PDA

View Full Version : Το γυφτακι στο σχολειο



thrax
04/04/2006, 09:41
Σε μια οικογενεια γυφτων ο γιος ηθελε να παει σχολειο. με τα πολλα ο μπαμπας του αποφασιζει να τον στειλει. Γυριζει την πρωτη μερα απ το σχολειο κατα ενθουσιασμενος!
"Μπαμπακα, μπαμπακα να σου πω τι εγινε στο σχολειο!"
Βαριεστημενος ο μπαμπας του λεει "για πες"
"Λοιπον μπαμπα, σημερα στο σχολειο στην γεωγραφια η δασκαλα ρωτησε στην ταξη ποια ειναι η πρωτευουσα της Ιταλιας και απ ολα τα παιδακια μονο εγω σηκωνα χερι και απαντησα η Ρωμη και η δασκαλα μου ειπε μπραβο!"
"Ε, καλα βρε παιδι μου, μην ενθουσιαζεσαι ομως πολυ γιατι μην ξεχνας οτι εισαι και γυφτος..."
Την επομενη γυρναει το γυφτακι στο τσαντιρι: "Μπαμπακα μπαμπακα, να σου πω τι εγινε στο σχολειο!", "Αντε πες" ο μπαμπας.
"Λοιπον μπαμπα, σημερα στο σχολειο στην αριθμητική η δασκαλα ρωτησε στην ταξη ποσο κανει 7+7 και απ ολα τα παιδακια μονο εγω σηκωνα χερι και απαντησα 14 και η δασκαλα μου ειπε μπραβο!"
"...χμ, μαλιστα, εντάξει παιδι μου, αλλα μην το παιρνεις και πολυ πανω σου γιατι μην ξεχνας οτι εισαι και γυφτος..."
Την επομενη γυρναει παλι το γυφτακι στο τσαντιρι: "Μπαμπα μπαμπα να σου πω τι εγινε στο σχολειο!"
"Αντε παλι, σ'ακουω..."
"Λοιπον μπαμπα, σημερα στο σχολειο στο διαλειμμα που πηγαμε στις τουαλετες να κατουρίσουμε και βλεπαμε τα πουλια μας, απ όλα τα παιδακια εγω ειχα το πιο μεγαλο πουλι και ολα τα παδακια μου λεγανε μπραβο!"
"...Ναι, καλα παιδι μου, αλλα μην το παιρνεις και πολυ πανω σου γιατι μην ξεχνας οτι εισαι και 30 χρονων..."

koutroulis
04/04/2006, 09:42
:lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cityfly
04/04/2006, 10:20
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
04/04/2006, 10:22
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
04/04/2006, 11:04
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
04/04/2006, 11:43
:lol::lol: :rotflmao: :lol::lol: :rotflmao: :lol::lol:

adam_tsouk
04/04/2006, 16:12
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jimmis77
04/04/2006, 18:32
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:

devil's animal
05/04/2006, 13:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

costas81
05/04/2006, 16:47
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

SUPERMARIO
05/04/2006, 22:37
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:

AFTER
05/04/2006, 22:40
Εγω το ξερω αλλιως

Του ελεγε γιατι μπαμπα και απαντουσε ''πρωτον γιατι εισαι Ποντιος και δευτερον γιατι εισαι υιος μου''
Και στο τελος ''πρωτον γιατι εισαι Ποντιος δευτερον γιατι εισαι υιος μου και τριτον επειδη εισαι 30 μαντραχαλος και πας ακομα σχολειο''

:rotflmao:

iLia
06/04/2006, 00:38
Εγω το ξερω με ξανθια και αντι για 'μεγαλο πουλι' βλεπε 'μεγαλο στηθος'.