PDA

View Full Version : BaΛΙΤΣΕΣ - ''ΣΑΜΑΡΙΑ'' ΓΙΑ ΠΗΓΑΣΟ..???



Smith
03/04/2006, 00:31
Οι ερωτήσεις και προυποθέσεις -για όποιον ξέρει να μου απαντήσει- είναι οι εξής...

1. Δεν θέλω να βάλω τριπλέτα για διαφρους λόγους.
2. Είναι αδιάβροχες?
3. Ε, και το κόστος...αλλά να είναι κάτι καλό..Givi, Kappa...λέω..
3. Ο ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ κάθεται άνετα ή εμποδίζουν..?
4. Λερώνονται από λάσπες εύκολα και κατ` επέκταση πλένονται...?
5. και σημαντοκό...ΠΩΣ ΣΤΕΡΕΩΝΟΝΤΑΙ..? Υπάρχει πρόβλημα μετακίνησης σε φρενάρισμα π.χ..? Δεν εννοώ στις στρεφές αλλά μήπως υπάρχει πιθανότητα να μετακινηθούν προς τα εμπρός.
6. Ε, φυσικά το θέμα των στροφών..Εννοείται ότι τα ''ζυγίζεις'' στοφόρτωμα και βάζεις ας πούμε μόνο ρούχα...(και τις χνουδωτές μου παντόφλες...)

ευχαριστώ!!!

lord_dimos76
03/04/2006, 11:09
ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΣ OXFORD,OI ΟΠΟΙΕΣ...
Α) ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙΣ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ 100%.
Β) ΤΙΣ ΠΗΡΑ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ 190 ΕΥΡΑ!
Γ) Ο ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ(ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ,ΟΥΤΕ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΟΜΙΖΩ)
Δ) ΛΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ...
Ε) ΕΧΟΥΝ 3 ΙΜΑΝΤΕΣ ΣΤΕΡΕΩΣΗΣ,ΔΥΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΩ,ΣΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΑΝΤΖΑΚΙΑ,ΣΥΝ ΜΙΚΡΟΥΣ ΙΜΑΝΤΕΣ ΔΕΣΙΜΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΩ ΓΩΝΙΕΣ,ΟΠΟΤΕ...ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!




ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΨΗΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?>

ashton
08/04/2006, 00:49
To μόνο πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί από τις εξατμίσεις αν είναι ψηλά .

Είχα πάρει ένα σετ της Cameron το 2002, νομίζω γύρω στα 100 ευρά, και είχαν κι αυτές αδιάβροχα καλύμματα, που σε μια καραβροχή που έφαγα στο Ηράκλειο δεν κατάλαβαν τίποτα τα ρούχα που είχα μέσα.
Έχουν κι αυτές διάφορα τσουμπλέκια για να τα στερεώνεις όσο γίνεται καλύτερα και χωρίς προβλήματα.
Δεν εμποδίζουν καθόλου τον συνεπιβάτη, μάλιστα η γυναίκα μου μου έλεγε πως τη βόλευαν γιατί της ξεκούραζαν τα πόδια.

Smith
08/04/2006, 11:39
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
[B]To μόνο πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί από τις εξατμίσεις αν είναι ψηλά .

Ε, είπαμε Πήγασος... κατάλαβα...ούτε βαλίτσες θα πάρω:mad: :mad: :mad:

Ευχαριστώ πάντως:smilea:

ashton
08/04/2006, 12:49
Άμα βάλεις μόνο τις βάσεις για τις πλαϊνές βαλίτσες, λογικά θα μπορούν να "κάτσουν" σε αυτές τα σαμάρια χωρίς πρόβλημα με την εξάτμιση. Τουλάχιστον έτσι νομίζω...

Smith
09/04/2006, 23:56
Nαι αλλά δε θέλω να βάλω ''βάσεις'', αυτές δηλαδή που βάζεις επάνω μπαγκαζιέρες κτλ..γι` αυτό και ψάχνω τη λύση με τα ''σαμάρια'' που τα βάζεις-βγάζεις όποτε θες...

Αλλά κανένας δε μου είπε με σιγουριά τι γίνεται και δε θέλω να ρισκάρω και να υπερθερμανθεί κανένας ανορθωτής που είναι κάτω από τη σέλα και οτιδήποτε άλλο...

Κάτσε να ρίξω και παραπέρα καμμιά φωνή...

ευχαριστώ ε...:smilea: