PDA

View Full Version : Της φυλακής τα σίδερα.....



bikersonly
07/11/2003, 10:04
Φοβερός και τρομερός μηχανόβιος-καμικάζι μόλις αγόρασε το
καινούριο "έργαλείο", μια γυαλιστερή 1000άρα. Η πρώτη λογική σκέψη είναι να
πεταχτεί βρε αδερφέ για ένα καφέ εδώ δίπλα, στην Θεσσαλονίκη. Με τέτοιο εργαλείο, σου λέει ο άνθρωπος, τι είναι 500 χιλιόμετρα...
Κρανάκι, μπουφανάκι, γαντάκι, καβάλα στο έργαλο και βουρ στην εθνική.
Εκεί που πήγαινε λοιπόν. σκέφτεται ότι είναι ευκαιρία να δεί τι
μπορεί να κάνει το μηχάνημα. 150...200...250, ο τύπος είναι στη απόλυτη νιρβάνα
και
....... ΜΠΑΜ! ένα σπουργιτάκι καρφώνεται στο κράνος! Πανικός, φρένα
και
σταμάτημα στην άκρη του δρόμου. Όχι ρε γαμωτο, πάει το καημένο, τι μου 'φταιξε το δύσμοιρο κλπ κλπ.... αλλά ως εκ θαύματος το σπουργιτάκι είναι
ακόμα ζωντανό (σε τι κατάσταση είναι, άστο καλύτερα...).

Μετά από 2 λεπτά βρίσκεται στο ιατρείο του κοντινότερου κτηνίατρου.
Εγχείρηση, οξυγόνο, νυστέρια, μέχρι που βγαίνει ο γιατρός από το
χειρουργείο μετά από 3 ώρες και του το παραδίδει στα χέρια
μπανταρισμένο.
"Μεγάλε, τύχη βουνό, το σώσαμε το καημένο. Τράβα τώρα σπίτι σου και κοίτα να το περιποιηθείς. Βάλτο σε ένα κλουβί με φρέσκο νερό και καναβούρι και περίμενε να συνέλθει"

Βουρ στο σπίτι ο φιλόζωος γκαζοφονιάς, βάζει το πουλάκι σε ένα κλουβί με νερό και καναβούρι και περιμένει...
Οι μέρες περνάνε... και περνάνε και περνάνε........

Μετά από μερικές μέρες, το σπουργιτάκι αρχίζει να συνέρχεται. Ανοίγει
το
δεξί μάτι και βλέπει τα κάγκελα του κλουβιού.
Κλείνει το δεξί μάτι.
Ανοίγει το άλλο μάτι, ξαναβλέπει κάγκελα και από την αριστερή πλευρά.
Κλείνει και το αριστερό μάτι.
Ανοίγει και τα δύο μάτια μαζί και βλέπει γύρω-γύρω κάγκελα...
.
.
.
.
.
.
και λέει........
.
.
.
.
.
.
.
"Όχι ρε πούστη μου, τον σκότωσα...."

almalibera
07/11/2003, 10:30
...αυτο το ανεκδοτο το ξέρουν μέχρι και οι πέτρες. Δεν δύναται μηχανόβιος και δη γκαζοφονιάς να μην το γνωρίζει. Αλλα καλα έκανες και το ξαναγραψες για να θυμούνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεότεροι.....:p :p

bikersonly
07/11/2003, 10:56
Πάει ένας Ινδιάνος στην New York που λέτε, να ζήσει κυριλέ κτλ κτλ.
Πάει να βγάλει και χαρτιά ώστε να είναι νόμιμος.

Οπότε εκεί που είναι στο γραφείο εξυπηρέτησης αλλοδαπών, λέει στον υπάλληλο να αλλάξει και το όνομα του επειδή είναι πολύ μεγάλο.
Πως σε λένε , λέει ο υπάλληλος?
Λέει ο Ινδιάνος με λένε Πέτρα που κατρακυλά από Ψηλό λόφο και πέφτει στην λίμνη.
Και πως θες να το κάνεις?
.
.
.
.
.
.
.
ΜΠΛΟΥΜ!!!

bikersonly
07/11/2003, 11:00
Ένας άνδρας περπατά σε ένα δρόμο και σκοντάφτει σε ένα
λυχνάρι , τι άλλο...χαχα! Το τρίβει και εμφανίζεται το τζίνι.
Τζίνι: Με ελευθέρωσες , μπλα μπλα μπλα ευχαριστώ και κανονικά έχεις 3 ευχές αλλά επειδή είναι η τέταρτη φορά αυτόν τον μήνα που με ελευ8ερώνουν και έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια εσύ έχεις δικαίωμα μόνο για μια ευχή.
Ο άνδρας κάθεται και σκέφτεται λίγο και λέει :
’νδρας: Πάντα ήθελα να πάω στην Χαβαϊ αλλά φοβάμαι να μπω σε αεροπλάνο και υποφέρω από ναυτία για να πάω με καράβι , γι' αυτό θέλω να κατασκευάσεις μια γέφυρα για να πάω με το αυτοκίνητο.
Τζίνι: χα χα χα χα χα Αυτό που ζητάς είναι αδύνατο !!!!! Σκέψου λίγο λογικά , πόσο τσιμέντο χρειάζεται πόσο βαθιά πρέπει να μπουν οι κολόνες ,την οικολογική καταστροφή ..... άλλο άλλο.
’νδρας: Οκ τότε το αλλάζω.
Έχω παντρευτεί 4 φορές όπως έχω χωρίσει 4 φορές και όλες οι γυναίκες μου με κατηγορούσαν ότι δεν τους έδινα σημασία και ότι ήμουν αναίσθητος .Γι' αυτό επιθυμώ από δω και πέρα να μπορώ να καταλαβαίνω τις γυναίκες ...να καταλαβαίνω πως νοιώθουν ,να ξέρω τι σκέφτονται όταν μου μιλάνε ,τι θέλουν όταν λένε "τίποτα"....και πως να τις κάνω πραγματικά ευτυχισμένες...
Τζίνι: Στην γέφυρα ...... θέλεις 2 ή 4 λωρίδες ; :D

AFTER
07/11/2003, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Πάει ένας Ινδιάνος στην New York που λέτε, να ζήσει κυριλέ κτλ κτλ.
Πάει να βγάλει και χαρτιά ώστε να είναι νόμιμος.

Οπότε εκεί που είναι στο γραφείο εξυπηρέτησης αλλοδαπών, λέει στον υπάλληλο να αλλάξει και το όνομα του επειδή είναι πολύ μεγάλο.
Πως σε λένε , λέει ο υπάλληλος?
Λέει ο Ινδιάνος με λένε Πέτρα που κατρακυλά από Ψηλό λόφο και πέφτει στην λίμνη.
Και πως θες να το κάνεις?
.
.
.
.
.
.
.
ΜΠΛΟΥΜ!!!

Γιατι εισαι ψευδης?
Αφου ο ανθρωπος το ονομα που ζητησε ειναι ΠΛΑΤΣ :D :D :D

bikersonly
07/11/2003, 11:15
Ήταν δυο ληστές, και πάνε για μια γρήγορη μπάζα.Λέει ο αρχηγός στον άλλο να κάνει ότι του λέει, και όλα θα πάνε καλά! Μπαίνουν σε μια τράπεζα και λέει ο αρχηγός στο συνάδελφο του.
- Ψάξε τους όλους!!!
- Όλους ;;
- Ναι ρε μαλάκα, όλους!!!
- Και τη γριούλα ;; (ήταν εκεί και μια γριούλα 150 ετών)
- Ναι ρε μαλάκα, και τη γριούλα!!!
Μετά του λέει...
- Ρίξε τους όλους στο πάτωμα!!!
- Όλους ;;
- Ναι ρε μαλάκα, όλους!!!
- Και τη γριούλα ;;
- Ναι ρε ΜΑΛΑΚΑΑΑ, και τη γριούλα. Και γδύσε όλες τις γυναίκες για να τις βιάσω. (ε ρε πούστη μου)
- Όλες ;;
- Ναι ρε ΜΑΛΑΑΑΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑ, όλες. ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ!!!!
- Και τη γριούλα ;;
Οπότε πετάγεται η γριούλα...
- Ναι ρε μαλάκα, και τη γριούλα!!!!!!!!!!!

bikersonly
07/11/2003, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι εισαι ψευδης?
Αφου ο ανθρωπος το ονομα που ζητησε ειναι ΠΛΑΤΣ :D :D :D


Ρε φίλε και ήμουν ανάμεσα στα δύο!!! Μπλουμ και Πλατς!
Αλλά δεν το θυμόμουν καλά!Και λέω δεν γαμιέ βάλε Μπλουμ!
ΦΤΟΥ! χαχαχα! :D

almalibera
07/11/2003, 11:18
...αυτο με το μπλουμ εμένα μ'αρεσε πολυ!!:p :p

bikersonly
07/11/2003, 11:30
Γιατρέ μου έχω από αυτή τη καταραμένη την ανίατη αρρώστεια
-Εεεε σας γράφω εδώ, να κάνετε αμμόλουτρα.
-Υπάρχει καμμιά ελπίδα γιατρέ;
-Χμμμ όχι , αλλά συνηθίζετε το χώμα επάνω σας.



Μια γυναίκα ξυπνάει αργά το βράδυ και ανακαλύπτει ότι ο σύζυγός της δεν είναι στο κρεβάτι. Φοράει τη ρόμπα της και κατεβαίνει να τον ψάξει. Τον βρίσκει να κάθεται στο τραπέζι της κουζίνας, βυθισμένο σε βαθιές σκέψεις και απλώς να κοιτάζει με απλανές βλέμμα τον τοίχο, έχοντας μπροστά του μια κούπα καφέ.
Εξακολουθεί να τον κοιτά καθώς αυτός σκουπίζει ένα δάκρυ από τα μάτια του και πίνει μια ρουφηξιά καφέ.
- Τι σου συμβαίνει αγάπη μου;, ψιθυρίζει μπαίνοντας στην κουζίνα. Γιατί είσαι ξύπνιος τέτοια ώρα;
- Θυμάσαι τότε που είχαμε πρωτογνωριστεί πριν από 20 χρόνια, τότε που ήσουν ακόμη 16 χρονών;
- Μα φυσικά και το θυμάμαι!, του απαντάει.
- Θυμάσαι τότε που μας έπιασε ο πατέρας σου να κάνουμε έρωτα στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου μου;
- Ναι, κι αυτό το θυμάμαι!
- Θυμάσαι μήπως και τη στιγμή που πήρε την καραμπίνα και μου είπε ότι, ή θα σε παντρευτώ ή θα με στείλει φυλακή για 20 χρόνια;
- Ναι αγάπη μου, το θυμάμαι κι αυτό!
.
.
.
- Σήμερα θα είχα αποφυλακιστεί..., της λέει, σκουπίζοντας ένα ακόμα δάκρυ από το πρόσωπο του...




Πάει ο Μπάμπης στα μπουζούκια και βλέπει τον Κόκκαλη. Τον πλησιάζει και του λέει:
- Κύριε Κόκκαλη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Να, περιμένω την κοπέλα μου και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε: - Για σου ρε Μπάμπη παλιόφιλε μου;
- ’σε μας ρε φίλε. Και που σε ξέρω εγώ;
- Έχετε δίκιο Κύριε Κόκκαλη. Δεν με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός. Δεν σας κοστίζει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά. Η κοπέλα μου θα με πάρει από καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω.
Αφού τον έπρηξε ο μπάμπης τελικά ο κος Κόκκαλης ενέδωσε...
- Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου και όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω.
- Χίλια ευχαριστώ κύριε Κόκκαλη! Με σώζετε!
Κάθεται λοιπόν ο Μπάμπης και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του. Τους πλησιάζει ο Σωκράτης που λέτε και λέει:
- Για σου ρε Μπάμπη! Τι κάνεις φίλε μου;
Και του απαντάει ο Μπάμπης:
- Αϊ γ@μήσου ρε μ@λάκα, πάλι δανεικά θέλεις;

tifozif1
07/11/2003, 11:41
nice :D

DIT
07/11/2003, 12:39
Μετον κόκκαλη ήταν το καλύτερο!!!
:D :D :D :D :D

DEMINIO
07/11/2003, 21:19
:D :D :D :D :D

Φοβερός......χαχαχαχαχαχαχαχα:D
χαχαχαχαχαχαχαχα
χαχααχαχαχαχα
χαχαχαχαχαχαχαχα:D :D

- Σήμερα θα είχα αποφυλακιστεί..., της λέει, σκουπίζοντας ένα ακόμα δάκρυ από το πρόσωπο του...
Καλά.........τρελό...................χαχαχαχαχαχαχαχ:D :D

apav
07/06/2008, 13:27
:a22:

GIXXERAKIAS
07/06/2008, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:a22:

Πωπ ω φτυαρι που επεσεεεε!!!:rotflmao:

sergiosm
07/06/2008, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι εισαι ψευδης?
Αφου ο ανθρωπος το ονομα που ζητησε ειναι ΠΛΑΤΣ :D :D :D

όχι ρε συ, μην τα μπερδεύεις

ΠΛΑΤΣ λένε τον ΑΔΕΡΦΟ του...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
07/06/2008, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Μια γυναίκα ξυπνάει αργά το βράδυ και ανακαλύπτει ότι ο σύζυγός της δεν είναι στο κρεβάτι. Φοράει τη ρόμπα της και κατεβαίνει να τον ψάξει. Τον βρίσκει να κάθεται στο τραπέζι της κουζίνας, βυθισμένο σε βαθιές σκέψεις και απλώς να κοιτάζει με απλανές βλέμμα τον τοίχο, έχοντας μπροστά του μια κούπα καφέ.
Εξακολουθεί να τον κοιτά καθώς αυτός σκουπίζει ένα δάκρυ από τα μάτια του και πίνει μια ρουφηξιά καφέ.
- Τι σου συμβαίνει αγάπη μου;, ψιθυρίζει μπαίνοντας στην κουζίνα. Γιατί είσαι ξύπνιος τέτοια ώρα;
- Θυμάσαι τότε που είχαμε πρωτογνωριστεί πριν από 20 χρόνια, τότε που ήσουν ακόμη 16 χρονών;
- Μα φυσικά και το θυμάμαι!, του απαντάει.
- Θυμάσαι τότε που μας έπιασε ο πατέρας σου να κάνουμε έρωτα στο πίσω κάθισμα του αυτοκινήτου μου;
- Ναι, κι αυτό το θυμάμαι!
- Θυμάσαι μήπως και τη στιγμή που πήρε την καραμπίνα και μου είπε ότι, ή θα σε παντρευτώ ή θα με στείλει φυλακή για 20 χρόνια;
- Ναι αγάπη μου, το θυμάμαι κι αυτό!
.
.
.
- Σήμερα θα είχα αποφυλακιστεί..., της λέει, σκουπίζοντας ένα ακόμα δάκρυ από το πρόσωπο του...


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: