PDA

View Full Version : Προτάσεις



vasilis03
06/04/2006, 10:36
Παιδία καλημέρα

Παρακαλουθώ το forum καιρό τώρα και θα ήθελα την συμβουλή σας!!!:a4:
Είμαι φρέσκος στο άθλημα έχω περίπου 1 μήνα το δίπλωμα και έιμαι εδώ και 15 ημέρες κάτοχος 1 yamaha fazer 600.
Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις για την καλύτερη εκμάθηση της μηχανής (π.χ. στροφές, φρενάρισμα, επιτάχυνση, έλεγχος του όγκου και του βάρους της μηχανής). Καμία πρόταση για διαδρομή;

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων :p

costas81
06/04/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vasilis03
Παιδία καλημέρα

Παρακαλουθώ το forum καιρό τώρα και θα ήθελα την συμβουλή σας!!!:a4:
Είμαι φρέσκος στο άθλημα έχω περίπου 1 μήνα το δίπλωμα και έιμαι εδώ και 15 ημέρες κάτοχος 1 yamaha fazer 600.
Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις για την καλύτερη εκμάθηση της μηχανής (π.χ. στροφές, φρενάρισμα, επιτάχυνση, έλεγχος του όγκου και του βάρους της μηχανής). Καμία πρόταση για διαδρομή;

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων :p

Σε λαθος topic εθεσες το ερωτημα σου!
Για ριξε το εδω:

http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=7

Motoulis
06/04/2006, 10:45
πάρε ένα τηλέφωνο στο 0-300 οργανώνουν διήμερα σε πίστα για εκμάθηση, ένας γνωστός που πήγε απο κάπτεν κουλαμάρα γύρισε αξιοπρεπέστατος και ασφαλέστερος για τον ίδιο και τους άλλους.......

Cpt. Haddock
06/04/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από vasilis03
Παιδία καλημέρα

Παρακαλουθώ το forum καιρό τώρα και θα ήθελα την συμβουλή σας!!!:a4:
Είμαι φρέσκος στο άθλημα έχω περίπου 1 μήνα το δίπλωμα και έιμαι εδώ και 15 ημέρες κάτοχος 1 yamaha fazer 600.
Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις για την καλύτερη εκμάθηση της μηχανής (π.χ. στροφές, φρενάρισμα, επιτάχυνση, έλεγχος του όγκου και του βάρους της μηχανής). Καμία πρόταση για διαδρομή;

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων :p

Καλώς ήρθες συνάδελφε.

0-300 riding school, στα Μέγαρα.

6/5 είναι το επόμενο, θα είμαι εκεί...

Ό,τι μάθεις μόνος σου, συνήθως το μαθαίνεις στραβά...

sniper
06/04/2006, 11:14
Απ΄ότι φαίνεται είσαι πολύ νέος στον χώρο και πήρες και μοτοσακό που δεν είναι και αργό.



1. Ηρέμησε
2. Μην ακούς τι σου λέει ο καθένας
3. Προσπάθησε να οδηγείς όσο πιο χαλαρά μπορείς. Το να πηγαινεις γρήγορα δεν σε κάνει καλύτερο οδηγό και μπορεί και να σε οδηγήσει αλλού.
4. Πήγαινε και κάνε κάποια μαθήματα Ασφαλούς Οδήγησης (0300/Css/Σπηλιώτης κλπ)
5. Να θυμάσαι οτι οι δρόμοι δεν είναι πίστα και δεν κερδίζεις κύπελα αν πας πιο γρήγορα απο τους άλλους.

Καλές Βόλτες

:smokin:

adam_tsouk
06/04/2006, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
πάρε ένα τηλέφωνο στο 0-300 οργανώνουν διήμερα σε πίστα για εκμάθηση, ένας γνωστός που πήγε απο κάπτεν κουλαμάρα γύρισε αξιοπρεπέστατος και ασφαλέστερος για τον ίδιο και τους άλλους.......


και μονοημερα....


+1000



καλώς ήρθες...

:wave2: