PDA

View Full Version : Κλήση με φώτο



flavor
07/11/2003, 14:02
Προχθές μου ήρθε μία ειδοποίηση-κλήση από τον αστυνομικό τμήμα της περιοχής να περάσω με όλα τα χαρτιά μου, ασφάλεια κτλ καθώς και να προσκομίσω και σχετικές φωτοτυπίες .

σκέφτομαι τι να με θέλουν άραγε τα παληκάρια

λες να με έχουν τραβήξει καμιά όμορφη φώτο και θέλουν να μου την δείξουν. δεν έπεσα έξω, μία κάμερα στον ασπρόπυργο με είχε τραβήξει μία πολύ ωραία φώτο οφείλω να ομολογήσω και από ωραία γωνία.
μικρό το κακό ευτυχώς γιατί την γλίτωσα μόνο με 31 ευρώ και τρία points. Αν τύχει σε κάποιον παρόμοιο περιστατικό για να γλιτώσει τα points να ισχυριστεί ότι δεν οδηγούσε αυτός την μηχανή. Ο λακαμάς το σκέφτηκα αφού υπέγραψα την κλήση.

Να ρωτήσω και κάτι, μετά από πόσο καιρό σβήνονται τα points των κλήσεων?

cityfly
07/11/2003, 14:10
νομίζω έχει πάει στα τρία χρόνια η παραγραφή των βαθμών

DIT
07/11/2003, 14:19
η κλήση ήταν για υπερβολική ταχύτητα??

αν ναι,πόσο πάνω ήσουν από το όριο??

αν δει ο πατέρας μου σούζα το αφρικα θα πάθει αμόκ!!!

flavor
07/11/2003, 14:25
38 χλμ πάνω από το όριο, γιαυτό την έβγαλα έτσι στην φτύνια.

μην μασάς θα πεις ότι το είχες δανείσει το africa στον wizard και αυτός ο άλητης άρχισε τις σούζες.

wizard
07/11/2003, 15:02
ΝΑΙ, και τον πιστέψανε αμέσως! ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΛΟΣ ΡΕ, το ξέρουνε όόόόόλα τα Α.Τ. Αθηνών, Πειραιώς και περιχώρων..


Τεσπα, άμα τη φάει ο DIT, να περάσει από το γραφείο ΠΛΥΜΕΝΟΣ και θα δούμε τι μπορούμε να κάνουμε (..θα είναι και ο Γουίλυ..).. :confused:

Loudovikos
07/11/2003, 15:53
...μετά απο πόσο καιρό σου ήρθε
η κλήση???

flavor
07/11/2003, 16:16
εδώ είναι η πλάκα.
η παράβαση έγινε στις 17/6 όπως μου είπαν τα όργανα.

ireneepi
08/11/2003, 02:17
Α ρε flavorινο κ σου ειπα μη αλλα εκει εσυ...!!!!


Παλι σε βοηθησα να την γλιτωσεις φθηνα,αντε αντε...!:D

stefanos
08/11/2003, 09:02
Με τα μέτρα ασφαλειας για την Ολυμπιάδα ετοιμαστείτε ψυχολογικά να δείτε τον τόπο γεμάτο καμερες και μπλόκα σε όλη τη χώρα.
Χώρια που κάτι ακούω για προσλήψεις προσωπικού στην Αστυνομία οπότε καταλαβαίνεται τι θα κάνει αυτό το προσωπικό μετά τους Αγώνες.

ireneepi
10/11/2003, 08:51
Ηδη μια προκυρηξη ου ειχε βγει για την Δημοτικη Αστυνομια ητανε μουφα,διοτι εμαθα οτι με το περας των ολυμπιακων ολοι αυτοι θα απολυθουν βαζοντας καποια στοιχεια απιατουμενα παντα ,τα οποια κανεις δεν επροκειτο να καλυψει με αποτελεσμα...


ουστττττττττττ...

ctpanoramix
10/11/2003, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από flavor
Προχθές μου ήρθε μία ειδοποίηση-κλήση από τον αστυνομικό τμήμα της περιοχής να περάσω με όλα τα χαρτιά μου, ασφάλεια κτλ καθώς και να προσκομίσω και σχετικές φωτοτυπίες .

σκέφτομαι τι να με θέλουν άραγε τα παληκάρια

λες να με έχουν τραβήξει καμιά όμορφη φώτο και θέλουν να μου την δείξουν. δεν έπεσα έξω, μία κάμερα στον ασπρόπυργο με είχε τραβήξει μία πολύ ωραία φώτο οφείλω να ομολογήσω και από ωραία γωνία.
μικρό το κακό ευτυχώς γιατί την γλίτωσα μόνο με 31 ευρώ και τρία points. Αν τύχει σε κάποιον παρόμοιο περιστατικό για να γλιτώσει τα points να ισχυριστεί ότι δεν οδηγούσε αυτός την μηχανή. Ο λακαμάς το σκέφτηκα αφού υπέγραψα την κλήση.

Να ρωτήσω και κάτι, μετά από πόσο καιρό σβήνονται τα points των κλήσεων?

kai diladi poios tin odigouse? den 8a se rotisoun? kai den 8a sou poun meta gia fere kai to filo sou pou odigouse ti mixani na ton xreosoume ta points? ligo diskolo mou fainetai na tin glitoneis etsi apla...