PDA

View Full Version : Για την εκδρομη της 25ης όσοι θα έρθουν με ΦΕΡΡΥ!!!



Adventure-R
22/04/2004, 15:59
Σημείο συνάντησης: Λιμάνι Πειραιά, Δίπλα στα εκδοτήρια της Αίγινας (Ρωτάτε απο που φεύγουν τα καραβάκια για Αίγινα)

Ώρα: 7.30 ή και νωρίτερα αν μπορείτε. Μην Αργήστετε γιατί το καράβι δεν περιμένει!! Φεύγει στις 8.00.

Τηλέφωνο: 693 6882562 Μαρκέλλος με μοτοσυκλέτα ΚΤΜ αδβεντουρ-αρ ασημένια πορτοκαλί (με σηματάκι www.moto.gr μπροστά)

Θα πίνω καφέ και θα σας περιμένω.

Το καράβι που φεύγει νομίζουν (...) ότι θα είναι το "ΝΕΦΕΛΗ". Δεν είναι σίγουροι...

Adventure-R
22/04/2004, 16:07
Δεν πήρα πρέφα το προηγούμενο ποστ του Jimi...

Anyway, έχουμε ταυτιση απόψεων, ΣΤΑΘΗΗΗΗ, άσε το πάνω γιατι έχω τηλέφωνα και έτσι και αλλιώς (σαν Πειραιώτης που είμαι) θα περιμένω πρώτος.

PS. Ζητείται οδηγός για τον Αλκη τον forumμαστορα

tatoo23
22/04/2004, 16:57
re markelo mperdeytika pali gamoto moy ego se poia katigoria eimai toy ferry i oxi pls heeeeeeeelp me:confused: :eek:

petridist
22/04/2004, 17:25
σε όποια κατηγορία θέλεις είσαι.. αν θες φερρυ πας εκει που ειπε ο μαρκελλος, αν θες δρόμο πας εκει που είπε ο hornet!!

:wave2:

Adventure-R
22/04/2004, 19:30
Θα φτιάξω μία εξίσωση που θα υπολογίζει ακριβώς τον τύπο του μοτοσυκλέτιστή που είστε. Θα είναι κάτι σε....: πχ

Κραδασμοί
-------------- x HP x Ανικανότητα Πρωινού Ξυπνήματος (ΑΠΞ)
Αρ. Κυλίνδρων


* Ο Συντελεστής ΑΠΞ προκύπτει με μέτρηση του χρόνου απαντήσεως (στο πρωινό σημείο συνάντησης) σε απλή ερώτηση οποιουδήποτε τύπου και μετράται σε sec.

Ότι βρίσκετε το διαιρειτε με το σημείο τήξης του Νες καφέ φραπέ (σε Βαθμούς κελσίου) και το πολλαπλασιάζετε με τους εξής συντελεστές:

Μετροπόντικας = 10
ΚΤΜ (οτιδήποτε) = 9
To DNA της Nimbus = 8
Suzuki (εντούρο) = 7
Υamaha XT = 6
Όλα τα άλλα μοντέλα επιλέγετε εσείς συντελεστή.


Πρέπει κάπου να χώσω στην τελική εξίσωση και τον Συντελεστή Αυτονομίας Καυσίμου (ΣΑΚ), κάτι που είναι δύσκολο να επιτευχθεί με τις σημερινές γνώσεις της επιστήμης. Καλώ την επιστημονική κοινότητα του www.moto.gr να με βοηθήσει. AKOYΣ ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ?

Τατοο μου ελπίζω να σε κατατόπισα.

nimbus
22/04/2004, 21:28
ΒΡΕ ΣΕΙΣ, ΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΛΕΤΕ??? ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΜΕ ΦΕΡΥ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΖΑΝ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΡΟΥΛΑ ΒΑΖΑΝΕ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΝΑΝΕ ΜΑΛΙΣΤΑ:wave2:

jimbar
23/04/2004, 08:46
Την καλημέρα μου. Μαρκέλλο μην αγχώνεσαι φίλε θα τα πούμε εκεί όπου θα είμαστε με την Νικόλ από τις 7:00 «κάλιο νωρίτερα παρά αργύτερα» … έλεγε η γιαγιά μου. Σοφή γυναίκα, ο Θεός να την συγχωρέσει. Λοιπόν θα τα πούμε εκεί. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ !!! [για παν ενδεχόμενο, διότι σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσουμε τον καιρό να μας τα χαλάσει]

petridist
23/04/2004, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Adventure-R
Θα φτιάξω μία εξίσωση που θα υπολογίζει ακριβώς τον τύπο του μοτοσυκλέτιστή που είστε. Θα είναι κάτι σε....: πχ

Κραδασμοί
-------------- x HP x Ανικανότητα Πρωινού Ξυπνήματος (ΑΠΞ)
Αρ. Κυλίνδρων


* Ο Συντελεστής ΑΠΞ προκύπτει με μέτρηση του χρόνου απαντήσεως (στο πρωινό σημείο συνάντησης) σε απλή ερώτηση οποιουδήποτε τύπου και μετράται σε sec.

Ότι βρίσκετε το διαιρειτε με το σημείο τήξης του Νες καφέ φραπέ (σε Βαθμούς κελσίου) και το πολλαπλασιάζετε με τους εξής συντελεστές:

Μετροπόντικας = 10
ΚΤΜ (οτιδήποτε) = 9
To DNA της Nimbus = 8
Suzuki (εντούρο) = 7
Υamaha XT = 6
Όλα τα άλλα μοντέλα επιλέγετε εσείς συντελεστή.


Πρέπει κάπου να χώσω στην τελική εξίσωση και τον Συντελεστή Αυτονομίας Καυσίμου (ΣΑΚ), κάτι που είναι δύσκολο να επιτευχθεί με τις σημερινές γνώσεις της επιστήμης. Καλώ την επιστημονική κοινότητα του www.moto.gr να με βοηθήσει. AKOYΣ ΣΤΕΦΑΝΕΕΕΕ?

Τατοο μου ελπίζω να σε κατατόπισα.


χαχαχαχαχα έγραψε πάλι ο superman..!! ε νομίζω οτι τώρα λύθηκαν όοολες οι απορίες του Μιχάλη... αχαχαχαχαχαχα:rotflmao:

tatoo23
23/04/2004, 20:37
pes to moy etsi re markelo gia na katalavo re markelo toso aplo einai telika :hypnotize :eyepop: :uplate: :alien: tora eksigitai giati prin de moy vgaine

jimbar
26/04/2004, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
...ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ !!! Τελικά μόνος τα είπα ... μόνος τα άκουσα