PDA

View Full Version : Πιστευουμε στο ματι ε?ε?



NICK-Z-DAGREEK
14/04/2006, 14:32
λοιπον ξεκιναμε παρασκευη που μετα απο 5 μηνες παιρνω επιτελους το μωρο μου...

μια καταπληκτικη βολτα τη κυριακη και ερχεται δευτερααα.......

λεω να παω σουνιο για κατι ωραιες ψαροταβερνες λιγο πριν τον ναο...

σταματαω στο cape sounio και περιμενω την κοπελα μου..

με το που κανω δυο βηματα μακρια απ'τη μοτο για να παρω τηλεφωνο ακουω ενα ΣΣΣΣΣΣΣΣΚΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡΑΑΑΑΑΑΑΤΤΤΤΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ..

σπασμενο μαρσπιε απο τα δεξια (ολο το κομματι) και ζελατινα κρανους.....

συν 100 κατι ευρωπουλα δηλαδης..ευτηχως η kawa τα ειχε αθηνα και την τριτη ηταν ετοιμο..

Tropeas
14/04/2006, 14:42
Πως έγινε δεν κατάλαβα?
μαζεύτηκε το σταντ?

NICK-Z-DAGREEK
14/04/2006, 14:47
επεσε απο την αλλη μερια....

ηταν ψιλοορθια αλλα δεν το πηρα χαμπαρι ο μλκας:rolleyes:

sub_zero
14/04/2006, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
επεσε απο την αλλη μερια....

ηταν ψιλοορθια αλλα δεν το πηρα χαμπαρι ο μλκας:rolleyes:


Χμμμμ... Μάλλον δεν έφταιγε το "μάτι" τοτε.....:p

Ευχομαι ειλικρινά να είναι το τελευταίο....


:beer: :beer:

alximistis
14/04/2006, 16:50
Μάτι το λέμε τώρα;;;
Δεν πειράζει συμβαίνουν και όχι λόγω... οφθαλμών.
Μακάρι να είναι μόνο αυτά΄στη ζωή μας...

makis206
14/04/2006, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ..
σπασμενο μαρσπιε απο τα δεξια (ολο το κομματι) και ζελατινα κρανους.....
συν 100 κατι ευρωπουλα δηλαδης..ευτηχως η kawa τα ειχε αθηνα και την τριτη ηταν ετοιμο..

Πραγματικά 100κάτι ευρώπουλα δεν είναι τίποτα μπροστά στην ανεκτίμητη αξία που έχει η ψυχολογία σου όταν το μωρό είναι γυαλισμένο κι έτοιμο για τσάρκες.

Μεγάλη ξενέρα να την δεις πεσμένη αλλά αφού τώρα όλα είναι οκ, φρόντισε εσύ να είσαι καλά και να τη χαρείς ξεχνώντας οτιδήποτε δυσσάρεστο ! :winka:

Πάντα όρθιος !:beer: :beer:

gcrook
14/04/2006, 17:51
FUCK!!!:uplate: :sad:

Αιντε κουραγιο παλι:beer:

MOZART
15/04/2006, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
λοιπον ξεκιναμε παρασκευη που μετα απο 5 μηνες παιρνω επιτελους το μωρο μου...

μια καταπληκτικη βολτα τη κυριακη και ερχεται δευτερααα.......

λεω να παω σουνιο για κατι ωραιες ψαροταβερνες λιγο πριν τον ναο...

σταματαω στο cape sounio και περιμενω την κοπελα μου..

με το που κανω δυο βηματα μακρια απ'τη μοτο για να παρω τηλεφωνο ακουω ενα ΣΣΣΣΣΣΣΣΚΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡΑΑΑΑΑΑΑΤΤΤΤΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ..

σπασμενο μαρσπιε απο τα δεξια (ολο το κομματι) και ζελατινα κρανους.....

συν 100 κατι ευρωπουλα δηλαδης..ευτηχως η kawa τα ειχε αθηνα και την τριτη ηταν ετοιμο..
αφου δεν σου παει τα z δεν κρατας του πατερα σου το cbr rossi replica:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

adam_tsouk
15/04/2006, 10:54
Ρε Νικο.... τι να πω ρε φιλε....

βαλε σκορδα... βαλε ματια....


τπτ δεν ηταν ρεεεε... η μλκια της στιγμης...

:beer: :beer:

:wave2:

iLia
15/04/2006, 14:11
Η ατυχια σου μου θυμισε κατι που συνεβει πριν απο πολλα χρονια.

Πρωινες ωρες μετα απο ξυδια παιρνουν τη μηχανη να φυγουν απο τη Disco 2 γνωστοι μου. Ανεβαινει ο πρωτος, ανεβαζει το σταντ, ανεβαινει ο 2ος , μαζευουν ποδια και ....πεφτουν :eyepop:

DimChios
15/04/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
Η ατυχια σου μου θυμισε κατι που συνεβει πριν απο πολλα χρονια.

Πρωινες ωρες μετα απο ξυδια παιρνουν τη μηχανη να φυγουν απο τη Disco 2 γνωστοι μου. Ανεβαινει ο πρωτος, ανεβαζει το σταντ, ανεβαινει ο 2ος , μαζευουν ποδια και ....πεφτουν :eyepop:


Τί μου θύμησες κι εμένα! :rotflmao:
1993, σχολικά χρόνια! Μπαράκι το βράδυ και φεύγει ο Πάρης λιώμα (ώς συνήθως) με το Virago να πάει σπίτι του κατά τις 4 τα ξημερώματα! Φτάνει σώος και αβλαβής (ώς συνήθως, αυτό το παιδί είχε Άγιο) και πάει να κατέβει από το Virago! Ώ!!! Τί παράξενο, ξεχνάει να κατεβάσει το stand! :eyepop:
Πέφτει και επί τόπου τον παίρνει ο ύπνος πλακωμένο από τη μηχανή!
Το πρωί κατά τις 7:30 πάω με το παπί απ' το σπίτι του να φύγουμε παρέα...
'Ω ρε τι είδαν τα ματάκια μου!!! :eyepop:
Το πατέρα του Πάρη να του ρίχνει κάτι σφαλιάρες που πήγαιναν σύννεφο!!! :rotflmao:

Έμη κερατάς, έμη και δαρμένος που λέμε και στο χωριό μου!:lol:

DimChios
15/04/2006, 14:51
Πάντως στο "ματι", ΝΑΙ, πιστεύω και μάλιστα ΠΟΛΥ! :cool:

lantz
15/04/2006, 20:15
Καλοκαίρι τώρα γύρω στις 10 το βράδυ και έχω παρκάρει το Runner στο κεντρικό σταντ και περιμένω στα 2 μέτρα από το μηχανάκι μου όταν ξαφνικά βλέπω μία σκιά να κινείται και προλαβαίνω και πιάνω το scooteraki καθώς έπεφτε (!!!). Λέω από μέσα μου -Ρε σύ, τι έγινε τώρα :confused: Το ξαναβάζω στο κεντρικό σταντ και μετά από 30 δευτερόλεπτα πάλι τα ίδια. :cry: Αυτό που είχε συμβεί ήταν ότι εκεί που πάταγε το σταντ υπήρχε ένα φρέσκο μπάλωμα πίσσας και εκεί που πιεζόταν από το βάρος άνοιγε τρυπίτσα και έμπαινε το στάντ μέσα από την μία πλευρά. (γι'αυτό και το μηχανάκι πλάγιαζε προοδευτικά και το πρόλαβα και τις 2 φορές.. )

Γι'αυτό λοιπόν προσοχή όταν παρκάρουμε σε σκοτεινά μερη..:beer:

tsoukas77
16/04/2006, 14:40
Παντως,αν το σκεφτουμε σοβαρα,επρεπε να υπαρχει αλλος τροπος ακινητοποιησης και παρκαρισματος της μοτοσυκλετας.Τοσες χιλιαδες ευρω στηριζονται σε ενα λεπτο σιδερακι 15 εκατοστων...

devil's animal
18/04/2006, 15:33
μετα απο βολτα σταματαω το μωρο πριν την γκαραζοπορτα, βαζω σταντ και κατεβαινω....(υπ'οψιν μενω σε κατηφορα)...εκει που εψαχνα το κλειδι της γκαραζοπορτας και ενω ημουν ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα απο την μηχανη, απο την μερια του σταντ....την καταλαβαινω...να χανεται!!!απο τον πανικο μου παω να την σωσω και βουταω τον καθρεφτη....μου μενει στο χερι και τρωω την πρωτη στιγμιαια φρικη...
συνεχιζω την προσπαθεια να την σωσω...και το μονο που καταφερα ηταν να με ριξει και μενα κατω την ιδια ωρα που επεφτε και αυτη!!!:bigcry: :bigcry:
ευτυχως προλαβα και τραβηξα τα ποδια μου και δεν τα πλακωσε!!
ευτυχως δεν βροντηξε κατω με ολη την φορα αφου καταφερα και εκοψα καμποση...
ευτυχως το μονο που επαθε ηταν ενα γδαρμενο καπακι μηχανης!!!

σημειωτεον την ειχα μολις μια εβδομαδα!!!:bawl:


επετειακα παλι...:lol: δηλαδη μολις ειχε συμπληρωσει μηνα ...
η ιδια κατασταση την αφηνω στο σταντ εξω απο την γκαραζοπορτα...και δεν "σφηνωνω" την μπροστα ροδα στο αυλακι που κανει η ασφαλτος με το πεζοδρομιο...και καθ'οτι κατηφορα...μολις την καβαλαω για να μπω μεσα ενω εχω ανοιξει την γκαραζοπορτα....δεν παταω μπροστινο φρενο ο μ@λακας και αρχιζει να φευγει...πανικοβαλομαι...ριχνω το σωμα μου απο την μερια που ειναι το κλειστο πλεον σταντ για να πατησω κατω...
με παιρνει το βαρος και ....:bawl: :bawl:
ευτυχως για αλλη μια φορα ΜΟΝΟ ενα γδαρμενο καπακι μηχανης απο την ιδια πλευρα....και καθως ηταν το ιδιο καπακι...διπλο γδαρσιμο στο ΙΔΙΟ σημειο!!!:bigcry: :bigcry: (ευτυχως ειχαν φυγει οι καθρεφτες απο την πρωτη φορα)


απολογισμος....ενα διπλα γδαρμενο καπακι μηχανης που το αφηνω ετσι εκτος απο τους ευνοηους λογους..και για το ματι!!!:lol: :lol:



προσοχη εκει εξω σταματημενοι που ειστε!!!!:rotflmao: :eek: :rotflmao: :eek: