PDA

View Full Version : cbr-125 vs CBR-600RR!!!



Kizoku
03/04/2006, 10:14
Πολύ γέλιο χθες!
Κάθησα έπλυνα το μηχανάκι μου και έπειτα το έβγαλα βόλτα για να στεγνώσει και ο κινητήρας από την υγρασία. Σε κάποια φάση λοιπόν περιμένω σε φανάρι (Χαμοστέρνας) και δίπλα μου σταματάει καραγκιόζης τυπάς με CBR-600RR, χωρίς κράνος, μπουφαν τίποτα. Δεν του δίνω σημασία και απλά δίνω γκάζι με το που ανάβει πράσινο για να φύγω γρήγορα χωρίς εννοείται να ψάχνω για κόντρες και μαλ...ίες. Τα παίρνει ο πάπαρμαν
(λες και υπήρχε ποτέ περίπτωση να ρίξω σε 600άρα) και φεύγει φουλ γκάζι μπροστά μου.
Έλα όμως που ερχόταν στροφή και από ότι φάνηκε ο μηχανόβιος μας την είχε μόνο για τις ευθείες. Λοιπόν, ξαφνικά απο αριστερά του βλέπει το ταπεινό και καταφρωνεμένο CBRάκι (με τα νέα του τα λαστιχάκια) να του ρίχνει κανονικά πάνω στη στροφή!!! Στην ευθεία μετά δε ο καραγκιόζης για να πάρει το αίμα του πίσω πάλι τα έδωσε όλα στο γκάζι και φυσικά μου έριξε κανονικά. Πάντως γέλασα πάρα πολύ και ήθελα να δω και τη φάτσα του πάνω στη στροφή.
Δεν ψαρώνουμε ρε!!!!!

koutroulis
03/04/2006, 10:16
γέμισε ο τόπος :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

alfa156
03/04/2006, 10:26
η μια περιπτωση ειναι ο τυπος να ηταν κουλος,η δευτερη περιπτωση ειναι οτι τα μικρα μηχανακια μεσα στην πολη ειναι πολυ καλυτερα-ευελικτα διοτι διοτι ο χρονος προετοιμασιας-ζεσταματος ειναι πολυ πιο συντομος...
για να πας ενα τετοιο μηχανακι 600 γρηγορα,θες το σχετικο ζεσταμα οδηγου-ελαστικων κατι που φυσικα ισχυει σε πολυ μικροτερο βαθμο σε ενα μικρο μηχανακι.

johnpan
03/04/2006, 10:35
Κι εμένα άπειρες φορές με περνάνε με 50+ χλμ ξυστά στην ευθεία και παθαίνω συγκοπή με τους μ@λάκες, και όταν δε μπορώ να συγκρατηθώ (το ξέρω μ@λ@κία μου) και τους κυνηγάω, ελάχιστοι στρίβουν αξιόλογα, τους περισσότερους τους έχω και από εξωτερική. Ισα ίσα να μας τσαντίζουν για να πουν τι?? Κάθε φορά λέω η τελευταία που μπαίνω σε στροφή σβέλτα μέσα στην πόλη για τον κάθε καραγκιόζη, αλλά δε μπορώ να συγκρατηθώ πάντα....:nono:

Kizoku
03/04/2006, 10:50
Δεν επιδίωξα να τον κυνηγήσω σε καμία περίπτωση. Εγω έκανα τη βόλτα μου και ήθελα να πάρω τη στροφή σχτικά γρήγορα για να τεστάρω τις δυνατότητες των ελαστικών που έβαλα. Και απλά ήταν στο δρόμο μου και τον πέρασα!
Αυτός το πήρε και καλά ότι του έκανα κόντρα απο τα φανάρια κιόλας.
Δεν τον χάλασε όμως!
Και δεν νομίζω ότι στη συγκεκριμένη στροφή αν μιλούσαμε για ελάχιστα σχετικό αναβάτη θα είχα ποτέ ελπίδα. Ο τύπος σας είπα μόνο πουλ-μουρ και τίποτα παραπάνω.

sniper
03/04/2006, 11:09
Ωραία...

Και αν ήταν σταματημένο στο Stand θα το πέρναγες και με τα πόδια...

Θέλεις να πεις κάτι άλλο που δεν πιάσαμε; παντού και πάντα υπάρχουν κάποιοι τέτοιοι... θα το συνηθίσεις...

Α.. κι έμαθες και κάτι. Όταν εσύ πάρεις μεγάλο μηχανάκι να μην την λες στα μικρά.

:smokin:

alexk
03/04/2006, 11:46
Θεωρώ τον οδηγό του cbr καραγκιόζη μέγα λόγω του ότι δεν φορά κράνος.

Μετά, επειδή και εμένα με περνάνε πολλές φορές άλλα μηχανάκια σε στροφές στην Ποσειδώνος και βλέπω ότι το απολαμβάνουν πολύί. Αυτό συμβαίνει γιατί δεν ρισκάρω να στρίβω με πολλά ενώ δεν έχω ορατότητα, και να κολλήσω σε αμάξι που έχει σταματήσει στην κίνηση και επιπλέον, έχε υπ'όψιν σου ότι ένα μηχανάκι με τόσα άλογα, στην πόλη είναι λίγο θέμα το πως στρίβεις μιας και σπινιάρει ακόμη και με 180, οπότε η τούμπα είναι κοντά.

Φιλικά πάντα.

Kizoku
03/04/2006, 11:53
Κοίτα sniper ούτε μούρη παώ να πουλήσω ότι και καλά πέρασα 600άρα μηχανή ούτε ότι είμαι γαμάτος. Δεν αποτελεί και αυτοσκοπό της ζωής μου άλλωστε. Δεν ξέρω γιατί το πήρες στραβά. Ένα αστείο περιστατικό ανέφερα.
Όπως εξήγησα ο τύπος ήθελε κόντρα και εγώ απλά δεν ασχολήθηκα.
Όσο για το όταν θα πάρω μεγαλύτερο μηχανάκι, όχι στα μικρά αλλά σε κανένα δεν θα με ενδιαφέρει να τη "λέω". Sorry αλλά δεν με ενδιαφέρουν κανενώς είδους κόντρες και επιδείξεις.
Τη μηχανή την παίρνεις για να φτιάχνει εσένα τον ίδιο υποτίθεται!

Φιλικά!!!

johnpan
03/04/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku

Τη μηχανή την παίρνεις για να φτιάχνει εσένα τον ίδιο υποτίθεται!

Φιλικά!!!

Σωστός! και με σωστό ύφος!:beer:

Kizoku
03/04/2006, 12:15
Γενικά τα παιδιά παρερμήνευσαν τα όσα έγραψα.

Φίλε alexk το πρώτο που ανέφερα για τον τύπο ήταν ότι δεν φορούσε κράνος (μάλλον δεν το πρόσεξες).
Έπειτα δεν είπα ότι το απήλαυσα μιας και δεν ασχολήθηκα καθώς εγώ απλά έκανα τη βόλτα μου και δεν τον κόντραρα. Ο ίδιος αφηνίασε στην ευθεία να με περάσει και τη συμπεριφορά του αυτή σχολιάζω.

Όσο για το άλλο...
η στροφή εννοείται ότι είχε πλήρη ορατότητα ο δρόμος ήταν άδειος και φυσικά δεν μπήκα οριακά στη στροφή ώστε να κινδυνέψω έστω και στο ελάχιστο. Απλά μπήκα λίγο γρήγορα.

Ελπίζω να με καταλάβατε!
:winka: :winka:

FestoNero
03/04/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Γενικά τα παιδιά παρερμήνευσαν τα όσα έγραψα.

Φίλε alexk το πρώτο που ανέφερα για τον τύπο ήταν ότι δεν φορούσε κράνος (μάλλον δεν το πρόσεξες).
Έπειτα δεν είπα ότι το απήλαυσα μιας και δεν ασχολήθηκα καθώς εγώ απλά έκανα τη βόλτα μου και δεν τον κόντραρα. Ο ίδιος αφηνίασε στην ευθεία να με περάσει και τη συμπεριφορά του αυτή σχολιάζω.

Όσο για το άλλο...
η στροφή εννοείται ότι είχε πλήρη ορατότητα ο δρόμος ήταν άδειος και φυσικά δεν μπήκα οριακά στη στροφή ώστε να κινδυνέψω έστω και στο ελάχιστο. Απλά μπήκα λίγο γρήγορα.

Ελπίζω να με καταλάβατε!
:winka: :winka:
Εγω παντως ναι :beer:
:wave2:

vassilis88
03/04/2006, 20:38
nai ontos afto to fainomeno to xo paratirisei k ego.plithainoun oi anabates me mikra mixanakia k kranos k oi perissoteroi me ta ss klp pou tous xreiazetai k perissotero to xoun stin kalyteri perasmeno ston agona.ego pantos tha theorousa pio mouri na mai pano se tetoia mixani k na forao kana arai px tou haga kata protimisi!!ante geia to foras k petas!!xoxoxo :lol:

Kizoku
04/04/2006, 08:12
Φίλε vasilli το κράνος εννοείται ακόμη και πατίνι να καβαλάς!!!!
Δυστυχώς όμως στην Ελλάδα η αντίληψη πολλών είναι περιορισμένη! Προτιμούν να σκοτωθούν παρά να το βάλουν το καθίκι στο κεφάλι!!!!
Ο David Coulthard όταν είχε έρθει Ελλάδα κάποια στιγμή εμμέσως πλην σαφώς μας αποκάλεσε ηλίθιους γιατί τους έβλεπε όλους χωρίς κράνος.
Πότε θα αποκτήσει παιδεία αυτός ο τόπος???????

Και να μην έχουν κομπλεξ όσοι καβαλάνε μικρά μηχανάκια (όπως και εγω) να αγοράσουν καλό και γιατί όχι και όμορφο κράνος. Το χρειαζόμαστε το ίδιο με τους μεγαλύτερους!
Βάλτε το καλά στο κεφάλι!!!! (που λέει και το μοτο)

STOYBI
05/04/2006, 23:24
:confused: Τελικα τι ηταν ποιο γρηγορο ?? :confused:

Το 125

Το 600

η

Το κρανος

:confused: :hypnotize

AFTER
05/04/2006, 23:36
Εμενα τις προαλλες μου το επαιζα γρηγορος ενας τυπος με ενα tdm900 μεσα στην κινηση...
Και που ειναι το περιεργο θα μου πειτε..
Το κρανος που δεν φοραγε?
Οχι

Το οτι στο πισω καθισμα ειχε τον γιο του ΚΑΙ την κορη του χυμα?
ΝΑΙ
To οτι δεν ξεπερναγανε τα 16 χρονια ζωης σε αθροισμα?
ΝΑΙ
Το οτι φυσικα δεν ειχανε κανενα εξοπλισμο?
ΝΑΙ
Το οτι ξεκιναγε γρηγορα και εκανε σφηνες?
ΝΑΙ

...κριμα που δεν προλαβα να του πω ποσο μ@λ@κ@ς ειναι :a11:

Kizoku
05/04/2006, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εμενα τις προαλλες μου το επαιζα γρηγορος ενας τυπος με ενα tdm900 μεσα στην κινηση...
Και που ειναι το περιεργο θα μου πειτε..
Το κρανος που δεν φοραγε?
Οχι

Το οτι στο πισω καθισμα ειχε τον γιο του ΚΑΙ την κορη του χυμα?
ΝΑΙ
To οτι δεν ξεπερναγανε τα 16 χρονια ζωης σε αθροισμα?
ΝΑΙ
Το οτι φυσικα δεν ειχανε κανενα εξοπλισμο?
ΝΑΙ
Το οτι ξεκιναγε γρηγορα και εκανε σφηνες?
ΝΑΙ

...κριμα που δεν προλαβα να του πω ποσο μ@λ@κ@ς ειναι :a11:

Το θέμα δεν είναι να κάτσεις να τον βρίσεις. Εκεί χρειάζεται μια καταγγελία. Και μη μου πει κανείς ότι είναι σπιουνιά γιατι κάτι τέτοιοι τύποι είναι εγκληματίες.
Αλλά ποιος το κάνει???
Κανείς.

costas81
06/04/2006, 15:13
Δεν ειναι αυτο ειναι οτι ολοι εσεις οι οδηγοι μικρης κατηγοριας ειστε οδηγαρες!Πως να σας περασουμε πανω στην στροφη δεν γινετε με τιποτα!
Καλα αυτος δεν ηταν σωστος γιατι εφυγε ψιλο κοματι λες στο φαναρι (πραγμα επικυνδυνο μονο για την παρτη του με βαθμο επικινδυνοτητας μικρο) εσυ που πηγες να κυνηγησεις το 600 και μαλιστα μπηκες στην στροφη κομματια για να τον περασεις (με κινδυνο να χτυπησετε και οι δυο και με μεγαλο βαθμο μαλ#κιας) εισαι καλυτερος?
Και μας αναφερεις και το παραδειγμα για να μας δειξεις τι κεφτες που ηταν αυτος!?
Αντι να αναλογιστεις τι π@@@ρια εκανες εσυ κοιτας το παλικαρι που απλα ανοιξε λιγο το γκαζι του στο φαναρι και οχι μαλλον για να την πει σε σενα τι να σου πει κι ολας αλλα επειδη γουσταρε!
Εχουμε χασει την μπαλα και δεν βλεπουμε ποιος ειναι σωστος και ποιος λαθος και αντι ολοι να σου την πουνε που εκανες κατι επικινδυνο σχολιαζουν το 600!
Τι να πω ποια δεν μπορω να καταλαβω το πως σκεφτομαστε!
Εγω παντος πιο σωστο βλεπω το 600 εδωσε γκαζακι στην ευθεια που γουσταρε εκοψε μπηκε κανονικα στην στροφη χωρις να ρισκαρει και μετα ανοιξε το εργαλειο του και εφυγε!
και γω αυτο θα εκανα οχι για νατην πω σε ενα 125 απλα επειδη θα γουσταρα!
Αντιθετα εσενα θα σου ελεγα να σκεφτεις το ολο σκηνικο καλυτερα και αν μην το ξανακανεις!

costas81
06/04/2006, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εμενα τις προαλλες μου το επαιζα γρηγορος ενας τυπος με ενα tdm900 μεσα στην κινηση...
Και που ειναι το περιεργο θα μου πειτε..
Το κρανος που δεν φοραγε?
Οχι

Το οτι στο πισω καθισμα ειχε τον γιο του ΚΑΙ την κορη του χυμα?
ΝΑΙ
To οτι δεν ξεπερναγανε τα 16 χρονια ζωης σε αθροισμα?
ΝΑΙ
Το οτι φυσικα δεν ειχανε κανενα εξοπλισμο?
ΝΑΙ
Το οτι ξεκιναγε γρηγορα και εκανε σφηνες?
ΝΑΙ

...κριμα που δεν προλαβα να του πω ποσο μ@λ@κ@ς ειναι :a11:


Καλα οσο γι αυτο ΕΛΕΟΣ!

johnpan
06/04/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Δεν ειναι αυτο ειναι οτι ολοι εσεις οι οδηγοι μικρης κατηγοριας ειστε οδηγαρες!Πως να σας περασουμε πανω στην στροφη δεν γινετε με τιποτα!
Καλα αυτος δεν ηταν σωστος γιατι εφυγε ψιλο κοματι λες στο φαναρι (πραγμα επικυνδυνο μονο για την παρτη του με βαθμο επικινδυνοτητας μικρο) εσυ που πηγες να κυνηγησεις το 600 και μαλιστα μπηκες στην στροφη κομματια για να τον περασεις (με κινδυνο να χτυπησετε και οι δυο και με μεγαλο βαθμο μαλ#κιας) εισαι καλυτερος?
Και μας αναφερεις και το παραδειγμα για να μας δειξεις τι κεφτες που ηταν αυτος!?
Αντι να αναλογιστεις τι π@@@ρια εκανες εσυ κοιτας το παλικαρι που απλα ανοιξε λιγο το γκαζι του στο φαναρι και οχι μαλλον για να την πει σε σενα τι να σου πει κι ολας αλλα επειδη γουσταρε!
Εχουμε χασει την μπαλα και δεν βλεπουμε ποιος ειναι σωστος και ποιος λαθος και αντι ολοι να σου την πουνε που εκανες κατι επικινδυνο σχολιαζουν το 600!
Τι να πω ποια δεν μπορω να καταλαβω το πως σκεφτομαστε!
Εγω παντος πιο σωστο βλεπω το 600 εδωσε γκαζακι στην ευθεια που γουσταρε εκοψε μπηκε κανονικα στην στροφη χωρις να ρισκαρει και μετα ανοιξε το εργαλειο του και εφυγε!
και γω αυτο θα εκανα οχι για νατην πω σε ενα 125 απλα επειδη θα γουσταρα!
Αντιθετα εσενα θα σου ελεγα να σκεφτεις το ολο σκηνικο καλυτερα και αν μην το ξανακανεις!

Φιλαράκι άραξε δε χρειάζονται εντάσεις και προσβλητικό ύφος. Δε γράφει πουθενά το παιδί ότι μπήκε κομμάτια στη στροφή ή ότι ρισκαρε. Μη τρελλένεσαι διάβασε καλά τι γράφει. Καλώς ή κακώς εδώ μέσα επικοινωνούμε γραπτώς και έτσι πρέπει να διαβάζουμε πριν απαντήσουμε :wave2: :wave2:

costas81
06/04/2006, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Φιλαράκι άραξε δε χρειάζονται εντάσεις και προσβλητικό ύφος. Δε γράφει πουθενά το παιδί ότι μπήκε κομμάτια στη στροφή ή ότι ρισκαρε. Μη τρελλένεσαι διάβασε καλά τι γράφει. Καλώς ή κακώς εδώ μέσα επικοινωνούμε γραπτώς και έτσι πρέπει να διαβάζουμε πριν απαντήσουμε :wave2: :wave2:

Τα παίρνει ο πάπαρμαν
(λες και υπήρχε ποτέ περίπτωση να ρίξω σε 600άρα) και φεύγει φουλ γκάζι μπροστά μου.
Έλα όμως που ερχόταν στροφή και από ότι φάνηκε ο μηχανόβιος μας την είχε μόνο για τις ευθείες. Λοιπόν, ξαφνικά απο αριστερά του βλέπει το ταπεινό και καταφρωνεμένο CBRάκι (με τα νέα του τα λαστιχάκια) να του ρίχνει κανονικά πάνω στη στροφή!!! Στην ευθεία μετά δε ο καραγκιόζης για να πάρει το αίμα του πίσω πάλι τα έδωσε όλα στο γκάζι και φυσικά μου έριξε κανονικά. Πάντως γέλασα πάρα πολύ και ήθελα να δω και τη φάτσα του πάνω στη στροφή.
Δεν ψαρώνουμε ρε!!!!!

Κοιτα ποιος εχει προσβλητικο υφος και αυτος δεν ειμαι εγω!Δηλαδη εφυγε το 600 κοματια και το 125 τον εφτασε και τον περασε πανω στη στροφη χωρις να μπει κομματια και χωρις να ριψοκινδυνεύσει!Θες να μου το εξηγησεις και εμενα αυτο γιατι οσο και αν προσπαθω δεν μπορω!

Δεν μπορω οταν διαβαζω κατι τετοια να ειμαι και πολυ ψυχραιμος!Να ειναι καποιος λαθος και να κατηγορει τον αλλο!Πως τον εφτασε και μαλιστα τον περασε χωρις να τα δωσει ολα το 125?Συγνωμη αλλα δεν εχω πιστει!

Και οσο για τις συμβουλες σου σε ευχαριστω αλλα μαλλον θα επρεπε να τις γυρισεις στον 125 φιλο μας που κοιτα να βαλει μυαλο σε 600αρια πανω σε στροφες!

alexk
06/04/2006, 15:44
Παιδιά ηρεμία.

Όπως είπα και στο πρώτο μου post, θεωρώ καραγκιόζη τον οδηγό του cbr600 επειδή δεν φοράει καν κράνος. Αυτό είναι μέγιστη βλακεία.:look:

Τώρα, θέλει να το πατήσει στην ευθεία? Στις στροφές? Στον πεζόδρομο στο Μπουρνάζι? Ας κάνει ότι θέλει, αρκεί να μην με επηρεάζει (με χτυπήσει).
Το ίδιο ισχύει και για το παλικάρι με το cbr125. Ας το πατάει στις στροφές, στις ευθείες, όπου θέλει τέλος πάντων. Αρκεί πάλι να μην με επηρεάζει κι'αυτός.

costas81> Φίλε μου, το παλικάρι με το CBR600, ας φορέσει κράνος πρώτα, και ας τρέξει στο isle of man, λόγος δεν μας πέφτει.

johnpan
06/04/2006, 15:45
@costas81: οκ φίλε, I rest my case :wave2:

costas81
06/04/2006, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Παιδιά ηρεμία.

costas81> Φίλε μου, το παλικάρι με το CBR600, ας φορέσει κράνος πρώτα, και ας τρέξει στο isle of man, λόγος δεν μας πέφτει.

Καταρχην δεν τσακωνομαστε παντα καλη καρδια!
Απλα θελω να πω το οτι δεν φορα κρανοσ το 600 μ###κια για την παρτι του και για το κεφαλι του!Αλλα το να πηγαινω να τον περασω πανω σε στροφη μεγαλυτερη μ##κια γιατι ενα λαθος μπορει να σκοτωσει και μενα και τον αλλο!Φανταζεστε το 600 να μην περιμενε οτι θα ερθει απο πισω το 125 πανω στην στροφη και να ακουμπαγανε!Τετοια βλεπω και τρελενομαι!Τι καταφερε το 125 να του την πει?Αυτο προκιπτει απο τα λεγομενα του φιλτατου και οχι οτι δεν φορουσε κρανος το 600!Και οι χαρακτηρισμοι που εχει επισης χρησιμοποιησει ειναι λαθος!

Kizoku
06/04/2006, 16:19
Καλό είναι να διαβάζουμε προσεκτικά τι γράφει ο άλλος προς αποφυγή παρεξηγήσεων και να μην κολλάμε σε μερικές φρασεις αλλά να βλέπυμε το σύνολο και τι νόημα βγάζει αυτό!

costa81 αν δεν μπορώ να σε πείσω ότι δεν επεδίωξα τίποτα δεν πειράζει. Άλλωστε δεν ήσουν μπροστά για να δεις και τι έγινε.

Δεν με ξέρεις οπότε μπορείς να φαντάζεσαι ότι είμαι ένας καυλωμένος γκαζοφονιάς που γουστάρει να χώνεται σε όλους για λόγο που δεν μπορώ να φανταστώ. Δικαίωμά σου.

Η ηλικία μου πάλι και κυρίως άσχημη εμπειρία που είχα μικρότερος είναι αρκετή για να με κάνει να είμαι προσεκτικός και σοβαρός παντού και όσο περισσότερο μπορώ.

Όσοι κατάλαβαν τα σχόλια μου για το περιστατικό που μου έτυχε καλώς αλλά απο κει και πέρα μάλλον σε φαύλο κύκλο θα πέσουμε.


Υ.Γ.(Ο τίτλος εννοείται ότι είναι αυτοσαρκαστικός)

costas81
06/04/2006, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Καλό είναι να διαβάζουμε προσεκτικά τι γράφει ο άλλος προς αποφυγή παρεξηγήσεων και να μην κολλάμε σε μερικές φρασεις αλλά να βλέπυμε το σύνολο και τι νόημα βγάζει αυτό!

costa81 αν δεν μπορώ να σε πείσω ότι δεν επεδίωξα τίποτα δεν πειράζει. Άλλωστε δεν ήσουν μπροστά για να δεις και τι έγινε.

Δεν με ξέρεις οπότε μπορείς να φαντάζεσαι ότι είμαι ένας καυλωμένος γκαζοφονιάς που γουστάρει να χώνεται σε όλους για λόγο που δεν μπορώ να φανταστώ. Δικαίωμά σου.

Η ηλικία μου πάλι και κυρίως άσχημη εμπειρία που είχα μικρότερος είναι αρκετή για να με κάνει να είμαι προσεκτικός και σοβαρός παντού και όσο περισσότερο μπορώ.

Όσοι κατάλαβαν τα σχόλια μου για το περιστατικό που μου έτυχε καλώς αλλά απο κει και πέρα μάλλον σε φαύλο κύκλο θα πέσουμε.


Υ.Γ.(Ο τίτλος εννοείται ότι είναι αυτοσαρκαστικός)



και δίπλα μου σταματάει καραγκιόζης τυπάς με CBR-600RR
Τα παίρνει ο πάπαρμαν
Έλα όμως που ερχόταν στροφή και από ότι φάνηκε ο μηχανόβιος μας την είχε μόνο για τις ευθείες
να του ρίχνει κανονικά πάνω στη στροφή!!!
Στην ευθεία μετά δε ο καραγκιόζης για να πάρει το αίμα του πίσω
Πάντως γέλασα πάρα πολύ και ήθελα να δω και τη φάτσα του πάνω στη στροφή.
Δεν ψαρώνουμε ρε!!!!!


Δεν χρειαζετε να ειμαι μπροστα φιλε για να δω τι εγινε!
Και μονο οτροπος που το περιγραφεις μου φτανει!
Ο καραγκιοζης ο π###ρας ο μηχανοβιος~
Μπραβο σου!

Kizoku
06/04/2006, 16:44
:a56:

dirtbird
06/04/2006, 17:17
By the way Kizoku, σε ποιά κατεύθυνση ήσουν και με πόσα περίπου πέρασες την στροφή?

Προχθές που πήγα στη δουλειά με το XR, είχε πολύ πλάκα (και η διαδρομή περιλαμβάνει όλη τη Χαμοστέρνας). Σε όλες τις στροφές ήμουν τουλάχιστον το ίδιο γρήγορος με το Βlackbird, στις δε αργές (π.χ. η αργή αριστερή πίσω από τη στρατολογία που σε βγάζει στην αρχή της Πέτρου Ράλλη) πολύ πιό γρήγορος (το XR είναι με Τ63 και πιέσεις ασφάλτινες - 22psi).

Πάντως άσχετα με την ιστορία (κατ' εμέ καλά τα λέει ο Kizoku - κυκλοφορούν πολλοί ινδιάνοι), αντιμετωπίζω συχνά πρόβλημα με παπιά και σκούτερ ιδιαίτερα τώρα που καλοκαιριάζει και βγαίινουν έξω οι εποχιακοί αναβάτες.
Π.χ. στέκονται μπροστά σου στο -και από το- φανάρι, τρέχουν να σε φτάσουν όταν περνάς ανάμεσα από αμάξια όταν ηθελημένα πας κρατημένα -πόσες φορές σας έχει ξεπροβάλει πεζός πίσω από βαν ή φορτηγό- αλλάζουν απρόβλεπτα λουρίδα και διάφορα άλλα.




:wave2:

johnpan
06/04/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
(π.χ. η αργή αριστερή πίσω από τη στρατολογία που σε βγάζει στην αρχή της Πέτρου Ράλλη)


Πολύ αδυναμία έχω σε αυτή τη στροφή, και στην άλλη δίπλα της που πάει αντίθετα!
Μεγάλη τρέλλα, σε βαθμό που τελευταία αποφεύγω να πηγαίνω από εκεί για να μην παρασύρομαι! Δε θυμάμαι να με έχει πιάσει κανείς εκεί πέρα, με οτιδήποτε όχημα. Δεν είναι προς τιμή μου βέβαια, έχω όμως αυτή την αδυναμία και το παραδέχομαι...:nono:

oulas
07/04/2006, 06:30
bre...min kanente kontres... tha tsakistite kai tha klete...

Kizoku
07/04/2006, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
bre...min kanente kontres... tha tsakistite kai tha klete...

Συμφωνώ και επαυξάνω φίλτατε αλλά καλύτερα να μην λέω τίποτα γιατί θα παρεξηγηθώ πάλι!!!

Άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!!!

:a15:

johnpan
07/04/2006, 10:01
Μα ο Kizoku ΕΙΝΑΙ ελέφαντας!! Τι? Οχι?
.
.
.
.
.
.
.
.



















ΡΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΚΙΖΟΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΟΣ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
07/04/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
bre...min kanente kontres... tha tsakistite kai tha klete...

Αυτό πως σου ήρθε τώρα?:sick:

johnpan
07/04/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αυτό πως σου ήρθε τώρα?:sick:

από το δικό μου ποστ μάλλον! ξερω γω :confused:

Kizoku
07/04/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
από το δικό μου ποστ μάλλον! ξερω γω :confused:

Άστα αυτά johnpan!!!! έχουμε καταλάβει τι κάνεις τα βράδια!!!!!!!

Γενική συμβουλή δίνει το παλικάρι, κακό δεν κάνει!