PDA

View Full Version : ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ Transalp 650?



DIMITRIS ZANTE
12/04/2006, 08:10
θα ήθελα γνώμες για βελτίωση τον αναρτήσεων σε Transalp 650?

Tα μαστόρια μου είπαν για ελατήρια μπροστά WP στα 127 ευρώπουλα + λάδια και για πίσω ελατήριο και μια επισκευή στο αμοτισέρ 230Ε.

Μήπως είναι λίγο τσιμπημένα και τελικά αν βελτιώνεται σημαντικά η μηχανή?:eek:

zeli
12/04/2006, 08:42
Hyperpro ελατήρια εμπρός+πίσω και λάδια. Οσο για επισκευή στην ανάρτηση ρώτα στο κ-shock.

stefanos
12/04/2006, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIMITRIS ZANTE
θα ήθελα γνώμες για βελτίωση τον αναρτήσεων σε Transalp 650?

Tα μαστόρια μου είπαν για ελατήρια μπροστά WP στα 127 ευρώπουλα + λάδια και για πίσω ελατήριο και μια επισκευή στο αμοτισέρ 230Ε.

Μήπως είναι λίγο τσιμπημένα και τελικά αν βελτιώνεται σημαντικά η μηχανή?:eek:

Βελτιώνεται σημαντικότατα είδικά hyperpro οσο για τιμή εκεί παίζει.

dirtbird
12/04/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Βελτιώνεται σημαντικότατα είδικά hyperpro οσο για τιμή εκεί παίζει.

Kαι εσύ που το ξέρεις?

Βελτιώνεται σημαντικά αν πετάξεις το πίσω αμορτισέρ..

Μπροστά δεν είναι και άσχημο, είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι πιο σκληρά ελατήρια?

DIMITRIS ZANTE
12/04/2006, 11:29
To transalp μπροστά έχει πολύ μαλακή ανάρτηση σχεδόν είναι σούπα! Γι΄αυτό θεωρώ ότι χρηάζεται πιο σκληρά ελατήρια.

Αλλά για να έχει ολοκληρωμένη βελτίωση τα μαστόρια μου έιπαν να φτιάξω και το πίσω.


Όσο για τα hyperpro ελατήρια δεν τα έχω ακουστά.

Ύπάρχει κανένα site-μαγαζί που μπορώ να τα βρώ?

makis206
12/04/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIMITRIS ZANTE
Ύπάρχει κανένα site-μαγαζί που μπορώ να τα βρώ?

Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.hyperpro.com/cgi-bin/index.pl?p=dealers#Greece) !:winka:


:beer: :beer:

ghost73
18/04/2006, 10:06
Φιλε μ εγω εχω το 600 ... οταν αλαξα αναρτηση το μηχανακη δεν ειχε καμια σχεση με πριν ... σου συνιστο να αλαξεις οποσδιποτε μπροστα (WP ειναι αψογα) και μετα βλεπεις για πισω ....

DIMITRIS ZANTE
20/04/2006, 07:42
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ WP EΛΑΤΗΡΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΩ ΤΟ ΑΜΟΤΙΣΕΡ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΛΑΤΗΡΙΑ WP ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!! ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΙΑ KAI ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ!!!

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΙ?:sad: