PDA

View Full Version : καρμπ. Keihin FCR 40-42....



athandim
13/04/2006, 09:44
Φίλος, κάτοχος XR 600 (ο Θεός να το κάνει με τόσες μετατροπές...) ψάχνει για το εν λόγω καρμπιρατέρ μεταχειρισμένο.

Ενδιαφέρεται να είναι μηχανικό , χωρίς υποπίεση και TPS.....


Όπως μου τα πε, τα γράφω και αμαρτία ουκ έχω. Όποιος φίλος έχει κάτι υπόψη.....


:wave2:

DNA 210 audio
15/04/2006, 23:51
Γιατί δε κοιτά σε Dellorto PHM 41 με αντλία επιτάχυνσης;...:winka: ...Θα το πάρει περίπου στα 230 καινούργιο και θα κάνει άψογα τη δουλειά του...;) ...

athandim
16/04/2006, 09:14
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε...

Το μεταβίβασα ήδη και η περίπτωση εξετάζεται....( και είναι πάρα πολύ πιο οικονομική από αυτό που έψαχνε)



:beer: :wave2:

stefanos
16/04/2006, 22:52
Αλλά έχει delorto αντί keihin.
Για να εξετάσει και αυτό.

DNA 210 audio
16/04/2006, 23:12
Κατά τη ταπεινή μου άποψη τα άλογα είτε προέρχονται από Keihin είτε από Dellorto είναι το ίδιο για μένα...και γενικότερα νομίζω πως έχουμε θεοποιήσει κάπως τα keihin...:rolleyes: ...δε λέω κορυφή είναι...αλλά δεν είναι κάτι που το έχουν μόνο αυτά και κανένας άλλος...:winka:

stefanos
17/04/2006, 08:19
Ασχετα τώρα με το post το θέμα είναι οτι όντος υπάρχει ένας μύθος γενικά με τα άλογα που βγαίνουν απο την αλλαγή του καρμπυρατέρ.
Ο μύθος πάντως λέει οτι τα dellorto ρυθμίζονται δύσκολα και ξερυθμίζονται εύκολα.
Βέβαια η διαφορά στο κόστος παίζει ρόλο.
Και οποσδήποτε ότι και να μπεί στην θέση του κομπλεξικού keihin της μαμας καλύτερο θα είναι (σε λειτουργία τουλάχιστον).

thander
17/04/2006, 10:08
Τα άλογα θα μπορούσαν να είναι ίδια είτε με το DelLorto είτε με το Keihin(ίδιας διαμέτρου), αλλά δεν θα είναι ίδιος ο τρόπος που βγαίνουν, ειδικά στον δρόμο

sub_zero
17/04/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DNA 210 audio
Γιατί δε κοιτά σε Dellorto PHM 41 με αντλία επιτάχυνσης;...:winka: ...Θα το πάρει περίπου στα 230 καινούργιο και θα κάνει άψογα τη δουλειά του...;) ...


Για λεγε... για λεγε... που... πως... πόσο????...


:beer: :beer: :beer:

DNA 210 audio
17/04/2006, 19:40
Το δικό μου τόσο το πήρα από το Πολύχρονο που τα φέρνει.

Είχα αρχικά κοιτάξει σε αυτή τη σελίδα http://www.polychronos.gr/dellorto.htm και μετά είδα μια καλή προσφορά. Αν μαζευτούν τρείς που θέλουν το ίδιο καρμπυρατέρ θα πληρώσουν τα δύο και το τρίτο θα είναι δώρο...Στη περίπτωση αυτή το PHM 41 θα έρθει γύρω στα 150 ευρώ στον καθένα από τους τρείς...:winka: ...δε ξέρω αν ισχύει ακόμα κάτι τέτοιο αλλά αν μαζευτούν μια παρέα τότε αξίζει με χίλια...

Στη περίπτωση μου δεν βρήκα και άλλους δύο που να θέλουν να πάμε να αγοράσουμε και έτσι το πλήρωσα 230...:mad: