PDA

View Full Version : neos odhgos - HELP



mumra
26/04/2006, 14:25
Geia xara.Tha ithela voiteia apo kapoious.Eimai apeiros odhgos.Den eixa pote mhxanaki kai h monh odhghsh pou exw kanei einai sya mathimata odhghshs.Skeftomai na agorasw ena HONDA xr125L mataxeirismeno san prwto mhxanaki.Mou exoun proteinei kai ena palio serow225 tis YAMAHA.Opoios mporei as voithise.Thanks.

Cpt. Haddock
26/04/2006, 14:30
:beer: :beer: :beer: :beer:

Καλώς ήρθες!

Επίσης νέος (οδηγός) :lol: (ούτε χρόνο).

Συμφωνώ με το να αγοράσεις μεταχειρισμένο για πρώτο αλλα να έχεις υπόψη σου πιθανά προβλήματα

(ο νόμος του Μέρφυ θα μπορούσε να λέει οτι σκάνε όλα μαζί στον νέο οδηγό :lol: )

Για το Serrow αυτό που ξέρω είναι οτι είναι ευκολοδήγητο, καλό για εισαγωγικό και σκυλί από πλευράς αντοχής. Ελαφρυ επίσης...

Δεν είναι για πολλά, αλλά για τα πρώτα βήματα είναι οτι πρέπει..

:beer: :beer:

mumra
26/04/2006, 14:33
Euxaristw polu.Na sai kala file

OldMan
26/04/2006, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
[Bτο Serrow...
Δεν είναι για πολλά, αλλά για τα πρώτα βήματα είναι οτι πρέπει[/B]

Για να μπορέσει ο άνθρωπος να κάνει και "δεύτερα" βήματα, πρέπει να επιζήσει από τα "φρένα" του Serrow ....

:sad: :sad: :sad:

sniper
26/04/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για να μπορέσει ο άνθρωπος να κάνει και "δεύτερα" βήματα, πρέπει να επιζήσει από τα "φρένα" του Serrow ....

:sad: :sad: :sad:


έχει; από πότε του έβαλαν; :D

XR Φίλε μου.... (θα κράξει ο γέρος από πάνω αλλά μην δίνεις σημασία.... έτσι είναι οι ηκιλιωμένοι..... γκρινιάρηδες)

:D

Cpt. Haddock
26/04/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για να μπορέσει ο άνθρωπος να κάνει και "δεύτερα" βήματα, πρέπει να επιζήσει από τα "φρένα" του Serrow ....

:sad: :sad: :sad:

Γι' αυτό είπα οτι δεν είναι για πολλά...

Ταμπούρα δεν έχει; :confused:

megatim
26/04/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για να μπορέσει ο άνθρωπος να κάνει και "δεύτερα" βήματα, πρέπει να επιζήσει από τα "φρένα" του Serrow ....

:sad: :sad: :sad:

Η πρώτη μηχανή που οδήγησα ήταν ένα ενοικιαζόμενο Serrow πριν απο πολλα χρόνια, ήμουν 14-15. Ενθουσιάστηκα με το γκαζι (:eyepop: ), είχα τσαλάκι μέχρι τότε. Ητάν καλοκαίρι στην Λευκάδα, στην παραλιακή στο Νυδρί. Απειρος εγώ, το άνοιξα μέχρι τα 100 νομίζω. Πάνω στην στροφή "τσαρουχώνω" τα φρένα για να κόψω. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΟΕΟ; Η μανέτα του μπροστινού είχε τερματίσει αλλά το Serrow καλά κρατούσε. Πατάω και το πίσω. Σαν να μην το πάταγα. Παίρνω την στροφή στο αντίθετο ρεύμα, έτοιμος να βγω από το δρόμο, αφού δεν ήξερα και να στρίβω. Κάνοντας τις ταρζανιές που το σώμα μου τοτε μου επέτρεπε, κατάφερα να το κρατήσω στο δρόμο. Πήγα σπίτι με την ουρά στα πόδια. Ξέρω πως τα ενοικιαζόμενα έχουν ολα τα κακά, αλλά σε Serrow δεν ξανανεβαίνω. Και δεν είμαι προληπτικός. Μου άφησε παιδικό τραύμα. :blush:

OldMan
26/04/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
.... έτσι είναι οι ηκιλιωμένοι..... :D

Ηκιλιωμένος είσαι και φαίνεσαι !!!

(Βάλε και ένα Η στο ΜΑΕΘΡΑΤ):D

Maira
26/04/2006, 15:06
Θα πρότεινα σαν πρώτη λύση ένα παπί! Να συνηθίσεις με κάτι όχι τόσο γρήγορο την πόλη, τους υπόλοιπους οδηγούς και πολλά άλλα! Ίσα ίσα για να εξικιωθείς με τον χωροχρόνο!

Μετά σε κάτι λίγο μεγαλύτερο γαι να συνηθήσεις σιγά σιγά την πιο γρήγορη οδήγηση και σαν συνέπεια και το πιο έντονο φρενάρισμα! (το οποίο είναι απαραίτητο σε αυτή τη χώρα!):lol:

Άν θες να πας κατευθείαν σε μηχανή........δίαλεξε κάτι που το βάρος και η κατασκευή του να μη σε δυσκολέψει! Ειδικά στην αρχή!

:wave2:

OldMan
26/04/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Θα πρότεινα σαν πρώτη λύση ένα παπί!
Ίσα ίσα για να εξικιωθείς με τον χωροχρόνο!

:look: :look: :look:

Υπήρχαν "παπιά" επί Einstein ???

Maira
26/04/2006, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :look: :look:

Υπήρχαν "παπιά" επί Einstein ???

Και κύκνοι μη σου πω!!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

McGyver
26/04/2006, 15:11
Ένα "παπί" σε συσκευασία μοτοσικλέτας μήπως :lol: ;;;

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21235

Καλώς ήλθες φίλε!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

tifoefs
26/04/2006, 15:12
Παρε ενα Brosακι μικρο για νασαι σιγουρος για μεσα στη πολη και για καμμια βολτα παραεξω να αδειαζεις τα πλεμονια σου απο το καυσαεριο !

:D

sniper
26/04/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Παρε ενα Brosακι μικρο για νασαι σιγουρος για μεσα στη πολη και για καμμια βολτα παραεξω να αδειαζεις τα πλεμονια σου απο το καυσαεριο !

:D

Πουλάω κι εγώ το CBR!!!

Άλλος;

Ρε το παιδί λέει ότι δεν ξέρει.... Τι bross και sister....

Πάρε φίλε μου κάτι απλό και λιτό σε άλογα και φτηνό.... ετσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό (πολύ λίγο όμως) θα θες να το αλλάξεις για κάτι μεγαλύτερο...

mumra
26/04/2006, 15:18
Euxaristw polu paidia.Omologw oti mperdeuthka ligo alla mallon gia to honda XR125L eimai.Papi den psinomai pantws.

DUKASII
26/04/2006, 15:22
sm 125. xt- η αν θες και λιιιιιιγο παραπανω γκαζι...το DT.

PeterMurphy
26/04/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
sm 125. xt- η αν θες και λιιιιιιγο παραπανω γκαζι...το DT.

Oti kalytero gia na matheis ta basika +100000000000

Anritsu
27/04/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Παρε ενα Brosακι μικρο για νασαι σιγουρος για μεσα στη πολη και για καμμια βολτα παραεξω να αδειαζεις τα πλεμονια σου απο το καυσαεριο !



:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a20: :a18: :a19:


46204