PDA

View Full Version : Διαφήμιση του Citroen C1



georgebas
08/04/2006, 17:32
Διαφήμιση του Citroen C1
Οι διαφημιστές στήριξαν την καμπάνια τους στο μικρό μεγέθος που εχει ο κουβάς και παραθέσαν τα παρακάτω επιχειρήματα που το ένα συνεπάγεται του άλλου

1. Περισσότερα C1 περισσότερες θέσεις παρκινγκ
2. Περισσότερες θέσεις παρκινγκ περισσότερος χρόνος
3. Περισσότερος χρόνος λιγοτερο στρες
4. Λιγότερο στρες περισσότερα χαμόγελα
5. Περισσότερα χαμόγελα περισσότερος ερωτας
6. Περισσότερος έρωτας περισσότερα C1 (και κλείνει ο κύκλος)

Υιοθετόντας αυτή την λογική καταλίγουμε ευκολα στο συμπέρσαμα οτι οι μοτοσυκλετιστες εχουν την καλυτερη αποδοση στον ερωτικό τομέα (κοινώς είμαστε οι μεγαλύτεροι γα....δες )
Καθώς περισσότερες μηχανες,πολύ περισσότερες θέσεις παρκινκγ
,πολύ περισσότερος χρόνος, πολύ λιγότερο στρες, πολύ περισσότερα χαμογελα άρα πολύ περισσότερος έρωτας
Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα οτι αν ο υποψήφιος αγοραστης αυτου του κουτιου προβεί στη αγορά του περιμένοντας να δει βελτίωση στον ερωτικό του τομέα (κατά τα λεγόμενα της διαφήμισης) και τελικά παραμίνει στασιμος, θα κάνει μήνυση στην Citroen???
Για να σοβαρευτουμε λίγο ρε παιδια !!! Οι υπεύθυνοι της συγκεκριμένης διαφήμισης προφανώς υποτιμουν την νοημοσύση μας και πολύ περισσότερο αυτου που θα θελήσει να γίνει κάτοχος του κουτιου.

GeorgeFZR
08/04/2006, 17:54
Ειναι μια εξυπνη διαφημιση..που σου κεντριζει το ενδιαφερον..Οπως πρεπει δλδ να ειναι μια πετυχημενη διαφημιση.

Οσον αφορα τις κατακτησεις που λες, ε δεν νομιζω να πιστευει κανεις οτι αν αγορασεις το αμαξι 8α εχεις τις γυναικες 3-3....Δεν ειμαστε και αμερικανακια
:rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

iLia
08/04/2006, 18:05
I'd do him :blush:


Μη με βαλετε να το μεταφρασω :rotflmao:

cityfly
08/04/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
I'd do him :blush:


Μη με βαλετε να το μεταφρασω :rotflmao:

him who?

FestoNero
08/04/2006, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
I'd do him :blush:


Μη με βαλετε να το μεταφρασω :rotflmao:
Τι εννοει η ποιητρα;
Ξερω τι σημαινει, αλλα που θελετε να εστιασετε δεσποινις;;
:D

Motoulis
08/04/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
him who?
Μή τσιμπάτε τα παίρνει απο την Citroen για να δημιουργεί προσδοκίες:lol: :rotflmao: :lol: άτιμη αυτοκινητοβιομηχανία στο τέλος και προσωπικό σωφέρ θα υπόσχονται.......για να ψωνίσουμε:lol: :lol: :lol:

iLia
09/04/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
Μή τσιμπάτε τα παίρνει απο την Citroen για να δημιουργεί προσδοκίες:lol: :rotflmao: :lol: άτιμη αυτοκινητοβιομηχανία στο τέλος και προσωπικό σωφέρ θα υπόσχονται.......για να ψωνίσουμε:lol: :lol: :lol:

Πλακα πλακα το πρωτο μου ντουντου Citroen ηταν :rotflmao:

Το 'him' αναφεροταν στο ποστ του George (ποστ, οχι στον George:eyepop: )

adam_tsouk
11/04/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
I'd do him :blush:


Μη με βαλετε να το μεταφρασω :rotflmao:

εχω c3 (ενταξει ολοι κανουμε λαθη αλλα ειναι της δουλειας, παει η chevroletα):lol:


do me 3 times?

:lol: :rotflmao: :lol:

iLia
11/04/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εχω c3 (ενταξει ολοι κανουμε λαθη αλλα ειναι της δουλειας, παει η chevroletα):lol:


do me 3 times?

:lol: :rotflmao: :lol:

:blush: :p