PDA

View Full Version : Εξατμισεις για Τερας



Alelos
21/04/2006, 15:34
Γνωριζει κανεις που βρισκω τις termignoni (τελικο μονο) carbon οι τις αντιστοιχες ducati performance και ποσο παει το μαλι???
Ποια απο τις δυο αξιζουν πιο πολυ κατα τη γνωμη σας???

nickmonstro
25/04/2006, 17:08
Εχω την εντυπωση αν θυμαμαι και καλα γιατι ειχα ρωτησει για το δικο μου στα hellinstore οτι οι termignoni εχουν καπου στα 1000 ευροπουλα(μονο τελικα) και καπου εκει κοντα παιζουν και οι performance.κατα τηνγνωμη οι termignoni πρεπει να ειναι καλυτερες,πιο φασαριοζικες σιγουρα και πιο μπανικες σε εμφανιση!Για ρωτα σε αυτο το τηλ.210-4114415.ειναι το hellinstore στον Πειραια.:wave2:

Alelos
27/04/2006, 18:57
Ευχαριστω μαν!!
Πολλα τα λεφτα ακου 1000....για πιο φτηνα τα ειχα τα τελικα....

DULAPIS
22/06/2006, 07:59
Παιδιά καλημέρα!

Χθές έβαλα τις TERMIGNIONI και βγάζουν σουπριμ ήχο!

Λοιπόν τα τελικά πάνε 650 ευρώπουλα...

Με 1000αρικο βάζεις και το πρόγραμμα και έχεις πραγματικά καλήτερα αποτελέσματα σε απόδοση γιατί μόνο με τις εξατμίσεις μόνο ήχο έχεις...

Ίσως να έκανα μαλακία που δεν έβαλα και το πρόγραμμα...

Θα δείξει......


Άντε καλημέρεςςςςςς!!

dessert
22/06/2006, 08:16
Ομόσταβλοι!!!
Επιβεβαιώνω τιμή τελικών Terminioni Carbon σαν τις δικές μου 650 ευρά.
Άν θελίσεις να αλλάξεις και το φίλτρο θα χρειαστείς άλλα 100 ευρά..
Όλο το kit (τελικά-φίλτρο και μονάδα ελέγχου injection) πάνω απο 1000 ευρά...:uplate:
Γ@μηστεότ@τος ήχος απο τα ελευθέρας, σου φτιάχνει την μέρα πρέπει να τα πάρεις...
Ακόμη και άν δεν βάλεις όλο το kit θα δείς διαφορά και απο τα τελικά μονο, στις επιδόσεις...
:wave2: :wave2:
:beer: :beer:

Xrider
22/06/2006, 11:07
ORAIA TA TERMIGNONI K OI ELEY8ERAS ALLA=>ALAGH FILTROY,RY8MISMA CARBIRATER,KALYTERES EPITAXYNSEIS-MIKROTERH TELIKH-MEGALYTERH KATANALOSH,PIO SYXNA VALVIDES RY8MISMA KAI CHEKARISMA SYXNO DIAFORES VIDES KAI FYSAKIA GIATI FEYGOYN APO THN 8ESH TOYS .

dessert
22/06/2006, 12:55
CHEKARISMA SYXNO DIAFORES VIDES KAI FYSAKIA GIATI FEYGOYN APO THN 8ESH TOYS . [/B][/QUOTE]


:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Που το φτιάχνεις μάστορα;;;;;;;

OldMan
22/06/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Που το φτιάχνεις μάστορα;;;;;;;

Στο γνωστό συνεργείο "Ήχος και Φως" !!!

(Το γράφω γιατί, προφανώς ΔΕΝ ξέρεις ΠΩΣ θέλει να "καταντήσει" το μηχανάκι του ο Xrider...)

:sad: :sad: :sad:

Xrider
22/06/2006, 13:09
Στο γνωστό συνεργείο "Ήχος και Φως" !!!

(Το γράφω γιατί, προφανώς ΔΕΝ ξέρεις ΠΩΣ θέλει να "καταντήσει" το μηχανάκι του ο Xrider...)


XEREI O "GEROS" GIATI TO LEEI ALLA DEN PISTEYO OTI EINAI KATANTHMA,APLA ENTELOS MONADIKO;)
OSO GIA TO POY TO FTIAXNO...STHN ITALIA POY TOYLAXISTON METRANE ME DYNAMOKLEIDO THN TAPA LADION;) OTAN MAZEPSEIS KM ME TERMIGNIONI ANOIXTES KAI DEIS TIS PINAKIDES NA KOBONTAI 8A KATALAVEIS KAI GIA BIDES KAI FISAKIA...(TO FYSAKI POY VGAINEI PROTO SXEDON PANTA EINAI THS MIZAS KAI AN DEN XEREIS PSAXNESE)
DESSERT TI MHXANAKI EXEIS,ETSI APO PERIERGEIA?

OldMan
22/06/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
DESSERT TI MHXANAKI EXEIS,ETSI APO PERIERGEIA?

Πατάς κουμπάκι (http://www.moto.gr/forums/member.php?s=&action=getinfo&userid=1961) , βλέπεις μηχανάκι ...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Xrider
22/06/2006, 13:30
TO EIDA ALLA ME TERMIGNIONI KAI DEN TOY EXEI FYGEI TIPOTA...AKOMA???DEN 3ERO DUC POY NA MHN 8ELEI VIDOMA:uplate:

Alelos
22/06/2006, 19:58
650 ε?
Και τα εχω κρατησει τα λεφτα για τις διακοπες,με ψηνετε ομως...

dessert
23/06/2006, 07:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
TO EIDA ALLA ME TERMIGNIONI KAI DEN TOY EXEI FYGEI TIPOTA...AKOMA???DEN 3ERO DUC POY NA MHN 8ELEI VIDOMA:uplate:

Όλο το στήσιμο και οι ρυθμίσεις είναι προσωπική δουλειά.Στην αρχή είπα να το εμπιστευτώ σε ένα φίλο αλλά είδα ΠΟΛΛΕΣ βλακείες και έφυγα "σφαίρα".Για καλή μου τύχη έχω γνώσεις λόγο του επαγγέλματος συγγενών και επίσεις έχω ολόκληρο συνεργείο στο σπίτι μου.
Τώρα όσον αφορά τις συσφίξεις:
Ό,τι και να αλλάξεις σε όλα τα μηχανάκια αφού τελιώσεις με το δέσιμο 2-3 μέρες μετα ξανασφίγγεις και ελέγχεις προληπτικά μετά απο καμιά εβδομάδα.
Δυναμόκλειδο και συσφίξεις μετρημένες με κιλά θα κάνεις μόνο σε καπάκια κινητήρα και εσωτερικά σε κινητήρα. Πουθενά αλλου(είναι υπερβολή)
Σε όλα τα V και τα μονοκύλινδρα που υποφέρουν περισσότερο απο κραδασμούς γίνονται προληπτικά συσφίξεις και έλεγχος μετά τα πρώτα 1000 χλμ.
Οι περισσότερες βίδες που είναι επίφοβες,έχουν κωνικά παξιμάδια για να μην ξεσφίγγουν ή παξιμάδια ασφαλείας.
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με συσφίξεις και δεν είναι λογικό να έχεις επιδεί άλλαζεις εξατμίσεις.
Αυτά που λές τα θεωρώ τουλάχιστο υπερβολή και δεν υπάρχει λόγος να τρομοκρατείς τον κόσμο!
Το έχω πει 100 φορές και θα το πώ άλλη 1.
Μοτοσυκλέτα που βγάζει πρόβλημα είναι ΜΟΝΟ η μοτοσυκλέτα που δεν συντηρήτε..

GST
23/06/2006, 08:14
καλο παντως ειναι να χρησιμοποιεις και δυναμοκλειδο στα παξιμαδια των τροχων .. ειδικα αν πισω εχεις μονομπρατσο

dessert
23/06/2006, 08:25
Δεν έχω λύσει μονο και δεν ξέρω. Δεν έχει και ασφάλεια αυτο στο τέλος΄;;; Δεν πρέπει να μπαίνει η ασφάλεια αν δεν τερματισει, έτσι δεν είναι;;; Και πάλι δεν το ξέρω δεν έχω λύσει...

GST
23/06/2006, 08:54
δυστυχως μπαινει και χωρις να τερματισει ...το πηρα χαμπαρι μετα απο 5000χλμ που ειχα αλλαξει λαστιχα... ειχα παρει κατι παξιμαδια απεξω και πηγα να αλλαξω το πισω βγαζω την ασφαλεια και το παξιμαδι το ξεβιδωσα με το χερι ...φαντασου να ειχε φυγει καμια ασφαλεια :wacko: ...ουτε να το σκεφτομε

dessert
23/06/2006, 09:22
:eyepop:
Άσε δεν το σκέφτομαι...!!!!!
Ένας γνωστός την έπαθε απο λασιχά... Δεν έσφυξε σωστά, γύρησε απο ταξίδι και είδε,πάλι καλά, τον πίσω να πάει σαν την Καλαμάτα!!!
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Προσοχή με αυτά!!!!!

Xrider
23/06/2006, 12:34
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με συσφίξεις και δεν είναι λογικό να έχεις επιδεί άλλαζεις εξατμίσεις.
Αυτά που λές τα θεωρώ τουλάχιστο υπερβολή και δεν υπάρχει λόγος να τρομοκρατείς τον κόσμο!

DESSERT DEN NOMIZO OTI TROMOKRATO KANENAN,OYTE KAI EIPA NA MHN TIS BALEI!:nono:
OTI 8ELEI KANEI...;)
STO DIKO MOY DUC ALLA KAI FILON EGINAN TA PARAPANO APO KRADASMOYS,ALLA EXO KAI PARA POLLA KM ME "METALLAGMENES"EXATMHSEIS.
VGAZO VIBRA KAI STHN ASFALTO..PINAKIDES RAGISMENES KAI AS EXO LASTIXAKIA STIS AKRES GIA APOROFHSH KRADASMON...KAI POLES FORES FYSAKIA MOY FEYGOYN (TIS MIZAS EIDIKA)