PDA

View Full Version : Css Μέγαρα & Supermoto = ?



polste
25/04/2006, 15:46
Ρε παιδιά επειδή 14 Μαίου έχει CSS στα Μέγαρα (κάτι σας είπα τώρα), και εγώ έχω:
Α. LC4 Supermoto
Β. Δυνατότητα να συμμετάσχω
Έχει κανείς άποψη για τον συνδυασμό αυτό CSS Μέγαρα & SUPERMOTO.

Ψάξε – ψάξε βρήκα κάποιες photo από LC4 Supermoto εντός των Μεγάρων (άρα εντάξει έχει ξαναγίνει) αλλά λαμβάνοντας υπόψη ότι τα 280€ δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό καθώς και την πιθανότητα να με τραβάνε με σχοινί για να μην τους καθυστερώ εκεί μέσα, έχω κάποιους ενδοιασμούς.

Μπορείτε να βοηθήσετε καταθέτοντας την εμπειρία σας, αν τελικά αξίζει να ακολουθήσεις το σχολείο με σχετικά αδύναμο (για αυτή την πίστα ) μηχανάκι ?

AFTER
25/04/2006, 15:47
Πιστεψε με.
Η μηχανη σου ειναι παραπανω απο ΜΙΑ ΧΑΡΑ για αυτην την πιστα, μαλλον η ιδανικη ειναι!

McGyver
25/04/2006, 15:48
Εννοείται, εγώ έκανα 0-300 Riding School με Varadero 125...

Tropeas
25/04/2006, 15:48
Εχει πάρει μερος σε CSS και Varadero 125 χωρίς να θέλω να προσβάλω τον κάτοχό του (που στους 2 3ος δεν χωρεί πανάθεμά τον :evil: ) οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα...:lol:

McGyver
25/04/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Εχει πάρει μερος σε CSS και Varadero 125

0-300 Riding School λέμεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

KaTaNaS
26/04/2006, 22:39
giati δεν πηγαίνεις σε μάθημα οδήγησης soupermoto?


δε νομίζω να σου διδάξουν πλαγιολίσθηση στο συγκεκριμένο CSS!


ψάξτο καλύτερα!


μιάς και έχεις ΚΤΜ κοίταεδώ μέσα... (http://www.ktmhellasclub.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=21) , το εντούρο μάθημα που παρακολούθησα ήταν άψογο!

road spirit
28/04/2006, 13:14
σε CSS που ειχα παρακολουθησει, είχαν λάβει μερος κάθε λογής μοτο : από transalp μεχρι bros 400, και από bandit 400 μεχρι diversion 600. Μην κολλάς, πήγαινε, απλά μην έχεις αυταπάτες, δεν θα σου μαθουν εξειδικευμένα θέματα όπως drift και πλαγιολισθησεις με supermoto. Για τέτοια, το link που σου δινει ο KaTanaS είναι ενδιαφέρον.

Επίσης, το 0300 δεν έχει και σχολή enduro (Fasola) ? Μπορεί η εκπαίδευση στο χώμα να μην είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις, αλλά νομίζω μπορεί να σε βοηθήσει τα μέγιστα σε πλαγιολισθήσεις κλπ.

KaTaNaS
28/04/2006, 14:23
επιμένω, δεν κάνει το CSS για σούπερ μότο!


εκτός και αν θέλει το παιδί να μάθει να στρίβει στρητάδικα με σούπερ μότο μηχανάκι, πράγμα που πραγματικά είναι ημίμετρο!


το καλύτερο σχολείο ήταν η δωρεάν πίστα στα Σπάτα που καταστρέψανε τόσο άδικα!

adam_tsouk
28/04/2006, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
επιμένω, δεν κάνει το CSS για σούπερ μότο!


εκτός και αν θέλει το παιδί να μάθει να στρίβει στρητάδικα με σούπερ μότο μηχανάκι, πράγμα που πραγματικά είναι ημίμετρο!


το καλύτερο σχολείο ήταν η δωρεάν πίστα στα Σπάτα που καταστρέψανε τόσο άδικα!


σωστος...
τελειως αλλη θεση οδηγησης...

Παρ'ολα αυτα στο 0-3000 υπηρχε και ενα lc4640 (το six days αν δε κανω λαθος- χωρις να εχει σημασια) απλα ο τυπος εμαθε το street-αδικο :lol: τροπο.


:wave2:

NikosRR
30/04/2006, 12:43
γνωμη μου,μην πεταξεις τα λεφτα σου και πηγαινε σε σχολειο για sm.εκει θα δεις δυνατοτητες της μοτο σου που δε θα της δεις στα css αφου εινια ποιο πολυ για οδηγηση δρομου οι τεχνικες που σου μαθαινουν στο css.αποτελεσμα θα ειναι να τη χαρεις ποιο πολυ.:wave2:

AFTER
30/04/2006, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
γνωμη μου,μην πεταξεις τα λεφτα σου και πηγαινε σε σχολειο για sm.εκει θα δεις δυνατοτητες της μοτο σου που δε θα της δεις στα css αφου εινια ποιο πολυ για οδηγηση δρομου οι τεχνικες που σου μαθαινουν στο css.αποτελεσμα θα ειναι να τη χαρεις ποιο πολυ.:wave2:

+1