PDA

View Full Version : exei kaneis CryptonR??



sakisalive
10/04/2006, 09:35
Geia sas. Tha ithela na mou peite thetika kai arnitika gia to cryptonR 125cc osoi kserete. Einai kalo to mixanaki? Aksizei ta lefta toy (1900euro) ? Akoma, parousiazei kanena provlima? Giati skeftomai na to agoraso!! Euxaristo gia tixon apantiseis.

speedyandreas
10/04/2006, 11:42
to crupton einai ena kalo kai aksiopisto mixanaki den parousiazei genika problhmato kai genika einai skili oti kai na to kaneis den masaei isws omws tha prepei na deis kai to innova pou einai eksisou mia kalh epilogh des pantos apo konta kai ta dyo kai pare auto pou sou aresei perisotero oso gia to thema aksiopistias kai ta dyo einai...

gcrook
10/04/2006, 12:47
Ποτε εγινε 125 κυβικα το Crypton:confused:

Daemon
10/04/2006, 18:31
Δεν εγινε :wacko:

gixxerpap
10/04/2006, 19:01
απλα το καλυτερο παπι που εχω οδηγησει ποτε!


το innova οδηγικα μπροστα του ειναι μια μαλακια και μιση!

εχω κανει πολλα χιλιομετρα με crypton (και οχι με ενα crypton) και δε μου εβγαλε το παραμικρο προβλημα.

ειναι το μοναδικο παπι που μου εδινε πληροφορια για το που βρισκονται οι τροχοι του ρε παιδι μου...
και ελαφρυ σε αισθηση...
και κορυφαια φρενακια για τα δεδομενα της κατηγοριας....
και αμα το κοντυνεις και ενα δοντακι....

madlef
10/04/2006, 20:43
KALISPERA.ROTISA ENAN FILO MOU POU EIXE PALIA (PRIN 3 XRONIA) CRYPTO KAI TOU IPA OTI ROTAEI ENA MAIPDI AMA AKSIZI NA TO AGORASI.MOU APADISE MONOLEKTIKA NA MIN TO PARI!EINAI "ARGO" MOU IPE...TORA EGO DEN KSERO...DEN EIXA POTE.MOU IPE POS KALITERA NA PARIS INNOVA H KAI DREAM.
AFTA...ELPIZO NA MIN SE APO8ARINA...

Zbandit750
10/04/2006, 22:05
Και εγω πιστευω οτι ειναι το καλυτερο παπι που εχω οδηγησει , ειχα ενα crypton R 102cc , φοβερες αναρτησεις και φρενα. Δεν μασαει με τιποτα , πολυ οικονομικο , παει πολυ καλα και στο βρεμενο , παντα με λαστιχα Metzeler ME22 ,70 euro και για τα δυο ειναι τσαμπα.Δεν καιει τιποτα και εχει πολυ ροπη χαμηλα γιατι εχει μεγαλη διαδρομη το εμβολο, για αυτο εχει και αντιβαρα στον στροφαλο που κανουν εναν περιεργο ηχο σε σχεση με το astrea που ειχα πριν.Αλλα φυσικα και δεν ειναι προβλημα.

Τα παπια που το συγκρινω ειναι Astrea grand 95 , Kaze R 05 , modenas Kriss 2(αυτο θυμιζε λιγο crypton αλλα στο χειροτερο) , supra
Τελικη δεν εβγαζε πολυ γιατι εχει κοντο γραναζομα αλλα μια 100αρα την εβγαζε ανετα.
Γνωμη μου κοιτα και για μεταχειρησμενο θα βρεις 1000-1200 ευρω , 2 ετων σε αριστη κατασταση.
Εγω το ειχα παρει το 2003 , μοντελο 2001 με 10.000χλμ 1200 ευρω και το πουλησα μετα απο 1,5 χρονο 1200 ευρω σε ιδιωτη , με 26.000+ χλμ και τα μονα που ειχα βαλει ηταν 70 ευρω τα λαστιχα. Και το μετανοιωσα που το εδωσα.

g_angel01
12/04/2006, 20:55
φιλε μ ελπιζω η γνωμη μ να σ ειναι σημαντικη γιατι ειχα innova για 2 χρονια κοντα,&τωρα εχω crypton.
το innova δεν με ενθουσιασε καθολου,το αντιθετο μαλιστα.πατιναρει ποοοολυ.οταν λεμε πολυ εννοουμε παρα πολυ,σε σημειο που με δευτερο ατομο,ή εντονη ανηφορα να μην ξεκιναει.δεν υπερβαλω!σε ανοιχτο δρομο βεβαια πηγαινει αερα χωρις να ζοριζεται ιδιαιτερα το μοτερ τ.ειναι βαρυ σε αισθηση αλλα πολυ σταθερο,οχι ευελικτο&με μετρια φρενα.στα υπερ τ ο χωρος κατω απο τη σελα.
απο την αλλη το crypton ειναι αισθητα πιο ευελικτο,με πολυ καλα φρενα&οδηγικη συμπεριφορα,οχι τοσο σταθερο στα πολλα.γενικα ειναι πιο αμμεσο στη οδηγηση τ απο to honda που παραειναι μουλαρι&ουδετερο.
η προσωπικη μ επιλογη ειναι σαφεστατα το yamaha,οχι γιατι ειναι καλυτερο σε ολα,αλλα γιατι ειναι πολυ πιο ομοιογενες απο το honda.
ξεχασα να αναφερω οτι το innova στα 6000 βαρουσε η καδενα&την αλλαξα μεσω εγγυησης...παλι καλα.ενω εχω ακουσει(το σημειωνω δεν εχω δει)οτι καποια innova μετα τα 20000-25000 χτυπουν μπιελα,με την αναλογη χρηση-καυτηρι.
απο την αλλη καποια crypton καινε λαμπες μπροστα.το εκανε&εμενα μεχρι που στη δευτερη καμμενη λαμπα,η αντιπροσωποια μ αλλαξε ανορθωτη μεσα στη εγγυηση&απο τοτε κανενα προβλημα.
ελπιζω να σε βοηθησα.