PDA

View Full Version : Επικίνδυνα σημεία*******φάκελος ΑΘΗΝΑ***μέρος Α΄΄



Gandalf dr685sm
25/04/2004, 10:43
Επειδή έμεινα αναγκαστικά Αθήνα , δεν σημαίνει οτι δεν μπορώ να προσφέρω και αλλιώς έτσι;....Οπότε ακολουθεί αρκετά μεγάλο κείμενο με φωτό....και φυσικά και συμπλήρωμα φακέλου μόλις μπορώ.

το Link βρίσκεται στο

http://securitylair.purple-hat.net/photos_gandalf/road.htm

μιας και το κείμενο είναι λίγο μεγάλο με φωτογραφίες μέσα...Το παρόν θα αναδημοσιευτεί την Δευτέρα το μεσημέρι μιας και οι περισσότεροι είτε είναι απόντες είτε είναι νοητικά απόντες...



Καλά να περάσετε όλοι και στο εναπομείνων 36ωρο αλλά και στα παιδιά που θα πάνε τελικά Πάτρα...

=====================================================

http://securitylair.purple-hat.net

almalibera
26/04/2004, 08:49
...Πολύ καλή δουλειά Μάγε!

Αν και τους δρομους αυτους, λίγο πολύ,τους ξέρουμε λογω καθημερινότητας, καλο ειναι να υπαρχουν σαν προειδοποίηση για αυτους που δεν γνωρίζουν!

Καλή μερα!
:wave2:

DUKASII
26/04/2004, 09:26
FILE KAI SE EYXARISTOYME OLOI GIA THN POLLY KALH DOULEIA SOY!

:beer: :beer: :beer:

SpyrosTDM
26/04/2004, 10:23
ΜΠΡΑΒΟ ΥΠΕΡΟΧΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

hornet
26/04/2004, 10:31
Το παρων το κολλαω για τις πολλες ενδιαφερουσες πληροφοριες.
Συνεχισε την πολλη καλη δουλεια φιλε

Julius
26/04/2004, 10:35
Mpravo aleksandre, poly kalh douleia......

theleis foto + keimeno apo antistoixa tetoia simeia apo ditikes synikoies kai peiraia? Distyxos yparxoune arketa (para polla) tetoia simia kai plithenoun akoma poio poly oso plisiazeis se poi "ypovathmismenes" perioxes

Gandalf dr685sm
26/04/2004, 12:03
Θα συνενοηθώ με τον Άνεμο και θα υπάρχουν νεότερα για όλους αν θέλουν να συμμετέχουν με την ψηφιακή τους για μιο καλή database που τόσο μας χρειάζετε τελικά.....
Σύντομα......

Gandalf dr685sm
26/04/2004, 14:05
όπως ίσως να έχετε δει οι περισσότεροι είμαι σε μια διαδικασία μιας database με τα πιο επικίνδυνα σημεiά στην Αθήνα και δη μάλιστα αυτών που δεν φαίνεται να πρόκειται να αλλάξουν ή να επιδιορθωθούν...
ήδη έχει μπει μια μικρή γεύση απο πολύ γνωστούς και καθημερινούς δρόμου με μικρές επεξηγησεις στο site μου .

Επειδή γνωρίζω οτι όλοι οι μοτοσυκλετιστές είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένοι σε τέτοια θέματα, ζητώ την βοηθεια σας στο να μαζευτούν όσο το δυνατόν περισσότερα στοιχεία , για τα σημεία καρμανιόλες για Αθήνα αλλά και για άλλες πόλεις που θα τα φιλοξενήσω σε δικό μου χώρο στο site ...
Εκείνο που θα παρακαλέσω είναι να είναι σημεία επικίνδυνα που δεν πρόκειται να αλλάξουν λόγω αρχιτεκτονικής δομής της πόλεως ,καθώς και να αποφύγουμε φωτό απο λακκούβες κτλ. μιας και κάτι τέτοιο θα ήθελε 100 server και άλλο τόσο χώρο για τα δυστυχή Ελληνικά δεδομένα...

Αυτό το Σαββάτο το πρωί λέω να κινηθώ απο Σταυρό μέχρι Πειραιά και θα ήθελα να μάθω αν κανείς ενδιαφέρεται για να βοηθήσει σε αυτή την προσπάθεια... Οι φωτό θα είναι αποδεκτές μόνο σε ψηφιακή μορφή καθώς δεν υπάρχει χρόνος για σκαναρίσματα και επίσης καλό θα ήταν να γίνουν compressed σε μικρό size και 256bit χρώματος για να μπορώ να τις χρησιμοποιήσω ευκολότερα...
Εννοείται οτι όλες οι συμμετοχές θα ανφερθούν και θα επισημανθούν με ειδική αφιέρωση σε σελίδα στην Database...

Το mail μου είναι το Gandalf@purple-hat.net και όποιος θέλει μπορεί να το συζητήσει μαζί μου την Παρασκευή λίγο πριν το σεμινάριο του Ανέμου ,....

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που θα διαθέσετε για να διαβάσετε αυτό το μύνημα...

periklisk
26/04/2004, 18:38
Πολύ καλό!!!!! Συνέχισέ το!!!

Gandalf dr685sm
01/05/2004, 17:39
Η database αναδιοργανώθηκε για αυτό λοιπόν όποιος θέλει ας κάνει μια επίσκεψη στο....

Roads-Danger (http://securitylair.purple-hat.net/roads/index.htm)

θα ξαναπώ οτι αν θέλει καποιος μπορεί να συμμετάσχει στο έργο. Τα στοιχεία επαφής είναι στο site και αν θέλετε , ολα μπορούν να γίνουν...

=========================================================

http://securitylair.purple-hat.net

Gandalf dr685sm
18/06/2004, 12:14
προστέθηκε νέο κομματι που αναφέρει και μερικά σημεία για καφέ , σε αποκλειστικά μοτοσικλετιστικά στέκια....

Τώρα ειδικά που πλησιάζει καλοκαίρι , πρόκειται να προστεθούν και φωτό απο εκτός Αττικής διαδρομές ....

georgios21
27/12/2004, 12:53
Το point system πως λειτουργεί εμένα με έγραψαν τη χρονιά που μας πέρασε τέσσερις φορές για κράνος ,έχω κάποιες κυρώσεις;

RapidShade
27/12/2004, 13:47
Dear White Wizard Gandalf

(ek tou Dear Nephew Gobo)

Ta links einai broken kai dystyxws den mporw na dw tipota? Einai pou hmoun
tsoglanaras olo to xrono kai mou phre
ola ta dwra o agios Basilhs???

Kales giortes...

Gandalf dr685sm
25/02/2005, 12:01
το site σύντομα θα επανέρθει , αλλα΄με πολύ καινούρια υλικά , καθώς το 90% των δ΄ρομων αυτών επιδιορθώθηκαν έστω και πρόχειρα λόγω Ολυμπιάδας...

όμως ακόμα υπάρχει η Θηβών , υπάρχει η καρμανιόλα στην Νίκαια στην στροφή της γέφυρας.... και πολλά ακόμα σημεία που περισσότερο επιβαρρύνουν πλέον την Δ.Αττική που δυστυχώς δεν επωφελήθηκε των έργων όσο τα κεντρικά σημεία με τα αθλητικά κέντρα...

Σύντομα παιδιά.... καθώς και μερικά κειμενάκια που θα βοηθήσουν τους πάντες όσον αφορά μερικά key-points για καθαρά μοτοσυκλετιστικά απόλαυση...


Gandalf

Gandalf dr685sm
25/02/2005, 15:21
δοκιμαστική φάση λοιπόν, για το παλιό site , με ανανεωμένο υλικό και στοιχεία πολύ σύντομα.... Φυσικά όποιος θέλει να δώσει μια χείρα βοηθείας , δεν έχει παρά να επικοινωνήσει μαζί μου για τα περαιτέρω...



Στοιχεία και ενα πρώτο βλέμα στο Road Site "Φάγαμε τα μούτρα μας" (http://securitylair.purple-hat.net/index.html) όπου και θα δει το καινούριο face του


Gandalf

Gandalf dr685sm
14/05/2005, 01:16
Στο site έγινε ενημέρωση για μπλόκα και επικίνδυνα σημεία , απο ενα βιβλιαράκι που μοίραζαν κατά την έξοδο του Πάσχα... όσοι λοιπόν δεν μπόρεσαν να το έχουν , παραθέτω τα κειμενάκια στο γνωστό link

http://securitylair.purple-hat.net/index.html

ελπίζω να το δούν αρκετοί...

vstrompanos
02/06/2005, 00:50
mpraboo sta palikaria pou pwtizoun kathe mera to gkazon sto ipsos tou sarakakh kai kanoun olo ton dromo loutsa!!!euge tsolia mou
mprabo sta palikaria pou episis sthn kabalas potizoun to gkazon kai brexoun ton miso dromo meta ta goodys se autes tis dio wrees strofes!!!kai is anotera
mprabo episis stous dimosious twn elpe pou potizoun to gkazon kai perimenontas sto fanarh se kanoun loutsa kai malista me nero pou eine akatalilo gia posh kai epafh me to derma!!!sas sinxero
an metrisw kamia strofh eksetias twn nerwn piws me plironei?:cry:
malon autos.......ena mhden kai sinexizoume


15820

Gema22
07/07/2005, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgios21
Το point system πως λειτουργεί εμένα με έγραψαν τη χρονιά που μας πέρασε τέσσερις φορές για κράνος ,έχω κάποιες κυρώσεις;

Το Point System παίζει με βαθμούς.
Όταν μαζέψεις 15 βαθμούς, λαμβάνει ένα προειδοποιητικό έγγραφο που σε ενημερώνουν ότι στους 25 βαθμούς θα σου αφαιρεθεί το δίπλωμα.
Όταν μαζέψεις 25 βαθμούς, πρέπει εντός 5 ημερών να παραδόσεις το δίπλωμά σου και για να το ξαναπάρεις πρέπει να παρακολουθήσεις το 50%, των υποχρεωτικών θεωρητικών και πρακτικών μαθημάτων, και δίνεις κανονικά εξετάσεις σαν νέος οδηγός. Αν περάσεις, θα ξαναπάρεις το δίπλωμά σου.