PDA

View Full Version : Μην οδηγειτε αν εχετε πιει ρεεεεεε!!!



ledz
05/04/2006, 22:51
Σαββατο βραδυ στην Πατρα ειχα βγει εξω σε μια συναυλία σε γνωστο φοιτητικο στεκι... Με το που βγαινω εξω βλεπω εναν πανω σε σκουτερ να πηγαινει με τα μικρα φωτα στο στενο (και θεοσκοτεινο) σοκακι του μαγαζιου. Μαλιστα μιλουσε και στην κοπελα απο πισω... Πριν προλαβω να φωναξω "φωτα ρεεε!" αυτος σκαει με το μπροστινο σ'ενα σκαλοπατακι που εξειχε. Τουμπα το σκουτερ η κοπελια εκσφενδονιστηκε κανα 2 μετρα, αυτος κατω απ το σκουτερ. Ευτυχως δε παθαν τιποτα σοβαρο. Μονο κατι καθρεφτες φυγανε.

Το θεμα ειναι οτι αυτος δε κρατιοταν και ηθελε κι αλλη βολτα παρολο που ηταν φανερα μεθυσμενος: κανα 20λεπτο αργοτερα κανα χμ πιο περα απ το μαγαζι γυρνοντας σπιτι ειδα 2 παιδια με ενα audi tt να μιλανε εντονα σε εναν αλλο με σκουτερ... ηταν ο ιδιος και ή πηγε να πεσει πανω τους ή τα καταφερε, δεν ειμαι σιγουρος...

Αφου πα να πιεις ρε μαγκα τι το παιρνεις το σκουτερ και μαλιστα γιατι βαζεις σε ρισκο και αλλον?

Για κρανη ουτε κουβεντα φυσικα...

koutroulis
05/04/2006, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Σαββατο βραδυ στην Πατρα ειχα βγει εξω σε μια συναυλία σε γνωστο φοιτητικο στεκι... Με το που βγαινω εξω βλεπω εναν πανω σε σκουτερ να πηγαινει με τα μικρα φωτα στο στενο (και θεοσκοτεινο) σοκακι του μαγαζιου. Μαλιστα μιλουσε και στην κοπελα απο πισω... Πριν προλαβω να φωναξω "φωτα ρεεε!" αυτος σκαει με το μπροστινο σ'ενα σκαλοπατακι που εξειχε. Τουμπα το σκουτερ η κοπελια εκσφενδονιστηκε κανα 2 μετρα, αυτος κατω απ το σκουτερ. Ευτυχως δε παθαν τιποτα σοβαρο. Μονο κατι καθρεφτες φυγανε.

Το θεμα ειναι οτι αυτος δε κρατιοταν και ηθελε κι αλλη βολτα παρολο που ηταν φανερα μεθυσμενος: κανα 20λεπτο αργοτερα κανα χμ πιο περα απ το μαγαζι γυρνοντας σπιτι ειδα 2 παιδια με ενα audi tt να μιλανε εντονα σε εναν αλλο με σκουτερ... ηταν ο ιδιος και ή πηγε να πεσει πανω τους ή τα καταφερε, δεν ειμαι σιγουρος...

Αφου πα να πιεις ρε μαγκα τι το παιρνεις το σκουτερ και μαλιστα γιατι βαζεις σε ρισκο και αλλον?

Για κρανη ουτε κουβεντα φυσικα...


και στην Πάτρα που οι αποστάσεις δεν είναι τεράστιες


γέμισε ο τόπος :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

ledz
05/04/2006, 23:00
Ελα ντε, 45λεπτα θες το πολυ για να διασχισεις με τα ποδια το κεντρο της Πατρας!

koutroulis
05/04/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Ελα ντε, 45λεπτα θες το πολυ για να διασχισεις με τα ποδια το κεντρο της Πατρας!


πως, πως???


για ποιο κέντρο μιλάμε??

sonic22
05/04/2006, 23:03
αν σου πω περιστατικα με μεθυσμενους Αγγλουσ και νικιαρικα σγκουντερακια να :eek: :a53: :eek:

μιλάμε για εντελός τρελά πράγματα...:nono:

koutroulis
05/04/2006, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
αν σου πω περιστατικα με μεθυσμενους Αγγλουσ και νικιαρικα σγκοντερακια να :eek: :a53: :eek:

μιλάμε για εντελός τρελά πράγματα...:nono:


οι άγγλοι δεν έχουν ταίρι στη μαμακία


:lol: :lol:

sonic22
05/04/2006, 23:08
καλα αυτό συγουρο...

αλλα απο το πολυ αλκολ δεν καταλαβαίνουνε τίποτα...
ουτε πονάνε ούτε τίποτα...

koutroulis
05/04/2006, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
καλα αυτό συγουρο...

αλλα απο το πολυ αλκολ δεν καταλαβαίνουνε τίποτα...
ουτε πονάνε ούτε τίποτα...


δηλαδή και να τους κλωτσήσεις τζίφος?


και πως θα του δώσεις να καταλάβει ότι μαμακίζεται???


ιδού η απορία

ledz
05/04/2006, 23:16
Οταν λεμε κεντρο εννοω απο Αγ.Σοφια μεχρι Τριων Ναυαρχων...

SUPERMARIO
05/04/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
αν σου πω περιστατικα με μεθυσμενους Αγγλουσ και νικιαρικα σγκουντερακια να :eek: :a53: :eek:

μιλάμε για εντελός τρελά πράγματα...:nono:






τα καλοκαιρια να δεις τι @αλακιες κανουν στα νησια μας.στη Ροδο ειχα δει τον χαρο με τα ματια μου απο παρεα αγγλων(τυφλα ολοι):a21: :a21: :a31:

iLia
05/04/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
τα καλοκαιρια να δεις τι @αλακιες κανουν στα νησια μας.στη Ροδο ειχα δει τον χαρο με τα ματια μου απο παρεα αγγλων(τυφλα ολοι):a21: :a21: :a31:

Δεν διαφωνω..το εχω ζησει στην Κερκυρα.

Αλλα ρε παιδια....εχετε την εντυπωση οτι οι τουριστες εχουν διπλωμα η πειρα ολοι τους? Δεν νομιζω. Φταινε και αυτοι που τα κονομαν νοικιαζοντας τους τα εν λογω σκουτερακια και αλλα διαφορα διτροχα.

Οι Αγγλοι στις διακοπες τους μου θυμιζουν ( no offense) επαρχιωτισες φοιτητριες στην Αθηνα η γενικα εκτος πολης τους. Τα μαζευουν τα απωθημενα ΧΡΟΟΝΙΑ και τα βγαζουν φοιτητριες.

Για φοιτητες δεν λεω πολλα...δεν βλεπω φοβερες αλλαγες οταν επιστρεφουν για Πασχα και αλλες εορτες. Στις κοπελλες ειναι πιο εντονο.


Ειμαι OFF TOPIC ^^^^

Το λεω πριν μου την πουν.

SUPERMARIO
05/04/2006, 23:48
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
[B]
Για φοιτητες δεν λεω πολλα...δεν βλεπω φοβερες αλλαγες οταν επιστρεφουν για Πασχα και αλλες εορτες. Στις κοπελλες ειναι πιο εντονο.
--------------------------------------------------------------------



γι'αυτο περασα καλα σαν φοιτητης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
06/04/2006, 11:42
Η κατάσταση με τους μεθυσμένους πάει κατά διαόλου. Το μόνο κρίμα είναι ότι παίρνουν και τους άλλους μαζί τους...:sad: :sad: :sad:

koutroulis
06/04/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Οταν λεμε κεντρο εννοω απο Αγ.Σοφια μεχρι Τριων Ναυαρχων...


και εγώ αυτό είχα στο μυαλό μου


αλλά φίλε 45 μου ακούγονται πολλά


και το τονίζω δεν είμαι πλέον αθλητής

:wave2: :wave2: :wave2:

alximistis
06/04/2006, 16:13
Χωρίς να θέλω να γίνω ρατσιστής... με συγχωρείτε αλλά γενικά στην επαρχία μας οι οδηγοί είναι πολύ-πολύ χάλια!!!
Ομεθυσμένος που αναφέρεται εδώ είναι απλώς ακόμη ένα περιστατικό στην καθημερινότητα της επαρχίας.
Από Αίγιο η καταγωγή μου οπότε έχω βιώσει κι εγώ το... καλό τους οδήγημα... αμέ...

koutroulis
06/04/2006, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Χωρίς να θέλω να γίνω ρατσιστής... με συγχωρείτε αλλά γενικά στην επαρχία μας οι οδηγοί είναι πολύ-πολύ χάλια!!!
Ομεθυσμένος που αναφέρεται εδώ είναι απλώς ακόμη ένα περιστατικό στην καθημερινότητα της επαρχίας.
Από Αίγιο η καταγωγή μου οπότε έχω βιώσει κι εγώ το... καλό τους οδήγημα... αμέ...


για να λέγεσαι οδηγός πρέπει να έχεις και ενα ροζ κωλοχαρτο πρώτα




οπότε αυτοί πως λέγονται









εκτός από μαλ@κες



:wave2:

ledz
06/04/2006, 20:14
Συμφωνω koutroulis για το ροζ χαρτακι που ειδικα στην πατρα το παιρνεις και τυφλος να'σαι, ειτε για κουτι, ειτε για μηχανη. (οταν εδινα εγω, στα κτεο ουτε καν κοιταγαν τα 8αρια και τα αλλα, και στη διαδρομη ειχε πιασει την κουβεντα με το δασκαλο, που και που ακουγα κανα "ετσι μπραβο λεβεντη μου!" (?!?!) απ τον ασυρματο κ τελος...)

Τωρα για τα 45 λεπτα το πα με πολυυυυυυυυυυυυ αργους ρυθμους (βαριεμαι το περπατημα- προτιμω να κανω την ιδια διαδρομη τρεχοντας να φανταστεις)

Συμφωνω και με τον αλχημιστη παντως, οτι κατι τετοια ειναι αναμενομενα και μη αποφευκτα στην επαρχια (κ γω απο Παλια Επιδαυρο ειμαι)

koutroulis
07/04/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Συμφωνω koutroulis για το ροζ χαρτακι που ειδικα στην πατρα το παιρνεις και τυφλος να'σαι, ειτε για κουτι, ειτε για μηχανη. (οταν εδινα εγω, στα κτεο ουτε καν κοιταγαν τα 8αρια και τα αλλα, και στη διαδρομη ειχε πιασει την κουβεντα με το δασκαλο, που και που ακουγα κανα "ετσι μπραβο λεβεντη μου!" (?!?!) απ τον ασυρματο κ τελος...)

Τωρα για τα 45 λεπτα το πα με πολυυυυυυυυυυυυ αργους ρυθμους (βαριεμαι το περπατημα- προτιμω να κανω την ιδια διαδρομη τρεχοντας να φανταστεις)

Συμφωνω και με τον αλχημιστη παντως, οτι κατι τετοια ειναι αναμενομενα και μη αποφευκτα στην επαρχια (κ γω απο Παλια Επιδαυρο ειμαι)


μου θύμησες όταν πήρα εγώ το δίπλωμα της μηχανής στην Πάτρα, σαν φοιτητής



η πορεία στα ΚΤΕΟ ήταν να βγούμε στο δρόμο να κάνουμε 200μ προς τα πάνω, αναστροφή και αλλα 200μ και αυτό ήταν



πάλι καλά που δεν κοπήκαμε!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: