PDA

View Full Version : προβλημα με ζελατινα



apolon10
18/04/2006, 09:10
παιδια ξερω εχει συζητηθει αρκετες φορες, αλλα εγω θελω να θεσω μια αλλη διασταση του προβληματος. Οταν ειμαι μονος μου στη μηχανη δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με τον αερα. Οταν ομως παμε ταξιδι με την κοπελια (ενα κεφαλι πιο κοντη απο μενα) τοτε δημιουργουνται εντονοι στροβιλισμοι που μου κουνανε το κεφαλι δεξια αριστερα.
Εχετε να προτεινετε καποια λυση? (εκτος απο το να αφηνω την κοπελια σπιτι εννοειται )
Εχετε δει καποιο ανεμοθωρακα που να συμπεριφερεται εξισου καλα μονοκαβαλο δικαβαλο?
Ειχα ακουσει κατι τετοιο για τη ζελατινα της ΜRA, ξερετε αυτη με τη δευτερη ζελατινα πανω στην μεγαλη που προεξεχει σαν γκουμουτσα.Εχει κανεις αποψη?

AFTER
18/04/2006, 09:15
Το κεφαλι σου κουναει ετσι(οχι οτι δεν φταινε οι στροβιλισμοι), επειδη ποτε βγαζει ποτε βαζει το κεφαλι της ακριβως πισω απο το δικο σου σε υψηλες ταχυτητες.

Πες της να μην το κουναει πολυ και θα δεις.

Οχι οτι δεν θα υπαρχει προβλημα μετα, αλλα ειναι ενα φαινομενο που δημιουργειτε

apolon10
18/04/2006, 09:26
Α, την χ@μουρ@:D Αυτο κανει και μου κουναει το κεφαλι. Κατσε θα την παρω τωρα τηλ. να τη ρωτησω.

admitos
25/04/2006, 02:48
APO THN DIKI MOY EMPIRIA O AERAS EINAI MIA DYSKOLI ISTORIA :rolleyes:...PROSOPIKA OTAN ALLLAKSA ZELATINA KAI EBALA THN MEGALH THS SECDEM MONOS MOU H ME KAPOION STO YPSOS MOY HMOUN MIA XARA KAI SXETIKA KALI PROSTASIA OTAN KA8OTAN H KOPELA MOU PISO KAI META TA 90XIL TO KEFALIMOY PIGENE PERA DOTHE ..ENAS FILOS MOY TDM850 ALLAZONTAS ZELATINAM ME GIVI MONOS TOU EIXE PROBLHMA ME TON AERA ME SYNEPIBATI MIA XARA ...SE ALOUS TOUS DIMIOYRGEI PROBLHMA H PISO BALITSA...SE ALOUS H MEGALI ZELATINA ME H XORIS BALITAS ...THELEI LIGO PSAKSIMO KAI FISIKA THN SYNERGASIA TOU SYNEPIBATI. DOKIMASE MIKRO ALLAGES SE SYNENOISI ME THN KOPELIA SOU OPOS STASI SOMATOS H KEFALIOY KAI DES APOTELESMATA. PANTOS EXO DIATHESIMES 2 ZELATINES THS ERMAX MIKRI MEGALI EAN SE ENDIAFER

apolon10
28/04/2006, 14:31
δυστυχως την μεγαλη της ερμαξ την εχω και εγω και δεν ελυσε το προβλημα.

THEOD
24/09/2006, 17:03
Βρες ψηλότερη κοπέλλα !!!! :rotflmao:


Φαντάζομαι κάτι σε δίμετρο που να φέρνει σε Σκλεναρίκοβα θα λύσει το πρόβλημα...αλλά και να μην το λύσει....σίγουρα δεν πρόκειται να ξανασχοληθείς μ' αυτό... :a9:

Daemon
25/09/2006, 13:33
Ειχα ακριβος το ιδιο προβλημα μετα τα 120-130χλμ.. Δοκιμασα διαφορες οπως Secdem, Givi, μεγαλη μαμισια αλλα τελικα κατελιξα στην Vario της MRA (αυτη με το spoiler) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ανετα ταξιδια με 180-200χλμ χωρις κουνημα.. :) :wave2: