PDA

View Full Version : ΕΝΔΕΙΞΗ F1



rodosstrom
03/04/2006, 20:46
ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΑΣ ΠΑΡΕΑ . ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ 650 :lol: .ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ Η ΛΥΧΝΙΑ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ Η ΕΝΔΕΙΞΗ F1. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ .ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΒΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΝΑΨΩ . ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ .
ΕΚΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΌΝΤΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΕΝΔΕΙΞΗ . ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΈΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ Η ΠΡΩΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΕΖΙΝΑΔΙΚΟ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ< ΚΑΘΑΡΕΣ> ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΕΚΑΣΜΟΥ . ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΝ ΤΥΠΟ Η ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΞΩ ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ. Η ΑΛΗΘΙΑ ΕΊΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ .
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

argy_kap
03/04/2006, 21:14
Αν και δεν νομίζω να το έχω ξαναδεί εδώ μέσα θα έλεγα να περιμένεις να βάλεις 'καινούργια΄βενζίνη και να δεις πως πάει...

Την πήρες καινούργια/μεταχειρισμένη?
Επίσημη ή παραεισαγωγής?

Έχεις υποψίες οτι η βενζίνη μπορεί να ήταν όντως μάπα?

Πιάσε και μια :beer: και καλώς ήλθες!

rodosstrom
03/04/2006, 21:39
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ , ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΕΖΙΝΑΔΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

makaronachis
03/04/2006, 22:02
Καλορίζικη!Από περιέργεια,πόσο την πήρες;

rodosstrom
03/04/2006, 22:06
Η ΜΗΧΑΝΗ 7100 ΚΑΙ 150 Η ΑΔΕΙΑ ΜΑΖΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΜΕ 2 ΚΡΑΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ 9300. ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΘΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ.

bonepeeler
03/04/2006, 22:17
Η ένδειξη Fi είναι για το Fuel Injection.
Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω παίζει να έχεις κάποιο πρόβλημα με το injection.

Vstrommer71
04/04/2006, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από rodosstrom
ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΑΣ ΠΑΡΕΑ . ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ 650 :lol: .ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΟΜΩΣ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙΑ ΕΚΑΝΑ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΑΝΑΨΕ Η ΛΥΧΝΙΑ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΙ ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ Η ΕΝΔΕΙΞΗ F1. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ .ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΒΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΝΑΨΩ . ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ .
ΕΚΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΛΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΌΝΤΩΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΕΝΔΕΙΞΗ . ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΈΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ Η ΠΡΩΤΗ ΒΕΝΖΙΝΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΕΖΙΝΑΔΙΚΟ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ< ΚΑΘΑΡΕΣ> ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΨΕΚΑΣΜΟΥ . ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΝ ΤΥΠΟ Η ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΞΩ ΟΔΗΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ. Η ΑΛΗΘΙΑ ΕΊΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.
ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ .
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ
Κατ'αρχην στο πληκτρολογιο αριστερα υπαρχει ενα κουμπακι που γραφει "Caps
Lock" και το εχεις πατημενο,ξαναπατησε το για να σβησει!:eyepop:
Η ενδειξη FI σημαινει δυσλειτουργια στο συστημα ψεκασμου.Αν το λαμπακι αναψε και η μηχανη μπορουσε να λειτουργησει σημαινει οτι δεν ειναι κατι σημαντικο.Δεν μας διαφωτιζεις ομως αν το μηχανακι ηταν σε λειτουργια και απλα αναβοσβηνε το FI...



Aν αυτο εγινε,τοτε απλα καποιος δευτερευων σενσορας οπως πχ ατμοσφαιρικης πιεσης,θερμοκρασιας κλπ,δεν στελνει ενδειξη στην κεντρικη μοναδα,οποτε θα
βαλουν στο συνεργειο το φισακι αυτοδιαγνωσης και θα δουν τι ειναι
:beer:

wild_cat/anima
04/04/2006, 01:50
για κοίτα αυτο μήπως βγάλεις ακρη....http://www.gr-motogp.gr/forum/viewtopic.php?t=575&highlight=%DD%ED%E4%E5%E9%EE%E7

x-rider
04/04/2006, 09:48
Απο οτι θυμαμαι οταν το εστρωνα μου ειχε βγαλει κανα 2 φορες


αυτο το σημα, (και εγω επαθα)


Μετα το στρωσιμο δοξα τω Θεο τιποτα:D


απο τι προηρθε δεν ξερω ουτε πως εφυγε

BIG BLACK
04/04/2006, 10:15
Nομίζω ότι το manual λέει να τη σβήσεις και να απευθυνθείς στο πλησιέστερο ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ συνεργείο.Και θα έλεγα ότι είναι το καλύτερο που πρέπει να κάνεις.Όταν μάθεις πάντως ενημέρωσε μας να μαθουμε και εμείς για παρόμειες περιπτώσεις.
Και καλώς ήρθες.:beer:

costas81
04/04/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από rodosstrom
Η ΜΗΧΑΝΗ 7100 ΚΑΙ 150 Η ΑΔΕΙΑ ΜΑΖΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΑΝΩ ΜΕ 2 ΚΡΑΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΥΦΑΝ 9300. ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΘΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ.

7100 παραεισαγωγη?
Τοσο περιπου εχει καινουργια ρε φιλε!Μηπως την πηρες λιγο ακριβα?

athandim
04/04/2006, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
7100 παραεισαγωγη?
Τοσο περιπου εχει καινουργια ρε φιλε!Μηπως την πηρες λιγο ακριβα?

Κώστα σε σένα πόσο στην άφηνε ο Βύνιος ¨γυμνή;¨...Ειλικρινά είναι ο μοναδικός που παρέλειψα να τον ρωτήσω πόσο κάνει το μηχανάκι, χωρίς τα ¨δώρα¨ (Ήταν ο πρώτος στη λίστα μου)...


Στο πρόβλημα του φίλου rodosstrom τώρα. Φόβάμαι πως πρέπει να πας σε εξουσιοδοτημένο να ελεγχθεί ο ψεκασμός...Το μαγαζί από όπου το αγόρασες μάλλον παει να το παίξει κινέζος...

Το σίγουρο είναι πως (κατά τη γνώμη μου) δεν πρέπει να το αφήσεις....

sinvag
04/04/2006, 15:09
kai emena 7300 me pinakida para eisagwgeis kainoyria otan 7990 tin edine h suzuki sketi poia h diafora re paidia,otan pira xarti me dyo xronia egyhsh apo to magazi.

costas81
04/04/2006, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sinvag
kai emena 7300 me pinakida para eisagwgeis kainoyria otan 7990 tin edine h suzuki sketi poia h diafora re paidia,otan pira xarti me dyo xronia egyhsh apo to magazi.

Εγω 7960 με συναγερμο micro,βαλιτσα GIVI 46,καγκελα suzuki, bagster v-strom, χουφτες, μπουφαν, γαντια, λουκετο δισκοφρενου, κρανος ανοιγομενο και τα χατρια και τα τελη πληρωμενα!Και με τα χαρτια της εγγυησης και επιβεβαιωση πλαισιου απο Σφακιανακη οτι δεν ειναι παραεισαγωγη!
Δεν ρωτησα ποτε ποσο εχει αδεια!Πηγα και ειπα θελω αυτα και αυτα ποσο εχει και μου ειπαν 7960!Αν βαλεις οτι
συναγερμος 450
κρανος 230
καγκελα 200
χαρτια τελη 100
μπουφαν 150
κλειδαρια 50
bagster 150-200 (νομιζω)
GIVI δεν ξερω αλλα να μην εχει 100-150?
Για πες μου τωρα συμφερει να παρεις παραεισαγωγη?Αλλο εγγυηση susuki (πιστευω) και αλλο εγγυηση του καθε μαγαζιου!Κ αν κλεισει το μαγαζι απο ποιον θα πας να ζητησεις τα ρεστα?

dvavoul
04/04/2006, 17:40
Λοιπόν παιδιά πηγαίνετε να τις πουλήσετε όλες και ελάτε να τις ξαναπάρετε από την επίσημη αντιπροσωπεία στην Χαλκίδα διότι έχομαι και λέμε, λέμε και έχομαι, ετούτον:
1. Suzuki V-Strom 650cc.
2. Κάγκελα Suzuki.
3. Χούφτες Suzuki.
4. Βαλίτσα GiVi 46L.
5. Κεντρικό στάντ Suzuki.
6. Συναγερμός Suzuki.
7. 1o Service.
8. Κράνη AGV Stealth (carbon-kevlar) 2 τεμάχια.
9. Καρίνα aftermarket.
10. Μπουφάν καλοκαιρινό Cordura Suzuki.
11. Μπουφάν Χειμερινό CJ-03 Cordura Suzuki (2 τεμάχια).
12. Γάντια Cordura.
13. Άδεια-τέλη-Πινακίδα.
14. Προστατευτικό ρεζερβουάρ "V" original Suzuki.
15. Ασφάλεια 1 έτος στο βασικό πακέτο.
16. Εγγύηση.
17. Καμιά δεκαριά μπρελόκ.

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 8850 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ.
Πιστεύω να μήν ξέχασα κάτι!!!!!
:winka: :winka: :winka:

athandim
04/04/2006, 18:13
....(και με δική μου ευθύνη), προτείνω να (ξανα)ποστάρετε τις απόψεις περί αγοράς στα σχετικά post :


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=8066

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=10535

edit : έχω απαντήσει στην 2η διεύθυνση, για να μη χαθεί η μπάλα.Ευχαριστώωωω

:wave2: