PDA

View Full Version : Το ατύχημα που άλλαξε τη ζωή μου



VanDiemen
14/04/2006, 18:08
Τα παρακάτω είναι αντιγραφή από το email που απέστειλα πριν 2-3 μέρες στο site.Λυπάμαι που η παρθενική μου επικοινωνία με την ιστοσελίδα γίνεται σε μια φάση που από δω και πέρα η όποια σχέση θα έχω με μοτοσυκλέτες θα είναι καθαρά οπτική και με πολύ δυσάρεστες αναμνήσεις. Οι φωτογραφίες που αναφέρω στο email δεν συμπεριλαβάνονται στο post.

Καλησπέρα,
Τα περισσότερα από αυτά, τα οποία πρόκειται να αναφέρω παρακάτω, δεν τα θυμάμαι και αποτελούν διηγήσεις τρίτων προσώπων προς εμένα, εκτός φυσικά από τα υποκειμενικά αποτελέσματα που προκλήθηκαν στον εαυτό μου (συνέπεια των γεγονότων που πρόκειται να αναφέρω).
Στις 3 Δεκεμβρίου 2005, απογευματινή ώρα, πήγαμε για βόλτα με ένα φίλο μου, με τις μοτοσυκλέτες μας, στο νέο υδροταμιευτήρα (τεχνητή λίμνη) Αλεξανδρουπόλεως ο οποίος απέχει περίπου 20-25 χλμ από την πόλη και βρίσκεται κοντά στο χωριό Νίψα.
Η δική μου μοτοσυκλέτα είναι (ήταν για την ακρίβεια) ένα Yamaha Tenere 660. Στην επιστροφή είχα την ατυχία μετά από μια μεγάλη ευθεία 3-4 χλμ να πέσω μέσα σε ένα τεράστιο νεροφάγωμα μήκους 40-50 μέτρων και βάθους 30-50 εκατοστών (όπως φαίνεται στη φωτογραφία που αποστέλλω).
Μιλάμε για ένα χωματόδρομο σε κατάσταση μέτρια (αν εξαιρέσουμε φυσικά το νεροφάγωμα, γιατί αν λάβουμε υπόψιν κι αυτό, μόνο απελπιστική μπορούμε να χαρακτηρίσουμε την κατάστασή του) τον οποίο διασχίζουν, ως επί το πλείστον, οι αγρότες της περιοχής και οι εργαζόμενοι στο φράγμα του υδροταμιευτήρα. Από αυτό και μόνο, μη γνωρίζοντας τον τρόπο που οδηγώ, ο οποίος μόνο από δική μου δήλωση μπορεί να προκύψει (στη συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί συνολικά οι φίλοι μου λένε ότι οδηγώ προσεκτικά και δεν υποπέφτω σε ταρζανιές για τις οποίες τώρα κατηγορούμαι ότι έκανα), εύκολα μπορεί να συμπεράνει κανείς ότι η ταχύτητά μου δεν είναι δυνατόν να ξεπερνούσε τα 50 χλμ/ώρα. Άλλωστε θα το συμπεράνετε και εσείς από τις φωτογραφίες που στέλνω συννημένα.
Η πτώση αυτή είχε σαν αποτέλεσμα να μεταφερθώ εσπευσμένα στο νοσοκομείο σε κρίσιμη κατάσταση (ευτυχώς ήμουν με το φίλο μου, ο οποίος όταν είδε ότι δεν ερχόμουν, αποφάσισε να γυρίσει πίσω να δει γιατί αργώ), να νοσηλευτώ εκεί ένα περίπου μήνα, (15 μέρες στην εντατική, σε κώμα από το οποίο κανένας δεν μπορούσε να πει στους δικούς μου, αν θα συνέλθω και σε ποια κατάσταση θα ήμουν αν αυτό γινόταν). Διαγνώστηκαν τέσσερα κατάγματα, όλα στο κρανίο, εγκεφαλική θλάση και αιμορραγία.
Τώρα έχω πάρει εξιτήριο πριν τρεισήμισυ μήνες έχοντας σοβαρά προβλήματα (απώλεια μερικής όρασης, μούδιασμα ή υπαισθησία στο μισό μου σώμα και κεφάλι, απώλεια βραχυπρόθεσμης μνήμης, πλήξη του εγκεφαλικού κέντρου που ελέγχει τα συναισθήματα, τα αποτελέσματα της οποίας επηρέασαν περισσότερο από μένα τον περίγυρό μου, καθώς εγώ δεν θυμάμαι τι γινόταν, αλλά σύμφωνα με τις αμυδρές αναμνήσεις μου, είχα γίνει ένα άβουλο παιδάκι 5-6 χρονών και άλλα πολλά, τα οποία ευτυχώς οι γιατροί λένε ότι θα φύγουν με το χρόνο).
Το αποκορύφωμα και η αφορμή που προκάλεσε την αποστολή της παρούσας επιστολής, είναι η κλήση που δέχτηκα από την τροχαία για κατάθεση (κατά την οποία π.χ. με ρώταγε ο αστυνομικός.Έτρεχες, έτσι; Ναι, απαντούσα εγώ στην κατάσταση που βρισκόμουν. Έκανες τρέλες ε; Ναι, πάλι εγώ.Απορώ γιατί δε με ρώτησε: Εσύ σκότωσες το Τζον Κένεντυ ε; Σίγουρα ναι θα απαντούσα όπως μου τα διηγείται ο αδερφός μου.Τέτοιου είδους κατάθεση είχα δώσει!) και η παραλαβή μετά από λίγες μέρες ενός κλητηρίου θεσπίσματος (αποστέλω συννημένα αντίγραφο) σύμφωνα με το οποίο κατηγορούμαι ότι προκάλεσα ατύχημα με συνέπεια τον ελαφρύ?? τραυματισμό μου (απορώ από που προκύπτει η βαρύτητα αφού μετά το ατύχημα ούτε η τροχαία, ούτε κανείς άλλος που ήταν υπέυθυνος για να γράψει το κλητήριο, δεν εδειξε το παραμικρό ενδιαφέρον για να μάθει τη βαρύτητα του τραυματισμού μου) και τις υλικές ζημιές που υπέστη η μοτοσυκλέτα μου. Επίσης όπως αναφέρει, εγώ ξέφυγα λέει από την πορεία μου και αυτό ήταν συνέπεια της μη συνετής οδήγησής μου. Ρωτάω λοιπόν εγώ, ο άσχετος Ταρζάν των δρόμων. Είναι ανάγκη να ξεφύγει κανείς από την πορεία του για πέσει σε ένα νεροφάγωμα, το οποίο καλύπτει σχεδόν ολόκληρη την πλευρά του δρόμου επί της οποίας εκινούμην; Και ποιος είναι ο μάρτυρας ο οποίος βρέθηκε σε ένα σημείο από το οποίο περνάει ένας άνθρωπος την εβδομάδα και κατέθεσε ότι η οδήγησή μου ήταν μη συνετή; Γιατί από το κλητήριο που έλαβα εγώ, δεν υπάρχει άλλος μάρτυρας παρά ο αστυνομικός που ήρθε στο σημείο του ατυχήματος μετά την κλήση του ασθενοφόρου από τον φίλο μου; Ας μου πουν τέλος πάντων, ποιος είναι αυτός ο άνθρωπος που ήταν εκεί και κατέθεσε ότι π.χ. έτρεχα ή έκανα σούζες, να τον ρωτήσω κι εγώ κάποια πράγματα που θέλω να μάθω. Τέλος απορώ..άραγε ο υπεύθυνος εργολάβος,μηχανικός ή οποιαδήποτε ιδιότητα κατέχει, για τη συντήρηση αυτού του δρόμου, θα κληθεί να δικαστεί μαζί μου; Θα καθίσει στο ίδιο σκαμνί ή το κράτος θα κρίνει ότι τα τσουχτερά τέλη κυκλοφορίας που καταβάλω ετησίως για να κυκλοφορώ τη μοτοσυκλέτα και το αυτοκίνητό μου, δεν αρκούν για να κινούμαι σε δρόμους αλλά σε χωράφια, στα οποία αν κάνω το λάθος και πέσω πρέπει να το αποζημιώσω για τη διατάραξη του λήθαργου στο οποίο βρίσκεται;
Και έστω.. εγώ να παραδεχτώ ότι έφταιγα για το παραπάνω ατύχημα, δεν το αρνούμαι άλλωστε γιατί σίγουρα αυτό δεν θα γινόταν αν διέσχιζα τον δρόμο με τρακτέρ ή με 10 χλμ την ώρα. Το κράτος δεν έχει καμμία συνυπαιτιότητα; Άλλωστε δε ζήτησα εγώ καμμία αποζημίωση (που θα έπρεπε)..Αλλά δε δέχομαι μετά από ότι πέρασα εγώ και οι δικοί μου, να πληρώσω και πρόστιμο! Και για το κράνος που αγόρασα και φορούσα όταν έγινε το ατύχημα και που δεν είχε προδιαγραφές, ημερομηνία λήξης κ.λπ. (που θεώρησα δεδομένο ότι τις πληρεί όταν το αγόραζα, αφού κυκλοφορεί ελεύθερα στην ελληνική αγορά) και το οποίο έσπασε κατά την πτώση,κόπηκε το υποσιάγωνο και βγήκε από το κεφάλι μου άραγε θα κινηθούν αντίστοιχα (δικαστικά) και εναντίον του εισαγωγέα (και του αρμόδιου κρατικού φορέα να ελέγξει κατά πόσο θα έπρεπε να επιτραπεί η εισαγωγή και κυκλοφορία του στο εμπόριο) ή θα πουν.. εντάξει... αυτό είναι ένα μικρό πταισματάκι! Το σημαντικό είναι να πληρώσει αυτός που έπεσε χρησιμοποιώντας το και διασχίζοντας τον Ευρωπαϊκό αυτοκινητόδρομό μας!!
Θα ήθελα να μάθω και τη θέση άλλων παιδιών όσον αφορά τα παραπάνω, καθώς και να λάβω τυχόν συμβουλές σχετικά με τον τρόπο που θα πρέπει να κινηθώ.
Σας ευχαριστώ

Πέτρος
Αλεξανδρούπολη

petgon2@hotmail.com

stavrobeis
14/04/2006, 18:55
Τι να πούμε ρε φίλε....
Περαστικά καταρχήν...

Πολύ σοβαρό το θέμα, να σου πω να πάρεις καλο δικηγόρο, είμαι σίγουρος πως το έχεις κάνει.

Πάντως μην το αφήσεις έτσι, θα χρειαστεί τεράστια υπομονή...

:wave2:

H.A.Balafoutre
15/04/2006, 01:30
Θρακιώτη μην το αφήσεις να περάσει έτσι αυτό. Οι αστικές ευθύνες βαρύνουν το κράτος σε περίπτωση ιδίου ατυχήματος. Πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με δικηγόρο. Είναι σοβαρή περίπτωση.

Σου εύχομαι καλή δύναμη, μεγάλη υπομονή και περαστικά σου.

makis206
15/04/2006, 01:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Θρακιώτη μην το αφήσεις να περάσει έτσι αυτό. Οι αστικές ευθύνες βαρύνουν το κράτος σε περίπτωση ιδίου ατυχήματος. Πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με δικηγόρο. Είναι σοβαρή περίπτωση.

Θα συμφωνήσω κι εγώ φίλε μου.

Μακάρι ο Θεός να σου δώσει τη δύναμη που χρειάζεσαι για να φτάσεις την υπόθεση στο τέρμα και να λάβει ο καθένας ότι πραγματικά του αξίζει.

Είναι η μαύρη εικόνα της Ελλάδας που όλοι αγαπάμε και που σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει να την αφήνουμε να μεγαλώνει.

Πέρασες δύσκολες ώρες χωρίς καμμιά ευθύνη απο μέρους σου και είναι τεράστια αυτή η μαλακισμένη κατάσταση που θέλει κάποιον εργολάβο ή δεν ξέρω κι εγώ ποιος διάολος τελικά φταίει, να απολαμβάνει τις γεμάτες τσέπες του με το χαμόγελο στα χείλη.

Μαύρισα που είδα για ακόμα μια φορά αυτή την αθλιότητα.

Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά την αμέσως επόμενη στιγμή να είσαι δικαιωμένος και πάνω απ'όλα σιδερένιος.

:)

kinhsh
15/04/2006, 01:56
Επειδη και γω εχω παει δικαστηριο απο ατυχημα αναλογο να μην ασχοληθεις καθολου.Να διηγηθεις το τι τραβηξες με τον τραυματισμο σου και να εισαι 100% σιγουρος οτι θα σε αθωωσουν.Και τιποτα να μη πεις παλι αθωο θα σε βγαλουν.

SUPERMARIO
15/04/2006, 01:56
περαστικα και καλη δυναμη.

-δικαιο εχεις και η ευχη η δικη μου ειναι να ''το βρεις''.

DimChios
15/04/2006, 05:01
Τί να πείς?
Κατ' αρχήν περαστικά σου! Γρήγορα όλα να γίνουν όπως πρίν και οι όποιες ψυχικές και σωματικές πληγές σου να επουλωθούν!

Βάλε δικηγόρους, κράξε το μαλάκα το μπάτσο, τράβα στα δικαστήρια και στις τηλεοράσεις!

Θα μου πείς: "Καλά ρε φίλε, το δράμα μου "νούμερα" της ΤV θα το κάνω?"

Οκ, ίσως και να έχεις δίκιο γιατί η κατάσταση είναι σοβαρή και θέλει κουράγιο...Δέν είμαι στη θέση σου για να κρίνω...

Όμως...ΣΚΕΨΟΥ!

Για να έστειλές το e-mail αυτό εδώ, σημαίνει νομίζω οτι νιώθεις μοτοσυκλετιστής και νοιάζεσαι για όσους το διαβάσουν! Να τους ενημερώσεις,να ακούσεις την άποψή τους, να σε "νιώσουν"!

ΤΡΕΞΕ ΤΑ munop@n@ ΠΟΥ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!



ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ!

MOZART
15/04/2006, 08:52
περαστικα σου πανω απο ολα και καλο θα ηταν να τους τρεξεις ολους βαλε ενα καλο δικηγορο και παρτους τα σωβρακα.
Οσο γι'αυτους τους μπατσους στην πολη σου τι να πω δεν ξερω.
Ο ξαδελφος μου που μενει εκει ειχε σοβαρο ατυχημα και αυτος που το προκαλεσε ηταν μπατσικο.Περασε με stop το μπατσικο και ο ξαδελφος μου εσκασε πανω με το παπι.Φυσικα περασε πανω απο το αυτοκινητο και εσκασε με ο χερι και την ομοπλατη.Κατεβαινει ο μπατσος κατω και τον βλεπει ξαπλα να εχει τρελαθει στον πονο και τι του λεει ο μαλακας.Διπλωμα εχεις?:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Φυσικα οταν το εμαθε ο θειος μου μετα το νοσοκομειο αφου εριξε ενα βρωμοξυλο τον μπατσο τους εκανε και μια αναφορα να την εχουν στον κωλο.
Δεν θελω να γενικευσω το κακο με την αστυνομια μιας και ο πατερας μου αστυνομικος ειναι,αλλα σε περιοχες που ειναι η μεταθεση δυσμενης ολοι βγαζουν το τι τους φταει πανω μας

Tropeas
15/04/2006, 09:04
Κουράγιο, και κυνήγα μεχρι το δικαστήριο, να βρεις δικηγόρους , ειδικούς, να μιλήσεις στο δικαστήριο, να κάνεις και εσύ μια αγωγή κατα παντώς υπευθύνου για την κατάσταση του δρόμου, και μόνο να πεις τον τραυματισμό, να έχεις χαρτιά γιατρών και νοσοκομείων , θα τουςαλλάξεις τα φώτα!

ΑΠΛΑ κουράγιο, υπομονή και επιμονή!

Εγω πάντα θεωρώ ότι όταν κάποιος βγαίνει απο μια τόσο δύσκολη κατάσταση υγιής, είναι σαν να του λέει κάποιος "τώρα καθάρισε και για τους υπόλοιπους που δεν είχαν την δικιά σου τύχη" και έτσι , σιγά σιγά , ελπίζω (τι να κάνουμε που είμαι παιδί γενιμένο με την ελπίδα μια ζωή) ότι ενας ενας βάζουμε το λιθαράκι μας, να διορθωνονται σιγά σιγά αυτές οι καταστάσεις...

adam_tsouk
15/04/2006, 10:59
Εκτος απο περαστικά.....

το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην τα παρατησεις....
Δυστυχως έτσι χάνεται άδικα κόσμος... :sad:

Βαγγελας
16/04/2006, 01:34
καθε φορα και μια πικρα για ειδηση απο την πατριδα .........


:eek: :eek:


κανε οτι ειναι δυνατο να γινει απο πλευρας νομικης και ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!!!!


.....και ας μη ξαναοδηγησεις συντομα μηχανη !!

εχεις καιρο μπροστα σου για ροδες ........

τωρα προεχει η αποζημιωση σου !!!!

καλη τυχη και να μας ενημερωσεις για οτι γινει στη συνεχεια !!! :wave2:

VANDA
16/04/2006, 11:15
Περαστικά σου και καλή δύναμη.

Δυστυχώς όταν είσαι τόσο καταβεβλημένος από κάτι σαν το ατύχημα που είχες, τότε είναι που καλείσαι να δείξεις πιο δυνατός από ποτέ για να μπορέσεις να αντεπεξέλθεις σε αυτό το χάος του αγώνα για το δίκιο σου.

Μια νίκη τέτοιου είδους δε θα είναι μόνο προσωπική. Θα είναι όλων μας (και δεν εννοώ μόνο τους μοτοσυκλετιστές, αλλά όλους όσους ζούνε μέσα σε ένα σύστημα που πάσχει, όλους όσους είναι πάντα εντάξει απέναντί του αλλά αυτό δε χάνει την ευκαιρία να τους κλωτσάει).

Ο,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις, σκέψου ότι είσαι πολύ τυχερός μέσα στην ατυχία σου, που είσαι πάλι όρθιος, αρτιμελής και με το μυαλό στη θέση του.

:wave2:

PeterMurphy
16/04/2006, 12:28
Exeis arxisei kati polu simantiko,prota gia sena k meta pros paradeigmatismo ston ypoloipo kosmo.Kouragio se sena k stin suneidisi soy man...Nasai dynatos...

banditgr
16/04/2006, 13:16
Ego pantos ayto pou den katalava apo tin istoria einai oti eno o dromos opos les itan kalimenos se olo to platos tou apo nero,kai prin apo ligo eixai perasei o filos sou (pou sinepos pigene kai pio grigora) pos kai o idios den epese i an tin glitose apo tixi pos den stamatise na se idopoiisei?
Kata ta alla perastika aderfe...afou ola tha pane kala min trelenesai gia tipota

gcrook
16/04/2006, 16:48
Πωπω τι να σου πω φιλε μου ευχομαι ολα να σου πανε καλα:sad:
Νομιζω οτι θα βγαλεις ακρη δικαστικως αλλωστε στο νοσοκομειο νοσηλευτηκες υπαρχουν εγγραφα χαρτια κτλ που μπορουν να σταθουν στο δικαστηριο και να δικαιολογησουν την συγχυση σου κατα την ωρα της καταθεσης.

tati
16/04/2006, 17:35
Περαστικά σου, σίγουρα έχεις περάσει πολλές δύσκολες στιγμές εσύ και οι δικοί σου όλο αυτόν τον καιρό αλλά μη το αφήσεις να περάσει έτσι, πρέπει να κυνηγάμε σε αυτές τις περιπτώσεις. Εγώ θέλω να σου πω καλή δύναμη και ανάρρωση φίλε μου και ελπίζω με το πέρασμα του χρόνου να γίνουν όλα καλά. Καλή τύχη με όποιον τρόπο αποφασίσεις να ενεργήσεις και είμαστε εδώ και περιμένουμε τα νέα σου:wave2:

VanDiemen
17/04/2006, 18:25
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους που απαντήσατε, σας ευχαριστώ για τις ευχές, οι οποίες πρέπει να πω ότι πιάνουν, καθώς η υπόθεση εκδικάστηκε και μετά από 2-3 ερωτήσεις και δείχνοντάς τους τη φωτογραφία με το νεροφάγωμα, αθωώθηκα με συνοπτικές διαδικασίες.Όσον αφορά την υγεία μου επίσης βελτιώνεται, αργά μεν, αλλά έχω την ελπίδα ότι θα ξαναγίνω κάποια μέρα όπως ήμουν.. Στην αρχή, από τότε που συνήλθα και για ένα μήνα μετά, η κατάσταση ήταν μια τρέλα! Τα πάντα γύριζαν, δεν μπορούσα να δω μια σταθερή εικόνα! Αυτή η κατάσταση σε συνδυασμό με το ότι αισθανόμουν ένα χέρι μέσα στο κεφάλι μου να σφίγγει τον εγκέφαλό μου μέσα στη χούφτα του, το μούδιασμα σε σημείο που μπορούσα να βγάλω δόντια χωρίς πόνο και το γεγονός ότι δεν μπορούσα να συγκρατήσω κάτι στη μνήμη μου ούτε 2 λεπτά με έκανε να πιστεύω ότι βλέπω ένα όνειρο αλλά δεν μπορούσα να ξυπνήσω! Και το χειρότερο ήταν που δε θυμόμουν τίποτα ούτε για ποιο λόγο βρισκόμουν σ'αυτή την κατάσταση! Και κάθε φορά που ξυπνούσα έπρεπε να μου τα διηγηθούν όλα από την αρχή! Ίσως μια θετική πλευρά που μπορώ να βρω στην ιστορία που έζησα, είναι ότι πέρασα στην άλλη πλευρά, είδα πόσο δύσκολα αισθάνονται οι ασθενείς σε βαριά κατάσταση και είδα πόσο φριχτό είναι να χάνεις την υγεία σου, την οποία δυστυχώς έπρεπε να τη χάσω για να την εκτιμήσω και να καταλάβω πως τα είχα όλα. Θα ακούσω τις συμβουλές που μου δίνετε και θα δώσω σίγουρα συνέχεια στην υπόθεση μετά το θάρρος και τη στήριξη που μου δείξατε! Να είστε καλά παιδιά όλοι!

DimChios
17/04/2006, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Καταρχήν σας ευχαριστώ όλους που απαντήσατε, σας ευχαριστώ για τις ευχές, οι οποίες πρέπει να πω ότι πιάνουν, καθώς η υπόθεση εκδικάστηκε και μετά από 2-3 ερωτήσεις και δείχνοντάς τους τη φωτογραφία με το νεροφάγωμα, αθωώθηκα με συνοπτικές διαδικασίες.Όσον αφορά την υγεία μου επίσης βελτιώνεται, αργά μεν, αλλά έχω την ελπίδα ότι θα ξαναγίνω κάποια μέρα όπως ήμουν.. Στην αρχή, από τότε που συνήλθα και για ένα μήνα μετά, η κατάσταση ήταν μια τρέλα! Τα πάντα γύριζαν, δεν μπορούσα να δω μια σταθερή εικόνα! Αυτή η κατάσταση σε συνδυασμό με το ότι αισθανόμουν ένα χέρι μέσα στο κεφάλι μου να σφίγγει τον εγκέφαλό μου μέσα στη χούφτα του, το μούδιασμα σε σημείο που μπορούσα να βγάλω δόντια χωρίς πόνο και το γεγονός ότι δεν μπορούσα να συγκρατήσω κάτι στη μνήμη μου ούτε 2 λεπτά με έκανε να πιστεύω ότι βλέπω ένα όνειρο αλλά δεν μπορούσα να ξυπνήσω! Και το χειρότερο ήταν που δε θυμόμουν τίποτα ούτε για ποιο λόγο βρισκόμουν σ'αυτή την κατάσταση! Και κάθε φορά που ξυπνούσα έπρεπε να μου τα διηγηθούν όλα από την αρχή! Ίσως μια θετική πλευρά που μπορώ να βρω στην ιστορία που έζησα, είναι ότι πέρασα στην άλλη πλευρά, είδα πόσο δύσκολα αισθάνονται οι ασθενείς σε βαριά κατάσταση και είδα πόσο φριχτό είναι να χάνεις την υγεία σου, την οποία δυστυχώς έπρεπε να τη χάσω για να την εκτιμήσω και να καταλάβω πως τα είχα όλα. Θα ακούσω τις συμβουλές που μου δίνετε και θα δώσω σίγουρα συνέχεια στην υπόθεση μετά το θάρρος και τη στήριξη που μου δείξατε! Να είστε καλά παιδιά όλοι!


ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ! ΑΠ' ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!
Τα είπα-με και παραπάνω!
Καλή συνέχεια λοιπόν και είμαστε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
:)

makis206
17/04/2006, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ! ΑΠ' ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!
Τα είπα-με και παραπάνω!
Καλή συνέχεια λοιπόν και είμαστε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
:)

Έτσι !:a013:

Η ψυχολογική υποστήριξη είναι το λιγότερο που μπορούμε όλοι να προσφέρουμε στο παλικάρι !

Καλή δύναμη ρε Πέτρο, δείχνεις οτι έχεις την πυγμή. εγώ αυτό που σου εύχομαι είναι να διαρκέσει μέχρι την ώρα που θα τελειώσεις με όλα αυτά και την αμέσως επόμενη στιγμή απο αυτή που σου γράφω, η υγεία σου να γυρίσει στην κατάσταση που ήσουν πριν το μοιραίο.

Και σιδερένιος πάντα φίλε. :beer: :beer:

Βαγγελας
19/04/2006, 21:14
ΠΡΟΧΩΡΑ !!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ !!!!!!!!!

ετσι να εχεις θαρος και ορεξη για ζωη !!!!!!

μονο η ορεξη θα σε κανει εντελως υγιη !!!!!!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

Tropeas
19/04/2006, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Αυτή η κατάσταση σε συνδυασμό με το ότι αισθανόμουν ένα χέρι μέσα στο κεφάλι μου να σφίγγει τον εγκέφαλό μου μέσα στη χούφτα του, το μούδιασμα σε σημείο που μπορούσα να βγάλω δόντια χωρίς πόνο και το γεγονός ότι δεν μπορούσα να συγκρατήσω κάτι στη μνήμη μου ούτε 2 λεπτά με έκανε να πιστεύω ότι βλέπω ένα όνειρο αλλά δεν μπορούσα να ξυπνήσω! Και το χειρότερο ήταν που δε θυμόμουν τίποτα ούτε για ποιο λόγο βρισκόμουν σ'αυτή την κατάσταση!
...
Ίσως μια θετική πλευρά που μπορώ να βρω στην ιστορία που έζησα, είναι ότι πέρασα στην άλλη πλευρά, είδα πόσο δύσκολα αισθάνονται οι ασθενείς σε βαριά κατάσταση και είδα πόσο φριχτό είναι να χάνεις την υγεία σου, την οποία δυστυχώς έπρεπε να τη χάσω για να την εκτιμήσω και να καταλάβω πως τα είχα όλα. Θα ακούσω τις συμβουλές που μου δίνετε και θα δώσω σίγουρα συνέχεια στην υπόθεση μετά το θάρρος και τη στήριξη που μου δείξατε! Να είστε καλά παιδιά όλοι!

Προχώρα αγόρι μου, και εμείς μαζί σου οτιδήποτε χρειαστείς μην διστάσεις να στείλεις πμ.

Το έχεις πιάσει όπως δείχνω και παραπάνω , το νόημα,
και πίστεψέ με ΜΠΟΡΩ , να σε καταλάβω , γιατί έχω ζήσει παρόμοιο και έχω έρθει στην θέση σου και ακόμα πορεύομαι... ;) :wave2:

Αυτό που είναι υπογραμμισμένο μην το ξεχνάς ποτέ!!!