PDA

View Full Version : zxr-400 lastixa



skor-billys
25/04/2004, 01:21
paidia exei kaneis sas gnomh gia lastixa gia zxr-400? enas filos mou endiaferete na akousei gnomes. ton endiaferei polu to krathma kai oxi h zoh tou lastikou. protimaei na parei ena kalo lastixo pou na krathsei 10000 km para ena lastixo pou na krataei 30000 km alla na glustraei. protinete kapoia marka osoi 3eroun. gia zeugari lastixa. to noumero den to 8umamai pos mou to eipe alla auto exei sxesh me thn timh perisotero.

thanks paidia na eiste oloi kala.

periklisk
25/04/2004, 02:38
120/60 17 μπροστά
160/60 17 πίσω

Bridgestone Battlax BT090 είναι αυτά που έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Δεν είναι βέβαια τα μαλακότερα που υπάρχουν.....

anco
25/04/2004, 18:10
Εβαλα στο 400αρακι μου τα BT-090 της Bridgestone απο Michelin Pilot Race .

Τα λαστιχα ειναι αχρηστα :

1ον με το αποτομο ανοιγμα γλιστρανε

2ον ειναι medium προς hard τα pilot race ηταν soft (τα Μichelin δεν παραγονται πλεον)

3ον ζεστενονται γρηγορα, εχουν δεικτη Η ( το μονο καλο )

4ον Αν θελει καλα λαστιχα Pirelli Dragon SuperCorsa , Metzeler Rensport ( δεν εχουν πλεον για μπροστινο 60αρι προφιλ ) κατεβαζει την τιμονοπλακα 1cm
χαλανε γρηγορα ( αναλογα και με την σκληροτητα που θα διαλεξει ) αλλα ειναι τα καλητερα.

( μην ρωτησεις γιατι εβαλα Bridgestone ) απλα εκανα μαλακια , ειδα τη φοραει το Suzuki μου και ειπα θα ειναι καλα και στα μικρα κυβικα.

5ον ενα ελλαστικο για ολα ειναι το Dunlop D220 , εχει δοκιμαστει σε ολα ( δρομο , πιστα )

periklisk
25/04/2004, 18:48
1ον με το αποτομο ανοιγμα γλιστρανε

Διαφωνώ


ειναι medium προς hard

Αυτό δεν τα κάνει άχρηστα....


ζεστενονται γρηγορα, εχουν δεικτη Η ( το μονο καλο )

Συμφωνώ σε αυτό....

το πρώτο λάστιχο που έβαλα μετά τα Pirelli Dragon που είχε όταν το πήρα ήταν Dunlop (δε θυμάμαι ποιό ήταν) αλλά δεν μου άρεσε καθόλου....


Bridgestone έχω βάλει δύο φορές και θα ξαναβάλω!!!!!

anco
25/04/2004, 19:32
Με τα 50+ αλογα ενος απλου ZXR καλα ειναι αλλα με το δικο μου 72+ γλυστρανε.

Οσο μαλακοτερο ειναι ενα ελαστικο τοσο καλυτερο ειναι στην προσφυση.

Τα συγκεκριμενα ειναι medium , ειναι λαστιχα για κατηγορια μεχρι 400 κυβικα.

Γενικα η Bridgestone ειναι καλη στα μεγαλα κυβικα.

ΒΤ-10 , ΒΤ-12 , BT-12SS

Τα Pirelli Dragon που ειχες ηταν ελαστικο 10ετιας , τα Pirelli Dragon Supercorsa που λεω ειναι ελαστικο καθε χρονια αναβαθμισμενο και τα Metzeler Rensport.

Τωρα ο καθενας οτι θελει βαζει , αλλα τα συγκεκριμενα που γραφω τα βαζουν σε πολλα track-days άλλα και σε αγωνηστικα motard, και φιλους που εχω με Aprilia RS 250 μου εχουν πει αρκετα καλα λογια για τα συγκεκριμενα με δυναμεις στον τροχο 65+ αλογα.

Τα ΒΤ-090 καλα ειναι αλα οχι για πολλα , αν και η εταιρια τα εχει ως racing.

periklisk
25/04/2004, 20:22
Καλά racing δεν είναι σε καμία περίπτωση...

Τελοσπάντων όπως λες ο καθένας ότι θέλει βάζει ανάλογα με το στυλ που οδηγάει, τις ανάγκες του και τη χρήση.....

Ελπίζω να τον βοηθήσαμε!

skor-billys
26/04/2004, 00:45
Ena megalo euxaristo paidia. Kai ego phsteuo oti auta pou grapsate 8a boh8isoun polu ton filo mou na parei thn sosth apofash.

Thanks again.
Panagiotis

periklisk
26/04/2004, 00:55
Den kanei tipota man!

Na sai kala!:wave2: