PDA

View Full Version : Γνωμη για φιλο



saki_tsan
16/04/2006, 19:32
Παιδια να ρωτησω κατι ψιλοχαζο,αλλα αν ξερει κανεις pls ας απαντησει: Ο κολλητος μου τωρα εχει ενα YBR125 και θα ηθελε να του αλλαξει καμια εξατμισουλα,οχι ομως που να βγαζει τσιριχτο ηχο οπως αυτα που βαζουν οι καγκουρες... Υπαρχει καμια που θα του βγαζει ετσι γλυκο ηχο οπως (λεμε τωρα ρε παιδι μου) των street μηχανων?? Με ρωτησε να του πω γνωμη,αλλα εγω για αυτα τα κυβικα ξερω μονο τις καγκουρικες... :( Ας πει καποιος γιατι ειναι ομορφο μηχανακι με ομορφη street γυμνη σχεδιαση και θα ειναι κριμα να του βαλει καμια οτι να'ναι και να το κανει σαν κατι ακυρα παπια.... :( Thanks :beer: :wave2:

fallenheaven
16/04/2006, 19:45
Ean o filos sou den thelei kati moufiariko se stil MotoSport,Sebring klain-main-sain ktl.
I akribi lusi,omos omorfoteri pio prototipi kai piotiki einai na ftiaksei mia xiropiiti me kostos peripou 100-150 euro.
Enalaktika uparxei kai i "PROTECH" pou einai polu piotiki san kataskeui,polu omorfi,me mpaso alla xoris idietera dunato thoribo otan topotheteite se mama mixanaki.Bgainei gia polla mixanakia opos inova,cbr 125,spyke,kaze-r,gia to ybr den ksero ean bgainei alla mporei na parei gia allo mixanaki pou miazei se sxima me tou ybr,omos epeidi exei katheta topothetimeno kulindro ean den kano lathos,logika mono tou cbr125 tha miazei!!!:wave2: :wave2:

saki_tsan
16/04/2006, 19:53
Ακριβως ετσι φιλε fallenheaven,θελει μπασο οπως ειπες ηχο αλλα να μην παιρνει και τ'αφτια ολων απ'οπου περναει! "PROTECH" λοιπον,θα την ψαξουμε τη δουλεια! Η χειροποιητη δηλαδη τι θα του προσεφερε παραπανω..? Ασε ομως,γιατι να δινει τοσα ευρα τζαμπα... Η "PROTECH" στα ποσα περιπου βγαινει? Ελευθερας ειναι? Ευχαριστω για την εμπεριστατομενη απαντηση,οτιδηποτε επιπλεον δεκτο! :beer: :wave2: :beer:

saki_tsan
16/04/2006, 19:57
Και μια φωτο αν σε βοηθησει να κρινεις... :wave2:


45076

fallenheaven
16/04/2006, 20:06
I PROTECH gia cbr125 paizei sta70-90euro!
Tha tin ksexoriseis molis tin deis...diaferei se piotita,kai auto einai fanero me tin proti matia!!Exei ena diakritiko kitrino tampelaki sto plai pou grafei protech.Tha tin breis sta gnosta-palia-kala stekia ton papio kagkouron sto Monastiraki kai ston RaceTech ton eksatmisa ston Peirea (ekei mporeis na rotiseis kai gia xiripoiiti!ekei eftiaksa kai ego tin dikia mou sto Gsxr kai emeina apoluta euxaristimenos!
Me tin xeiropiiti to mono pou tha kerdisei einai oti tha pei o filos sou ston eksatmisa akribos pos,kai pou akribos thelei na kathete i eksatmisi kai autos tha to kanei!!
H xeiropiita tha einai pio anoixti bebea kai den tha sto sustina,ean theleis na einai diakritiki oso anafora ton thoribo!Otan tin balei,opia kai na dialeksei,postare kamia foto na to kamarosoume kai emeis!:wave2:

DNA 210 audio
16/04/2006, 23:08
Διαβάζω το ποστ και θέλω να ρωτήσω το εξής: Οι Protech έχουν omologation θορύβου;...:confused:

Δηλαδή αν είναι να βάλει κάποια άλλη εξάτμιση τουλάχιστον να είναι καλυμμένος από θέμα θορύβου...:rolleyes:

Και κάτι ακόμα...Το Ybr θεωρείται το φθηνότερο στη κατηγορία του...(νομίζω και από τα ταιβανέζικα)...ενδιαφέρεται για σκάλισμα και επιδόσεις ο φίλος ή απλά μια εξάτμιση θέλει να αλλάξει;

Αν ενδιαφέρεται να ζωντανέψει λίγο το Ybr η εξάτμιση θα πρέπει να είναι σχετικά ελέυθερη και όπως αναφέρθηκε καγκουράδικη...αν θέλει μια πιο πνιχτή τότε αλλάζει το θέμα και με λίγη καλή δουλειά θα μπορεί να τη βγάλει και κάτω από τη σέλα...







(Σόρι που το αναφέρω αλλά όταν το βλέπω μου θυμίζει τουλάχιστον 20 χρόνια πριν σχεδίαση...:yuck: ...ο καθένας με τα γούστα του...:wave2: )

saki_tsan
17/04/2006, 01:33
Μπα,μονο να του γαργαλαει λιγο τα αφτια θελει ο ανθρωπος... Αυτο το ρετρο υφος ειναι που το κανει ωραιο το μηχανακι! Καθενας με τα γουστα του οπως πολυ σωστα ειπες... :wave2:

slapfish
21/07/2007, 15:24
Τι έγινε τελικά με το φίλο σου? έβαλε καμια εξάτμιση? με ενδιαφερει κι εμενα να την αλλάξω στο αμεσω μέλλον αλλα δεν ξέρω πως και που. Πρεπει να απευθυνθώ σε παπομαγαζα ή αυτές του cbr125 ταιρειάζουν?

ευχαριστω...