PDA

View Full Version : Σχολες οδηγων....



evvou
20/04/2006, 16:05
ξερει κανεις να μου προτεινει καποια καλη σχολη???
Βαζω μπρος (επιτελους!!!) για διπλωμα, αλλα δε ξερω που να παω (εχω ακουσει διαφορα σκηνηκα και δε θελω να πεσω σε κανεναν μλκα)

αν ξερει καποιος απο τους πιο "νεους" στον χωρο (που το χει και προσφατο :p ) καποια καλη σχολη οδηγων σχετικα κοντα στο Μαρουσι θα με βοηθησει πολυ!!!

υγ: υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στην επιλογη της σχολης κλπ??

υγ2: εεεμμμ...σημειωση...δεν εχω οδηγησει ποτε και περα απο car και ποδηλατο...:rolleyes: :D

FestoNero
20/04/2006, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
υγ2: εεεμμμ...σημειωση...δεν εχω οδηγησει ποτε και περα απο car και ποδηλατο...:rolleyes: :D
Μηηηηηην ανησυχεις... Σα ποδηλατο ειναι..
Μαλλον. :confused: :eek:
(Εχω καιρο να οδηγησω :bigcry: )
Τωρα.. Τον δικο μου, δε στον συνιστω, γιατι δ μου'μαθε τιποτα..:yuck:

Alx 84
20/04/2006, 22:55
Εγώ είχα κάνει μάθημα με ένα τύπο από τη μιά σχολή οδηγών στο υπουργείο(αυτές που είναι απ'εξω). Δε μπορώ να πώ ότι με έμαθε τίποτις οπότε... Το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι καλό ψάξιμα άν κ το βλέπω ότι μάθεις μόνη σου.
Καλή τιμούλα πάντως είναι ένας που διαφημίζεται στο περιοδικό μοτό. Δε γνωρίζω όμως περί τίνος πρόκειται.

evvou
21/04/2006, 00:30
απ'οτι εχω καταλαβει οι σχολες οδηγων για μοτο στην Ελλαδα ειναι λιγο κουκουρουκου γενικα...:( :rolleyes:

Λεωνίδας
21/04/2006, 09:22
Υπάρχει σχολή οδηγών για μοτο;
Υπάρχουν σχολές οδηγών αυτοκινήτου κυρίως και οι περισσότεροι κάνουν και μαθήματα μοτο.
Νομίζω... :confused:

makis206
21/04/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
απ'οτι εχω καταλαβει οι σχολες οδηγων για μοτο στην Ελλαδα ειναι λιγο κουκουρουκου γενικα...:( :rolleyes:

Ά όχι !

Εμάς εδώ στα Χανιά οι σχολές είναι serenata και πολύ μάλιστα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

Alx 84
21/04/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ά όχι !

Εμάς εδώ στα Χανιά οι σχολές είναι serenata και πολύ μάλιστα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:


ααχχχ... θέλω κουκουρούκουουουου!!!!:sad: :sad: :sad: :sad:
Τι ωραία που ήταν..

Δυστυχώς a-mixani έτσι είναι.

Krokodilos001
21/04/2006, 10:49
ti mou lete tora??:confused:
koukouroukou

sereneta

gofreta...


axxx:bigcry: :bigcry:



.Gia to allo thema, tis sxolis den exo idea...

Alx 84
21/04/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
ti mou lete tora??:confused:
koukouroukou

sereneta

gofreta...


axxx:bigcry: :bigcry:




:bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :sad: :sad: :( :bawl:

mystique
21/04/2006, 12:48
καλη αρχη!:winka:

οι σχολες οδηγων ειναι κ για 2 κ για 4 τροχους κ σε μαθαινουν τα βασικα...τπτ παραπανω. ειναι κ οι ωρες λιγες.

οι σχολες 0-300, california κτλ ειναι κατι που κανεις μετα για σενα κ αφου εχεις παρει το χαρτι,το μοτορι,εξοπλισμο κτλ.

να μην ψαχνεις για καλη σχολη αλλα για καλο δασκαλο! αυτο ειναι που εχεις αναγκη.
δεν ειναι ολοι γνωστες κ καλοι στο να σου δειξουν τι κ πως ...

επισης, γνωμη μου, αν υπαρχει δυνατοτητα να κανεις δοκιμουλα (παντα με προσοχη) με μοτορι φιλου/ης καλο ειναι...

:wave2:


υγ:εχω κατι υποψη για δασκαλο αλλα δεν ειναι κοντα...

MOZART
21/04/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mystique
[B]καλη αρχη!:winka:

επισης, γνωμη μου, αν υπαρχει δυνατοτητα να κανεις δοκιμουλα (παντα με προσοχη) με μοτορι φιλου/ης καλο ειναι...

:wave2:



ena Z750 ligotero:bigcry:

anco
21/04/2006, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
απ'οτι εχω καταλαβει οι σχολες οδηγων για μοτο στην Ελλαδα ειναι λιγο κουκουρουκου γενικα...:( :rolleyes:


Ναι.......

Αλλα θα σου προτινα να κανεις κανα μαθημα με καποιους απο εδω μεσα και μετα να πας στον δασκαλο για να δεις και τον χωρο εξετασης.

lampros_fazer
21/04/2006, 13:32
Στις (περισσότερες) σχολές δυστυχώς θα κοιτάξουν πως θα μάθεις αυτά που αρκούν για να πάρεις το δίπλωμα,και όχι να μάθεις πραγματικά να οδηγάς.. :(
Σ'αυτό βέβαια φταίμε και εμείς που κοιτάμε πάντα πως θα κάνουμε λιγότερα μαθήματα από το υποχρεωτικό,γιατί είμαστε και μάγκες Ελληνάρες και τα ξέρουμε όλα.. :rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από a-mixani
υγ2: εεεμμμ...σημειωση...δεν εχω οδηγησει ποτε και περα απο car και ποδηλατο...:rolleyes: :D
Το οτι ξέρεις να κάνεις ποδήλατο είναι σημαντικό-δεν κάνω πλακα (υπάρχει πολύς κόσμος που δεν ξέρει ποδήλατο.. :rolleyes: :( )..

evvou
21/04/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
ena Z750 ligotero:bigcry:

:lol: :lol: μην αγχωνεσαι...το Z ειναι safe εκει που ειναι...
:wave2: :wave2:

evvou
21/04/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Στις (περισσότερες) σχολές δυστυχώς θα κοιτάξουν πως θα μάθεις αυτά που αρκούν για να πάρεις το δίπλωμα,και όχι να μάθεις πραγματικά να οδηγάς.. :(
Σ'αυτό βέβαια φταίμε και εμείς που κοιτάμε πάντα πως θα κάνουμε λιγότερα μαθήματα από το υποχρεωτικό,γιατί είμαστε και μάγκες Ελληνάρες και τα ξέρουμε όλα.. :rolleyes:

:sad: εγω που δεν ειμαι "μαγκας" και δεν ξερω τιποτα?? :sad:
ασε που για μενα δεν ειναι ευκολο να με "μαθει" καποιος φιλος γιατι οι φιλοι μου ολοι εχουν μεγαλες μηχανες (νομιζω ειναι λιγο ζορικο να μαθω να οδηγω στη Ζ1000 του κολλητου εε???) :lol: :lol:

Akatanomastos
21/04/2006, 14:50
tha mporouses na bgaleis to A1 pou einai mexri 125cc kai kala, kai exei mia antoistixia se ippous..

proteino afto dioti mporeis na to doseis kai me papi pou den exei simplekti kai tha nai ontos san podilato..
meta apo 2 xronia tha pareis aploustata kai to allo me liga lefta..


nomizo kiolas pos afou exeis amaksiou tha kaneis mono poreia..

kerasaki
22/04/2006, 20:21
Η σχολη θα σου μαθει τα βασικα στην καλυτερη περιπτωση, κατι που δεν εγγυαται την σωματικη σου ακεραιοτητα στην Ελλαδα.
Οποτε καλο θα ηταν να εχεις απο κοντα σου καποιον απο τους φιλους σου που φανταζομαι θα ειναι και πιο εμπειροι.
Σου ευχομαι ομορφα και ασφαλη χμ!
;)

gdevelek
22/04/2006, 21:05
ο δάσκαλος έχει μια μόνο έγνοια, στην καλύτερη περίπτωση, να πάρεις το δίπλωμα, ενώ εσύ έχεις την έγνοια να μάθεις να οδηγείς ΚΑΙ να πάρεις το δίπλωμα

ένας φίλος που είναι έμπειρος οδηγός θα σε βοηθήσει να συμπληρώσεις όσα ο δάσκαλος δεν μπήκε στον κόπο να σου πει αφού δεν ήταν απαραίτητα για να πάρεις δίπλωμα