέπει να 'χεις καταλάβει.κρίνει όμως τη παρούσα καταστάση που δεν του αρέσει!
είναι σαν να μας λέει κάποιος τη γνώμη του και μια συμβουλή,αν θέλουμε τη σκεφτόμαστε και τη κρατάμε,διαφορετικά τη πετάμε στο ποτάμι.
μέχρι εκεί μπορεί να φτάσει η παρέμβαση ενος ανθρώπου σ'εναν άλλο.κι είναι υπέροχο να συμβαίνει,γιατί αυτό σημαίνει οτι νοιάζεται αρκετά...
παράδειγμα οτι κι άλλοι έχουν πρόβλημα κάνεις ομως δεν θέλησε να το εκφράσει(μαζί κι εγω!)
:wave2:


Κρίνει την παρούσα κατάσταση?
Άλλο εκφράζω άποφη κι άλλο κρίνω!!!
Δε νομίζω ότι η κατάσταση εδώ είναι κάπως. Υπάρχουν σοβαρές συζητήσεις και ασόβαρες συζητήσεις.

Μην κόβετε κομμάτια από ένα ποστ.Δεν είναι σωστό, διαστρεβλώνει τη σκέψη. Δες το σαν σύνολο όπως και ό,τι έχει ειπωθεί από την προηγούμενη Τρίτη και μετα. Αν και πολλά ποστ έχουν σβηστει. Δεν έθεσα ποτέ το ζήτημα ποιος ο ένας και ποιος ο άλλος στη φράση "να σεβεται ο ένας τον άλλο".

Τώρα βέβαια ο καθένας μπορεί να το πάρει όπως θέλει. Δεν έθιξα υπολήψεις ούτε εξέφρασα άποψη για συγκεκριμένα άτομα. Δεν έμαθα να κρίνω τους άλλους.

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Το ότι υπάρχει αντίλογος σε μια συζήτηση δεν είναι κακό. Άλλωστε αν συμφωνούσαμε όλοι για ποιό πράγμα θα μιλούσαμε????

:wave2:

afrotwin
04/04/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Κρίνει την παρούσα κατάσταση?
Άλλο εκφράζω άποφη κι άλλο κρίνω!!!
Δε νομίζω ότι η κατάσταση εδώ είναι κάπως. Υπάρχουν σοβαρές συζητήσεις και ασόβαρες συζητήσεις.

Μην κόβετε κομμάτια από ένα ποστ.Δεν είναι σωστό, διαστρεβλώνει τη σκέψη. Δες το σαν σύνολο όπως και ό,τι έχει ειπωθεί από την προηγούμενη Τρίτη και μετα. Αν και πολλά ποστ έχουν σβηστει. Δεν έθεσα ποτέ το ζήτημα ποιος ο ένας και ποιος ο άλλος στη φράση "να σεβεται ο ένας τον άλλο".

Τώρα βέβαια ο καθένας μπορεί να το πάρει όπως θέλει. Δεν έθιξα υπολήψεις ούτε εξέφρασα άποψη για συγκεκριμένα άτομα. Δεν έμαθα να κρίνω τους άλλους.

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Το ότι υπάρχει αντίλογος σε μια συζήτηση δεν είναι κακό. Άλλωστε αν συμφωνούσαμε όλοι για ποιό πράγμα θα μιλούσαμε????

:wave2:

kitakse oloi sxedon exoun katalavi
ke edo spamaroume gia xari sou
telika ti den katalaves apo osa ipo8ikan?

ego leo pola....

pragmatika den mporoume na katsoume na sou eksigoume
ala skepsou oti o ka8e enas exi tin pragmatikotita tou

esi afto pou psaxnis to vrikes?
ta ipolipa ine perita
den nomizo oti ise se 8esi na kanis ipodiksis
para mono an mporis na katalavis ti leme ke an den mporis den pirazi
se teliki an ise antidrastiki na ise oso 8elis ala sizitisi genikos epi pantos epistitou den mporoume na kanoume me kanenan
giati den iparxoun kanones

stirizomaste stin logiki tou ka8e ena
ke ego epidi ime ligo kakos sou leo oti esi den exis na pis tipota
kapou ir8es kati zitas ke afto ine olo

as min spamaroume alo mazi sou
oti ixame na poume to ipame oso ke na min to antilamvanese
to girname se kourastiko to 8ema

Maira
04/04/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kitakse oloi sxedon exoun katalavi
ke edo spamaroume gia xari sou
telika ti den katalaves apo osa ipo8ikan?

ego leo pola....

pragmatika den mporoume na katsoume na sou eksigoume
ala skepsou oti o ka8e enas exi tin pragmatikotita tou

esi afto pou psaxnis to vrikes?
ta ipolipa ine perita
den nomizo oti ise se 8esi na kanis ipodiksis
para mono an mporis na katalavis ti leme ke an den mporis den pirazi
se teliki an ise antidrastiki na ise oso 8elis ala sizitisi genikos epi pantos epistitou den mporoume na kanoume me kanenan
giati den iparxoun kanones

stirizomaste stin logiki tou ka8e ena
ke ego epidi ime ligo kakos sou leo oti esi den exis na pis tipota
kapou ir8es kati zitas ke afto ine olo

as min spamaroume alo mazi sou
oti ixame na poume to ipame oso ke na min to antilamvanese
to girname se kourastiko to 8ema

Συγνώμη που είπα την άποψή μου. Φαίνεται το forum είναι μόνο για τους παλιούς έτσι?

Όλο το πρώτο κείμενο ήταν για να μου εξηγήσετε εμένα????
Συγνώμη που δεν το κατάλαβα!Πίστευα ότι κάνουμε συζήτηση ακόμα κι αν αυτό σημαίνει διαφορτικές απόψεις. Δεν έκανα επίθεση σε κανέναν και για τίποτα.

ΟΚ παιδες!!!!

Το νόημα το έπιασα!!!!

Στο forum γράφουν μονο παλιοί και οοι νέοι απλά διαβάζουν μέχρι να παλιώσουν!!!!!

ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!

:wave2:

Nefeli
04/04/2006, 14:46
Όλα αυτά τα κατεβατά μου προκαλούν θλίψη, απογοήτευση και βαρεμάρα ακόμα και να απαντήσω.

Είναι σαν να λέει κάποιος σε κάποιον

<<Σε παρακαλώ μου δανείζεις το κόκκινο πουκάμισο σου να το φορέσω γιατί κάπου θέλω να πάω…>>

Και ο άλλος να προσπαθεί να τον πείσει


Ότι το άσπρο του πάει καλύτερα


Όποιος κατάλαβε

:wave2:

ZZRakias
04/04/2006, 14:57
Τωρα εγω που ειμαι απο το 02, αλλα εχω μονο 17 ποστς ειμαι νεος η παλιος?? :confused:

Μπερδευτηκα... :eek:

Κοριτσι μου δεν νομιζω να ειπε κανεις οτι παιζει κοντρα μεταξυ νεων η παλιων... Απλα οτι ειπωθηκε ενας προβληματισμος, αναλυθηκε και αυτο ηταν...

Επιστροφη στην καθημερινη ρουτινα... :)

Maira
04/04/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kitakse oloi sxedon exoun katalavi
ke edo spamaroume gia xari sou
telika ti den katalaves apo osa ipo8ikan?

ego leo pola....

pragmatika den mporoume na katsoume na sou eksigoume
ala skepsou oti o ka8e enas exi tin pragmatikotita tou

esi afto pou psaxnis to vrikes?
ta ipolipa ine perita
den nomizo oti ise se 8esi na kanis ipodiksis
para mono an mporis na katalavis ti leme ke an den mporis den pirazi
se teliki an ise antidrastiki na ise oso 8elis ala sizitisi genikos epi pantos epistitou den mporoume na kanoume me kanenan
giati den iparxoun kanones

stirizomaste stin logiki tou ka8e ena
ke ego epidi ime ligo kakos sou leo oti esi den exis na pis tipota
kapou ir8es kati zitas ke afto ine olo

as min spamaroume alo mazi sou
oti ixame na poume to ipame oso ke na min to antilamvanese
to girname se kourastiko to 8ema

sniper
04/04/2006, 15:02
Το φόρουμ δεν φτιάχτηκε ούτε για παλιούς ούτε για νέους.

Ειναι κοινός τόπος για όλους!!!

Θα παρακαλούσα να σταματήσει αυτή η ανουσια αντιπαράθεση περί παλιών νέων....

Δεν οδηγεί πουθενά.... και είναι εντελώς εκτός πνεύματος.


:smokin:

ZZRakias
04/04/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το φόρουμ δεν φτιάχτηκε ούτε για παλιούς ούτε για νέους.

Ειναι κοινός τόπος για όλους!!!

Θα παρακαλούσα να σταματήσει αυτή η ανουσια αντιπαράθεση περί παλιών νέων....

Δεν οδηγεί πουθενά.... και είναι εντελώς εκτός πνεύματος.


:smokin:

ΖωΖτοΖΖ!!! :beer:

crs-k
04/04/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
.................................
ΟΚ παιδες!!!!

Το νόημα το έπιασα!!!!

Στο forum γράφουν μονο παλιοί και οοι νέοι απλά διαβάζουν μέχρι να παλιώσουν!!!!!

ΝΑ 'ΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!

:wave2:


ΜΗΝ τσιμπας με τον πληθυντικο που χρησιμοποιει για τον εαυτο του ο Αφρο! :nono:

Ειναι ο λεγομενος της μεγαλοπρεπειας (για να το πω ευγενικα).

Εξ' αλλου μεχρι πριν απο ενα οκταμηνο ηταν ο Μεγαλυτερος Σπαμερ επι παντος θεματος κι αυτο φαινεται και απο τον αριθμο των ποστ του.

Εξ' αλλου, αν εχεις προσεξει, αυτοι που "συμφωνουν" μαζι του, ειναι αυτοι που ΑΠΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ απο τα κοινα του Forum!


ΣΑΦΩΣ και αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι το νοημα του Forum ...

Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ!

Οι απαγορευσεις του στυλ "den nomizo oti ise se 8esi na kanis ipodiksis", ανηκουν σε ΑΛΛΕΣ εποχες και χαρακτηριζουν ΑΤΟΜΑ και οχι το Forum ...



Μεχρι τωρα, δεν μπηκα, οπως προσεξες, καν στον κοπο να απαντησω, σε θεσεις του στυλ "Εμενα γιατι δεν με παιζετε? Ε! Να κι εγω θα σας χαλασω το παιχνιδι!"

Το προβλημα λοιπον το εχουν οσοι απεχουν πολυ καιρο, κι εκει που παλιοτερα ειχαν συνηθισει να βρισκουν 30 μηνυματα, τωρα βρισκουν 330!
Ειναι ενα "προβλημα" πραγματικα, αλλα υπαρχει και η επιλογη!
Κι εγω οταν εχω πολυ δουλεια ή απουσιαζω, διαβαζω επιλεκτικα, αυτα που με ενδιαφερουν.

Οσοι λοιπον εχουν το ιδιο "προβλημα" ας κανουν το ιδιο.

Εκτος αν θελουν να φτιαχτει ενα "Αρειο" Forum και να γυρισουμε απο 13.500 μελη στα 1.000 ...



ΔΕΝ σε "διωχνει" λοιπον κανεις, μιας και ΔΕΝ εχει ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να κανει κατι τετοιο!!!



Μην εκπλαγεις φιλη Maira, για την απαντηση που ακολουθησει ...
Μιας κι ετσι ειναι ο Αφρο!
Και "εμεις" δεχομαστε την "διαφορετικοτητα" που αυτος ΔΕΝ εννοει να καταλαβει και να δεχτει ...


:smokin: :beer: :wave2:

wild_cat/anima
04/04/2006, 15:13
πρόταση :
από τη στιγμή που κάτι δε μας αρέσει απλά το βάζουμε στην άκρη .
πχ...προσωπικά υπάρχουν άτομα στο φόρουμ καιο εδώ και σε πολλά άλλα που δε μου αρέσει ο τρόπος γραφής τους ή οτι άλλο, απλά δε τα διαβάζω.
το ίδιο πιστευω οτι παίζει με άλλα μέλη με το άτομο μου .
δεν τρεχει και μια.
σ όποιον αρέσει το φόρουμ (όποιο κι αν είναι αυτό!|)καθεται , αλλιώς :wave2:


πολύ απλό, γρήγορο και καθόλου ψυχοθφόρο.



βέβαια παίζει κι αλλη περίπτωση, να έχουμε πλακωθει με κάποιους αλλά με ορισμένες απόψεις να +φωνούμε .(για ποιον χτυπάει η καμπάνα ???



:beer: )


οπότε καλή διαθεση και ηρεμία χρειάζεται !

rsp
04/04/2006, 15:16
Ρε Λεωνιγα γαμωτ την ψυχη μου μην κανεις επιθεσεις χωρις ουσια!! Ολη αυτη η ιστορια ξεκινησε απο λαθη πολλων και πρεπει να τελειωσει...Εχω να σου πω οτι αν γνωρισεις την Ιωαννα απο κοντα θα καταλαβεις τι μαγκακι ειναι και θα τη συμπαθησεις παρα πολυ.!! Ας πουνε οι κακοβουλοι οτι κανω καμακι στα αρ@@@ια μου αλλα το κοριτσι εχει αποψη και ειναι αψογη. Οτι εγινε εγινε και τελειωστε το!
Λεωνιδα για καλο ξεκινησες αλλα ξεφυγες κλασσικα απο το νορμαλ...:wave2:

ZZRakias
04/04/2006, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ρε Λεωνιγα γαμωτ την ψυχη μου μην κανεις επιθεσεις χωρις ουσια!! Ολη αυτη η ιστορια ξεκινησε απο λαθη πολλων και πρεπει να τελειωσει...Εχω να σου πω οτι αν γνωρισεις την Ιωαννα απο κοντα θα καταλαβεις τι μαγκακι ειναι και θα τη συμπαθησεις παρα πολυ.!! Ας πουνε οι κακοβουλοι οτι κανω καμακι στα αρ@@@ια μου αλλα το κοριτσι εχει αποψη και ειναι αψογη. Οτι εγινε εγινε και τελειωστε το!
Λεωνιδα για καλο ξεκινησες αλλα ξεφυγες κλασσικα απο το νορμαλ...:wave2:

Καλα ναι οσο για αυτο... Καλο παιδι ειναι ο afro αλλα ξεφευγει λιγο...

Μην αγχωνεσαι θα τον μαθεις...

rsp
04/04/2006, 15:26
Μην μπερδευεσε φιλε το Λεωνιδα τον ξερω και τον θεωρω και ενταξει παιδι αλλα....

crs-k
04/04/2006, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Μην μπερδευεσε φιλε το Λεωνιδα τον ξερω και τον θεωρω και ενταξει παιδι αλλα....

"Η γυναικα του Καισαρα (μην πεταχτεις εσυ τωρα caesarsk :lol: ), ΔΕΝ αρκει να ΕΙΝΑΙ τιμια, αλλα και να ΦΑΙΝΕΤΑΙ"! :winka:

afrotwin
04/04/2006, 15:31
re sis pou ton idate ton diaxorismo se palious ke kenourious ke oti ine kaliteri i men apo tous de
den mporo na katalavo:rotflmao:
to oti ekana apla mia anafora se palioteres epoxes ke oxi se paliotera atoma den to vlepi kanis?

exete kolisi poli asxima se merikes anousies leksis i pio poli ke sas exi ksefigi i ousia telios

den me apasxoloun i prosopikes sas skepsis mporite na exete opies 8elete ego den agorazo oute poulao tipota

tora an to mialo sas exi anagki tin sapounopera to realiti i ke ego den ksero ti alo kante ta moni sas
den exo skopo na soso ton kosmo

ke xristaki mou kalo mou pedi an den kanis tatouaz ton user name sou sto koutelo ke den grapsis apo kato to monolikos 8a stenaxori8o poli

pistevis oti telika afto pou mirazomaste oli opos mporoume sou aniki dikeomatika ise o kaliteros gia na milisis ke ego den ksero ti alo
telika nomiza oti merika atoma mikroteris ilikias i8elan na epiveveo8oun mesa apo to forum ala ke esi dipsas gia epiveveosi ke goustaris ke parasima:rotflmao: :rotflmao:
ego 8a elega na kanis tin aftokritiki sou monos sou...


pragmatika den exo na po tipota alo
oute na sizitiso tipota oti ixa na po to ipa

noble
04/04/2006, 17:37
monstermind
:rotflmao: :rotflmao:
δεν ήξερα πως υπάρχει ευγενικός πόλεμος(γρήγορα να το πει κάποιος στους Αμερικάνους!)
(δήθεν) ευγενικός πόλεμος είναι η διαφωνία χωρίς να βρίζεσαι?:confused:
και όταν παίρνεις θέση και συμφωνείς με τις απόψεις ενός ανθρώπου&προσπαθείς να τις εξηγήσεις σ'έναν άνθρωπο που νομίζεις οτι τον νοιάζει..σημαίνει οτι έχουμε προστατευτική κατανόηση κι επεξήγηση ως προς τις απόψεις κάποιου άλλου???:confused:
α ρε μάνα και σου πα,άσε με να βγάλω το σχολείο και γίνομαι σοφή μετά :lol:
τελοσπάντων λες μπούρδες...και μ'αρέσουν κι οι δύσκολες λέξεις σου.
όσο για το ποιόν σέβομαι...πρώτα απ'ολα τον εαυτό μου.
γι αυτό και δεν θ'απαντήσω στην ερώτηση περι ηλιθιότητας.
:wave2:

tools
04/04/2006, 19:15
αλλου γι'αλλου το πατε μερικοι παλι....


τεσπα,στα δικα μας


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Εξ' αλλου, αν εχεις προσεξει, αυτοι που "συμφωνουν" μαζι του, ειναι αυτοι που ΑΠΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ απο τα κοινα του Forum


εδω εισαι φαουλ.ποια ειναι τα κοινα του φορουμ?
η πιτα?
οι εκδρομες?
ή το δελεαρ???
δεν μπορουν ολοι να συμμετεχουν σε αυτα τα ''κοινα''...

τι σημαινει αυτο?οτι αυτοι ειναι οι γεροπαραξενοι που αφου μενουν ''στην απεξω'' δεν θελουν να φτιαχνονται νεες παρεες εκτος φορουμ?
ξερω οτι δεν το εννοεις ετσι αλλα δεν ξερω πως το εννοεις...



για το σπαμ
πιστευω οτι το πιο σωστο μεχρι ωρας ειναι αυτο


Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ενα ποστ μπορει να θεωρηθει και επιτυχιμενο χωρις απαραιτητα να φτασει στις 15 σελιδες ...

απλα αυτοι που θα το διαβασουν θα αποκομισουν και κατι χωρις να χρειαστει να απαντησουν η να πουν τη γνωμη τους για κατι αυτονοητο....

καποιοα στιγμη πρεπει να σκεφτομαστε και να πρατουμε και ωριμα ...καλως ο χαβαλες αλλα εκει που πρεπει ... εδω τα εχουμε ισοπεδωσει ολα ... πας να γραψεις κατι σοβαρο και ενδιαμεσα υπαρχουν αλλες τοσες μπουρδες και λογοπαιγνια ...δηλαδη πως να μην ξενερωσεις ..ο καθενας γραφει οτι του κατεβει απλα για να επιβεβαιωση την υπαρξη του εδω ...
σκεψου λιγο πριν γραψεις ....
αυτο μονο εχω να πω

crs-k
04/04/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
.....................................
εδω εισαι φαουλ.ποια ειναι τα κοινα του
......................................
ξερω οτι δεν το εννοεις ετσι αλλα δεν ξερω πως το εννοεις...
...................................


Εννοω κυριως, το να παρακολουθουν τακτικα τις διαφορες συζητησεις μεσα στο Forum.

EKEINOS
04/04/2006, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
quote:[i]αναλωνωμαι με ανοητες αντιπαραθεσεις και χαζες κουβεντες.
Επισεις παρακαλω γραφτε στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ σεβαστητε τα γραφομενα σας.


δεν θα ασχοληθώ με το αν πρέπει να γράφουμε με greeklish ή όχι ......



αλλά σίγουρα τα προτιμώ από το να βλέπω "αναλωνωμαι",
"Επισεις"............ [/B]

Ισως καποια γραφομενα μου σε χαλασανε αλλα η αποψη μου την οποια για χαρη της παρουσας κουβεντας την χαλαω,παραμενει.
Για το (επισεις) εχω κοψει κιολας το μικρο δακτυλο μου για το ανεπιτρεπτο μου ορθογραφικο λαθος,για το (αναλωνωμαι) αμα βρεθουμε θα σου κανω δωρο ενα λεξικο.Το σκεφτηκα 2-3ωρες
αλλα τελικα ενεδωσα στο να σου απαντησω.Τοσες αποψεις λεγονται και εσυ διαλεξες ν'ασχοληθης μ'ενα ορθογραφικο λαθος.ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Οσο για τα greeklish ειναι κριμα να γραφει κανεις την αποψη του και για δυο πληκτρα οι αλλοι να τον αγνοουν 'η παρερμηνευουν 'η πιο απλα να ζοριζονται για να μεταφραζουν και να κατανοουν συνχρονος.

monstermind
05/04/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
monstermind
:rotflmao: :rotflmao:
δεν ήξερα πως υπάρχει ευγενικός πόλεμος(γρήγορα να το πει κάποιος στους Αμερικάνους!)
(δήθεν) ευγενικός πόλεμος είναι η διαφωνία χωρίς να βρίζεσαι?:confused:
και όταν παίρνεις θέση και συμφωνείς με τις απόψεις ενός ανθρώπου&προσπαθείς να τις εξηγήσεις σ'έναν άνθρωπο που νομίζεις οτι τον νοιάζει..σημαίνει οτι έχουμε προστατευτική κατανόηση κι επεξήγηση ως προς τις απόψεις κάποιου άλλου???:confused:
α ρε μάνα και σου πα,άσε με να βγάλω το σχολείο και γίνομαι σοφή μετά :lol:
τελοσπάντων λες μπούρδες...και μ'αρέσουν κι οι δύσκολες λέξεις σου.
όσο για το ποιόν σέβομαι...πρώτα απ'ολα τον εαυτό μου.
γι αυτό και δεν θ'απαντήσω στην ερώτηση περι ηλιθιότητας.
:wave2:

πως να σου απαντήσω... αφου΄με ξυρίσαν?

όπως και να έχει να πάς σε νυχτερινό και σε μια πρόταση να μάθεις ότι δεν χρησιμοποιούμε ποτέ δυο πρόσωπα, και αφού μάθεις αυτό μάθε και μερικές δύσκολες λεξούλες. και όταν μάθεις αυτά και μερικά άλλα βασικά τότε να πάρεις ρόλο "διερμηνέα" και ρόλο "ερμηνευτή" κλπ. το θέμα αν θυμούμαι καλα αν το θέσω με απλά λόγια είναι το εξής: "μην προσπάθείτε να γεφυρώσετε το επικοινωνιακό χάσμα ανάμεσα σε δύο ανθρώπους γιατί αυτόματα τους χαρακτηρίζετε ως ανίκανους να επικοινωνήσουν και αυτό είναι προσβλητικό για αυτούς. "

ο ευγενικός πόλεμος υπάρχει σαν έννοια και το οτι δεν το ξέρεις εσύ, σε κάθιστά τούβλο στα μάτια μου (που προφανώς δεν δίνεις δεκάρα και καλά κάνεις) και σημαίνει τηυν ανταλλαγή προσεκτικά καλυμένων προσβολών πίσω από ευγένειες, πληθυντικούς και σπόντες. αυτή η πολιτική τακτική μπορεί να δείχνει δήθεν αριστοκρατική ωστόσο είναι καθαρά αδελφίστικη, και όταν την βλέπω μου γυρίζουν τα μάτια ανάποδα.

noble
05/04/2006, 10:14
:rotflmao: :rotflmao:
ε ναι λοιπόν,είμαι αδελφή!τ'ομολογώ :bawl:

θα σου απαντήσω λίγο σοβαρά και δίχως ίχνος ειρωνείας
(δεν ξέρω γιατί:D )
το να μην καταλαβαίνει ένας άνθρωπος δεν είναι κακό και δεν τον κατατάσσει στους ανίκανους(απωθημένο σου είναι αυτο?).
όλοι μας έχουμε διαφορετική παιδεία(εγω δεν εχω καθόλου :p ,συγνώμη δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σοβαρή:lol: ),λογική,χαρακτήρα,βιώματα και αντίληψη και και...
για να κατανοήσουμε πρέπει να φτάσουμε τον άλλο.δεν είναι πάντα εύκολο,κάποιες φορές δεν γίνεται κι όλας.αυτό μας κάνει χαζούς και τον άλλο έξυπνο?το αντίστροφο?κι αν κάποιος μας βοήθησει τότε γεφυρώνει το χάσμα?
ταμπέλες,ταμπέλες κι ανασφάλειες,ξεκόλα!!για καλό δικό σου...
εγω δεν μπορώ να σου πω τπτ περισσότερο,γιατί δεν σε ξέρω,δεν μ'ενδιαφέρεις κι είναι χάσιμο χρόνου.
:wave2:

υ.γ.
πως να σου απαντήσω... αφου΄με ξυρίσαν?
αυτό δεν το κατάλαβα,αλλά πάλι δεν είναι το μόνο :p

byron
05/04/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
πως να σου απαντήσω... αφου΄με ξυρίσαν?
ο ευγενικός πόλεμος υπάρχει σαν έννοια και σημαίνει τηυν ανταλλαγή προσεκτικά καλυμένων προσβολών πίσω από ευγένειες, πληθυντικούς και σπόντες. αυτή η πολιτική τακτική μπορεί να δείχνει δήθεν αριστοκρατική ωστόσο είναι καθαρά αδελφίστικη, και όταν την βλέπω μου γυρίζουν τα μάτια ανάποδα.

Οι Βρεταννοί είναι μάστορες σ΄αυτό τον γλωσσικό πόλεμο...


Η ερώτηση μου είναι η εξής: Εχθές το βράδυ διάβασα το Thread, και θυμάμαι ότι υπήρχε κάποιο σχόλιο του monstermind, που δεν το βλέπω πιά. Υπάρχει κάποιος λόγος που πέρασε στην ζωνη του λυκόφωτος;

ZZRakias
05/04/2006, 10:30
Ναι εδω απο οτι καταλαβα ειναι το τριγωνο των βερμουδων...

Ποστ (σοβαρα εννοω) βυθιζονται αυτανδρα μεσα σε μια νυχτα...

Και μετα περηφανευεται το φορουμ για ελλειψη λογοκρισιας και κατηγορει αλλα για φασισμο... :sad:

idi
05/04/2006, 10:36
ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ 100 ΣΕΛΙΔΕΣ.... ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΛΑΤΖΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ ΚΑΦΡΟΤΟΥIN ΕΙΧΕ ΚΑYΛΕΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΛΙΟΣ??

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

DUKASII
05/04/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ 100 ΣΕΛΙΔΕΣ.... ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΛΑΤΖΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ ΚΑΦΡΟΤΟΥIN ΕΙΧΕ ΚΑYΛΕΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΛΙΟΣ??

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!! ο αφροτουιν παλιος??

ΨΙΤ ΛΕΩΝΙΔΑ..ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΦΕΡΕ ΡΕ ΚΑΝΑ 2 ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ..

αιντε ποντικαρα μου..

afrotwin
05/04/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ 100 ΣΕΛΙΔΕΣ.... ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΛΑΤΖΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ ΚΑΦΡΟΤΟΥIN ΕΙΧΕ ΚΑYΛΕΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΛΙΟΣ??

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

agapa ton malaka ton ex8ro sou me ta mionektimata tou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

giati den girnas sto xorafi me ta maroulia palikarim?
edo prepi na dia8etis egkefalo oxi mono enstikto...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
05/04/2006, 10:47
Εγώ θα έλεγα σε όλους να ηρεμήσετε και να ασχοληθείτε και με τίποτα άλλο επικοδομητικό.

Όπως να πάτε μια βόλτα με την μηχανή σας ή με όποιο τρόπο θέλετε και να σκεφτείτε τι θέλετε απο εδώ μέσα και γενικότερα αν έχετε κάποια ψυχοσωματικά προβλήματα να τα λύσετε κάπου αλλού που μπορεί να σας δωθεί επαγγελματική βοήθεια.

@ZZRakias: Βασιλάκη το ποστ κόπηκε γιατί ο monstermind ήταν υβριστικός

@monstermind: ΜΑρίνο αγόρι μου χαλάρωσε λιγάκι... το να βρίζεις και να κάνεις υποτιμητικά σχόλια δεν σε κάνει καλύτερο.

:smokin:

monstermind
05/04/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ θα έλεγα σε όλους να ηρεμήσετε και να ασχοληθείτε και με τίποτα άλλο επικοδομητικό.

Όπως να πάτε μια βόλτα με την μηχανή σας ...

εχει πρόβλημα και την έβαλα στο συνεργείο...

:p

και αμα δεν θέλουμε να ασχοληθούμε με τίποτα άλλο πιο επικοδομητικό, τι πρόβλημα υπάρχει δλδ? κουμάντο και στο τί θα συζυτάμε? γιατι αυτό δεν το λέει στο ποστ περι κανόνων...

Αγαπητή κα νομπλ...
το ξέρω ότι δεν σε ενδιαφέρω και αυτό ακριβώς αποτελεί και το αναπάντητο του ερωτήματος "γιατι πετάχτηκες ενώ δεν αναφερόμουν σε σένα". κάτι που φυσικά το συνεχίζεις λέγοντας "είμαι αδελφή" ενώ σε καμία περίπτωση δεν έκανες αυτό που σύμφωνα με τα λεγόμενα μου προκαλεί αυτόν τον προσδιορισμό.
Και με απλά λόγια: γιατι ρε κοριτσάκιμ πετάγεσαι ωσάν την πορδή και ξεκινάς επιθέσεις νομίζοντας ότι έχεις δήθεν καταλάβει, και ορθώνεις ανάστημα να υπερασπιστείς του ανήμπορους? ξεκούμπωσε το πουκάμισο σου και πάρτο απόφαση ότι δεν υπάρχει το σήμα του σούπερμαν εκει μέσα παρά κάτι άλλο (προφανώς πολύ πιο όμορφο)

και ενω πραγματικά δεν έχω αυτή τη στιγμή την διάθεση και το σκοπό να τραβήξω τα βλέματα πάνω μου, ερωτώ: το "είστε ηλίθιοι" είναι υβριστικό, ενώ το "λές μπούρδες" δεν είναι? δηλαδή αμα έλεγα "είστε χασουλάκια" ή "είστε ανεγκεφαλούλιδες" θα το έκανε καβλύτερο?

noble
05/04/2006, 13:14
κύριε κύριε να πω...?


εκει μέσα παρά κάτι άλλο (προφανώς πολύ πιο όμορφο) :blush: :blush:
τα παίρνω όλα πίσω!!!:rotflmao:


απλά να σου πω για να ξέρεις λέγεται αδερ φίστικη συμπεριφορά,αδελ φίστικη είναι των νοσοκόμων :p
γι αυτό και το συνέχισα...
όσο για το αν υπήρξες υβριστικός θα διαβάσω απ το βιβλίο αποφθευγμάτων που έχω δανειστεί :D
πως για μένα εκτείθεται μόνο αυτός που βρίζει,κακολογεί(πες το όπως θες),επομένως διαφωνώ με την αφαίρεση του πόστ σου.

:wave2:

υ.γ.πότε θα είναι έτοιμο το μηχανάκι σου?:rotflmao:

latris mixanis
05/04/2006, 13:18
Η απότομη αλλαγη καιρού μας πείραξε ......:sick:

έχει πέσει γενικά πολύ :a31: :a31:

rsp
05/04/2006, 13:29
ή αλλιως παει συννεφο....Get a life !!!:wave2:

monstermind
05/04/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
κύριε κύριε να πω...?

:blush: :blush:
τα παίρνω όλα πίσω!!!:rotflmao:


απλά να σου πω για να ξέρεις λέγεται αδερ φίστικη συμπεριφορά,αδελ φίστικη είναι των νοσοκόμων :p
γι αυτό και το συνέχισα...
όσο για το αν υπήρξες υβριστικός θα διαβάσω απ το βιβλίο αποφθευγμάτων που έχω δανειστεί :D
πως για μένα εκτείθεται μόνο αυτός που βρίζει,κακολογεί(πες το όπως θες),επομένως διαφωνώ με την αφαίρεση του πόστ σου.

:wave2:

υ.γ.πότε θα είναι έτοιμο το μηχανάκι σου?:rotflmao:

και ποιος σας είπε ότι εγώ αναφερόμουν στους γκεη?

αυριο θα ειναι ετοιμο. φχαριστω για το ενδιαφερων

:)

afrotwin
05/04/2006, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ο αφροτουιν παλιος??

ΨΙΤ ΛΕΩΝΙΔΑ..ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΦΕΡΕ ΡΕ ΚΑΝΑ 2 ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ..

αιντε ποντικαρα μου..

na sou po afentiko ton kafe ton 8es me doniti os sini8os?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

exete fai to kolima tis maimous leme
re den iparxoun paloi ke kenourioi

re ti travame......

oloi psaxnoun na prosdioristoun edo mesa:lol:

mou 8imizete to sousami anikse
to as metri8oume:lol:
orea!!! ego ime enas:lol: :bawl: :lol: :bawl:

marino ksekola re simera xoris camera den ftouras
to pnevma den poulai pia agori mou:rotflmao: :rotflmao:

monstermind
05/04/2006, 13:51
αλήθεια απο που και ως που τέθηκε θέμα παλαιών και καινούργιων και εγώ δεν έχω καταλάβει.

DUKASII
05/04/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
αλήθεια απο που και ως που τέθηκε θέμα παλαιών και καινούργιων και εγώ δεν έχω καταλάβει.
ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΛΕΣ??εγω που δεν καταλαβα τι λετε στο τι εχει να πει ο αφρο?

crs-k
05/04/2006, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΛΕΣ??εγω που δεν καταλαβα τι λετε στο τι εχει να πει ο αφρο?

Εσυ θα χεις καμερα φαινεται ... :winka:

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
05/04/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΛΕΣ??εγω που δεν καταλαβα τι λετε στο τι εχει να πει ο αφρο?
kitakse edo simveni to idio me tou politikous
ama kseroun oti exi dimosiotita kameres ke lipa trexoun na milisoun ke na poun to tipota tous prokimenou na provli8oun
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

giati nomizis oti exoun grafti perisotera meloi apo motosikletes
:rotflmao: :rotflmao:

oles i motosikletes tis eladas den ine 13000 ke fantasou oti iparxoun ke club ke ala forum
milame exoume pli8orismo sto 8ema motosikleta:lol:

ine mia skiagrafisi tis kinonias mas simera
poli katanalosi poli pli8orismo
poli fasaria gia to tipota ke latria gia provoli
:lol: :lol: :lol: :lol:

free rider
11/04/2006, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
fantasou oti iparxoun ke club ke ala forum
....


mpa?



OXI

OXI

OXi...!!!!!!!!!!!!!

αγαπητέ λεωνίδα...
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ FORUM....

Μόνο το μοτο .γρ....
υφάρχει..


:lol: :lol: