PDA

View Full Version : προσοχη στα ορια!



Σελίδες : [1] 2

GST
06/04/2006, 07:53
Υπέρβαση οριου ταχυτητας
Πρόστιμο
Βαθμοί Point System
Επιπλέον Κυρώσεις

Υπέρβαση ορίου ταχύτητας εώς 20 km/h
Πρόστιμο :17 Euro

Υπέρβαση ορίου ταχύτητας πάνω από 20 km/h
Πρόστιμο :33
Βαθμοί Point System: 3

Υπέρβαση ορίου ταχύτητας πάνω από 40 km/h ή η ταχύτητά σας ξεπεράσει τα 140 km/h σε αυτ/δρομο, ή τα 130 km/h σε ταχείας, ή τα 120 km/h στο λοιπό οδικό δίκτυο
Πρόστιμο :167
Βαθμοί Point System: 5
Επιπλέον Κυρώσεις : Αφαίρεση Πινακίδων + Αδειας Οδήγησης

Υπέρβαση ορίου ταχύτητας πάνω από 60 km/h
Πρόστιμο : Πλημέλλημα
Βαθμοί Point System: 9
Επιπλέον Κυρώσεις : Αφαίρεση Πινακίδων + Αδειας Οδήγησης



POINT SYSTEM

Διαβάστε στους πόσους πόντους καιγόσαστε και για πόσο καιρό σας παίρνουν το δίπλωμα:

Η αφαίρεση της άδειας οδήγησης θα γίνεται με την συμπλήρωση είκοσι πέντε [25] βαθμών, η ειδοποίηση θα στέλνεται με τη συμπλήρωση δέκα πέντε [15] βαθμών, ενώ το διάστημα αφαίρεσης της άδειας οδήγησης είναι έξι [6] τουλάχιστον μήνες, αν η άδεια αφαιρείται πρώτη φορά.
Αν ο ίδιος παραβάτης - οδηγός συμπληρώσει το όριο των [25] βαθμών ποινής και άνω, για δεύτερη φορά εντός πενταετίας από την επαναχορήγησή της, η άδεια αφαιρείται για διάστημα ενός [1] έτους.
Αν συμπληρώσει το όριο των [25] βαθμών ποινής και άνω, για τρίτη ή περισσότερες φορές εντός πενταετίας από την προηγούμενη επαναχορήγησή της, η άδεια αφαιρείται εκ νέου για διάστημα δύο [2] ετών κάθε φορά μετά τη δεύτερη.
Η επανεξέταση [θεωρητική και πρακτική] οδηγού του οποίου η άδεια αφαιρέθηκε με το Σ.Ε.Σ.Ο. , θα γίνεται μετά από προηγούμενη υποχρεωτική, θεωρητική και πρακτική, εκπαίδευση [για όσες από τις άδειες οδήγησης έχει καθιερωθεί] σε αριθμό μαθημάτων ίσο με το 50 % των προβλεπόμενων για τους υποψήφιους οδηγούς , με ιδιαίτερη έμφαση σε ύλη ή τομείς ανάλογους των παραβάσεων που καταγράφηκαν στο έντυπο αφαίρεσης της άδειας οδήγησης .

GST
06/04/2006, 07:56
Ε.ΟΔΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΤΡΩΝ

από ΠΑΤΡΑ --> για ΑΘΗΝΑ
Ακριβώς μετά τα διόδια Κορίνθου

Μετά το τέλος της Κακιάς Σκάλας, κάτω από τη γέφυρα

Στην ευθεία των Goody's Μεγάρων (Να κόβετε πάντα ταχύτητα γιατί τη στήνουν συχνά πυκνά)

Με το που μπαίνεις Αθήνα, στη Λεωφόρο Καβάλας αμέσως μετά τα Careffour

Ακριβώς μετά το τέλος της ευθείας του Αιγίου

Στο Δερβένι

Στην ευθεία των Mc Donald’s (Να κόβετε πάντα ταχύτητα γιατί τη στήνουν συχνά πυκνά)

Στο Κιάτο




από ΑΘΗΝΑ --> για ΠΑΤΡΑ

Στην έξοδο Πέραμος, αμέσως μετά τα διόδια Ελευσίνας

Κόμβος Μεγάρων

Έξοδος Ξυλοκάστρου - Από τα πιο στάνταρ σημεία της Εθνικής Οδού ( Συνήθως πάνω στην τελευταία γέφυρα πριν τον κόμβο )

Έξοδος Διακοπτού - κατηφορικό σημείο, με νησίδα και όριο 80 χμ/ ώρα (σχεδόν πάντα)

Έξοδος Αιγίου ( Στην ευθεία της Shell )
Έξοδος Λόγγου μετά το Αίγιο ( Μετά την στροφή στο τέλος του κόμβου )

Διόδια Ρίου (συνήθως τη στήνουνε σε κάποιο σημείο από το 203 χμ+ μετά μάλλον στα Goody’s και σε σταματάνε στα διόδια)



Ε.ΟΔΟΣ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

από ΑΘΗΝΑ --> για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Στο Σείριο

Λίγο μετά τα Διόδια Σχηματαρίου στην έξοδο για Χαλκίδα

Στα διόδια της Πελασγίας (τα πρώτα διόδια μετά τη Λαμία)

Στα διόδια των Τεμπών

GST
06/04/2006, 08:03
από ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ --> για ΑΘΗΝΑ

Στις στροφές του Αγίου Παντελεήμονα να μην τρέχετε και μην πατάτε τη διπλή διαχωριστική γραμμή γιατί τη στήνουν σε διάφορα σημεία

Στα διόδια των Τεμπών

Στο 300ό χλμ!

Στο μνημείο του Λεωνίδα




ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ

από ΕΛΕΥΣΙΝΑ --> για ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

Λίγο πριν την έξοδο Λ.Φυλής - έξοδος 6

Με το που βγαίνεις στην έξοδο για Περιφερειακή Υμηττού, στα 500 μ έχει μια στροφή 180'. Εκεί ακριβώς!

Στην Περιφερειακή Υμηττού, στην έξοδο για Παπάγου

Αμέσως μετά την έξοδο για Λ. Κηφισίας (για αλκοτέστ - συνήθως Παρασκευή, Σαββάτο, βράδυ)



από ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ --> για ΕΛΕΥΣΙΝΑ

Έξοδος προς ΕΘνική Οδό (Πειραιά - Λαμία) - έξοδος 8

Έξοδος προς Λ.Δημοκρατίας - έξοδος 7

Λίγο μετά την έξοδο Περιφερειακή Αιγάλεω. Ακριβώς με το που βγείτε από το τούνελ


ΑΘΗΝΑ

ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

Στη Λεωφ. Κηφισίας για κέντρο, στο Ν.Ψυχικό στο ύψος του ΑΒ Βασιλόπουλος (Υπάρχει κρυφή κάμερα στον παράδρομο)

Στο Παλιό Ψυχικό, στην κάθοδο της Ανθέων προς την πλατεία Ευκαλύπτων μετά την πρεσβεία των Φιλιππινών (ραντάρ για ταχύτητα - συνήθως τα απογεύματα)

Στο Ν. Ψυχικό, στη Σικελιανού πηγαίνοντας στην πλατεία Αγιας Σοφιας τη στήνουν συνήθως δυο ζητάδες με το που μπαίνεις στην πλατεία (για ζώνες - από το πρωί μέχρι το μεσημεράκι)

Στην Λ. Κηφισίας, μετά το Ολυμπιακό Στάδιο πηγαίνοντας για Μαρούσι, στη διασταύρωση με την Παραδείσου (Υπάρχει περιπολικό με ραντάρ. Από τις επτά το απόγευμα και μετά)

Στο Χαλάνδρι, στη πλατεία Φλοιας. Παπανικολή και Αγίας Παρασκευής.

Στην Εθνικής Αντιστάσεως στο Χαλάνδρι, λίγο πριν βγεις στην Κηφισίας ένας ζητάς σχεδόν πάντα επάνω στο πεζοδρομιο αριστερα (για ζώνες - κυρίως μεσημεριανές ώρες)


ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

Στον Χολαργό, Περικλέους+25ης Μαρτίου. Ακριβώς στο ΧΟΛΑΡΓΟΣ CENTER

Στον Παπάγου, 25ης Μαρτίου και Αναστάσεως. Μπροστά στο Δημαρχείο Παπάγου

Στην Αγία Παρασκευή, Λεωφ. Μεσογείων και Χαλανδρίου (λόγω αστυνομικού τμήματος)

Στη Λεωφόρο Κατεχάκη στο ρεύμα προς Ηλιούπολη, στο ύψος της Πανεπιστημιούπολης υπάρχει ένα τζιπ πάνω στο τριγωνάκι του φαναριού που κάνει δεξιά για Ζωγράφου ( radar χειρός - σχεδόν όλη την ημέρα)


ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

Στη Λ. Ποσειδώνος, πηγαίνοντας προς Βουλιαγμένη, αμέσως μετά τη στροφή για το «Λαιμό». (Τη στήνουν για ραντάρ, θέλει προσοχή γιατί έχει όριο ταχύτητας 50 χμ/ώρα κυρίως απογευματινές ώρες)

Στη Λ. Βουλιαγμένης, για Γλυφάδα, αμέσως μετά το μετρό Αγίου Δημητρίου. Στο πρώτο φανάρι (Γράφουν για κράνη αλλά και για αναστροφή - απαγορεύεται στο συγκεκριμένο σημείο + αν την κάνεις την έβαψες!)

Στη Ν. Σμύρνη για Ν. Κόσμο, στην Ελ. Βενιζέλου, στο ύψος της πλατείας Ν. Σμύρνης. Στα Hondos Center. (Μέρα - βράδυ για αλκοτέστ και κράνη)

Στη Λ. Βουλιαγμένης, στο ύψος του Champion-Μαρινόπουλος, λίγο μετά τις Harley,Nike (Βράδυ για αλκοτέστ)

Στην Ηλιούπολη, στην πλατεία Κανάρια, στην Εθνική Τράπεζα (Συνήθως βράδυ για αλκοτέστ)

Στη Βάρκιζα έξω από την καφετέρια Αλκυονίδες, μετά τα λιμανάκια (ραντάρ χειρός, κυρίως πρωί)

GST
06/04/2006, 08:05
ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

Στο Ίλιον - Αγ.Αναργύρους, στη Λ.Φυλής. Στο πάρκινγκ του πάρκου περιβαλλοντικής εκπαίδευσης. Στο ρεύμα προς Χασια (Ραντάρ χειρός)

Στην πλατεία Αγίων Αναργύρων (για αλκοτέστ)

Στη στρογγυλή πλατεία στο Ίλιον, στα MacDonalds (Συνήθως το καλοκαίρι για έλεγχο + για ζώνες)

Στη πλατεία Ευαγγελίστριας στο Ίλιον, στη Eurobank (Συνήθως καλοκαίρι τα μεσημέρια για έλεγχο + για ζώνες)

Στο Περιστέρι, στην πλατεία Αγ. Παρασκευής


ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΥΜΗΤΤΟΥ

Στην είσοδο Κατεχάκη προς Αττική Οδό, μετά τα διόδια (σταματάνε κυρίως αυτοκίνητα)

Στην Περιφερειακή Υμηττού, στην έξοδο για Παπάγου

Maira
06/04/2006, 08:10
Να κάνω μια αφελή ερώτηση????

Εκτός από κάποια σημεία που το όριο ταχύτητας είναι πολυ χαμηλά (κι αυτό όχι χωρίς λόγο - διασταυρώσεις, κατοικιμένη περιοχή), μήπως τα όρια έχουν μπρεί για να προστατέψουν όλους εμάς που κυκλλοφορούμε στο δρόμο?????

ΟΚ να ξέρουμε τι κυρώσεις θα έχουμε σε κάθε περίπτωση αλλά μήπως θα έπρεπε να σκεφτούμε και λίγο γιατί τα κάνουν όλα αυτά?????

Ποιός μας κυνηγάει και πρέπει να πηγαίνουμε κομμάτια?????

Γουστάρω την ταχύτητα και να ανεβαίνει η αδρεναλίνη!!!!!
Πάω σε πίστα!!!!!!!

Προσοχή στα μπλόκα!!!!
Προσοχή στα όρια!!!!!

:wave2:

:blush:

GST
06/04/2006, 08:10
:beer:


43614

Maira
06/04/2006, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
:beer:


Εγώ που είμαι κάτω από 55κιλά, πόσο μπορώ να πιώ και να μη βγάλει TILT?????


:beer:

cityfly
06/04/2006, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Εγώ που είμαι κάτω από 55κιλά, πόσο μπορώ να πιώ και να μη βγάλει TILT?????


:beer:


εσύ καλύτερα να μην πίνεις


έχω την εντύπωση ότι οι μοτοσυκλετιστές δεν είναι στο όριο του 0,05 αλλά πολύ λιγότερο

rsp
06/04/2006, 09:02
Να προσθεσω οτι στο κομματι Αθηνα-Λαμια και αναποδα εχουν τοποθετηθη 16 καμερες. 8 προς καθε κατευθυνση, συνηθως δουλευουν οι 3 απο καθε πλευρα αλλα οχι παντα οι ιδιες. Το μπλοκο στο Λεωνιδα πλεον εχει μεταφερθει λιγο πριν τη διασταυρωση για Λουτρα και το αρχηγειο της τροχαιας, οπου και ειναι το ρανταρ με πολιτικο αυτοκινητο. Επισης υπαρχουν πλεον 4 αυτοκινητα με καμερες που κανουν βολτες με μονα διακριτικα την στολη των αστυνομικων μεσα στο αυτοκινητο.

Λεωνίδας
06/04/2006, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Να προσθεσω οτι στο κομματι Αθηνα-Λαμια και αναποδα εχουν τοποθετηθη 16 καμερες. 8 προς καθε κατευθυνση, συνηθως δουλευουν οι 3 απο καθε πλευρα αλλα οχι παντα οι ιδιες. Το μπλοκο στο Λεωνιδα πλεον εχει μεταφερθει λιγο πριν τη διασταυρωση για Λουτρα και το αρχηγειο της τροχαιας, οπου και ειναι το ρανταρ με πολιτικο αυτοκινητο. Επισης υπαρχουν πλεον 4 αυτοκινητα με καμερες που κανουν βολτες με μονα διακριτικα την στολη των αστυνομικων μεσα στο αυτοκινητο. Μπλόκο σ'εμένα; :confused: :confused: :confused:























:lol: :lol: :lol:

latris mixanis
06/04/2006, 09:12
Eγω γιατί έχω την εντύπωση ότι κάθε φορά είναι αλλού??? :confused:

GST
06/04/2006, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Eγω γιατί έχω την εντύπωση ότι κάθε φορά είναι αλλού??? :confused:


μηπως δε γυρνας παντα απο τον ιδιο δρομο:lol:

παιδια δεν ειναι απολυτα τα παραπανω ...απλα καποιοες σταθερες αξιες ....εννοηται οτι θα αλλαζουν και ποστα κατα καιρους ..



αλλα παντα με περνουν τηλεφωνο πρωτα και με ρωτανε ...γιωργο τι λες για κει;;;;:rotflmao:

costas81
06/04/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST

παιδια δεν ειναι απολυτα τα παραπανω ...απλα καποιοες σταθερες αξιες ....εννοηται οτι θα αλλαζουν και ποστα κατα καιρους ..


Ερωτηση οχι οτι εχει πολυ σχεση με το moto αλλα γενικης φυσεως!
Παιζουν κατι αντι ρανταρ για τα αυτοκινητα.Ξερω πως δουλευουν και οτι πιανουν μονο τους ασυρματους τον περιπολικων και οτι δεν σε ειδοποιουν για σταθερες καμεερες.Αυτο που δεν ξερω και εχω ακουσει ειναι οτι αν σε σταματησουν και σου κανουν ελενχο και σε βρουν με τετοιο συστηματακι πανω σου κατασχετουν το αμαξι!Ειναι αληθεια κατι τετοιο ισχυει?Ξερει κανεις να μας πει σιγουρα οχι εικασιες σιγουρη απαντηση?

rsp
06/04/2006, 10:22
Aυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι η συσκευη ειναι μικρη και μπορεις ανετα να την κρυψεις οπου θελεις!!

ktm640lc4
06/04/2006, 10:23
Στην εθνικη ξερετε αν εχει ρανταρ για ταχυτητα? Αυτα με τις καμερες?

Με 190 πηγαινα πριν κανα μηνα.

Παιζει να με εχει πιασει καμια καμερα?

rsp
06/04/2006, 10:25
Διαβασε πιο προσεχτικα τι εχουμε πει και θα καταλαβεις!!

ktm640lc4
06/04/2006, 10:30
Μετα απο ποσο καιρο ερχετε η κληση?

:bigcry:

crs-k
06/04/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Ερωτηση οχι οτι εχει πολυ σχεση με το moto αλλα γενικης φυσεως!
Παιζουν κατι αντι ρανταρ για τα αυτοκινητα.Ξερω πως δουλευουν και οτι πιανουν μονο τους ασυρματους τον περιπολικων και οτι δεν σε ειδοποιουν για σταθερες καμεερες.Αυτο που δεν ξερω και εχω ακουσει ειναι οτι αν σε σταματησουν και σου κανουν ελενχο και σε βρουν με τετοιο συστηματακι πανω σου κατασχετουν το αμαξι!Ειναι αληθεια κατι τετοιο ισχυει?Ξερει κανεις να μας πει σιγουρα οχι εικασιες σιγουρη απαντηση?


Ισχυει ΑΠΟΛΥΤΑ !!!

Αρκετα μαλιστα μηχανηματα της τροχαιας εχουν και συσκευες ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ των (απλων) αντι-ρανταρ!!! :winka:

Υπηρξε αυτοκινητο που ηρθε συνεργειο και το ΞΥΛΩΣΕ επι τοπου για να βρει την συσκευη που ειχαν εντοπισει και που τελικα ηταν κρυμενη μεσα στον Προφυλακτηρα! :wacko:

Προσεχετε ρε μ' αυτες τις μαμακιες!!!

Χιλιες φορες να φατε κληση καλυτερα ...

Το να σεβομαστε τα ορια (σ' ενα βαθμο τελος παντων) δεν το συζηταμε ε? :D

costas81
06/04/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ισχυει ΑΠΟΛΥΤΑ !!!

Αρκετα μαλιστα μηχανηματα της τροχαιας εχουν και συσκευες ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΥ των (απλων) αντι-ρανταρ!!! :winka:

Υπηρξε αυτοκινητο που ηρθε συνεργειο και το ΞΥΛΩΣΕ επι τοπου για να βρει την συσκευη που ειχαν εντοπισει και που τελικα ηταν κρυμενη μεσα στον Προφυλακτηρα! :wacko:

Προσεχετε ρε μ' αυτες τις μαμακιες!!!

Χιλιες φορες να φατε κληση καλυτερα ...

Το να σεβομαστε τα ορια (σ' ενα βαθμο τελος παντων) δεν το συζηταμε ε? :D


Με ποια δικαιολογια γινετε κατασχεση αυτοκινητου?
Δεν εχω βρει σχετικο νομο που να αναφερετε σε αυτο?
Επισης το ιδιο θα επρεπε να γινετε και με τα cb των φορτηγων που παρενβαινουν στην αστυνομικη συχνοτητα κατι το οποιο ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το αντιρανταρ!

crs-k
06/04/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Με ποια δικαιολογια γινετε κατασχεση αυτοκινητου?
Δεν εχω βρει σχετικο νομο που να αναφερετε σε αυτο?
Επισης το ιδιο θα επρεπε να γινετε και με τα cb των φορτηγων που παρενβαινουν στην αστυνομικη συχνοτητα κατι το οποιο ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το αντιρανταρ!


Δεν ειμαι δικηγορος για να σου βρω τον νομο, αλλα ΥΠΑΡΧΕΙ!

Οι ιδιοι που πουλαν τα αντι-ρανταρ, σε ερωτηση του ποσο παρανομο ειναι, μου απαντησαν μονολεκτικα!

ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ !!!

Cpt. Haddock
06/04/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Με ποια δικαιολογια γινετε κατασχεση αυτοκινητου?
Δεν εχω βρει σχετικο νομο που να αναφερετε σε αυτο?
Επισης το ιδιο θα επρεπε να γινετε και με τα cb των φορτηγων που παρενβαινουν στην αστυνομικη συχνοτητα κατι το οποιο ειναι κατα πολυ χειροτερο απο το αντιρανταρ!

Δεν έχεις ψάξει....

Δεν είναι όλα νόμοι, υπάρχουν και υπουργικές αποφάσεις. Η ουσία είναι οτι γίνεται κατάσχεση. Και μετά κάτσε βγάλε άκρη. Η συσκεύη αντιραντάρ ήταν πάντα παράνομη και παλιά υπήρχε το οξύμωρο να είναι παράνομη η χρήση και όχι η διάθεση. Τις πούλαγε ένα μαγαζί στην Ομόνοια και το διαφήμιζε και στη βιτρίνα.
Εγώ είχα παλιά μια τέτοια, η οποία σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις με γλύτωσε από κλήση, πλην όμως την έχω παροπλίσει τα τελευταία χρόνια... Πάντα όμως ήμουν έτοιμος να την χώσω κάτω από το κάθισμα σε περίπτωση που με σταμάταγαν.

Άλλωστε έχω διαπιστώσει οτι καθώς έχει αυξηθεί πολύ η κίνηση σε όλους τους δρόμους δεν μπορείς πλεον έυκολα να αναπτύσεις τις ταχύτητες που έπιανες παλιότερα...

Γνώμη μου το τελευταίο...

Motoulis
06/04/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Στην εθνικη ξερετε αν εχει ρανταρ για ταχυτητα? Αυτα με τις καμερες?

Με 190 πηγαινα πριν κανα μηνα.

Παιζει να με εχει πιασει καμια καμερα?

Παίζει αλλά δεν είναι πάντα ενεργοποιημένες.......αν ήταν τα τελευταία δέκα χρόνια θα είχα 2 με 3 χιλιάδες φώτο αντ΄αυτου έχω μαζέψει δύο... σου έρχεται ειδοποίηση πας απο το τμήμα σου δείχνουν την φώτο λες την δικαιολογία σου την καταγράφουν και πάει δικαστικά μετά απο καιρό......και η ειδοποίηση σου έρχεται κανα δίμηνο μετα την φωτογράφιση........

costas81
06/04/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν έχεις ψάξει....

Δεν είναι όλα νόμοι, υπάρχουν και υπουργικές αποφάσεις. Η ουσία είναι οτι γίνεται κατάσχεση. Και μετά κάτσε βγάλε άκρη. Η συσκεύη αντιραντάρ ήταν πάντα παράνομη και παλιά υπήρχε το οξύμωρο να είναι παράνομη η χρήση και όχι η διάθεση. Τις πούλαγε ένα μαγαζί στην Ομόνοια και το διαφήμιζε και στη βιτρίνα.
Εγώ είχα παλιά μια τέτοια, η οποία σε 2 τουλάχιστον περιπτώσεις με γλύτωσε από κλήση, πλην όμως την έχω παροπλίσει τα τελευταία χρόνια... Πάντα όμως ήμουν έτοιμος να την χώσω κάτω από το κάθισμα σε περίπτωση που με σταμάταγαν.

Άλλωστε έχω διαπιστώσει οτι καθώς έχει αυξηθεί πολύ η κίνηση σε όλους τους δρόμους δεν μπορείς πλεον έυκολα να αναπτύσεις τις ταχύτητες που έπιανες παλιότερα...

Γνώμη μου το τελευταίο...

Για να το λενε ολοι ετσι θα ειναι!
Με τιποτα δεν ψηνομαι να χασω το κουτακι μου απο το να παρω μια κληση!
Το θεμα ειναι να μην ειναι μεσα στο αμαξι οταν θα σε σταματησουν!Τι στο καθισμα τισ το ντουλαπακι!Και μονο που με σταματανε ενω το εχω μεσα εγω θα εμενα απο καρδια!Κληση και παλι κληση σκασιλα μου!Χιλιες φορες να τραβαω τις πινακιδες παρα αυτο!


Α κατι αλλο τωρα!Εχω παρει την μηχανη απο Ιαν και ακομα δεν εχω παει να παρω τις πινακιδες (ταψι).Κυκλοφορω με αυτο το χαρτακι που λεει οτι το υπουργειο δεν εχει πινακιδες να μου παραδοσει!Λετε να εχω κανα προβλημα που το εχω αμελησει?Σε ποσο καιρο πρεπει να παω να τις παρω η μπορω να το αφησω και να κυκλοφορω ετσι ακομα?

bartlal
06/04/2006, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εσύ καλύτερα να μην πίνεις


έχω την εντύπωση ότι οι μοτοσυκλετιστές δεν είναι στο όριο του 0,05 αλλά πολύ λιγότερο

οι μοτοσυκλετιστες εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το μισο οριο απο τους οδηγους αυτοκινητων. :wave2:

Maira
06/04/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
οι μοτοσυκλετιστες εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ το μισο οριο απο τους οδηγους αυτοκινητων. :wave2:


ΟΚ ούτε σφινάκι δλδ?????

Που φτάσαμε ρε παιδιά?????

Πόσο θα κατρακυλίσουμε?????

:rotflmao:

Τουλάχιστον ας πιώ εδώ μια!

:beer:

rsp
06/04/2006, 11:02
Οσο αφορα το χαρτακι για τις πινακιδες, γενικα περναγε και δεν σου ελεγαν τιποτα. Αλλα εδω και 2 εβδομαδες εχει πεσει συρμα στη αστυνομια οτι εχουν εκδοθει ολες οι πινακιδες και παιζει να σε γραψουν!!

bartlal
06/04/2006, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
ΟΚ ούτε σφινάκι δλδ?????

Που φτάσαμε ρε παιδιά?????

Πόσο θα κατρακυλίσουμε?????

:rotflmao:

Τουλάχιστον ας πιώ εδώ μια!

:beer:

κοιτα, αν το σφηνακι ειναι αψεντι, εχεις χτυπησει κοκκινα με το πρωτο!
αν ειναι νεροπλυμα, ε, τοτε χτυπα καμμια 10ρια, και ας εισαι λιγοτερο των 55 κιλων! :lol: :lol:

Maira
06/04/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
κοιτα, αν το σφηνακι ειναι αψεντι, εχεις χτυπησει κοκκινα με το πρωτο!
αν ειναι νεροπλυμα, ε, τοτε χτυπα καμμια 10ρια, και ας εισαι λιγοτερο των 55 κιλων! :lol: :lol:

Κάτι σε τεκίλα??????
Παζάρια γίνονται?????


Σοβαρά τώρα...καλύτερα να μην τρέχουμε παρά να ρυθμίζουμε την ταχύτητά μας ανάλογα με το πόσα μέτρα μακριά είναι το μπλόκο!!!!

:wave2:

Nefeli
06/04/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Εγώ που είμαι κάτω από 55κιλά, πόσο μπορώ να πιώ και να μη βγάλει TILT?????


:beer:


Εσύ με αυτά τα 55 κιλά να σου πω
Σε μισό και σε ολόκληρο

Εσωτερικά όργανα δεν έχεις????????????


Α χάσου κουνουπάκι …………………….



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 11:53
Α και αφού κάποιος ανέφερε

Το αψέντι


Είτε κόκκινο είτε λευκό είτε πράσινο


Μακριάαααααααααα



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
06/04/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli

Το αψέντι
Μακριάαααααααααα



....από εσάς!!

Κοντά σ' εμένα και τον Bart!!!

:winka:

crs-k
06/04/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....από εσάς!!

Κοντά σ' εμένα και τον Bart!!!

:winka:


Δε μΕ λες ρε παληκαρι ...

Μοιαζουμε για μαμακες? :mad:

Cpt. Haddock
06/04/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δε μΕ λες ρε παληκαρι ...

Μοιαζουμε για μαμακες? :mad:

εγώ είπα να μην σε δώσω.... :blush:

bartlal
06/04/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Εσύ με αυτά τα 55 κιλά να σου πω

Εσωτερικά όργανα δεν έχεις????????????


Α χάσου κουνουπάκι





:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
06/04/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....από εσάς!!

Κοντά σ' εμένα και τον Bart!!!

:winka:

εεεεεεεεετσι, ετσι!!! :evil: :a29: :a39: :a45: :a39: :a29: :evil:

Nefeli
06/04/2006, 12:31
Κάτι έχω πάθει σήμερα

Άλλα διαβάζω και άλλα καταλαβαίνω………………………….



Μακριά από εμάς

Αφού είναι σε εσάς κοντά


Αν είμαστε κοντά σας μπορούμε?????????????????

Τελικά είστε πολύ αγαπημένα φιλαράκια??????????




:beer:

Alexander
06/04/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Για να το λενε ολοι ετσι θα ειναι!
Με τιποτα δεν ψηνομαι να χασω το κουτακι μου απο το να παρω μια κληση!
Το θεμα ειναι να μην ειναι μεσα στο αμαξι οταν θα σε σταματησουν!Τι στο καθισμα τισ το ντουλαπακι!Και μονο που με σταματανε ενω το εχω μεσα εγω θα εμενα απο καρδια!Κληση και παλι κληση σκασιλα μου!Χιλιες φορες να τραβαω τις πινακιδες παρα αυτο!
Υπάρχουν δύο ειδών συσκευές.
Tα radar-jammers ή αντιραντάρ και τα radar-detectors ή ανιχνευτές ραντάρ.
Για χάρη ευκολίας τα αποκαλούν όλα αντιραντάρ.
Τα πρώτα μπλοκάρουν το σήμα των ραντάρ και τα κάνουν να δίνουν λανθασμένη ένδειξη ενώ τα δεύτερα απλώς τα ανιχνεύουν και σε προειδοποιούν για την ύπαρξή τους.
Απ'όσο γνωρίζω, τα πρώτα είναι παράνομα και οδηγούν σε κατάσχεση του αυτοκινήτου ενώ τα δεύτερα είναι νόμιμα και κρίνεται από το όργανο και την ημιμάθειά μας το αν θα υπάρξει ποινή και ποια θα είναι αυτή...

Druuna
06/04/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εεεεεεεεετσι, ετσι!!! :evil: :a29: :a39: :a45: :a39: :a29: :evil:



EMENA γιατι με ξεχνατε ρε? Δεν ειμαι φιλη σας εγω?



:wave2: :beer: :beer: :beer:

latris mixanis
06/04/2006, 12:39
Τελικά τα όρια ταχύτητας γιατι υπάρχουν????:confused: :confused:

latris mixanis
06/04/2006, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
EMENA γιατι με ξεχνατε ρε? Δεν ειμαι φιλη σας εγω?



:wave2: :beer: :beer: :beer:

+100

εγώ????? με ζαχαρίτσα :D :D

bartlal
06/04/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
+100

εγώ????? με ζαχαρίτσα :D :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
EMENA γιατι με ξεχνατε ρε? Δεν ειμαι φιλη σας εγω?



:wave2: :beer: :beer: :beer:

καπετανιοοοοοοοοοο!!!
τι λες? να τις παρουμε και αυτες? ετσι και αλλιως, σαν σπουργιτακια πινουν, νερομενα και με τιγκα ζαχαρη! ποσο θα πιουν οι παλιοχ@μουρες??? (=απο το ανεκδοτο η τελευταια προταση, προς αποφυγη παρεξηγησεων!)
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Nefeli
06/04/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τελικά τα όρια ταχύτητας γιατι υπάρχουν????:confused: :confused:

Για να πηγαίνουμε σιγά και να αφήνουμε αυτούς που τα προσπερνούν να περνούν ανενόχλητοι

Για να μην πίνουμε και τα βλέπουμε διπλά οπότε τα περνάμε και νομίζουμε ότι είμαστε μέσα στα όρια

Για να μας δίνουν κλήσεις σε κάποια σημεία που τα όρια είναι για τον παλιό δρόμο που υπήρχε

Για να μην αγοράζουμε καινούργια αυτοκίνητα


Τέλος φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά

...................................................


:wave2:

Maira
06/04/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Εσύ με αυτά τα 55 κιλά να σου πω
Σε μισό και σε ολόκληρο

Εσωτερικά όργανα δεν έχεις????????????


Α χάσου κουνουπάκι …………………….



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


Και βέβαια έχω εσωτερικά όργανα!!!!!

Σε μικρογραφίες!!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Druuna
06/04/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τελικά τα όρια ταχύτητας γιατι υπάρχουν????:confused: :confused:



Για να γινονται οι ΕΛΛΗΝΕΣ ακομα πιο εφευρετικοι ωστε να αποφευγουν τις κυρωσεις!!!!!

:D :wave2:

Cpt. Haddock
06/04/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
καπετανιοοοοοοοοοο!!!
τι λες? να τις παρουμε και αυτες? ετσι και αλλιως, σαν σπουργιτακια πινουν, νερομενα και με τιγκα ζαχαρη! ποσο θα πιουν οι παλιοχ@μουρες??? (=απο το ανεκδοτο η τελευταια προταση, προς αποφυγη παρεξηγησεων!)
:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι, μωρέ αφού κατα βάθος είμαστε καλοί άνθρωπΕς !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Druuna
06/04/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Και βέβαια έχω εσωτερικά όργανα!!!!!

Σε μικρογραφίες!!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:



Αυτο ισχυει και για τον εγκεφαλο?

:wave2: :beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
06/04/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Για να πηγαίνουμε σιγά και να αφήνουμε αυτούς που τα προσπερνούν να περνούν ανενόχλητοι

Για να μην πίνουμε και τα βλέπουμε διπλά οπότε τα περνάμε και νομίζουμε ότι είμαστε μέσα στα όρια

Για να μας δίνουν κλήσεις σε κάποια σημεία που τα όρια είναι για τον παλιό δρόμο που υπήρχε

Για να μην αγοράζουμε καινούργια αυτοκίνητα


Τέλος φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά

...................................................


:wave2:

Δεν είναι για να μας δείχνουν την ελάχιστη ταχύτητα που μπορούμε να πηγαίνουμε και για να μάθουμε καλο πολλαπλασιασμο??? Η ενημέρωση που έχω είναι η ταχύτητα που βλέπω επι δυο δλδ 120χ2 :hypnotize


:lol: :lol: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
+100

εγώ????? με ζαχαρίτσα :D :D



Καλό με την ζαχαρίτσα

Το προτιμώ σκέτο

Και επειδή καίει να έχω δίπλα από το άλλο το κιτρινόλευκο για την δροσιά



Μην σου πω και τη συνταγή με την μπύρα


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Maira
06/04/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Αυτο ισχυει και για τον εγκεφαλο?

:wave2: :beer: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ειδικά γι' αυτόν ο οποίος είναι σε μορφή μικροτσίπ με τρομακτικές δυνατότητες και χωριτικότητα!!!

Μόνο που ΄λόγω έλληψης χώροι ρετάρει αραιά και που!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

rsp
06/04/2006, 12:53
Τι εχουμε εδω?? Γινετε τιποτα ενδιαφερων??Επεσε κανα μπινελικι??Τιποτα??Καααλλλαααα:confused: :smokin:

Nefeli
06/04/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Δεν είναι για να μας δείχνουν την ελάχιστη ταχύτητα που μπορούμε να πηγαίνουμε και για να μάθουμε καλο πολλαπλασιασμο??? Η ενημέρωση που έχω είναι η ταχύτητα που βλέπω επι δυο δλδ 120χ2 :hypnotize


:lol: :lol: :lol:


Η ενημέρωση που έχω είναι η ταχύτητα που βλέπω επι δυο δλδ 120χ2 :hypnotize

Αυτό είναι για να μην αγοράζεις καινούργιο αυτοκίνητο, μηχανή, βάρκα

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ειδικά γι' αυτόν ο οποίος είναι σε μορφή μικροτσίπ με τρομακτικές δυνατότητες και χωριτικότητα!!!

Μόνο που ΄λόγω έλληψης χώροι ρετάρει αραιά και που!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

γρήγορα στον τεχνικόοοοοοοοοοοοοοοοο


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Λεωνίδας
06/04/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
γρήγορα στον τεχνικόοοοοοοοοοοοοοοοο


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: Μη λες τέτοια θα πεταχτούν ο OldMan και ο sonic22 :lol:

latris mixanis
06/04/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ειδικά γι' αυτόν ο οποίος είναι σε μορφή μικροτσίπ με τρομακτικές δυνατότητες και χωριτικότητα!!!

Μόνο που ΄λόγω έλληψης χώροι ρετάρει αραιά και που!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Γρήγορα FORMAT :lol: :lol:

Druuna
06/04/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Καλό με την ζαχαρίτσα

Το προτιμώ σκέτο

Και επειδή καίει να έχω δίπλα από το άλλο το κιτρινόλευκο για την δροσιά



Μην σου πω και τη συνταγή με την μπύρα


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



Εμενα μ αρεσει που καιει... Να το κοιταξω λετε, εχω προβλημα?

:beer:

Druuna
06/04/2006, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ειδικά γι' αυτόν ο οποίος είναι σε μορφή μικροτσίπ με τρομακτικές δυνατότητες και χωριτικότητα!!!

Μόνο που ΄λόγω έλληψης χώροι ρετάρει αραιά και που!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:




:a20: :a46: :rotflmao:

Nefeli
06/04/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Εμενα μ αρεσει που καιει... Να το κοιταξω λετε, εχω προβλημα?

:beer:


οχι να μην το κοιτάξεις

αφού κάποιοι περνάν καλά μετά

:beer: :beer: :beer: :beer:

Maira
06/04/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
γρήγορα στον τεχνικόοοοοοοοοοοοοοοοο


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


Δυστυχώς έχει μπάσει νερά!!!!

Δεν παίρνει επισκευή!!!!!!


:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
06/04/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
οχι να μην το κοιτάξεις

αφού κάποιοι περνάν καλά μετά

:beer: :beer: :beer: :beer:



Εεεεετσι! Ετσι! :blush:


:lol: :rotflmao: :lol:

rsp
06/04/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
οχι να μην το κοιτάξεις

αφού κάποιοι περνάν καλά μετά

:beer: :beer: :beer: :beer:

Παλι στη απεξω εγω??Να μην μαθω τιποτα παλι?? Ετσι ειπαμε ρε κοριτσια...:bawl: :bawl: :hypnotize :lol: :eyepop: :wave2:

Druuna
06/04/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παλι στη απεξω εγω??Να μην μαθω τιποτα παλι?? Ετσι ειπαμε ρε κοριτσια...:bawl: :bawl: :hypnotize :lol: :eyepop: :wave2:


Εσυ θα τα μαθεις ΟΛΑ μαζεμενα την επομενη φορα που θα σε παρουμε και σενα μαζι μας..Μεχρι τοτε ομως μπορεις μονο να..... ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ.

:beer: :beer: :beer: :D :wave2: :rotflmao:

rsp
06/04/2006, 13:22
Τωρα βρε Ντρουνα μου το φανταζεσε αν αφησω ελευθερη τη φαντασια μου τι εχει να γινει....Πωπω αρχισε ηδι!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :alien:

Nefeli
06/04/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παλι στη απεξω εγω??Να μην μαθω τιποτα παλι?? Ετσι ειπαμε ρε κοριτσια...:bawl: :bawl: :hypnotize :lol: :eyepop: :wave2:


Καλώς το αιλουροειδές


Είναι και περίεργο για νέες περιπέτειες

:lol: :beer:

VSTROMGS
06/04/2006, 13:23
Ρε guys εμένα με πήραν τηλέφωνο ένα πρωί απο ένα αστυνομικό

τμήμα και μου είπαν να περάσω από εκεί.Πάω απο εκεί που λέτε

και μου δείχνουν μία φωτογραφία το αυτοκίνητο μου στο δρόμο

Θεσ/νίκης -Σερρών.Μου λέει οτι ξεπέρασα το όριο ταχύτητας κατα

20% του προβλεπομένου και ότι η παράβαση είναι

πλημμέλλημα.Έχει κανα δυο χρόνια που έγινε αυτο.Συνέβη σε

κανένα αυτό και αν ναι τι κυρώσεις είχε?:confused:

crs-k
06/04/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
.................
Πωπω αρχι(σε )ηδι!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :alien:


:smokin:

rsp
06/04/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Καλώς το αιλουροειδές


Είναι και περίεργο για νέες περιπέτειες

:lol: :beer:

Ελεγα κι εγω δεν θα μου απαντησεις?? Τα φιλια μου παω να ταισω το πανθηρα!!:wave2:

Druuna
06/04/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:smokin:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nefeli
06/04/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ελεγα κι εγω δεν θα μου απαντησεις?? Τα φιλια μου παω να ταισω το πανθηρα!!:wave2:

Το διαισθάνθηκα ότι περίμενες για αυτό απάντησα

Να σου πω μην το ταΐζεις πολύ να είναι ευκίνητος

Γιατί δεν θα μπορεί να γλιτώσει από τον δράκο



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

latris mixanis
06/04/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Το διαισθάνθηκα ότι περίμενες για αυτό απάντησα

Να σου πω μην το ταΐζεις πολύ να είναι ευκίνητος

Γιατί δεν θα μπορεί να γλιτώσει από τον δράκο



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
06/04/2006, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
Ρε guys εμένα με πήραν τηλέφωνο ένα πρωί απο ένα αστυνομικό

τμήμα και μου είπαν να περάσω από εκεί.Πάω απο εκεί που λέτε

και μου δείχνουν μία φωτογραφία το αυτοκίνητο μου στο δρόμο

Θεσ/νίκης -Σερρών.Μου λέει οτι ξεπέρασα το όριο ταχύτητας κατα

20% του προβλεπομένου και ότι η παράβαση είναι

πλημμέλλημα.Έχει κανα δυο χρόνια που έγινε αυτο.Συνέβη σε

κανένα αυτό και αν ναι τι κυρώσεις είχε?:confused:

:confused: :confused:

Εσένα τι κυρώσεις σου είπαν; Πρόστιμο επι τόπου, δικάσιμος;

Δε ρώτησες;

Nefeli
06/04/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:


Στο παρά κάτι συγκρατήθηκα για να μην γράψω αυτό που σκεφτόμουν


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

κάτι λέγαμε για τα όρια................................

Druuna
06/04/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Στο παρά κάτι συγκρατήθηκα για να μην γράψω αυτό που σκεφτόμουν


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

κάτι λέγαμε για τα όρια................................



Οιμοιοπαθης!!!!Ειναι κι αυτα τα....ορια βλεπεις!

:αψεντι: :αψεντι:

:D :smokin: :rotflmao: :rotflmao:

Nefeli
06/04/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Οιμοιοπαθης!!!!Ειναι κι αυτα τα....ορια βλεπεις!

:αψεντι: :αψεντι:

:D :smokin: :rotflmao: :rotflmao:




:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


μου αρέσει αυτός ο τρόπος σκέψης.................



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 13:51
Δύο φορές με πιάσανε με ραντάρ κοντά στον Βόλο με 170

Έγραψαν ότι πήγαινα με 115 και πλήρωσα τις κλήσεις γύρω στα 70€ η κάθε μια αν θυμάμαι………………………..

adam_tsouk
06/04/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:confused: :confused:

Εσένα τι κυρώσεις σου είπαν; Πρόστιμο επι τόπου, δικάσιμος;

Δε ρώτησες;


λογικα δικασιμο.......

VSTROMGS
06/04/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:confused: :confused:

Εσένα τι κυρώσεις σου είπαν; Πρόστιμο επι τόπου, δικάσιμος;

Δε ρώτησες;




Μου είπαν ότι είναι πλημμέλλημα και ότι θα δικαστώ κανονικά.Δεν


με φωτογράφισαν την ώρα που περνούσα αλλά μου την έδειξαν


την φωτογραφία μετά από ένα εξάμηνο στο αστυνομικό τμήμα


που πήγα όπως προείπα.Γνωριζετε αν σου πέρνουν το δίπλωμα και


τι πρόστιμο έχει?

latris mixanis
06/04/2006, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Οιμοιοπαθης!!!!Ειναι κι αυτα τα....ορια βλεπεις!

:αψεντι: :αψεντι:

:D :smokin: :rotflmao: :rotflmao:

Για ποια όρια μιλάμε??:rolleyes:

Ποιος μίλησε για όρια????:mad:



:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
06/04/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
Μου είπαν ότι είναι πλημμέλλημα και ότι θα δικαστώ κανονικά.Δεν


με φωτογράφισαν την ώρα που περνούσα αλλά μου την έδειξαν


την φωτογραφία μετά από ένα εξάμηνο στο αστυνομικό τμήμα


που πήγα όπως προείπα.Γνωριζετε αν σου πέρνουν το δίπλωμα και


τι πρόστιμο έχει?

κάτι "παρομοιο" συνεβει στον αδερφό μου μόνο που αντί για φώτο, τον ακολούθησε και τον σταματησε επιτόπου.

Πλημμέλημα οπότε... μετά από κανα 4ρι χρόνια περίπου πλήρωσε γύρω στα 400 ευρώ πρόστιμο...

GST
06/04/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
Μου είπαν ότι είναι πλημμέλλημα και ότι θα δικαστώ κανονικά.Δεν


με φωτογράφισαν την ώρα που περνούσα αλλά μου την έδειξαν


την φωτογραφία μετά από ένα εξάμηνο στο αστυνομικό τμήμα


που πήγα όπως προείπα.Γνωριζετε αν σου πέρνουν το δίπλωμα και


τι πρόστιμο έχει?

διαβασε το ποστ απο την αρχη ....

adam_tsouk
06/04/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
κάτι "παρομοιο" συνεβει στον αδερφό μου μόνο που αντί για φώτο, τον ακολούθησε και τον σταματησε επιτόπου.

Πλημμέλημα οπότε... μετά από κανα 4ρι χρόνια περίπου πλήρωσε γύρω στα 400 ευρώ πρόστιμο...
α! ξεχασα, δεν του πήραν δίπλωμα (δεν ξέρω για τα Β-Μ)

Cpt. Haddock
06/04/2006, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από VSTROMGS
Μου είπαν ότι είναι πλημμέλλημα και ότι θα δικαστώ κανονικά.Δεν με φωτογράφισαν την ώρα που περνούσα αλλά μου την έδειξαν την φωτογραφία μετά από ένα εξάμηνο στο αστυνομικό τμήμα που πήγα όπως προείπα.Γνωριζετε αν σου πέρνουν το δίπλωμα και τι πρόστιμο έχει?

α) Αρα στο ερώτημά σου έχει απάντηση.. Πλημέλλημα και δικάσιμος. Πάει καλά

β) Για να σου δείξουν τη φωτό μάλλον σε φωτογράφισαν την ώρα που περνούσες, αλλιώς τι; Με το photoshop έπαιζαν? (κάτι δεν έπιασα εδώ...). Επίσης λογικά οι φωτό αυτές δείχνουν ημερομηνία και ώρα.

γ) Δες τι όριο είχε ο δρόμος, δες με πόσο (λεει η φωτό ) οτι πήγαινες και κοίτα στο αρχικό ποστ του GST τι προβλέπεται

Για πρόστιμο το κόβω πάντως...

:wave2:

bartlal
06/04/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Για ποια όρια μιλάμε??:rolleyes:

Ποιος μίλησε για όρια????:mad:



:lol: :lol: :lol:

σιγα μη βαλουμε στο :αψεντι: :αψεντι: :αψεντι: ορια! :mad: :sick:


:lol: :lol: :lol:

VSTROMGS
06/04/2006, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
α) Αρα στο ερώτημά σου έχει απάντηση.. Πλημέλλημα και δικάσιμος. Πάει καλά

β) Για να σου δείξουν τη φωτό μάλλον σε φωτογράφισαν την ώρα που περνούσες, αλλιώς τι; Με το photoshop έπαιζαν? (κάτι δεν έπιασα εδώ...). Επίσης λογικά οι φωτό αυτές δείχνουν ημερομηνία και ώρα.

γ) Δες τι όριο είχε ο δρόμος, δες με πόσο (λεει η φωτό ) οτι πήγαινες και κοίτα στο αρχικό ποστ του GST τι προβλέπεται

Για πρόστιμο το κόβω πάντως...

:wave2:




Ναι ειναι ρανταρ εγκατεστημένο στο δρόμο και δεν το ήξερα,δεν


το είχα ξαναδεί.Ρε μάγκες οι απίστευτοι έχουν όριο σε εθνική οδό


90 km/h.

VSTROMGS
06/04/2006, 14:16
Sorry λάθος 80km/h

Druuna
06/04/2006, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
σιγα μη βαλουμε στο :αψεντι: :αψεντι: :αψεντι: ορια! :mad: :sick:


:lol: :lol: :lol:


Γι αυτο μ αρεσεις!!!Γιωργακη μεσ το μυαλο μου εισαι...:a51: :a51: :rotflmao:

Nefeli
06/04/2006, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Γι αυτο μ αρεσεις!!!Γιωργακη μεσ το μυαλο μου εισαι...:a51: :a51: :rotflmao:

Δεν με βλέπω να τα πάω καλά .............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

rsp
06/04/2006, 14:34
O πανθηρας δεν εχει αναγκη ειναι παντοτε ευκινητος και ετοιμοπολεμος...Μιλησε κανεις για ορια??Ποια ορια λεμε τωρα??:eyepop: :wave2:

Druuna
06/04/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Δεν με βλέπω να τα πάω καλά .............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



Δεν ειναι τιποτα η πολλη δουλεια φταιει, μολις χαλαρωσεις ολα τελεια...

:wave2: :wave2: :winka:

latris mixanis
06/04/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Δεν με βλέπω να τα πάω καλά .............

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Πιες λίγο αψέντι και θα δεις :eek:


:lol: :lol: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Πιες λίγο αψέντι και θα δεις :eek:


:lol: :lol: :lol:


Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου



:smilea:

Nefeli
06/04/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Δεν ειναι τιποτα η πολλη δουλεια φταιει, μολις χαλαρωσεις ολα τελεια...

:wave2: :wave2: :winka:


Η συμβουλή για το χαλάρωμα ????????????


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Druuna
06/04/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Πιες λίγο αψέντι και θα δεις :eek:


:lol: :lol: :lol:


+1000


:beer: :beer:

latris mixanis
06/04/2006, 14:44
Μάλλον θα ακολουθήσω και γω τη συμβουλή μου :alien:




:lol: :lol: :lol:

latris mixanis
06/04/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Η συμβουλή για το χαλάρωμα ????????????


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Μασαζζζζζζζζζζζζ με λάααααααααδιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!! :winka:

Nefeli
06/04/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μάλλον θα ακολουθήσω και γω τη συμβουλή μου :alien:




:lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Nefeli
06/04/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μασαζζζζζζζζζζζζ με λάααααααααδιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!! :winka:

Καλά μιλάμε για πολύ χαλάρωμα



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Cpt. Haddock
06/04/2006, 14:47
:a014: :a014:


:winka:

:D











γ@μήθηκε τελείως το κακόμοιρο το θρεντ..

Druuna
06/04/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μάλλον θα ακολουθήσω και γω τη συμβουλή μου :alien:




:lol: :lol: :lol:



Κι εγω και μαλιστα ΟΛΟ το Σαββατο και καμποση απ την Κυριακη!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

rsp
06/04/2006, 14:49
Κατσε γιατι γινετε ενδιαφερων το πραγμα...Και για πειτε για πειτε....Ελαιολαδο κανει δουλεια??:lol: :wave2:

Nefeli
06/04/2006, 14:49
Τα μαζεύω και φεύγω γιατί με βλέπω στο μπαλαούρο

Φιλούμπες


:beer: :wave2: