PDA

View Full Version : "Ενδιαφέρουσα" νύχτα (*)....



Cpt. Haddock
14/04/2006, 10:30
Χθες βράδυ κατά τις 1 επέστρεφα από φιλικό σπίτι στη Γλυφάδα...

Γνωστή διαδρομή ως το Γαλάτσι, συνήθως τέτοια ώρα πηγαίνω από κέντρο για να απολαύσω τη βραδυνή Αθήνα, μου τη σπάει η γύμνια του Καρέα...

Δεν ξέρω γιατί, αρκετά περίεργα περιστατικά, ίσως συνηθισμένα, μου φάνηκε σαν να συνέβησαν όλα χθες...

Αρχίζουμε

- Φανάρι στη Βουλιαγμένης. 5 με 6 παπιά μπροστά, φτιαγμένα, βαμένα, customαρισμένα με το γνωστό στυλ μαλί-καρφάκι. Πλησιάζω.. Υπάρχει μεγάλο κενό μεταξύ δύο. Όπως φτάνω ανάβει πράσινο, περνάω ανάμεσα, τη στιγμή που ο ένας ξεκινάει (δεν έχει - φυσικά - καθρεπτες), κόβει αριστερά και τρώει μια "σφαλιάρα" από την επαφή με τη μηχανή... Συνεχίζω, κοιτάω στον καθρεφτη, δεν έχει πέσει, κόβω λίγο με προσπερνάνε όλα σα δαιμονισμένα...

- Λίγο πιο κάτω σε άλλο φανάρι, έρχεται περήφανα δίπλα μου μια Busa.. Ένα μπουφάν, χωρίς γάντια, το κράνος στο ντεπόζιτο... Μου μένει η απορία.. Γιατί; Γκαζώνει και χάνεται στο βάθος...

- 3ης Σεπτεμβρίου, λίγο πριν τη Μάρνη, ακουμπάω πολύ ελαφρά δεξί καθρέφτη από ταρίφα, κόβω (αυτός κορνάρει), ανοίγω κράνος, κατεβάζει παράθυρο: "ζήτα και μιά συγγνώμη ρε φίλε", "συγγνώμη", "άντε μπράβο"... Χαμογελάω...Δείχνω κατανόηση, σημάδι οτι γερνάω ίσως

- Πατησίων & Κύπρου, 2 πιτσιρίκια σε παπί-χάρβαλο με μαλί ράστα, μπύρες στο χέρι την πέφτουν σε μια γκόμενα με Γιάρις που, απ' οσο κατάλαβα, τους έκλεισε πιο πριν.. Στο επόμενο φανάρι προσπαθώ να τους πω οτι αν η τύπισσα καλούσε τροχαία, τα μικρά ξεκράνωτα με τις μισοάδειες Heineken μάλλον θα την έβγαζαν κρατητήριο την ώρα που ο αξιωματικός υπηρεσίας θα έκαν καμάκι στη γκόμενα...Κι ας είχαν δίκιο. Δεν ξέρω αν με κατάλαβαν ή σκέφτηκαν "τι σπασίκλας κι αυτός"

- Το καλύτερο για το τέλος: Στη Γαλατσίου, κόντρα φανάρι-φανάρι Παπιού με Peugeot 106 Rallye... Μεγάλες στιγμές... Δε σας λέω ποιος κέρδισε - αφήνω τη φαντασία σας να οργιάσει

Καλημέρα (ξανά)

:smokin:

(*) "Η νύχτα είναι γκαστρωμένη" έλεγαν παλιά

koutroulis
14/04/2006, 10:40
εχω την εντύπωση ότι σε μερικούς ανθρώπους οι σφαλιάρες περνάνε το μήνυμα καλύτερα από τα λόγια!!


για σου ρε Καπετάνιο με την υπομονή σου



:wave2: :wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer:

Nik0s
14/04/2006, 10:46
Κάτι τέτοιες μέρες ή νύχτες είναι που γυρνάω κατευθείαν σπίτι, το κλειδώνω και κάθομαι στ'αυγά μου....

Είναι scary.... :sick:

VANDA
14/04/2006, 10:47
"Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι"... λένε κάποιοι.

Αν έπεφταν σφαλιάρες θα έβρισκε και τον μπελά του. Το μόνο πράγμα στο οποίο βοηθούν είναι στο να αισθανθείς εσύ καλύτερα. Κι αυτό μόνο για λίγο.

Είδες τι επιφυλλάσσει η νυχτερινή (και όχι μόνο) Αθήνα? Δε βαριέσαι ποτε!
:look:

Καλημέρα :wave2:

koutroulis
14/04/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
"Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι"... λένε κάποιοι.

Αν έπεφταν σφαλιάρες θα έβρισκε και τον μπελά του. Το μόνο πράγμα στο οποίο βοηθούν είναι στο να αισθανθείς εσύ καλύτερα. Κι αυτό μόνο για λίγο.

Είδες τι επιφυλλάσσει η νυχτερινή (και όχι μόνο) Αθήνα? Δε βαριέσαι ποτε!
:look:

Καλημέρα :wave2:



Δεν εννοούσα τον Καπετάνιο για τις σφαλιάρες (έτσι και αλλιώς ο τόνος ήταν χιουμοριστικός)


αλλά αυτούς τους γονείς που πέρνουν τα παπιά στα πιτσιρίκια, χωρίς τίποτα άλλο, χωρίς καμία παδεία

για τον τύπο με τη Busa τι να πεις,
πλέον αυτές είναι ανίατες περιπτώσεις

εμείς έτσι και αλλιώς δεν έχουμε τέτοια δικαιώματα πάνω σε κανέναν



:wave2: :wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
14/04/2006, 11:00
... τη "σφαλιάρα" την έριξε η μηχανή στο παπί όταν ακούμπησαν (κάγκελο με ποδιά)

:smokin:

bugsbunny
14/04/2006, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
...σημάδι οτι γερνάω ίσως...


You can’t teach an old dog new tricks… :a024:

Maira
14/04/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... τη "σφαλιάρα" την έριξε η μηχανή στο παπί όταν ακούμπησαν (κάγκελο με ποδιά)

:smokin:


Αυτό θα πει μηχανή με προσωπικότητα!!!!!

:lol: :wave2: :lol:

VANDA
14/04/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... τη "σφαλιάρα" την έριξε η μηχανή στο παπί όταν ακούμπησαν (κάγκελο με ποδιά)

:smokin:

Το καταλάβαμε :winka:

Πάντως, όταν ο ταρίφας πλακώνεται στα φρένα μπροστά σου γιατί είδε έναν υποψήφιο πελάτη 2 λωρίδες παραπέρα, όταν η άλλη ρίχνει το αυτοκίνητο της πάνω στη μηχανή σου στη στροφή επειδή κάποιος άλλος την έκλεισε από αριστερά και "δε σε πρόσεξε", όταν για μερικούς το στοπ και το κόκκινο φανάρι είναι απλά ένα χρωματάκι που σπάει τη μονοτονία και τα φλας-αλαρμ τα ανάβουν μόνο χριστούγεννα κ πρωτοχρονιά μαζί με όλα τα άλλα λαμπάκια για διακόσμηση...

τότε η έννοια του "δικαιώματος" παίρνει άλλες διαστάσεις...

Cpt. Haddock
14/04/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bugsbunny
You can’t teach an old dog new tricks… :a024:

Indeed mate...

:rum: :rum: :rum: :rum: :rum:

:lol: :lol: :lol:

koutroulis
14/04/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Το καταλάβαμε :winka:

Πάντως, όταν ο ταρίφας πλακώνεται στα φρένα μπροστά σου γιατί είδε έναν υποψήφιο πελάτη 2 λωρίδες παραπέρα, όταν η άλλη ρίχνει το αυτοκίνητο της πάνω στη μηχανή σου στη στροφή επειδή κάποιος άλλος την έκλεισε από αριστερά και "δε σε πρόσεξε", όταν για μερικούς το στοπ και το κόκκινο φανάρι είναι απλά ένα χρωματάκι που σπάει τη μονοτονία και τα φλας-αλαρμ τα ανάβουν μόνο χριστούγεννα κ πρωτοχρονιά μαζί με όλα τα άλλα λαμπάκια για διακόσμηση...

τότε η έννοια του "δικαιώματος" παίρνει άλλες διαστάσεις...



τότε δεν είναι δικαίωμα είναι υποχρέωση

(αν πάνε να κάνουν νερά ειδικά)


:wave2: :wave2:

Tropeas
14/04/2006, 12:09
...άστα καπετάνιε...
...άστα...
...δεν φρικάρω πάνω στην μηχανή πλέον, αλλά φρικάρω και ας κάθομαι σε παγκάκι και να παρακολουθώ τι γίνεται και ποιοι είναι οι "καλλιτέχνες" στους δρόμους...
...άστα...:sad:

Alx 84
14/04/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
...άστα καπετάνιε...
...άστα...
...δεν φρικάρω πάνω στην μηχανή πλέον, αλλά φρικάρω και ας κάθομαι σε παγκάκι και να παρακολουθώ τι γίνεται και ποιοι είναι οι "καλλιτέχνες" στους δρόμους...
...άστα...:sad:


Έτσι ακριβώς είναι...:( :(

RαNd
14/04/2006, 12:16
Ηταν Πεμπτη . . . Ειναι η μερα ή το βραδυ καλυτερα, που γινονται ανεπισημα "διαφορα"¨στον δρομο . . . Παλια ηταν στα λιμανακια, μετα στην Λ.Καβαλας, τωρα οπου βρουν δρομο . . .

Το μυαλο μες στο κρανος και προσεχτικα τετοιες βραδιες . . .

koutroulis
14/04/2006, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από RαNd
Ηταν Πεμπτη . . . Ειναι η μερα η το βραδυ καλυετερα, που γινονται ανεπισημα "διαφορα"¨στον δρομο . . . Παλια ηταν στα λιμανακια, μετα στην Λ.Καβαλας, τωρα οπου βρουν δρομο . . .

Το μυαλο μες στο κρανος και προσεχτικα τετοιες βραδιες . . .

+1 ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΡΟΣΟΧΗ

:wave2:

Maira
14/04/2006, 12:17
Έχεις περπατήσεις στους δρόμους της Αθήνας, χωρίς να έχεις συγκεκριμένο προορισμό, παρακολουθόντας τι γίνεται φύρω σου????

Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να με πιάσουν τα γέλια ή τα κλάματα!!!!

Όμορφη πόλη με μια ξεχωριστή αθλιότητα!!!!!

:blush:

RαNd
14/04/2006, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira

Όμορφη πόλη με μια ξεχωριστή αθλιότητα!!!!!



Πλεον ασχημη πολη με ξεχωριστη ηλιθιοτητα θα ελεγα . . .



Έχεις περπατήσεις στους δρόμους της Αθήνας, χωρίς να έχεις συγκεκριμένο προορισμό, παρακολουθόντας τι γίνεται φύρω σου????

Αν δεν παρατηρεις τι γινεται γυρω σου , θα πατησει αμαξι, ή θα σε ληστεψουν ή θα πεσεις σε καμμια λακουβα/πηγαδι και θα ψαχνεις για νοσοκομειο . . . :( :(

GST
14/04/2006, 12:36
γι αυτο παιδες πουληστε τα μηχανακια οσο ειναι καιρος!

koutroulis
14/04/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
γι αυτο παιδες πουληστε τα μηχανακια οσο ειναι καιρος!



μπαααααααααααα



:lol: :lol: :lol: :lol:

Maira
14/04/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από RαNd
Πλεον ασχημη πολη με ξεχωριστη ηλιθιοτητα θα ελεγα . . .



Αν δεν παρατηρεις τι γινεται γυρω σου , θα πατησει αμαξι, ή θα σε ληστεψουν ή θα πεσεις σε καμμια λακουβα/πηγαδι και θα ψαχνεις για νοσοκομειο . . . :( :(



Κι όμως εδώ είναι που γίνεται η παρεξήγηση!!!!!
Υπάρχουν πάρα πολλά άσχημα σε αυτήν την πόλη!!!!!
Αλλά μας κρατάνε ξύπνιους!!!!!
΄Κρίμα που υπάρχουν κάποιοι που δεν βλέπουν την ομορφιά αυτής της μεγαλούπολης!!!!


:( :(

adam_tsouk
14/04/2006, 14:43
δεν χρειαζεται να ειναι βραδυ....

λόγο δουλειας βρίσκομαι πισω απο τη τζαμαρια του καρου μου και τα βλεπω σε 10πλασιο βαθμο (τσε βαλεεε..)

ΔΥΣΤΥΧΩΣ.....

tati
14/04/2006, 16:12
Εμένα πάλι παιδιά μου αρέσει ή Αθήνα μας και ας έχει τα μαύρα της τα χάλια. ΄Ολα τα μέρη ακόμα και αν το Monte Carlo θεωρείτε η κορυφή λέμε τώρα:nono: και εκεί πάλι θα παραπονιούνται για πράγματα.
Μια χαρά είμαστε...εάν και εφόσον έχουμε τα μηχανάκια μας!;)

Βαγγελας
14/04/2006, 16:13
παιδια αυτο που γινετε στην Ελλαδα μονο σε τριτοκοσμικες χωρες γινετε ........

οταν ερχομουν τα Καλοκαιρια μετα απο 3 χρονια μου φαινοταν οτι εχουν χασει ολοι τους τα ορια και το μυαλο τους !!!!!

λες και χασισοντονται ολοι ενα πραμα.........

ειμαι στα περιχωρα των Ιωαννινων μια νυχτα αργα 3 η ωρα μετα απο μπαρακι ....σε ενα δρομο στενο διπλης ομως κατευθηνσης και γβαζω φλας αριστερο για να στριψω ......πιανω θεση πανω στη μεσαια γραμμη και παω ΑΡΓΑ ΑΡΓΑ να στριψω με συνεπιβατη τη Γυναικα μου ..


και με περναει στο μισο μετρο καραφτιαγμενο παπι ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΑ που βρεθηκε απο το πουθενα και πηγαινε σφαιρατο και βρεθηκε να με προσπερασει την ωρα πουθ εστριβα αφου ειχα αναμενο το φλας τουλαχιστον 1 λεπτο πιο πριν ........


ευτηχως δεν συγκρουστηκαμε αφου πηγαινα τσουλοντας και λογω του οτι κατι ακουσα δυνατο πισω μου να ερχετει αλλα δεν εβλεπα τιποτα στον καθρεφτη !!!!


εμεινα σοκαρισμενος για κανα μισαωρο και η γυναικα μου πλεον να μη θελει να ξανανεβει στη μηχανη ουτε για καφε !!!!!!!!
:eek: :eek:


ρε παιδια ΑΙΣΧΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ των βλαμενων !!!!!!!!!!!!!!

επιτελους αμαν πια !!!!!!! :mad: :mad:

tai
14/04/2006, 18:23
Το χειμώνα με τον καλό φωτισμό (και του δρόμου αλλά και των αντίθετα ερχομένων αυτοκινήτων,) να σε στραβώνει
Το καλοκαίρι με την ζέστη να σε πιάνει μια αποχαύνωση που δεν βλέπεις μπροστά σου.
Έτσι σε κρατάει σε εγρήγορση αυτή η χώρα.
Λίγο η μ@λακία,
λίγο ο δρόμος γυαλί,
λίγο η κίνηση, είσαι στην τσίτα.
Και την ζωή σου σώζεις και την αδρεναλίνη σου έχεις, και ενδιαφέρων παρουσιάζει μια διαδρομή που αν ήταν αλλιώς τα πράγματα, θα σε έκανε να βαριέσαι.
:D :D :D :lol: :lol:

tai
14/04/2006, 18:25
ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΦΉΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
:mad: :mad: :mad:





















































:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
14/04/2006, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΦΉΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
:mad: :mad: :mad:





















































:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


+100
:beer: :beer: :beer: :beer:

RαNd
14/04/2006, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΦΉΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.
:mad: :mad: :mad:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και οπως λενε . ..

Εξω οι βλαχοι απο την Αθηνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

j/k :beer: :beer:

DimChios
14/04/2006, 21:33
Βάση του αρχικού.... κι εγώ χτές βγ'ηκα κατα τις 23:00 βόλτα.
Από κέντρο, Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη, Βάρκιζα κτλ κτλ!
ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ λέμε!
Το κουφό όμως μου έτυχε σήμερα το μεσημέρι!
ΤΡΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ!!!!
Είμαι σε φανάρι στη Κηφισίας και περιμένω με αριστερό πόδι κάτω.
Ανάβει φανάρι, βλέπω απ' τον καθρέφτη να ξεκινάει ο παππούς αριστερά μου και πάω να σηκώσω το πόδι μου ενώ αφήνω σιγά-σιγά συμπλέκτη κτλ κτλ....
ΦΕΥ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ! ΦΕΥ!

ΜΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ!!!
Το πιστεύετε?

Ευτυχώς μάλλον με έσωσε η μπότα! Φαντάζεστε ένα αθλητικό παπούτσι?

ΡΕ ΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!! :eyepop:

VANDA
14/04/2006, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βάση του αρχικού.... κι εγώ χτές βγ'ηκα κατα τις 23:00 βόλτα.
Από κέντρο, Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη, Βάρκιζα κτλ κτλ!
ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ λέμε!
Το κουφό όμως μου έτυχε σήμερα το μεσημέρι!
ΤΡΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ!!!!
Είμαι σε φανάρι στη Κηφισίας και περιμένω με αριστερό πόδι κάτω.
Ανάβει φανάρι, βλέπω απ' τον καθρέφτη να ξεκινάει ο παππούς αριστερά μου και πάω να σηκώσω το πόδι μου ενώ αφήνω σιγά-σιγά συμπλέκτη κτλ κτλ....
ΦΕΥ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ! ΦΕΥ!

ΜΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ!!!
Το πιστεύετε?

Ευτυχώς μάλλον με έσωσε η μπότα! Φαντάζεστε ένα αθλητικό παπούτσι?

ΡΕ ΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!! :eyepop:

Δεν είναι πρωτόγνωρο, και μενα μου έχει πατήσει το πόδι αυτοκίνητο (σχεδόν ίδια φάση με σένα), και έχω ακούσει και άλλους που το έχουν παθει. Δεν φορούσα μπότες αλλά μποτάκια dainese. Δεν έπαθα τίποτα σοβαρό εκτός από το ότι πονούσε όλη μέρα το πόδι μου.

Με λεωφορείο μη σας τύχει... δε θα μείνει τίποτα (ναι, το έχω ακούσει να συμβαίνει και αυτό). Με τα jeep δεν ξέρω τι παίζει. Ετυχε σε κανέναν; (ωραία συζήτηση...)

Anyway...
Προσοχή τα ποδαράκια. :wave2:

Λεωνίδας
14/04/2006, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βάση του αρχικού.... κι εγώ χτές βγ'ηκα κατα τις 23:00 βόλτα.
Από κέντρο, Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη, Βάρκιζα κτλ κτλ!
ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ λέμε!
Το κουφό όμως μου έτυχε σήμερα το μεσημέρι!
ΤΡΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ!!!!
Είμαι σε φανάρι στη Κηφισίας και περιμένω με αριστερό πόδι κάτω.
Ανάβει φανάρι, βλέπω απ' τον καθρέφτη να ξεκινάει ο παππούς αριστερά μου και πάω να σηκώσω το πόδι μου ενώ αφήνω σιγά-σιγά συμπλέκτη κτλ κτλ....
ΦΕΥ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ! ΦΕΥ!

ΜΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ!!!
Το πιστεύετε?

Ευτυχώς μάλλον με έσωσε η μπότα! Φαντάζεστε ένα αθλητικό παπούτσι?

ΡΕ ΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!! :eyepop: Για ρώτα και τον Alexander την εμπειρία του με πατημένο πόδι... :mad:

Βαγγελας
16/04/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Βάση του αρχικού.... κι εγώ χτές βγ'ηκα κατα τις 23:00 βόλτα.
Από κέντρο, Βουλιαγμένης, Βουλιαγμένη, Βάρκιζα κτλ κτλ!
ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ λέμε!
Το κουφό όμως μου έτυχε σήμερα το μεσημέρι!
ΤΡΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ!!!!
Είμαι σε φανάρι στη Κηφισίας και περιμένω με αριστερό πόδι κάτω.
Ανάβει φανάρι, βλέπω απ' τον καθρέφτη να ξεκινάει ο παππούς αριστερά μου και πάω να σηκώσω το πόδι μου ενώ αφήνω σιγά-σιγά συμπλέκτη κτλ κτλ....
ΦΕΥ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ! ΦΕΥ!

ΜΟΥ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ!!!
Το πιστεύετε?

Ευτυχώς μάλλον με έσωσε η μπότα! Φαντάζεστε ένα αθλητικό παπούτσι?

ΡΕ ΤΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!! :eyepop:


χαχαχαχαχ.......... ρε τι επαθεεεεεεεεςςς;;;;;;;;

αυτα μονο σε κωμωδιες συμβαινουν ......... χχχαχαχαχ :lol: :lol: :lol:

THEOD
16/04/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA


Με λεωφορείο μη σας τύχει... δε θα μείνει τίποτα (ναι, το έχω ακούσει να συμβαίνει και αυτό). Με τα jeep δεν ξέρω τι παίζει. Ετυχε σε κανέναν; (ωραία συζήτηση...)



Επειδή έχω δει πόδι πεζού πατημένο από ρόδα λεωφορείου, σας διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστα τα πράγματα....
2 κατάγματα μεταταρσίου και ευτυχώς μόνο ένα στον έξω σφυρό.....Πάλι καλά...Εύκολα θα μπορούσε να καταλήξει με μια διαλυμένη ποδοκνημική....

gcrook
16/04/2006, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Επειδή έχω δει πόδι πεζού πατημένο από ρόδα λεωφορείου, σας διαβεβαιώ ότι δεν είναι καθόλου ευχάριστα τα πράγματα....
:hypnotize :look: :hypnotize

Ως εδω καλα...

2 κατάγματα μεταταρσίου και ευτυχώς μόνο ένα στον έξω σφυρό.....Πάλι καλά...Εύκολα θα μπορούσε να καταλήξει με μια διαλυμένη ποδοκνημική....

Εδω καπου σε εχασα:rotflmao:


:wave2:

SUPERMARIO
17/04/2006, 01:17
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
[B]"Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι"... λένε κάποιοι.

Αν έπεφταν σφαλιάρες θα έβρισκε και τον μπελά του. Το μόνο πράγμα στο οποίο βοηθούν είναι στο να αισθανθείς εσύ καλύτερα. Κι αυτό μόνο για λίγο.
------------------------------------------------------------------


συγνωμη αλλα δεν ειναι ετσι.δεν ειπα να το κανουμε και χομπι αλλα ορισμενες φορες αν αφησουμε καποια πραγματα να ''πεσουν'' κατω το αποτελεσμα θα ειναι χειροτερο.

πριν μια εβδομαδα με την κοπελια μου καποιος ηταν ετοιμος να κατεβει απο το αυτοκινητο για φασαρια.το βουλωσα γιατι σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να με δει η κοπελια μου να πιαστω στα χερια.

ακομα θυμαμαι το γελιο του οταν εφυγα και εχω φερει την εικονα στο μυαλο μου πολλες φορες απο τοτε.

ενα γελιο που θα εσβηνα απο τα χειλη του με ΜΕΓΑΛΗ μου χαρα.

(δεν ειμαι τσαμπουκας και δεν γουσταρω τις φασαριες:nono: :nono: :nono: )

:beer:

DimChios
17/04/2006, 04:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Βαγγελας
χαχαχαχαχ.......... ρε τι επαθεεεεεεεεςςς;;;;;;;;

αυτα μονο σε κωμωδιες συμβαινουν ......... χχχαχαχαχ :lol: :lol: :lol:






Δε νομίζω οτι είναι τόσο αστείο!

Βαγγελας
13/05/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
[B]"Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι"... λένε κάποιοι.

Αν έπεφταν σφαλιάρες θα έβρισκε και τον μπελά του. Το μόνο πράγμα στο οποίο βοηθούν είναι στο να αισθανθείς εσύ καλύτερα. Κι αυτό μόνο για λίγο.
------------------------------------------------------------------


συγνωμη αλλα δεν ειναι ετσι.δεν ειπα να το κανουμε και χομπι αλλα ορισμενες φορες αν αφησουμε καποια πραγματα να ''πεσουν'' κατω το αποτελεσμα θα ειναι χειροτερο.

πριν μια εβδομαδα με την κοπελια μου καποιος ηταν ετοιμος να κατεβει απο το αυτοκινητο για φασαρια.το βουλωσα γιατι σε καμια περιπτωση δεν ηθελα να με δει η κοπελια μου να πιαστω στα χερια.

ακομα θυμαμαι το γελιο του οταν εφυγα και εχω φερει την εικονα στο μυαλο μου πολλες φορες απο τοτε.

ενα γελιο που θα εσβηνα απο τα χειλη του με ΜΕΓΑΛΗ μου χαρα.

(δεν ειμαι τσαμπουκας και δεν γουσταρω τις φασαριες:nono: :nono: :nono: )

:beer:


εκανες πολυ καλα!!!!!

οταν εχεις γυναικα μαζι και παιδια ...

σηκω φευγα !!!!!!!!!!

οταν εισαι με μπακουροπαρεα η μονος σου τοτε κατσε !!!

Βαγγελας
13/05/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δε νομίζω οτι είναι τόσο αστείο!

για μενα που δεν ηταν δικο μου το ποδι ναι ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αλλα ενταξει ειναι οντως σοβαρο να σου πατανε το ποδι αφου μπορεις να σπασεις τα δαχτυλα η να παθεις μεγαλη ζημια !!:look: :look:

zolotas
13/05/2006, 20:43
Τι να πεις .........αλλα φταινε οι κανκουροι πατεραδες 100%..........οικογενειακη γαλουχηση

tsofras
16/05/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Βαγγελας
εκανες πολυ καλα!!!!!

οταν εχεις γυναικα μαζι και παιδια ...

σηκω φευγα !!!!!!!!!!

οταν εισαι με μπακουροπαρεα η μονος σου τοτε κατσε !!!

Διαφωνώ, ο διάολος έχει πολλά ποδάρια, έχω δει μπροστά μου να βγάζουν και όπλο απο πορτ παγκαζ..... Οδηγώ 6 χρόνια και είμαι απο τους τύπους που αν με νευριάσει ο άλλος που έχει κάνει !@#$% τότε φωνάζω βρίζω κτλ. αλλά πολλές φορές , ευχαριστώ τον θεούλη που ηρέμισα... Καλύτερα να μην φτάσεις σε σημείο να βγείς ποτέ , ούτε με παρέα..απλά σκέψου 1 στις 1000 του ρίχνεις μία, πέφτει με το κεφάλι στο πεζοδρόμιο και η πεθαίνει ή μένει φυτο! Τι κάνεις? Πας φυλακή , πληρώνεις μια ζωή , σε τρώνε οι ΄τυψεις επειδή σε έκλισε, πέρασε με κόκκινο, κοίταξε την κοπέλα σου!Απλά δεν αξίζει, και ας νιώσεις κότα, ας σε πούν κότα....καλύτερα να φύγεις όταν ηρεμίσεις θα καταλάβεις ότι έκανες το σωστό. Αποψή μου πάντα

Gandalf dr685sm
16/05/2006, 13:11
tsofras , μαζί σου...

ήμουν απο τους τύπους που πέταγαν "σκούφια" για καυγάδες, και είχα αρχίσει να σημειώνω με Χ αυτοκόλητα , πόσους είχα κοπανήσει!!! (:D )
Έλα όμως που με τον τελευταίο, τα είδα όλα... οχι δεν με χτύπησε... τουναντίον... τον ξάπλωσα κάτω και δεν κουνούσε ούτε φρύδι.
Νόμισα οτι τον σκότωσα, γιατί απλά με "έκλεισε" στην λωρίδα μου.

Πιστέψτε με , είναι το χειρότερο συναίσθημα , να τον βλέπεις κατάχαμα, και να περνάνε σκέψεις του στύλ , ...ώχ δεν θα σκύβω για σαπούνι, θα πάω μέσα και δεν θα μπορώ να δώ την κόρη μου, κτλ.

Μόλις σηκώθηκε, συνήρθα και εγώ.

Περιττό να σας πώ , οτι πλέον , απλά.... ΔΕΝ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ....
και αν το καλοσκεφτείς ποιό θα είναι το κέρδος;... το οτι τον κοπανησες;... και θα βάλει μυαλό έτσι;



Gandalf