PDA

View Full Version : ΠΟΙΟ Touring-sport/touring ΛΑΣΤΙΧΟ ΟΕΟ?



div400
11/04/2006, 19:53
μιας και κανονιζω ταξιδακι στας ευρωπας να ρωτηξω της γνωμες σας για καποιο σπορτουρινγκ λαστιχο?

με ενδιαφερει το κρατημα βεβαιως βεβαιως
αλλα να μας βγαλει και την επιστροφη καλο θα ηταν

ή μπας και να βαλω καμια γομα να απολαυσω και τις αλπεις.....:rolleyes:

ντεν ξερω.....

gcrook
11/04/2006, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
μιας και κανονιζω ταξιδακι στας ευρωπας να ρωτηξω της γνωμες σας για καποιο σπορτουρινγκ λαστιχο?

με ενδιαφερει το κρατημα βεβαιως βεβαιως
αλλα να μας βγαλει και την επιστροφη καλο θα ηταν

ή μπας και να βαλω καμια γομα να απολαυσω και τις αλπεις.....:rolleyes:

ντεν ξερω.....

Τσεκαρε τα τουρισταδικα της Bridgestone.
Εναλλακτικα δες και τα αντιστοιχα της Dunlop.
Ποσα χλμ θα γραψεις περιπου;

dirtbird
11/04/2006, 20:56
Tα Pilot Power αν και δεν είναι τουριστάδικα ΔΕΝ φθείρονται (χωρίς να τα έχω δοκιμάσει σε παρατεταμένη χρήση αυτοκινητόδρομου εξωτερικού).

rsp
11/04/2006, 22:47
Ποια λαστιχα ρε, εξατμησεις να βαλεις!!!!!:D :D :wave2:

Tigas
12/04/2006, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
μιας και κανονιζω ταξιδακι στας ευρωπας να ρωτηξω της γνωμες σας για καποιο σπορτουρινγκ λαστιχο?

με ενδιαφερει το κρατημα βεβαιως βεβαιως
αλλα να μας βγαλει και την επιστροφη καλο θα ηταν

ή μπας και να βαλω καμια γομα να απολαυσω και τις αλπεις.....:rolleyes:

ντεν ξερω.....

Τα Μetzeler αυτά που έχει βάλεi ο bonepeeler.
Είναι ανάμεσα σε γόμα και το πιο μαλακό του δρόμου της Metzeler
και έχει π ο λ λ ή γόμα για φάγωμα στη μέση μια και θα κάνεις αρκετά τουριστικά χλμ.
Στείλε του πμ να σου πει πιο ακριβώς είναι :wave2:

AFTER
12/04/2006, 07:54
Εαν σε ενδιαφερει η χιλιομετρικη αποδοση,bridgestone bt020

Εαν θες καλυτερο κρατημα και λιγο λιγοτερη χιλιομετρικη αποδοση, bridgestone bt012

Μιλαω για brisgestone γιατι τα εχω δοκιμασει

maintenance
12/04/2006, 08:18
Yπάρχει και το pirelli stada......sport turing καθαρά.

:beer: :wave2: :beer:

dirtbird
12/04/2006, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
[B]
και έχει π ο λ λ ή γόμα για φάγωμα στη μέση μια και θα κάνεις αρκετά τουριστικά χλμ.

Όλα τα λάστιχα είναι πολύ κοντά σε βάθος πέλματος (6.5 έως 7.3 περίπου χιλιοστά)

alex14
12/04/2006, 09:44
Φιλος εβαλε προσφατα τα Metzeler Z6 σε Bandit 600 και ειναι ενθουσιασμενος.

:wave2:

sotokan
12/04/2006, 09:45
diablo strada φίλε και θα με θυμηθείς...Λίγο ποιό μαλακό από τα bt020 .Τα έβαλα πρόσφατα και έχω κάνει δυό ταξίδια,απίστευτο κράτημα .......

sniper
12/04/2006, 09:55
Οι ευρωπαικοί δρόμοι (οκ - όχι όλοι) αλλά σίγουρα οι Ε.Ο. έχουν καταπληκτική άσφαλτο. Θέμα κράτημα δεν υπάρχει και τα λάστιχα ζεσταίνονται έτσι κι αλλιώς....

Θέμα επιδόσεων και πάλι δεν τίθεται αφού εκεί τηρούμε ΕΥΛΑΒΙΚΑ τον ΚΟΚ και τα όρια ταχύτητας.....

Δεν μπορείται να φανταστείτε πόσο ευλαβικά.....
(Ο γράφων είναι παθών με κουτί στην Γαλλία σε επαρχιακό δρόμο στην μέση του πουθενά)

Οπότε ξεχνάμε τις επιδόσεις και γυρνάμε στα χλμ. Το BT20 και τα Pirelli Strada είναι κουτί για Touring....

Tropeas
12/04/2006, 10:03
Και το πιο σκληρό λάστιχο να βάλεις (για την Ελλάδα) θα συμπεριφερθεί άψογα στους πολύ καλούς ευρωπαικούς δρόμους (π.χ.Ιταλία , Ελβετία , Γερμανία-> για Γαλλία, Πορτογαλία , Ισπανία δεν ξέρω ακόμα... :D ) αν περιμένεις λίγο ίσως μάθω) οπότε τα Metzeler που έχω ακούσει και εγώ είναι καλά... και τα Pirelli Diablo Strada δεν νομίζω να είναι και άσχημα...;) απλά κράτα τα απότομα ανοιγματα για μετά την 3η... μην τα φας μόνο κέντρο, γιατί το λάστιχο Ευρώπη γραπώνει και τρώγεται, όχι σαν Ελλάδα που σπινιάρει..:wave2:

Cpt. Haddock
12/04/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οι ευρωπαικοί δρόμοι (οκ - όχι όλοι) αλλά σίγουρα οι Ε.Ο. έχουν καταπληκτική άσφαλτο. Θέμα κράτημα δεν υπάρχει και τα λάστιχα ζεσταίνονται έτσι κι αλλιώς....

Θέμα επιδόσεων και πάλι δεν τίθεται αφού εκεί τηρούμε ΕΥΛΑΒΙΚΑ τον ΚΟΚ και τα όρια ταχύτητας.....

Δεν μπορείται να φανταστείτε πόσο ευλαβικά.....
(Ο γράφων είναι παθών με κουτί στην Γαλλία σε επαρχιακό δρόμο στην μέση του πουθενά)

Οπότε ξεχνάμε τις επιδόσεις και γυρνάμε στα χλμ. Το BT20 και τα Pirelli Strada είναι κουτί για Touring....

+100000

Ο άνθρωπος (div400) ετοιμάζεται για πολλά χλμ σε καλούς δρόμους με δεδομένα κρατήματα.. Ακόμα και οι επαρχιακοί δεν συγκρίνονται με τους δικούς μας..

Αντοχή είναι το ζητούμενο.


:wave2: