PDA

View Full Version : Πάρνηθα τέλος;



nikonian
07/04/2006, 09:44
Κάπου πήρε τ'αυτί μου ότι θα απαγορεύσουν τα μοτοσακά στην Πάρνηθα, για να μην διαταράσσουν την ησυχία της φύσης.
Τρομοκρατήθηκα!
Έχει ακούσει κανείς κάτι;

Cpt. Haddock
07/04/2006, 09:53
Βεβαίως.

Θα επεκταθεί - και σωστά - ο εθνικός δρυμος.

Καλά θα κάνουν.

Γιατί τρομοκρατήθηκες;

:confused:

matmat
07/04/2006, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βεβαίως.

Θα επεκταθεί - και σωστά - ο εθνικός δρυμος.

Καλά θα κάνουν.

Γιατί τρομοκρατήθηκες;

:confused:

Φοβάτε μην τυχόν και τον εντάξουν στο
NATURA

:p :p

costas81
07/04/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βεβαίως.

Θα επεκταθεί - και σωστά - ο εθνικός δρυμος.

Καλά θα κάνουν.

Γιατί τρομοκρατήθηκες;

:confused:


+10000

nikonian
07/04/2006, 10:30
Γιατί τρομοκρατήθηκες;



γιατί μένω μόλις 5 λεπτά από τους πρόποδες, μόλις παρήγγειλα μηχανάκι για Πάρνηθα και τελικά φαίνεται ότι αυτόν τον δρυμό δεν θα τον δω ποτέ.

Λεωνίδας
07/04/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Γιατί τρομοκρατήθηκες;



γιατί μένω μόλις 5 λεπτά από τους πρόποδες, μόλις παρήγγειλα μηχανάκι για Πάρνηθα και τελικά φαίνεται ότι αυτόν τον δρυμό δεν θα τον δω ποτέ. Να πας με τα πόδια :wave2:

620
07/04/2006, 10:36
Metakomise megara kai pare street:wave2:

nikonian
07/04/2006, 11:17
Πέντε απαντήσεις και......κανένας δεν ξέρει να απαντήσει.

Κατάλαβα, σκοτώνουμε την ώρα μας. Αλίμονο σ'αυτόν που μας πληρώνει (το κορόϊδο μπου χαχα).

Cpt. Haddock
07/04/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Πέντε απαντήσεις και......κανένας δεν ξέρει να απαντήσει.

Κατάλαβα, σκοτώνουμε την ώρα μας. Αλίμονο σ'αυτόν που μας πληρώνει (το κορόϊδο μπου χαχα).

1) Νομίζω οτι απαντήσαμε (τουλάχιστον εγώ) ακριβώς. Ο Εθνικός Δρυμός θα μεγαλώσει, θα περιλάβει και τα βασιλικά κτήματα και οι προσβάσεις θα γίνουν πιο αυστηρές. Και καλώς θα γίνουν.

2) Εγώ πάντως δε σκοτώνω την ώρα μου, δεν ξέρω για σένα

3) Μπορείς και να ψάξεις λίγο:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20614

(παλαιότερη σχετική συζήτηση)

4) Τέλος, μια και είσαι τυχερός (σοβαρά μιλάω) και μένεις εκεί που είπες, το καλύτερο για να χαρείς το βουνό είναι ποδήλατο η/και πεζοπορία.

:wave2:

crs-k
07/04/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Πέντε απαντήσεις και......κανένας δεν ξέρει να απαντήσει.

Κατάλαβα, σκοτώνουμε την ώρα μας. Αλίμονο σ'αυτόν που μας πληρώνει (το κορόϊδο μπου χαχα).


Αφου την σκοτωνεις που την σκοτωνεις την ρημαδα την ωρα ... :wacko:

Ψαξε και λιγο και δες οτι εχει ξανασυζητηθει, πριν καμμια 10αρια μερες, το ΙΔΙΟ θεμα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20614), και γι' αυτο ΔΕΝ μπαινει κανεις στον κοπο να απαντησει (επαναληφθει) ... :winka:

makis206
07/04/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Πέντε απαντήσεις και......κανένας δεν ξέρει να απαντήσει.
Κατάλαβα, σκοτώνουμε την ώρα μας. Αλίμονο σ'αυτόν που μας πληρώνει (το κορόϊδο μπου χαχα).

Ποια ακριβώς απάντηση θα σε βόλευε φίλε μου;

"Μπουρδελοκράτος που ασχολείται για την καλή κατάσταση όσης φύσης μας απέμεινε εις βάρος μας";

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου να περιμένεις ένα μηχανάκι που παράγγειλες για το σκοπό που σου κόψανε άτσαλα, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. :winka:

Νομίζω οτι κι εσύ ο ίδιος θα θέλεις πάντοτε να διατηρηθεί αυτό το κομμάτι γης φυσικό, ώστε να το χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια ακόμα μαζί με τους απογόνους σου.

:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
07/04/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αφου την σκοτωνεις που την σκοτωνεις την ρημαδα την ωρα ... :wacko:

Ψαξε και λιγο και δες οτι εχει ξανασυζητηθει, πριν καμμια 10αρια μερες, το ΙΔΙΟ θεμα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20614), και γι' αυτο ΔΕΝ μπαινει κανεις στον κοπο να απαντησει (επαναληφθει) ... :winka:

Πσστ, Χρήστο... Σε πρόλαβα!
:a029: :a029:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
07/04/2006, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πσστ, Χρήστο... Σε πρόλαβα!
:a029: :a029:

Εμένα με προλάβατε κι οι δύο...:a35:

:lol: :lol: :lol:


:beer:

crs-k
07/04/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πσστ, Χρήστο... Σε πρόλαβα!
:a029: :a029:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Το ειδα! :mad:

Τσαμπα γραφαμεν ... :wacko:

:lol: :rotflmao: :lol:


Ψωνισες ή ακομα? :D

STOYBI
07/04/2006, 11:37
Θα απαγορεψουν και τις μπουλντοζες αραγε εκει περα στην Παρνηθα που φιαχνουν οικοπεδα ???? :confused:

Οποιος κυκλοφορει Παρνηθα καλλυτερα να βλεπει καλα και μετα να μιλαει !!! :mad:

Γιατι μολις γινει η υπολοιπη περιοχη που θελουν Δρυμος (εκτος απο τον ηδη υπαρχον), Ολως διολου θα εχουν μολις τελειωσει καμμια 50αρια βιλιτσες που κατασκευαζονται αυτη την στιγμη η εχουν τελειωσει λιγο καιρο πριν :rolleyes:

Μα καλα διαφοροι περιειγητες αυτουνου του φορουμ που μιλανε, Δεν εχουν δει η αναρωτηθει τιποτα πια οταν κανουν την βολτα τους στην Παρνηθα ?? :confused: :sick:

Δεν αναρωτηθηκαν πως σε μια περιοχη σαν την Παρνηθα εχουν ξεφυτρωσει τοσες σπιταρωνες ( ολες ολοκαινουργιες ) ??

Πως βρεθηκαν τοσα οικοπεδα << ΚΕΝΑ >> απο δεντρα και πηραν αδεια να χτισουν ???

ΔΡΥΜΟΣ ΝΑΙ !!! Αλλα οχι με 60 Βιλλες μεσα!:sick:

Cpt. Haddock
07/04/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ψωνισες ή ακομα? :D

έκανα μια δειλή αρχή (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=343734#post343734)

:sick:

:rolleyes:

nikonian
07/04/2006, 11:49
Λοιπόν ,
1) δεν κρίνω την σκοπιμότητα μιας δυνητικής ΄νομοθετικής πράξης. Ούτε αρμόδιος είμαι, ούτε τα στοιχεία και τις γνώσεις έχω.
Δεν ρώτησα αν πρέπει ή όχι. Ρώτησα αν ξέρετε κάτι παραπάνω

2) Δεν σκοπεύω να βιάσω τη φύση. Να την επισκέπτομαι θέλω και ο μόνος τρόπος είναι το μηχανάκι. Αν οι ειδικοί κρίνουν πως δεν πρέπει, θα το σεβαστώ (αφού ψελίσω τα σχετικά μπινελίκια για την τύχη μου)

3) Το μόνιμο πρόβλημα σ'αυτό το forum είναι ότι όποιον δεν ξέρουμε πρώτα τον αποπαίρνουμε και μετά τον γνωρίζουμε. Γι'αυτό εδώ και 4 χρόνια διαβάζω λίγο και γράφω σπάνια.

4) Τελικά έστω κι έτσι, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μακάρι να ξέραμε θετικά κάτι παραπάνω.

crs-k
07/04/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Θα απαγορεψουν και τις μπουλντοζες αραγε εκει περα στην Παρνηθα που φιαχνουν οικοπεδα ???? :confused:

Οποιος κυκλοφορει Παρνηθα καλλυτερα να βλεπει καλα και μετα να μιλαει !!! :mad:

Γιατι μολις γινει η υπολοιπη περιοχη που θελουν Δρυμος (εκτος απο τον ηδη υπαρχον), Ολως διολου θα εχουν μολις τελειωσει καμμια 50αρια βιλιτσες που κατασκευαζονται αυτη την στιγμη η εχουν τελειωσει λιγο καιρο πριν :rolleyes:

Μα καλα διαφοροι περιειγητες αυτουνου του φορουμ που μιλανε, Δεν εχουν δει η αναρωτηθει τιποτα πια οταν κανουν την βολτα τους στην Παρνηθα ?? :confused: :sick:

Δεν αναρωτηθηκαν πως σε μια περιοχη σαν την Παρνηθα εχουν ξεφυτρωσει τοσες σπιταρωνες ( ολες ολοκαινουργιες ) ??

Πως βρεθηκαν τοσα οικοπεδα << ΚΕΝΑ >> απο δεντρα και πηραν αδεια να χτισουν ???

ΔΡΥΜΟΣ ΝΑΙ !!! Αλλα οχι με 60 Βιλλες μεσα!:sick:


Αυτα τα εχω δει και τα εχω ξαναπει κι εγω ρε STOUBI, κι οχι μονο στην Παρνηθα ...

Και προσωπικα ΔΕΝ μ' ενδιαφερει το μπροστινο (Θρακομακεδονες) και ηδη "κατεστραμενο" κομματι, αλλα το πισω, το παρθενο ακομα ...

Και στην τελικη ...
Καποτε πρεπει να γινει μια ΑΡΧΗ τελος παντων!!!

Λεωνίδας
07/04/2006, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Λοιπόν ,
1) δεν κρίνω την σκοπιμότητα μιας δυνητικής ΄νομοθετικής πράξης. Ούτε αρμόδιος είμαι, ούτε τα στοιχεία και τις γνώσεις έχω.
Δεν ρώτησα αν πρέπει ή όχι. Ρώτησα αν ξέρετε κάτι παραπάνω

2) Δεν σκοπεύω να βιάσω τη φύση. Να την επισκέπτομαι θέλω και ο μόνος τρόπος είναι το μηχανάκι. Αν οι ειδικοί κρίνουν πως δεν πρέπει, θα το σεβαστώ (αφού ψελίσω τα σχετικά μπινελίκια για την τύχη μου)

3) Το μόνιμο πρόβλημα σ'αυτό το forum είναι ότι όποιον δεν ξέρουμε πρώτα τον αποπαίρνουμε και μετά τον γνωρίζουμε. Γι'αυτό εδώ και 4 χρόνια διαβάζω λίγο και γράφω σπάνια.

4) Τελικά έστω κι έτσι, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μακάρι να ξέραμε θετικά κάτι παραπάνω. Αν φάνηκε ότι σε αποπήρα, sorry, δεν είχα αυτό το σκοπό. Ειλικρινά σου λέω να πας με τα πόδια (παλιά έκανα πολλές πεζοπορίες με Ορειβατικό Σύλλογο και ήταν πολύ καλή φάση). :wave2:

Cpt. Haddock
07/04/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
2) Δεν σκοπεύω να βιάσω τη φύση. Να την επισκέπτομαι θέλω και ο μόνος τρόπος είναι το μηχανάκι.


Διαφωνώ. Ούτε ο μόνος και ούτε ο καλύτερος είναι...


:wave2: :beer: :wave2:

crs-k
07/04/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
...........................
3) Το μόνιμο πρόβλημα σ'αυτό το forum είναι ότι όποιον δεν ξέρουμε πρώτα τον αποπαίρνουμε και μετά τον γνωρίζουμε. Γι'αυτό εδώ και 4 χρόνια διαβάζω λίγο και γράφω σπάνια.
.........................


Ισως το οτι "διαβαζεις λιγο" να σε οδηγει σ' αυτο το λαθος ...

Δεν γινεται ετσι (κατα κανονα)!


:smokin: :beer: :wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
07/04/2006, 11:58
Πάντως αυτό που ειπώθηκε για τις βίλες και τους εθνικούς δρυμούς είναι πολύ σωστό. Μήπως τελικά υπάρχει κάποιος από αυτούς με τις βίλες που κίνησε τα νήματα ώστε να βρει την ησυχία του και να μην περνάνε κοντά από το σπίτι του μηχανές ;

STOYBI
07/04/2006, 12:05
nikonian


H Παρνηθα ειναι τεραστια και σιγουρα υπαρχουν μερη οπου δεν ενοχλουμε !!! :rolleyes:

Απο την αλλη πλευρα πολυ κοντα αλλωστε υπαρχει και η Πεντελη ( ελευθερη και ωραια ) Παρτο το μηχανακι και μονο χαμενος δεν θα βγεις !!!! :wave2:

STOYBI
07/04/2006, 12:17
crs-k
αλλα το πισω, το παρθενο ακομα ...

Ακου Χρηστο !! Ουτε θελω ( ουτε μπορω να σου κανω τον εξυπνο ) αλλα... Πριν 3 εβδομαδες μειναμε αφωνοι 5 αναβατες να κοιταμε μια μπολντοζα να φιαχνει οικοπεδο σε νοητη ευθεια 5 κμ απο τα βασιλικα και εκει δεν ειναι θρακομακεδονες !!! :mad:

Τελος.. Να αποτρεψω ανθρωπους απο το να παρουν μηχανακι και να επισκεφτονται την φυση ( οπως κανεις και εσυ αλλωστε με την μηχανη σου ) και με τις απαντησεις μας να βγαζουν συμπερασματα σαν κι αυτα...
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian Δεν σκοπεύω να βιάσω τη φύση. Να την επισκέπτομαι θέλω και ο μόνος τρόπος είναι το μηχανάκι.


Ε σορρυ ρε παιδια μου ερχετε καπως....:sick:

Μακαρι οι εγκληματιες της φυσης να ημασταν μονο εμεις αλλα πιστευω οτι ημαστε ενα απλο κοψιμο στο δαχτυλο του κομμενου χεριου !!! ΣΣΣ.. ( τι ειπα παλι ο ποιητης ))....:lol: :lol:

:beer:

crs-k
07/04/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
............................
H Παρνηθα ειναι τεραστια και σιγουρα υπαρχουν μερη οπου δεν ενοχλουμε !!! :rolleyes:
...........................


Δεν ενοχλουμε το ειδος Homo Sapiens ... :smilea:

Υπαρχουν ομως κι αλλοι συγκατοικοι σ' αυτον τον πλανητη! :winka:

crs-k
07/04/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
crs-k

Ακου Χρηστο !!
................................
Μακαρι οι εγκληματιες της φυσης να ημασταν μονο εμεις αλλα πιστευω οτι ημαστε ενα απλο κοψιμο στο δαχτυλο του κομμενου χεριου !!! ΣΣΣ.. ( τι ειπα παλι ο ποιητης ))....:lol: :lol:

:beer:


ΔΕΝ διαφωνω μ' αυτα που λες, αλλα αν προκειται να γινει ενα γενικοτερο καλο, ειμαι προθυμος να θυσιασω κι εγω κατι (την μετακινηση μου με την μηχανη), στον βωμο του ευρυτερου "καλου" ... :wacko:

ΙΠΠΕΑΣ
07/04/2006, 12:24
Εγώ συμφωνώ για την απαγόρευση αλλά για τους μήνες από Μαϊο-Αύγουστο(για κίνδυνο πυρκαγιάς).

STOYBI
07/04/2006, 12:26
crs-k
Υπαρχουν ομως κι αλλοι συγκατοικοι σ' αυτον τον πλανητη!

Παντου ομως !!! Τοτε ομως να αυταπογερευθουμε απο μονοι μας !!!!:winka:

Δεν εχουν ψυχη μονο τα πλασματακια εντος Δρυμου και στις περιοχες που οριζουν οι βολεμενοι !! :rolleyes:

Εχουν και τα αλλα !!! Στα δαση που κανονιζουμε χωματινες εξορμησεις απο εδω μεσα !!!!:rolleyes:

Αστο σου λεω θα βγαλουμε τα ματια μας μονοι μας !!! :rolleyes:

ktm640lc4
07/04/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Θα απαγορεψουν και τις μπουλντοζες αραγε εκει περα στην Παρνηθα που φιαχνουν οικοπεδα ???? :confused:

Οποιος κυκλοφορει Παρνηθα καλλυτερα να βλεπει καλα και μετα να μιλαει !!! :mad:

Γιατι μολις γινει η υπολοιπη περιοχη που θελουν Δρυμος (εκτος απο τον ηδη υπαρχον), Ολως διολου θα εχουν μολις τελειωσει καμμια 50αρια βιλιτσες που κατασκευαζονται αυτη την στιγμη η εχουν τελειωσει λιγο καιρο πριν :rolleyes:

Μα καλα διαφοροι περιειγητες αυτουνου του φορουμ που μιλανε, Δεν εχουν δει η αναρωτηθει τιποτα πια οταν κανουν την βολτα τους στην Παρνηθα ?? :confused: :sick:

Δεν αναρωτηθηκαν πως σε μια περιοχη σαν την Παρνηθα εχουν ξεφυτρωσει τοσες σπιταρωνες ( ολες ολοκαινουργιες ) ??

Πως βρεθηκαν τοσα οικοπεδα << ΚΕΝΑ >> απο δεντρα και πηραν αδεια να χτισουν ???

ΔΡΥΜΟΣ ΝΑΙ !!! Αλλα οχι με 60 Βιλλες μεσα!:sick:


Σωστος.

adam_tsouk
07/04/2006, 14:17
εγω παντως προλαβαινω!


:D :D :D :D

tai
07/04/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω παντως προλαβαινω!


:D :D :D :D Μπααα! Μέχρι να στηθείς όρθιος στην μηχανή, και να σε ξεμοναχιάσει ο πορνόλυκος θα το έχουν απαγορεύσει:lol: :lol:

adam_tsouk
07/04/2006, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Μπααα! Μέχρι να στηθείς όρθιος στην μηχανή, και να σε ξεμοναχιάσει ο πορνόλυκος θα το έχουν απαγορεύσει:lol: :lol:


ακου που σου λεω προλαβαινω.....

:winka: