PDA

View Full Version : michelin sirac η metzeler sahara???



solman
19/04/2006, 23:00
Καλησπερα και καλο Πασχα!!!Ε[ιδη τα anakee ειναι πολυ καλα στην ασφαλτο αλλα στο χωμα κοβοναται,λεω να βαλω κατι πιο χωματινο,ξερει καποιος κατι για τα δυο αυτα λαστιχα?Κανουν θορυβο στην ασφαλτο?Και σε βρεγμενο δρομο ειναι επικυνδινα η με λιγο προσοχη ειναι ενταξει?Για ταξιδι ρωταω!!Εδω Ελλαδα φοραει καποιο τα Bridgestone
Trailwing TW101/152R μηπως με αυτα βρω τη μεση λυση!παντως ηmichelin εχει χαλασει τηποιοτητα της το εχω τσεκαρει και στι αμαξι μου και στη μηχανη,καιγονται γρηγορα,παρολο που τα προσεχω,απο τοτε που εδω Ελλαδα τα φερνουν απο Πολωνια νομιζω...Και ξερω καλα τη μαρκα γιατι ειχα βενζιναδικο και δουκευα michelin,αλλα χαλασε η ποιοτητα της!!!Γενικα κυκλοφορω στην ασφαλο αλλα μπαινω και στο χωμα μερικες φορες,εκει τα anakee δεν αντεξαν πολυ!!!Θα βοηθουσατε πολυ αν ξερατε κατι!!!

Ευχαριστω και προσοχη στο αρνακι!!!!!!!



:beer: :beer: :beer:

φατα μουτρα
19/04/2006, 23:05
Τα sahara μου είχαν αφήσει πολύ καλη εντύπωση και στην ασφαλτο και στο στεγνό χώμα . Οταν κανουν 10000 χλμ γλυστρανε και δεν είναι καλα στο βρεγμένο όταν είναι καινουρια όμως οκ.
Αποφυγε τα AVON !!!!
Πολύ κακά στο βρεγμένο

crs-k
20/04/2006, 07:57
Το Sahara ειναι πιο "all terain" λαστιχο.

Μεχρι που πεταξα και τα δυο ζευγαρια (που εχω φορεσει) κραταγαν αψογα ΠΑΝΤΟΥ (χωρις βεβαια να ειναι Anakee στην ασφαλτο) ...

Απο 'κει και μετα, εξαρταται απο το τι θελεις να κανεις ... :cool:

afrotwin
20/04/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
Καλησπερα και καλο Πασχα!!!Ε[ιδη τα anakee ειναι πολυ καλα στην ασφαλτο αλλα στο χωμα κοβοναται,λεω να βαλω κατι πιο χωματινο,ξερει καποιος κατι για τα δυο αυτα λαστιχα?Κανουν θορυβο στην ασφαλτο?Και σε βρεγμενο δρομο ειναι επικυνδινα η με λιγο προσοχη ειναι ενταξει?Για ταξιδι ρωταω!!Εδω Ελλαδα φοραει καποιο τα Bridgestone
Trailwing TW101/152R μηπως με αυτα βρω τη μεση λυση!παντως ηmichelin εχει χαλασει τηποιοτητα της το εχω τσεκαρει και στι αμαξι μου και στη μηχανη,καιγονται γρηγορα,παρολο που τα προσεχω,απο τοτε που εδω Ελλαδα τα φερνουν απο Πολωνια νομιζω...Και ξερω καλα τη μαρκα γιατι ειχα βενζιναδικο και δουκευα michelin,αλλα χαλασε η ποιοτητα της!!!Γενικα κυκλοφορω στην ασφαλο αλλα μπαινω και στο χωμα μερικες φορες,εκει τα anakee δεν αντεξαν πολυ!!!Θα βοηθουσατε πολυ αν ξερατε κατι!!!

Ευχαριστω και προσοχη στο αρνακι!!!!!!!



:beer: :beer: :beer:


den mporis na exis xomatina lastixa me kali simperifora ston dromo

ligotero xomatina ala me megali antoxi pio skliro skeleto kali korona ke kalo kratima stin asfalto ala 8eloun megali prosoxi sto nero ine ta metzeler tourance

8a se voleve ena pio motard elestiko ala gia ton mprostino troxo den 8a vris

opote nomizo gia megaliteri antoxi ston xrono me skliroteri goma kali korona gia strofi ke kalo kratima ston dromo idanika gia taksidia
ine ta tourance

an 8elis takouni sto lastixo den 8a apofigis ton 8orivo stin asfalto
ke den 8a exis kali simperifora stin asfalto episis
ta sahara ine kaliperiptosi gia aftin tin doulia
lastixa tipou avon ine varia 8a sou diskolepsoun to timoni

solman
27/04/2006, 21:27
Ευχαριστω παιδια,θα το ψαξω λιγο ακομη και θα δω τι θα βαλω!!!:beer: :beer: