PDA

View Full Version : Αριθμός Κυκλοφορίας στα ΔΙΟΔΙΑ?



dio650gs
17/04/2006, 08:13
Με την ευκαιρία απόδρασης του Διημέρου που πέρασε, πολλοί θα διαπιστώσατε ότι στα Διόδια (Αθηνων-Κορίνθου,δεν ξερω που αλλού) για να περάσει μια μοτοσυκλέτα πρέπει να δώσει τον αριθμό κυκλοφορίας, πράγμα που δεν ίσχυε παλιά. Τι κόλπα είναι αυτά? Ξερει κανείς τι παίζει?

McGyver
17/04/2006, 08:15
Το ίδιο είχε πει και bartlal και νομίζω πως το κάνουν επειδή παλαιότερα κάποιοι υπάλληλοι "περνούσαν" τουτού ως μοτοσικλέτες...

:wave2:

dio650gs
17/04/2006, 08:19
Αν είναι γι'αυτό εντάξει... Μην είναι τίποτα πιο ύποπτο φοβήθηκα :confused: :ninja:

Daemon
17/04/2006, 08:27
4-5 φορες περασα το ΣΚ και δεν μου το ζητησανε καθολου. Ποτε το ζητανε ποτε οχι :sick:

adam_tsouk
17/04/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
4-5 φορες περασα το ΣΚ και δεν μου το ζητησανε καθολου. Ποτε το ζητανε ποτε οχι :sick:


ειναι λογο.... :ZZZ:


(θα σε περασανε ως αυτοκινητο γιατι βαριοντουσαν) :lol: :lol:

BELZEBOYLIS
17/04/2006, 09:04
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

adam_tsouk
17/04/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

μην ανησυχεις εσυ, απο κει που πας δεν εχει διοδια....

βασικα... ουτε δρομο δεν εχει!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
17/04/2006, 10:54
Δεν τα χαλαει τα ποντικια που εγω δεν εχω ακομα πινακιδα?
Δεν δινω πινακιδα πουθενα!
Δεν με νοιαζει για πιο λογο το κανουν η οχι?
Να βρουνε αλλο μετρο να προσεχουν τους υπαλληλους τους!
Αυτο ειναι εναντια στη προστασια προσωπικων δεδομενων!

ktm640lc4
17/04/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Δεν τα χαλαει τα ποντικια που εγω δεν εχω ακομα πινακιδα?
Δεν δινω πινακιδα πουθενα!
Δεν με νοιαζει για πιο λογο το κανουν η οχι?
Να βρουνε αλλο μετρο να προσεχουν τους υπαλληλους τους!
Αυτο ειναι εναντια στη προστασια προσωπικων δεδομενων!


Σωστος ο φιλτατος. Ταλαιπωρουν εμας επειδη ειναι ηλιθιοι.

ΡΕ ΟΥΣΤ.

:beer:

b_bong12
17/04/2006, 13:32
Eναντια?
porque senior
Ειρωνικα το λες?
Δεν νομιζω ρε costas81 να ειναι ετσι οπως το λες.Δεν ξερω τις αρμοδιοτητες τους αλλα εκτιμω πως μπορουν να σου ζητησουν τις πινακιδες.Και να αρνηθεις,θα τοις δουν οπως φευγεις :smilea:

Παντως ψιλοκουφο μετρο ειναι αυτο.
Το κανουν για να μην χρεωνουν τις μοτο ως αυτοκινητα ή επειδη αφηνουν τις μοτο να περασουν ετσι.

Θεσσαλια και βορεια δεν εχει εφαρμοστει ακομα αυτο.
Ισα ισα εμενα παραλιγο να με πλακωσει κιολας ενας εισπρακτορας που σταματησα για να πληρωσω.
Υφακι του στυλ...ααα σηκω και φυγε ρε μη βγω εξω.μου χαλας την ηρεμια μου.Μου διαταραξες το φενγκ-σουι..muahahaha

banditgr
17/04/2006, 13:33
aderfe signomi alla an itan prosopiko dedomeno i pinakida sou DEN tha eixes mia pinakidara megethous A4 karfomeni ston kolo tis moto sou.Min eistai yporvilikoi oti sas talaiporoun epideii se 1-2 zitisan na tous pei 3 gramata kai 3 noumera....

Nik0s
17/04/2006, 13:33
Την Παρασκευή στα διόδια της Χαλκίδας περίμενα 5 λεπτά την γκόμενα να κλείσει το τηλέφωνο..... :look: :hypnotize

alfa156
17/04/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Την Παρασκευή στα διόδια της Χαλκίδας περίμενα 5 λεπτά την γκόμενα να κλείσει το τηλέφωνο..... :look: :hypnotize
και δεν εφευγες ετσι????σιγα μην σε επαιρνε χαμπαρι...

ktm640lc4
17/04/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
aderfe signomi alla an itan prosopiko dedomeno i pinakida sou DEN tha eixes mia pinakidara megethous A4 karfomeni ston kolo tis moto sou.Min eistai yporvilikoi oti sas talaiporoun epideii se 1-2 zitisan na tous pei 3 gramata kai 3 noumera....


Μα το προβλημα δεν ειναι οτι θα κατσω να πω τρια νουμερα και τρια γραμματα, αλλα οτι αυτο γινεται επειδη οπως λενε τα παιδια δεν εχουν καμια μα καμια οργανωση. Και αφηνουν δικους τους να περνανε αυτοκινητα σαν μοτοσυκλετες.

Αν καταλαβα καλα παντα.

:wave2:

iLia
17/04/2006, 16:03
Οταν ΔΕΝ ελεγχουν τους υπαλληλους τους γκρινιαζετε..οταν τους ελεγχουν παλι γκρινιαζετε.

costas81
17/04/2006, 16:16
Οχι φιλε μου η πινακιδα μου δεν ειναι προσωπικο δεδομενο!
Ειναι ομως οταν με ελενχει καθε ποτε φευγω και μπαινω απο Αθηνα Πατρα Λαμια κλπ!
Γιατι να τους δωσω αναφορα?
Δεν το καταλαβα και ειδικα οταν αυτο το μετρο ισχυει μονο για τις μηχανες?
Να ισχυε για ολους να πω οκ αλλα ετσι οχι!
Δεν το δεχομαι!
Αμα θελει ασ την δει φευγοντας (αν μπορει αφου ειπαμε δεν εχω ακομα)

ktm640lc4
17/04/2006, 16:23
Μα να τους ελεγχουν ρωτωντας εμενα..?

Τεσπα. Εφυγα.

costas81
17/04/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μα να τους ελεγχουν ρωτωντας εμενα..?

Τεσπα. Εφυγα.

Λες και αμα θελει ο υπαλληλος δεν βαζει την πινακιδα απο το μηχανακι του η οποια του ερθει στο μυαλο?

McGyver
17/04/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Να ισχυε για ολους να πω οκ αλλα ετσι οχι!

Στα αυτοκίνητα η πινακίδα "διαβάζεται" και τυπώνεται πάνω στην απόδειξη των διοδίων...

:wave2:

costas81
17/04/2006, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Στα αυτοκίνητα η πινακίδα "διαβάζεται" και τυπώνεται πάνω στην απόδειξη των διοδίων...

:wave2:

McGyver καποιο λαθος κανεις μπροστα μου εχω αποδειξη απο διοδια ελευσινας και απο Ριο που ειχα κρατησει στο πορτοφολι μου και δεν εχει τιποτα τετοιο και καλο θα ταν οταν δεν ξερουμε κατι να μην το λεμε ετσι για να δημιουργουμε εντυπωσεις!

McGyver
17/04/2006, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
McGyver καποιο λαθος κανεις μπροστα μου εχω αποδειξη απο διοδια ελευσινας και απο Ριο που ειχα κρατησει στο πορτοφολι μου και δεν εχει τιποτα τετοιο

Κι εγώ έχω στο πορτοφόλι μου απόδειξη από τα διόδια της Ελευσίνας (Αθηνών - Κορίνθου) με ημερομηνία 04/04/2006 όπου αναγράφεται ο αριθμός κυκλοφορίας του αυτοκινήτου με το οποίο πέρασα ΧΩΡΙΣ να τον αναφέρω στην ταμία...


Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
καλο θα ταν οταν δεν ξερουμε κατι να μην το λεμε ετσι για να δημιουργουμε εντυπωσεις!

Όταν δεν ξέρω κάτι ρωτάω για να μάθω, όταν ξέρω κάτι το αναφέρω...

:wave2:

costas81
17/04/2006, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Κι εγώ έχω στο πορτοφόλι μου απόδειξη από τα διόδια της Ελευσίνας (Αθηνών - Κορίνθου) με ημερομηνία 04/04/2006 όπου αναγράφεται ο αριθμός κυκλοφορίας του αυτοκινήτου με το οποίο πέρασα ΧΩΡΙΣ να τον αναφέρω στην ταμία...



Όταν δεν ξέρω κάτι ρωτάω για να μάθω, όταν ξέρω κάτι το αναφέρω...

:wave2:

Μππορει να εχωω εγω αδικο τοτε!Πρριν μια βδομαδα περασα και δεν εχει τιποτα η δικια μου η αποδειξη!Γι αυτο και σου απαντησα ετσι!
Α ρε Ελλαδα και μετα τους πειραζει ο bigbrother!

MOZART
17/04/2006, 19:58
εμενα παντως ο τιγκας μου εμαθε πως να πληρωνω τα διοδια:a13:

McGyver
17/04/2006, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Μππορει να εχωω εγω αδικο τοτε!Πρριν μια βδομαδα περασα και δεν εχει τιποτα η δικια μου η αποδειξη!Γι αυτο και σου απαντησα ετσι!

Απλά (προφανώς) δεν ισχύει σε όλους του σταθμούς διοδίων, όπως δεν ισχύει παντού (και πάντα) το ότι ζητούν τον αριθμό κυκλοφορίας των μοτοσικλετών...

:wave2: