PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ



practorasrofos
05/04/2006, 19:06
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟ DL 650 ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΤΟΥ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΕΧΕΙ 1900 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. ΜΕΤΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ? ΕΜΑΙL practorasrofos@yahoo,gr

island
05/04/2006, 19:27
μηπως όταν την πλένεις σημαδεύεις με το νερό υπο πίεση το στροφόμετρο και το κοντέρ ? δεν πρέπει να το κάνεις .

καμια φορά σε βροχή έτυχε να πάρει νερό ?

practorasrofos
05/04/2006, 20:14
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΡΙΧΝΩ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ ΜΕ ΛΙΓΗ ΠΙΕΣΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΝΕΦΟΥΣ ΟΧΙ ΣΕ ΒΟΛΗ ΑΠΕΥΘΙΑΣ. ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΛΥΘΕΙ ΣΕ ΒΡΟΧΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ. ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΑΝ ΕΞΑΤΜΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ.

costas81
06/04/2006, 09:29
Μηπως δεν σου βαζει νερα μεσα οπως λες απλα γινετε υγροποιηση υδρατμων λογο του οτι το τζαμακι ειναι ζεστο απο τον ηλιο και το νερο που ριχνεις κρυο.Αυτο πολυ πιθανον να εχει ως αποτελεσμα απο μεσα την υγροποιηση των υδρατμων!Για ξανακοιτα το και πες μας!

athandim
06/04/2006, 12:51
Φίλε, με 1.900 χιλιόμετρα είσαι σίγουρα μέσα στην εγγύηση. Μην το σκέφτεσαι πολύ...φύγε σφαίρα να στο αλλάξουνε.

costas81
06/04/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Φίλε, με 1.900 χιλιόμετρα είσαι σίγουρα μέσα στην εγγύηση. Μην το σκέφτεσαι πολύ...φύγε σφαίρα να στο αλλάξουνε.

+1000

practorasrofos
06/04/2006, 21:36
Μηπως δεν σου βαζει νερα μεσα οπως λες απλα γινετε υγροποιηση υδρατμων λογο του οτι το τζαμακι ειναι ζεστο απο τον ηλιο και το νερο που ριχνεις κρυο.Αυτο πολυ πιθανον να εχει ως αποτελεσμα απο μεσα την υγροποιηση των υδρατμων!Για ξανακοιτα το και πες μας!

Απαντηση. ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΛΥΝΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ. ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕΣΑ. ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΕΧΩ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΕΠΛΥΝΑ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΦΟΡΕΣ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΕΛΑΦΡΑ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΛΥΣΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΝΕΡΑ, ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΕΠΙΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΥΔΡΑΤΜΟΥΣ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΞΑΤΜΙΖΟΤΑΝΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΝΤΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΛΕΡΩΝΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΤΖΑΜΑΚΙ ΕΜΕΝΑΝ ΚΑΤΑΛΥΠΑ. ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΣ Ο ΘΑΛΑΣΟΥΔΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. :bawl: :sun:

costas81
07/04/2006, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από practorasrofos
ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΟΠΟΣ Ο ΘΑΛΑΣΟΥΔΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΓΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. :bawl: :sun:

Μην το δεχτεις!Κατευθειαν αλλαγη!Δεν ειναι στην εγγυηση?